ПОСТАНОВА
Іменем України
10 березня 2009 року Справа № 2 - а - 3053/09/2270/3
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:
головуючого судді Коваля Р.Й.,
при секретарі Голубові О.О.,
з участю прокурора Ільчука Ю.Ф.,
представника позивача Савченка В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в М. Хмельницькому адміністративну справу за позовом прокурора Деражнянського району Хмельницької області в інтересах держави в особі органу державної влади, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її стуктурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові прокурор зазначив, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що 4 грудня 2008 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області в ході здійснення державного контролю за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів було здійснено перевірку автотранспортного засобу «Рено-Кенго» державний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1 Під час цього було виявлено порушення водієм даного транспортного засобу вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: водій здійснював перевезення пасажирів автомобілем «таксі» без ліцензійної картки.
За даним фактом державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області був складений акт про порушення законодавства на автомобільному транспорті, відповідальність за яке передбачена абз.4 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а 8 грудня 2008 року заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області була винесена
Постанова про застосування до відповідача фінансових санкцій у виді штрафу в сумі 510 грн. Зазначена
Постанова, яку відповідач не оскаржив, була направлена останньому для виконання, але той добровільно штраф не сплатив, тому прокурор просить стягнути зазначену суму штрафу з ОСОБА_1 на користь позивача.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, підтвердили зазначені в позовній заяві обставини.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, причини неприбуття до суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності чи клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подав.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт - експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого
2
як таксі, без наявності ліцензійної картки, - до автомобільних перевізників застосовуються санкції у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 39 цього Закону визначено, що автомобільні перевізники, водії що здійснюють перевезення пасажирів на таксі повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема такими документами для автомобільного перевізника є ліцензія та інші документи, передбачені законодавством України, а для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Як було встановлено в ході судового розгляду, що слідує із пояснень сторін, копій наявних в матеріалах справи постанови про застосування фінансових санкцій за № 080587 від 8 грудня 2008 року, 4 грудня 2008 року в 13 годині в районі залізничного вокзалу смт. Деражня приватний підприємець ОСОБА_1 здійснював експлуатацію легкового автомобіля марки «Рено-Кенго» державний знак НОМЕР_1, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, про що державним інспектором позивача був складений відповідний акт. Відповідно до цього акту за вчинене правопорушення, відповідальність за яке передбачена абзацом 4 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», тимчасово виконуючим обов'язки начальника позивача була винесена
Постанова про застосування до приватного підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510 грн.
Зазначене рішення ОСОБА_1 не оскаржував, зазначеної суми фінансових санкцій не сплатив.
За таких умов суд вважає, що вимоги прокурора обґрунтовані, підтверджені належними доказами, у зв'язку з чим підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», керуючись ст. ст. 7 - 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора Деражнянського району Хмельницької області задовільнити.
Стягнути з фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (р/р 31116106700127 в УДК в Деражнянському районі, код 23565213, код платежу 21081100, МФО 815013) 510 (п'ятсот десять) грн. штрафу (фінансових санкцій).
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана заява до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Протягом двадцяти днів після подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга на постанову суду з одночасним надсиланням її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання такої заяви,
Постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги
Постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.