ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
Головуючий у 1-й інстанції: Смиковська Л.О.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"16" вересня 2013 р. Справа № 617/13031/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Жизневської А.В.
Котік Т.С.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Житомирського прикордонного загону (в/ч 1495) Державної прикордонної служби України на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "02" серпня 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Житомирського прикордонного загону (в/ч 1495) Державної прикордонної служби України, третя особа - управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 02 серпня 2012 року зобов'язано Житомирський прикордонний загін (в/ч 1495) провести донарахування ОСОБА_4 доплати до заробітної плати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.05.2011 року по 31.07.2011 року у відповідності до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, визначених Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу та подати розрахункові документи до його до управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира.
В апеляційній скарзі Житомирський прикордонний загін (в/ч 1495) Державної прикордонної служби України, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Встановлено, позивач на час звернення до суду проходив службу у військовій частині 1495 в м. Овруч Житомирської області (зона гарантованого добровільного відселення), має статус громадянина, який постраждав від Чорнобильської катастрофи 4 категорії. Позивач отримує виплати згідно зі ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але у розмірі, визначеному постановою КМУ від 26.07.1996 р. №836, що є меншим, ніж визначено Законом.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата в таких розмірах:
- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;
- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
У відповідності до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при визначенні розміру виплат застосуванню підлягає саме ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року за № 836, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.
Відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення, але соціальні виплати проводяться за місцем основної роботи, відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою затвердженою Мінпраці. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку. Тому Житомирський прикордонний загін (в/ч 1495) Державної прикордонної служби України є належним відповідачем в частині проведення перерахунку позивачу доплати до заробітної плати та подання відповідних відомостей для подальшого перерахунку до уповноваженого органу.
Щодо періоду, за який має бути нараховано та виплачено пенсійні виплати, то суд правильно визначив його відповідно до ст.99 КАС України - у межах строку звернення до суду.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Житомирського прикордонного загону (в/ч 1495) Державної прикордонної служби України залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "02" серпня 2012 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підпис) (підпис) А.В. Жизневська Т.С. Котік
З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1
3- відповідачу Житомирський прикордонний загін (в/ч 1495) Державної прикордонної служби України вул.Баранова, 125,м.Житомир,10025