ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
09 вересня 2013 року № 826/13367/13-а
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
доВідділу громадянства, реєстрації і міграції фізичних осіб Дніпровського РУ ГУ ДМС України у м.Києві
провизнання реєстрації незаконною та її скасування В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом до Відділу громадянства, реєстрації і міграції фізичних осіб Дніпровського РУ ГУ ДМС України у м.Києві про визнання реєстрації незаконною та її скасування. А саме:
- визнати реєстрацію ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 у квартирі АДРЕСА_1 незаконною;
- зобов'язати відділ Дніпровського РУ ГУ ДМС України ум.Києві скасувати реєстрацію ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 у квартирі АДРЕСА_1.
Згідно ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.1 ч.1 КАС України під справою адміністративної юрисдикції розуміють переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Під терміном «суб'єкт владних повноважень» розуміють орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.3 КАС України).
Пунктом 1 ч. 2 ст.17 КАС України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Правові акти індивідуальної дії - рішення, які встановлюють не загальні правила поведінки, а конкретні приписи, звернені до окремого індивіда чи юридичної особи, застосовуються одноразово й після реалізації вичерпують свою дію (п.1 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 23.06.1997 у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення пп.2 п.3 р.IV Закону України «Про Конституційний Суд України» стосовно правових актів органів Верховної Ради України (справа про акти органів Верховної Ради України)).
Отже, юридичною формою рішення державного чи іншого органу є виданий цим органом відповідний акт, який офіційним письмовим документом, що породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Як вказано вище, предметом даного спору є скасування реєстрації ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 у квартирі АДРЕСА_1 як незаконною.
Відповідно до ч.1 ст.15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
2) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ст.3 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Оскільки реєстрація місця проживання ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 у квартирі АДРЕСА_1 не є актом в розумінні ст.17 КАС України, суд приходить до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Позовна заява підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи те, що позовну заяву ОСОБА_1 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суд вбачає за доцільне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу громадянства, реєстрації і міграції фізичних осіб Дніпровського РУ ГУ ДМС України у м.Києві про визнання реєстрації незаконною та її скасування.
Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.1 ст.109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу громадянства, реєстрації і міграції фізичних осіб Дніпровського РУ ГУ ДМС України у м.Києві про визнання реєстрації незаконною та її скасування.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачеві.
Роз'яснити позивачеві, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції місцевого загального суду, з урахуванням правил територіальної підсудності, в порядку цивільного судочинства.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.М. Клименчук