Постанова № 3367957, 02.03.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
02.03.2009
Номер справи
2а-6699/08/8
Номер документу
3367957
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493


ПОСТАНОВА

Іменем України


02.03.09Справа №2а-6699/08/8
(10:01) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Кудіновій О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Кіровському районі АРК

до Комунального підприємства "Екосервіс-Кіровське"

про стягнення

за участю представників сторін:

від позивача: Мартинов Д.А., довіреність № 8/10/10-0 від 09.01.09,

від відповідача: Халілов Д.А., довіреність від 17.11.08,



Суть спору: Державна податкова інспекція в Кіровському районі АРК звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Екосервіс-Кіровське"про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 52474,29 грн.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що станом на 30.10.08р. за відповідачем склалася заборгованість з податку на додану вартість у сумі 52474,29 грн., з якої 52352 грн. складає недоїмка, 1122,05 грн. - пеня. Заборгованість відповідачем у добровільному порядку не сплачується. Передбачені Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. заходи стягнення позитивних результатів не дали.

У судовому засіданні 02.03.09 р., представник позивача збільшив розмір позовних вимог, пояснюючи це тим, що під час судового розгляду справи податковий борг змінився, а саме збільшився, у звязку з чим просив суд стягнути з відповідача загальну суму заборгованості у розмірі 95441,73 грн., яка складається з:

- недоїмки з податку на додану вартість у розмірі 90030,30 грн. та пені у розмірі 1152,06 грн., а всього у розмірі 91182,36 грн.;

- недоїмки з земельного податку у розмірі 4204,44 грн. та пені у розмірі 54,93 грн., а всього у розмірі 4259,37 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні 02.03.09 р. проти позову не заперечував.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:


Комунальне підприємство "Екосервіс-Кіровське"зареєстроване Кіровською районною державною адміністрацією АРК 09.12.04 р. як юридична особа та взято на облік як платник податків у Державній податковій інспекції в Кіровському районі АРК.

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.

Враховуючи вищевикладене, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Станом на 16.02.09 р. за відповідачем склалася податкова заборгованість зі сплати податку на додану вартість за самостійно наданими відповідачем податковими деклараціями з червня 2008 року по грудень 2008 року (а.с.9-16, 40-41,44-45).

У звязку з несвоєчасною сплатою відповідачем податку на додану вартість ДПІ у Кіровському районі АРК було застосовано до відповідача штрафні санкції за податковими повідомленнями-рішеннями № 0000331500/0 від 26.01.2009 р., № 0000311500/0 від 26.01.09 р., №0000321500/0 від 26.01.09 р., які були отримані відповідачем 26.01.09 р. (а.с.46).

Згідно картки особового рахунку вбачається, що відповідачем не сплачено податок на додану вартість у сумі 90030,30 грн., нараховану пеню у розмірі 1152,06 грн., а всього заборгованість складає суму у розмірі 91182,36 грн. (а.с.19-21, 47-53).

Із матеріалів справи вбачається, що ДПІ в Кіровському районі АР Крим направлялись відповідачу перша та друга податкові вимоги № 1/58 від 22.05.08 р., № 2/78 від 08.07.08 р., які були отримані відповідачем відповідно 04.06.08 р. та 15.07.08 р. (а.с. 23).

Також судом встановлено, що за відповідачем склалася податкова заборгованість зі сплати земельного податку юридичних осіб за самостійно поданими відповідачем уточненими розрахунками земельного податку за 2008 рік (а.с.54-58).

У звязку з несвоєчасною сплатою відповідачем земельного податку ДПІ у Кіровському районі АРК було застосовано до відповідача штрафні санкції за податковими повідомленнями-рішеннями № 0003551500/0 від 06.11.08 р., № 0003561500/0 від 06.11.08 р., №0003571500/0 від 06.11.08 р., які були отримані та узгоджені відповідачем, що підтверджується матеріалами справи (а.с.37).

Згідно картки особового рахунку вбачається, що відповідачем не сплачено земельний податок у сумі 4204,44 грн., нараховано пеню у розмірі 54,93 грн., а всього заборгованість складає суму у розмірі 4259,37 грн. (а.с.60-86).

Заборгованість відповідача з податку на додану вартість та земельного податку також підтверджується розрахунком виникнення податкового боргу податку на додану вартість та земельного податку, який надано позивачем до адміністративного позову в обгрунтування позовних вимог (а.с.38-39).

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в України» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Як вбачається з матеріалів справи доказів оскарження в апеляційному чи судовому порядку зазначених податкових вимог та податкових повідомлень-рішень суду не надано. Отже, сума податкових зобовязань вважається узгодженою. Протягом встановленого Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” строку сума податкового зобовязання відповідачем не погашена. В звязку з цим, в силу норм Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначені податкові зобовязання набули статусу податкового боргу.

Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню, за таких підстав.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. № 1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Сума податкового боргу відповідача включає в себе самостійно визначені відповідачем податкові зобовязання з податку на додану вартість та земельного податку шляхом подання податкових декларацій, розрахунків та іншої звітності.

Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог.

Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України „Про порядок погашення зобовязань перед бюджетом та державними цільовими фондами” у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Відповідно до п.3.1. ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню, а саме стягненню підлягає податкова заборгованість у розмірі 95441,73 грн., яка складається з заборгованості з податку на додану вартість у сумі 91182,36 грн., в тому числі пені у розмірі 1152,06 грн. та заборгованості з земельного податку у розмірі 4259,37 грн., в тому числі пені у розмірі 54,93 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

В судовому засіданні 02.03.09 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У повному обсязі постанову виготовлено 10.03.09 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з Комунальногопідприємства "Екосервіс-Кіровське"(97300, АРК, Кіровський район, смт. Кіровське, вул. Нова,12, ідентифікаційний код юридичної особи 33176356, р/р не відомі) заборгованість у сумі 95441,73 грн., у тому числі:

-податок на додану вартість код податку 14010100 до Державного бюджету України (р/р 31118029700116 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач Державний бюджет Кіровського району) у сумі 91182,36 грн., в тому числі пеню у сумі 1152,06 грн.

-земельний податок з юридичних осіб код податку 13050100 до місцевого бюджету Кіровського району (р/р 33214811700118 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026) у сумі 4259,37 грн., в тому числі пеню у сумі 54,93 грн.

3.За заявою позивача після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).


Суддя Кушнова А.О.