Рішення № 3368336, 10.09.2007, Гуляйпільський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
10.09.2007
Номер справи
2-544/07
Номер документу
3368336
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Справа 2-544/2007року

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

10.09.2007 року Гуляйпільський районний суд Запорізької області

в складі: головуючого Чемолосової С. П.

при секретарі Імановій В. В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполі справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації до ОСОБА_1про повернення коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 872 грн. 40 коп.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про поверенення коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпечиним сім'ям в сумі 872 грн. 40 коп. в зв'язку з тим, що 11.02.2005 року відповідачка звернулась з заявою до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

Державна соціальна допомога виплачується у грошовій формі, призначається малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Документи відповідачкою подавались відповідно до порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, яким передбачено їх перелік.

На момент звернення до Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації відповідачка знаходилась у декретній відпустці по догляду за дитиною до трьох років, чоловік відповідачки працездатного віку, але не працює, на обліку у Гуляйпільському районному центрі зайнятості не перебуває, середньомісячний дохід сім'ї складає 177, 86 грн.

Тому, з урахуванням цих обставин, соціальним інспектором було проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпеченої сім'ї та складено відповідний акт. Справу відповідачки передано на розгляд комісії, згідно п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

На засіданні комісії, яке проводилось 25.02.2005 року, відповідачці вирішили соціальну допомогу призначити у розмірі 100 % .

Рішенням управління від 24.02.2005 року допомогу призначено з 01.02.2005 року по 31.07.2005 року у розмірі 114, 14 грн. щомісячно, згідно з п. 9 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

В зв'язку з новим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму, спеціалістами у квітні 2007 року проведено перерахунок розміру соціальної допомоги, який становить з 01.04.2005 року по 31.07.2007 р. у розмірі 176, 14 грн. згідно ст. 8 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», та п. 19 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

08.02.2006 року відповідачка повторно звернулась до Управління праці та

соціального захисту населення Гуляйшльської районної державної адміністрації за призначенням соціальної допомоги, як малозабезпечена сім'я. Протягом її призначення чоловік заявниці не працював. Основним джерелом існування сім'ї була соціальна допомога та допомога по догляду за дитиною до трьох років. Середньомісячний дохід сім'ї складає 108, 83 грн.

З урахуванням п. 17 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, у разі коли відсутня інформація про доходи у працездатних членів сім'ї, які включені до складу сім'ї (чоловік відповідачки), управління праці та соціального захисту населення Гуляйшльської районної державної адміністрації має право поступово зменшувати розмір соціальної допомоги при кожному наступному зверненні заявників за її призначенням.

Тому, рішенням від 16.02.2006 року соціальну допомогу призначено з 01.02.2006 року по 31.07.2006 р. у розмірі 60 % -169, 00 грн. щомісячно.

Відповідачка, в заяві на призначення соціальної допомоги, дала згоду на збір інформації про доходи, власність та майно її особисто та членів сім'ї, що підтведжується підписом.

З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також для перевірки достовірності та повноти інформації, справу відповідачки у липні 2005 року було передано на перевірку до відділу контролю.

Перевірка здійснюється відповідно до Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги та Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора.

В ході перевірки встановлено, що заявниця подала неповну інформацію про доходи чоловіка отримані у ПП ОСОБА_2(2004-2005 p.p.).

Підтвердженням цих фактів є декларація про доходи, які заповнювала відповідачка, та у яких відсутні відомості про доходи чоловіка у розмірі 664, 00 грн. та у розмірі 474, 00 грн. (довідки про доходи від 20.03.2007 р. № 3, № 2).

Внаслідок цього позивачем проведено розрахунок допомоги з лютого по липень 2005 року та з лютого по липень 2006 року було завищено.

По закінченню перевірки 28.03.2007 року спеціалістами складено акт про проведення перевірки інформації.

Пунктом 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям передбачено, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги, внаслідок чого було надміру виплачені кошти, управлінням праці та соціального захисту населення Гуляйшльської районної державної адміністрації визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення.

Керуючись п. 12 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям , заявниця була позбавлена права на соціальну допомогу з березня по серпень 2007 року.

На підставі інфрмації отриманої у результаті перевірки та з урахуванням середньомісячного доходу сім'ї, управлінням праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації проведено перерахунок соціальної допомоги, рішення від 02.04.2007 року.

Визначено розмір переплачених бюджетних коштів з лютого по липень 2005 року 474, 00 грн. та з лютого по липень 2006 року - 398, 40 грн. загальний розмір 872, 40 грн.

Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 04.04.2007 року № 10-09/447 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку належна сума заявницею не відшкодована.

Тому позивач прохає стягнути з відповідачки кошти у вигляді державної соціальної

допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 872 грн. 40 коп. державне мито в сумі 51 грн. та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. 00 коп.

В судове засідання представник позивача не з'явився, надіслав заяву в якій прохає справу розглядати без його участі на заявлених позовних вимогах наполягає.

Відповідачка позов визнала в повному обсязі, суду пояснила, що в добровільному порядку переплачені бюджетні кошти не сплатила, так як, знаходиться в скрутному матеріальному становищі.

Суд, вислухавши відповідачку, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що 11.02.2005 року відповідачка звернулась з заявою до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

Державна соціальна допомога виплачується у грошовій формі, призначається малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сімї.

Документи відповідачкою подавались відповідно до порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, яким передбачено їх перелік.

На момент звернення до Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації відповідачка знаходилась у декретній відпустці по догляду за дитиною до трьох років, чоловік відповідачки працездатного віку, але не працює, на обліку у Гуляйпільському районному центрі зайнятості не перебуває, середньомісячний дохід сім'ї складає 177, 86 грн.

Тому, з урахуванням цих обставин, соціальним інспектором було проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпеченої сім'ї та складено відповідний акт. Справу відповідачки передано на розгляд комісії, згідно п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

На засіданні комісії, яке проводилось 25.02.2005 року, відповідачці вирішили соціальну допомогу призначити у розмірі 100 % .

Рішенням управління від 24.02.2005 року допомогу призначено з 01.02.2005 року по 31.07.2005 року у розмірі 114, 14 грн. щомісячно, згідно з п. 9 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

В зв'язку з новим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму, спеціалістами у квітні 2007 року проведено перерахунок розміру соціальної допомоги, який становить з 01.04.2005 року по 31.07.2007 р. у розмірі 176, 14 грн. згідно ст. 8 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», та п. 19 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

08.02.2006 року відповідачка повторно звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації за призначенням соціальної допомоги, як малозабезпечена сім'я. Протягом її призначення чоловік заявниці не працював. Основним джерелом існування сімї була соціальна допомога та допомога по догляду за дитиною до трьох років. Середньомісячний дохід сімї складає 108, 83 грн.

З урахуванням п. 17 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, у разі коли відсутня інформація про доходи у працездатних членів сім'ї, які включені до складу сім'ї (чоловік відповідачки), управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації має право поступово зменшувати розмір соціальної допомоги прикожному наступному зверненні заявників за її призначенням.

Тому, рішенням від 16.02.2006 року соціальну допомогу призначено з 01.02.2006 року по 31.07.2006 р. у розмірі 60 % -169, 00 грн. щомісячно.

Відповідачка, в заяві на призначення соціальної допомоги, дала згоду на збір

інформації про доходи, власність та майно її особисто та членів сім'ї, що підтведжується підписом.

З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також для перевірки достовірності та повноти інформації, справу відповідачки у липні 2005 року було передано на перевірку до відділу контролю.

Перевірка здійснюється відповідно до Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги та Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора.

В ході перевірки встановлено, що заявниця подала неповну інформацію про доходи чоловіка отримані у ПП ОСОБА_2(2004-2005 p.p.).

підтвердженням цих фактів є декларація про доходи, які заповнювала відповідачка, та у яких відсутні відомості про доходи чоловіка у розмірі 664, 00 грн. та у розмірі 474, 00 грн. (довідки про доходи від 20.03.2007 р. № 3, № 2).

Внаслідок цього позивачем проведено розрахунок допомоги з лютого по липень 2005 року та з лютого по липень 2006 року було завищено.

По закінченню перевірки 28.03.2007 року спеціалістами складено акт про проведення перевірки інформації.

Пунктом 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям передбачено, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги, внаслідок чого було надміру виплачені кошти, управлінням праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення.

Керуючись п. 12 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям , заявниця була позбавлена права на соціальну допомогу з березня по серпень 2007 року.

На підставі інформації отриманої у результаті перевірки та з урахуванням середньомісячного доходу сім'ї, управлінням праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації проведено перерахунок соціальної допомоги, рішення від 02.04.2007 року.

Визначено розмір переплачених бюджетних коштів з лютого по липень 2005 року 474, 00 грн. та з лютого по липень 2006 року - 398, 40 грн. загальний розмір 872, 40 грн.

Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 04.04.2007 року № 10-09/447 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку належна сума заявницею не відшкодована.

Тому на підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідачки на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 872 грн. 40 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів, 51 грн. в доход держави - держмито, 30 грн. 00 коп - затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, ст. З, 4, 5, 6 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпечиним сім'ям», п. 2, 6, 8, 9, 12, 14, 17, 18, 19, 20, 27, 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, пунктом 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, ст. 1166 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_1на користь Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з лютого 2005 року по липень 2005 року та з лютого по липень 2006 року у розмірі 872 грн. 40 коп. на р/р 31111115700101 МФО 813015 ГУДКУ м. Запоріжжя. Одержувач: код ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільський район 24060300. Призначення платежу: повернення допомоги.

Стягнути з ОСОБА_1в доход держави 51 грн. держмита.

Стягнути з ОСОБА_1 30 грн. 00 коп затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи Гуляйпільським райсудом Запорізької області на р/р 31215259700101, одержувач Державний бджет Гуляйпільського району 22050000 код ЄДРПОУ 34676890, банк одержувача ГУДКУ у Запорізькій області МФО 813015.

На рішення може бути подана апеляція в Запорізький апеляційний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.