ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.09.2013 року Справа № 904/5706/13
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді : Бахмат Р. М. (доповідача),
суддів: Євстигнеєва О.С., Кузнецова В.О.
секретар судового засідання : Назаренко С.Г.
за участю представників сторін:
від позивача: не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином
від відповідача: Малюк Є.М. (дов. № 14/016 -юр від 28.12.12 р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Дніпроазот» м. Дніпродзержинськ на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 15.08.2013 р. у справі № 904/5706/13
за позовом Дніпродзержинської міської ради м. Дніпродзержинськ
до Публічного акціонерного товариства «Дніпроазот» м. Дніпродзержинськ
про внесення змін до пунктів 2.2 та 4.1 договору від 20.09.2007 р. оренди земельної ділянки
В С Т А Н О В И В :
Рішенням господарського суду Дніпропетровської обл. від 15.08.2013 р. у справі № 904/5706/13, яке підписано 15.08.2013 р. і оформлено відповідно до вимог ст. 84 ГПК України (суддя Загинайко Т.В.), задоволено позов Дніпродзержинської міської ради м.Дніпродзержинськ до Публічного акціонерного товариства «Дніпроазот» м.Дніпродзержинськ про внесення змін до пунктів 2.2 та 4.1 договору від 20.09.2007 р. оренди земельної ділянки.
Вказаним рішенням внесено зміни до пунктів 2.2 та 4.1 Договору від 20.09.2007р. оренди земельної ділянки (державна реєстрація від 25.09.2007р. за №08045), укладеного між Дніпродзержинською міською радою та Відкритим акціонерним товариством „ДніпроАзот", викладено їх в наступній редакції:
"п. 2.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 19.08.2011р. становить 6043,88 грн.";
"п. 4.1. Річна орендна плата вноситься "Орендарем" виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету. Орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється на рівні трикратного земельного податку, що встановлюється на умовах, визначених рішенням Дніпродзержинської міської ради від 25.06.2012 №475-24VI "Про плату за землю" у розмірі 126,93 грн./рік без ПДВ, а з 01.01.2014р. орендна плата буде становити 181,32 грн./рік без ПДВ.
Стягнуто з Публічного акціонерного товариства „Дніпроазот" м.Дніпродзержинськ на користь Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області 573 грн. 50 коп. - витрат по сплаті судового збору.
Відповідач не погодився з вказаним рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення по даній справі і прийняти нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, оскільки вважає, що рішення прийнято з порушенням і неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, обставини, які мають значення для справи і повинні бути доведені у справі належним чином, були визнані встановленими судом першої інстанції без достатніх для цього підстав. Скаржник вважає, що, розглядаючи справу, господарський суд неповністю з`ясував всі обставини, які мають значення для справи, що призвело до помилкових висновків та ухвалення неправильного та незаконного судового рішення.
Відповідач зазначає, що відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
Остаточні правовідносини оренди виникли між позивачем і відповідачем у 2007 році, тому на них не можливо поширити дію рішення Дніпродзержинської міської ради від ё15.12.2010 р. № 07-02/УІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» та рішення Дніпродзержинської міської ради від 25.06.2012 р. № 475-24/УІ «Про плату за землю».
Скаржник вказує у скарзі, що укладений між сторонами договір оренди земельної ділянки не містить підстав для перегляду розміру орендної плати у випадку зміни нормативної оцінки земельної ділянки та введення додаткових коефіцієнтів. Введення коефіцієнтів та знижок не є підвищенням цін та тарифів, як зазначено позивачем в позовній заяві.
Відповідач зазначає, що не допускав порушення умов укладеного між позивачем та відповідачем договору, а також ні умови укладеного договору. Ні приписами чинного законодавства України не передбачено таких підстав для зміни орендної плати за землю. На яких наполягав позивач, тому суд безпідставно та необґрунтовано вніс зміни до умов спірного Договору.
Скаржник вважає, що копія витягу із технічної документації від 19.08.2011 р., яку позивач в якості доказу своїх позовних вимог надав суду, засвідчена неналежним чином, тому господарський суд не міг керуватися копією при прийнятті рішення.
У відзиві на апеляційну скаргу Дніпродзержинська міська рада просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення без змін та розглянути справу без участі її представника.
Позивач вважає твердження відповідача (апелянта) щодо застосування ст.. 58 Конституції України стосовно зворотної сили безпідставними, оскільки орендна плата змінюється з моменту набрання рішення законної сили.
Також позивач зауважує, що договір оренди земельної ділянки на теперішній час не відповідає вимогам чинного законодавства.
Позивач вважає, що відповідач порушує майнові права орендодавця - Дніпродзержинської міської ради, вносячи плату за користування земельними ділянками у розмірах менших, ніж передбачено. Крім того, внаслідок не приведення відповідачем діючого договору оренди земельної ділянки у відповідність з вимогами рішень міської ради та законів, бюджет міста зазначає значних втрат.
Розпорядженням секретаря судової палати від 23.09.2013 р. № 1081, у зв`язку з відставкою судді Лотоцької Л.О., змінено склад колегії суддів.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Заслухавши суддю-доповідача та пояснення представника відповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, доводи, викладені у відзиві на апеляційну скаргу, перевіривши матеріали справи, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів встановила, що між Дніпродзержинською міською радою (орендодавець) та Відкритим акціонерним товариством "ДніпроАзот»" (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки від 20.09.2007 р.
Згідно з пунктом п.1. договору орендодавець надав, а орендар прийняв у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Менделєєва, гараж № 1 в дворі будинку № 3, згідно з планом земельної ділянки, що додається.
Підставою для надання земельної ділянки в оренду є рішення Дніпродзержинської міської ради від 20.04.2007 р. № 174-09/У.
В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,0025 га. Для фактичного розміщення гаражу. (п.2.1)
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на момент укладання цього договору становила 4 105,12 грн. (п.2.2.)
Договір укладено строком до 20.04.2017 р.(п.3.1)
Пунктом 4.1 договору сторони встановили, що орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі в розмірі 81,96 грн. без ПДВ на рік, що становить 6,83 грн. без ПДВ на місяць, і вноситься на рахунок місцевого бюджету, реквізити якого надаються Орендарю додатково Орендодавцем.
Сторони дійшли згоди, що розмір орендної плати щорічно переглядається у випадку і з моменту:: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів ставки земельного податку; підвищення цін і тарифів, … в інших випадках, передбачених законодавчими актами України (п.4.4).
Пунктом 12.1 договору сторони встановили, що зміна умов договору оренди здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до ст. 288 вказаного кодексу встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно із статтею 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно з вимогами ст.21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, а також не може перевищувати для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки (ст.ст. 288.5-288.5.2 Податкового кодексу України).
Відповідно до статті 18 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Зазначеною статтею передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж одного разу на 5-7 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою. Стаття 20 зазначеного Закону передбачає, що за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною міською радою ( стаття 23 Закону України "Про оцінку земель" ).
Відповідно до рішення Дніпродзержинської міської ради від 15.12.2010 р. № 07-02/УІ "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ" було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинська, виконану приватним підприємством «Лада», та введено її в дію з 01.07.2011 р.
У пункті 2 вказаного рішення передбачено застосування з 01.07.2011 р. для визначення плати за землю базову вартість 1 кв.м земель міста у розмірі 202 грн. 37 коп.
Згідно пункту 3.1 рішення Дніпродзержинської міської ради від 15.12.2010р. №07-02/ VI „Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ" землекористувачам необхідно одержати в управління Держкомзему у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області довідки про визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться в їх користуванні (власності), та надати їх до управління земельних відносин міської ради для підготовки документів щодо перегляду річної орендної плати в чинних договорах оренди земельної ділянки.
Пунктами 1 та 2 рішення Дніпродзержинської міської ради від 25.06.2012р. №475-24/VI „Про плату за землю", опублікованого у газеті „Відомості", визначено коефіцієнт для розрахунку річної орендної плати за земельні ділянки, розпорядником яких є Дніпродзержинська міська рада, на рівні трикратного розміру земельного податку, а також передбачено застосування коефіцієнтів для розрахунку річної орендної плати за земельні ділянки з 01.07.2012р.
Згідно пункту 3 рішення Дніпродзержинської міської ради від 25.06.2012 р. №475-24/VI „Про плату за землю" з 01.07.2012р. до 31.12.2013р. установлено пільгу із земельного податку у відсотковому еквіваленті від суми, що зараховується до місцевого бюджету, згідно з додатком.
Згідно додатку до рішення міської ради від 25.06.2012р. №475-24/VI „Про плату за землю" пільга із земельного податку у відсотковому еквіваленті від суми, що зараховується до місцевого бюджету, встановлена з 01.07.2012р. до 31.12.2013р. та розраховується відповідно до коду економіко-планувальної зони земельної ділянки та категорії земель за функцією використання.
Відповідно до пункту 5.2 Договору оренди цільове використання земельної ділянки: землі транспорту (1.14.2).
Згідно витягу від 19.08.2011. №5327 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки нормативна грошова оцінка даної земельної ділянки становить 6 043 грн. 88 коп..
Таким чином, орендна плата становить 6 043 грн. 88 коп. (нормативна грошова оцінка земельної ділянки) грн. х 1%) = 43 грн. 21 коп. (розмір земельного податку) х 3 (трикратний розмір земельного податку, визначений для розрахунку річної орендної плати) = 181 грн. 32 коп. на рік.
З урахуванням 30% пільги до 01.01.2014р. орендна плата складає 126 грн. 93 коп. на рік.
Пунктом 35 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до виключних повноважень міських рад належить затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, прийняті в межах наданих їй повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Позивачем разом з листом від 14.11.2012р. вх.№01-09вих/2/584, спрямованому відповідачу, з метою термінового приведення договору від 25.09.2007р. №08045 оренди земельної ділянки у відповідність до вимог статті 288 Податкового кодексу України було направлено для підписання додаткову угоду та розрахунок орендної плати (опис від 24.11.2012р. вкладення у цінний лист);
Відповідно до частини 1 пункту 2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Згідно листа Вищого господарського суду України від 01.01.2010 "Узагальнення судової практики розгляду господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із земельними правовідносинами", установивши, що законодавчо змінено розмір орендної плати за землю, про що орендар був повідомлений, але ухилявся від вчинення дій, спрямованих на внесення відповідних змін до договору оренду землі, суди повинні враховувати вказані нормативні акти при вирішенні спорів про внесення змін до договорів у частині зміни орендних ставок.
Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 ЦК України).
Згідно ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.
Оскільки договором та законом передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Аналогічна позиція викладена в постановах Верховного суду України від 06.12.2010 р. у справі № 2-1/10068-2008 та від 27.12.2010р. у справі №27/15-10, а також постановах Вищого господарського суду України від 28.09.2010р. №11/14-ПД-10, від 15.11.2010р. №1/125пд, від 17.11.2010р. №19/132пд, від 25.11.2010р. №54/91-10 та від 23.12.2010р. № 11/171-10.
Статтею 11128 ГПК України передбачено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.
Позивач просив внести зміни до діючого договору оренди земельної ділянки, посилаючись на зміну нового розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, від якого залежить розмір земельного податку.
Відповідно до частин 4 та 5 статті 5 Закону України «Про оцінку земель» грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно з законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Згідно частини 2 статті 12 цього Закону нормативно-правові акти з проведення оцінки земель які розробляються з урахуванням вимог положень національних стандартів, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Нормативно грошова оцінка земельних ділянок в силу положень статті 13 названого Закону приводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Нормами статі 18 Закону України «Про оцінку земель» встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Відповідно до положень статей 20 та 23 цього Закону за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюється як витяг з технічної документації з нормативно грошової оцінки земель.
Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативно грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Порядок проведення нормативної грошової оцінки землі урегульований «Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», затвердженим спільним наказом Державного комітету по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Українською академією аграрних наук від 27.01.2006р. за №18/15/21/11.
Пунктом 1.3 Порядку передбачено, що нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку… орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Стаття 33 Господарського кодексу України зобов'язує кожну сторону довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. В даному випадку вимоги позивача про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, зокрема до нормативної грошової оцінки можуть бути задоволені тільки на підставі виданого у відповідності з вимогами вищезазначеного Порядку витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Отже, наданий міською радою витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є належним доказом в розумінні ст. 34 ГПК України.
Виходячи із ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі», істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.
Відповідно ст. 13 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом. До розмежування земель державної і комунальної власності, повноваженнями з розпорядження ними в межах населених пунктів, тобто функціями виконавчої влади, наділені міські ради (Розділ Х Перехідні положення, п.12 Земельного кодексу України).
Частина 2 ст. 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно приписів статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, а тому у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку (п.2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин»).
Ця вимога обов'язкова як для сторін, так і для судів при розгляді справ.
Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Колегія суддів апеляційного господарського суду вважає доводи відповідача щодо порушення ст.58 Конституції України безпідставними, так як за статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Згідно рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) від 09.02.1999 року положення частини першої статті 58 Конституції України про те, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, треба розуміти так, що воно стосується людини і громадянина (фізичної особи). Суд першої інстанції при прийнятті судового рішення не порушував ст.. 58 Конституції України.
Зміни до договору вносяться не з моменту його укладення, а на майбутнє і ці зміни повністю відповідають чинному земельному законодавству України.
За таких обставин колегія суддів вважає, що рішення місцевого господарського суду слід залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Керуючись статями 103-105 Господарського процесуального кодексу України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Дніпроазот» м.Дніпродзержинськ залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 15.08.2013 р. у справі № 904/5706/13 залишити без змін.
Головуючий Р.М. Бахмат
Судді О.С. Євстигнеєв
В.О. Кузнецов
З оригіналом згідно:
Пом. судді І.Г.Логвиненко
24.09.2013 р.