Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.04.09Справа №2а-252/09/4/0170 об 11:48 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі Заєвській Н.В., за участі представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства " Джанкойський машинобудівний завод"
про стягнення заборгованості
Суть спору: Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим (далі - позивач) звернулась до адміністративного суду із адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Джанкойський машинобудівний завод"" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 114219,94 грн. Позов мотивовано тим, що сума заборгованості складається з несплачених відповідачем у встановленому порядку сум штрафних (фінансових) санкцій застосованих відповідно до пп. 17.1.8 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" (далі - Закон №2181) за податковим повідомленням-рішеннями позивача від 17.03.2008 №000248/23-1/0.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, направив до суду клопотання, в якому просив відкласти судове засідання, посилаючись на відсутність документів первинного обліку для обґрунтування заперечень проти позову, оскільки оригінали бухгалтерських та інших документів та електронні носії вилучені співробітниками податкової міліції Джанкойської ОДПІ.
Враховуючи, що відповідачем не наведено документального підтвердження вилучення первинних документів обліку фінансово-господарської діяльності відповідача, не вказано якими саме доказами відповідач може обґрунтувати свої заперечення, приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи є достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено його право звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Судом встановлено, що сума заборгованості, яка складає предмет позову складається з суми штрафних (фінансових) санкцій застосованих позивачем за податковим повідомленням-рішенням від 17.03.2008 №000248/23-1/0 за порушення пунктів 8.4, 8.6 ст. 8 Закону №2181, на підставі пп. 17.1.8 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181. Дане рішення прийнято на підставі висновків за актом виїзної планової перевірки відповідача з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства №237/23-1/00231878 від 05.03.2008, в якому встановлене відчуження платником податків, активи якого знаходились в податковій заставі, готової продукції і товарних запасів без одержання коштів на суму 114219,94 грн. без узгодження з податковим органом в порядку, встановленому пп. 8.6.5 п. 8.6 ст. 8 Закону №2181.
Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 19.03.2008, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 70).
Судом встановлено, що відповідно до пунктів 1.2, 1.3 ст. 1 Закону №2181 податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях (пп. "б" пп. 4.2.2п. 4.2 ст. 4 Закону №2181).
Відповідно до абзацу 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідачем, в порядку, встановленому ст. 71 КАС України, не надано доказів оскарження податкового повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ від 17.03.2008 №000248/23-1/0 в порядку апеляційного узгодження або до суду, або докази сплати суми заборгованості, тому штрафні (фінансові) санкції в розмірі 114219,94 грн. є податковим боргом платника податку, який підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За таких обставин, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Джанкойський машинобудівний завод» (АР Крим, м. Джанкой, вул. Промислова, б. 7, ЗКПО 00231878) у дохід Державного бюджету м. Джанкой заборгованість у сумі 114219,94 грн. (код платежу 21081100, р/р №31111106700014 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЗКПО 34740824).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня отримання постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя підпис Циганова Г.Ю.