ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" вересня 2013 р. Справа № 911/3198/13
Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф., при секретарі Каплі А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за заявою: голови ліквідаційної комісії приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5 (надалі "Заявник-боржник" / "Заявник"),
до боржника, - приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5,
про банкрутство, -
учасники у справі про банкрутство:
ПП "ОРЄАНДА";
ПП "Дует 2010";
ПАТ "Райффайзен Банк Аваль";
Державне видавництво "Преса України";
громадянка Республіки Грузія Сурманідзе Маріам;
за участю представників учасників у справі:
від Боржника: голова ліквідаційної комісії Федорченко І.В.;
від ПАТ "Райффайзен Банк Аваль: Макаревич О.В., яка діє на підставі довіреності від 23.10.12 року № 548/12;
від ПП "ОРЄАНДА", від ПП "Дует 2010", від Державного видавництва "Преса України",від громадянки Республіки Грузія Сурманідзе Маріам: не з'явились, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Київської області перебуває справа за заявою голови ліквідаційної комісії / ліквідатора приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5 ("Заявник-боржник" / "Заявник") б/№ б/д про порушення справи про банкрутство боржника, - приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5 (надалі за текстом: "Боржник"), з підстав, як вказує Заявник, наявності у Боржника перед кредиторами заборгованості в сумі 18 770 896,09 грн., що не оспорюється боржником, в той час як вартості майна Боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів та на підставі ст. 95 "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом: "Закон про банкрутство"), в якій Заявник просить суд: порушити провадження в справі про банкрутство приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", визнати Боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру; призначити ліквідатором приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" голову ліквідаційної комісії Федорченко І.В.
Ухвалою господарського суду Київської області від 15.08.13 року заяву голови ліквідаційної комісії приватного підприємства «ФІРМА РЕГЕНТ» прийнято до розгляду, призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні на 19 серпня 2013 року, зобов'язано Боржника надати документальні докази у справі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 19.08.13 року порушено провадження за заявою голови ліквідаційної комісії приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" у справі про банкрутство приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345; визнано вимоги ПП "ОРЄАНДА" до приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" в сумі 185 085,24 грн.; визнано вимоги ПП "Дует 2010" до приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" в сумі 179 010,00 грн.; визнано вимоги ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" до приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" в сумі 10 683 424,20 грн.; визнано вимоги Державного видавництва "Преса України" державного управління справами до приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" в сумі 188 714,65 грн.; визнано вимоги громадянки Республіки Грузія Сурманідзе Маріам до приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" в сумі 6 734 662,00 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 19 Закону про банкрутство, призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 28 серпня 2013 року, вирішено інші процедурні питання у справі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 28.08.2013 року розгляд справи відкладено на 02.09.2013 року, зобов'язано Боржника на призначене судове засідання надати Витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, отриманий на Боржника; інформаційну довідку / витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно, отриманого на Боржника; письмові пояснення відносно розбіжностей розміру вимог до Боржника громадянки Республіки Грузія Сурманідзе Маріам та визнаної суми вимог Боржником.
До господарського суду Київської області від ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" надійшло клопотання № 140-0-0-00/8/1648 від 02.09.13 року про призначення ліквідатора із застосування автоматизованої системи з числа осіб внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України (вх. № 18654 від 02.09.13 р.).
Ухвалою господарського суду Київської області від 02.09.13 року продовжено строк, встановлений ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на сім днів; відкладено розгляд справи №911/3198/13 у судовому засіданні на 09 вересня 2013 року.
Через відділ діловодства господарського суду Київської області надійшли: заява арбітражного керуючого Толчеєва О.Ю. про участь у справі про банкрутство від 09.09.13 року (вх. № 19072 від 09.09.13 р.); клопотання кредитора Боржника Сурманідзе Маріам про призначення ліквідатора (вх. № 19112 від 09.09.13 р.); від ліквідатора Боржника надійшли Заперечення на клопотання ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" (вх. № 19113 від 09.09.13 р.); від ліквідатора / голови ліквідаційної комісії Боржника надійшло клопотання про призначення ліквідатором приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" (вх. № 19114 від 09.09.13 р.).
Ухвалою господарського суду Київської області від 09.09.13 року продовжено строк, встановлений ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на сім днів; відкладено розгляд справи №911/3198/13 у судовому засіданні на 18 вересня 2013 року.
Через відділ діловодства господарського суду Київської області 18.09.13 року від голови ліквідаційної комісії Боржника надійшов супровідний лист з долученою довідкою № 19770 (И-2013) від 16.09.13 р. (вх. № 19768 від 18.09.13 р.).
В судове засіданні з'явились голова ліквідаційної комісії Боржника, уповноважений представник ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", які надали пояснення у справі. Голова ліквідаційної комісії Боржника вимоги викладені у заяві про порушення справи про банкрутство боржника підтримала, просить їх задовольнити; заяву ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" щодо призначення ліквідатора боржника, просить відхилити. Інші учасники провадження в судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомили.
Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України (надалі «ГПК України»), рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Дослідивши детально, всебічно, об'єктивно матеріали справи, обставини справи, суд приходить до висновку про банкрутство Боржника на підставі наступного.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 17000237 від 13.08.13 р., оригінал якого долучено Заявником до матеріалів справи, приватне підприємство "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 03.07.1996 року, а отже, є суб'єктом банкрутства.
Згідно статті 209 Господарського кодексу України (надалі за текстом "ГК України"), у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 3 ст. 110 Цивільного кодексу України (надалі за текстом "ЦК України"), юридична особа ліквідується: 1) за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами …; якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до вимог ч.ч. 1-3, 5 ст. 105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до ч. 8 ст. 111 ЦК України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Частиною 5 ст. 60 Господарського Кодексу України встановлено, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.
У відповідності до ч. 1 ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформація про проведення державної реєстрації юридичної особи, про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи тощо підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Згідно з статтею 1 вказаного Закону спеціалізованим друкованим засобом масової інформації є видання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру.
Відповідно до листа Держкомпідприємництва № 5530 "Про надання роз'яснень деяких норм Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 16.08.2004 р., Бюлетень державної реєстрації - є спеціалізованим друкованим засобом масової інформації про дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який офіційно зареєстровано в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України.
Зазначене повідомлення здійснюється за встановленою формою і містить всі передбачені законом обов'язкові реквізити.
Згідно матеріалів справи 13.02.13 року рішенням 100% голосів від загальної кількості голосів учасників Боржника у відповідності до положень п. 1.2. статуту Боржника, в ред. державну реєстрацію якої проведено 19.12.12 року (надалі - статут Боржника), вирішено припинити діяльність приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5, шляхом його ліквідації у добровільному порядку; призначено ліквідатором Боржника Федорченко І.В.; прийнято рішення наділити ліквідатора повноваженнями директора Боржника відповідно до установчих документів. Пряйняття вказаних рішень підтверджено протоколом № 13/02 загальних зборів учасників Боржника від 13.02.13 року.
Згідно п.п. 1.2. статуту Боржника, затвердженого рішенням засновників (власників) № 29/11 від 29 листопада 2012 року, засновниками та власниками Боржника, станом на зазначену дату виступали: Борисенко Дмитро Олексійович, Бобровицький Андрій Леонідович, Бобровицький Михайло Леонідович.
Судом встановлено, що в Бюлетені державної реєстрації № 240 (5) було здійснено публікацію про припинення юридичної особи приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5, шляхом його ліквідації, що підтверджено копією витягу з Бюлетеня державної реєстрації № 240 (9) за 2013 рік, долученого до матеріалів справи.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 17000237 від 13.08.13 р., - у витязі наявний запис про прийняте рішення про припинення підприємницької діяльності боржника за рішенням засновників, внесене до реєстру 13.02.13 року.
Відповідно до вимог ч. 8 ст. 111 ЦК України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Як раніше було встановлено судом, головою ліквідаційної комісії Боржника 20 лютого 2013 року створено інвентаризаційну комісію у складі: голови комісії - Федорченко І.В., члена комісії - Борисенко Д.О. та проведено інвентаризацію майна Боржника, що підтверджено документально. Зокрема, результати проведеної інвентаризації оформлені: актом контрольної перевірки інвентаризації цінностей Боржника від 20 лютого 2013 року; інвентаризаційною відомістю основних засобів № 1/ОЗ станом на 20 лютого 2013 року; інвентаризаційною відомістю нематеріальних активів № 1/НМА станом на 20 лютого 2013 року; відомістю результатів інвентаризації № 1/02 від 20 лютого 2013 року; відомістю результатів інвентаризації № 2/08 від 01 серпня 2013 року; актом контрольної перевірки інвентаризації цінностей на Боржника від 01 серпня 2013 року; інвентаризаційною відомістю основних засобів № 2/ОЗ від 01 серпня 2013 року; інвентаризаційною відомістю нематеріальних активів № 2/НМА станом на 01 серпня 2013 року; інвентаризаційною відомістю незавершених капітальних інвестицій № 1/НКІ станом на 20 лютого 2013 року; інвентаризаційною відомістю незавершених капітальних інвестицій № 2/НКІ станом на 01 серпня 2013 року, згідно якої на балансі Боржника перебуває нежиле приміщення, розташоване за адресою: м. Київ, вул. Гусовського, буд. 2, площею 536,1 м.кв, вартістю 4 071 100,00 грн.; відомістю про фінансово-майновий стан Боржника на 20 лютого 2013 року; відомістю про фінансово-майновий стан Боржника на 01 серпня 2013 року; відомостями інвентаризації дебіторської заборгованості станом на 20 лютого 2013 року та станом на 01 серпня 2013 року; відомостями інвентаризації кредиторської заборгованості станом на 20 лютого 2013 року; відомістю інвентаризації кредиторської заборгованості станом на 01 серпня 2013 року; відомістю про наявність заборгованості з заробітної плати, податкам, зборам, обов'язковим платежам станом на 20 лютого 2013 року; відомістю про наявність заборгованості з заробітної плати, податкам, зборам, обов'язковим платежам станом на 01 серпня 2013 року. За результатом проведеної інвентаризації головою ліквідаційної комісії Боржника складено проміжний ліквідаційний баланс Боржника станом на 02 серпня 2013 року, який 02 серпня 2013 року затверджений рішенням загальних зборів учасників Боржника, що підтверджено доданим до заяви протоколом № 02/08 загальних зборів учасників Боржника від 02 серпня 2013 року.
Ухвалою господарського суду Київської області у даній справі від 19.08.13 року визнано вимоги до Боржника: ПП "ОРЄАНДА" до приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" в сумі 185 085,24 грн.; ПП "Дует 2010" в сумі 179 010,00 грн.; ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" в сумі 10 683 424,20 грн.; Державного видавництва "Преса України" державного управління справами в сумі 188 714,65 грн.; громадянки Республіки Грузія Сурманідзе Маріам в сумі 6 734 662,00 грн.
Дослідивши поданий ліквідаційний баланс Боржника судом встановлено, що відповідно до ліквідаційного балансу Боржника, кредиторська заборгованість Боржника складає 18 770,9 тис. грн. Детально дослідивши матеріали справи встановлено, що в ході перевірки судом кредиторської заборгованості, судом визнано на підставі матеріалів справи вимоги кредиторів Боржника, визнані Боржником, на загальну суму 17 970 896,09 грн., строк сплати заборгованості перед якими вже настав. В свою чергу відповідно до ліквідаційного балансу Боржника вартість необоротних активів Боржника становить 4 071,1 тис. грн., вартість оборотних активів дорівнює нулю грн.
Відсутність відповідного виду активів у Боржника підтверджено також копією довідки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 09/03/8279/нк від 26 квітня 2013 року, адресованої голові ліквідаційної комісії Боржника, згідно якої станом на 31 грудня 2012 року ПП "Фірма Регент" серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу), відсутнє; копією довідки Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем № 45/1924 від 22 квітня 2013 року, адресованої голові ліквідаційної комісії Боржника, відповідно до якої станом на 16 квітня 2013 року зареєстровані транспортні засоби за ПП "ФІРМА РЕГЕНТ" відсутні; копією довідки Державної інспекції сільського господарства України № 16 від 01 квітня 2013 року, адресованої ліквідатору Боржника, відповідно до якої за Боржником трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, сільськогосподарська техніка та інші механізми не зареєстровані; копією довідки Головного управління статистики у Київській області № 04.3-11/194 від 16 квітня 2013 року, адресованої голові ліквідаційної комісії Боржника, відповідно до якої Боржник серед засновників інших суб'єктів в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України по Київській області станом на 16 квітня 2013 року не значиться.
Відповідно до матеріалів справи було проведено оцінку наявних активів Боржника, вартість яких згідно звіту про незалежну оцінку вартості нежилих вбудованих приміщень становить 4 071 100,00 грн.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що загальний розмір документально підтвердженого пасиву Боржника значно перевищує активи Боржника.
Відповідно до матеріалів заяви ліквідаційною комісією виявлено, що Боржник на 20 лютого 2013 року та станом на 01 серпня 2013 року не мав заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам, по виплаті авторської винагороди тощо, не мав невикористаних коштів, отриманих та своєчасно не повернутих Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на підтвердження чого надано довідки про відсутність заборгованості за страхувальником № 1/НВ від 20 лютого 2013 року, № 2/НВ від 01 серпня 2013 року, № 1/ТВП від 20 лютого 2013 року, № 2/ТВП від 01 серпня 2013 року.
В свою чергу, відповідно до Довідки № 2262/02-45 від 12.04.13 року Про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування УПФУ у Кагарлицькому районі, долученої до матеріалів справи, - у Боржника відсутня заборгованість по платежах до фондів соціального страхування: за даними Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності згідно довідки № 59 від 19.02.13 року; за даними Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття - довідка № 01-14/53 від 18.02.13 року; за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України - довідка № 143 від 22.02.13 року.
Також матеріалами справи підтверджено, що 27 березня 2013 року головою ліквідаційної комісії Боржника подано до Кагарлицького відділення Миронівської міжрайонної державної податкової інспекції заяву про припинення платника податків (форма № 8-ОПП), що підтверджено копією заяви про припинення платника податків (форма № 8-ОПП) від 27 березня 2013 року з відміткою Кагарлицького відділення Миронівської міжрайонної державної податкової інспекції про отримання 27.03.13 р.
Відповідно до протоколу №02/08 загальних зборів учасників Боржника від 02.08.13 року, оригінал якого долучено до матеріалів справи, стами відсотками голосів учасників Боржника було прийнято рішення звернутись до господарського суду Київської області з заявою про порушення справи про банкрутство стосовно Боржника.
За даними ліквідаційної комісії у підприємства відсутня дебіторська заборгованість, грошові кошти.
Наявності в статутному капіталі Заявника, згідно статуту Боржника та згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 17000237 від 13.08.13 р., оригінал якого долучено Заявником до матеріалів справи, та відповідно до довідки Фонду державного майна України № 10-24-9451 від 25.07.13 року, частки державної власності не встановлено.
Окрім викладеного, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, для цілей цього Закону терміни вживаються у наступному значенні: неплатоспроможністю є - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Відповідно до п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, - "Аналіз наявності (відсутності) ознак дій з приховування чи доведення до банкрутства або фіктивного банкрутства підприємства та визначення ознак втрати або відновлення платоспроможності", - ч. 3 п.п. 3.3. - ознаками стійкої фінансової неспроможності можуть уважатися: збитковість діяльності протягом двох років; відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність у підприємства значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визнаних у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.
Судом встановлено наявність з перелічених ознак, ознак які свідчать про стійку фінансову неплатоспроможність Боржника, а саме: відхилення показників ліквідності від граничного значення; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Згідно ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Детально дослідивши матеріали справи на підставі даних проміжного ліквідаційного балансу Боржника та інших доказів судом встановлено, що пасив Боржника значно перевищує активи Боржника, що свідчить про недостатність майна боржника для погашення вимог його кредиторів, а отже про його неплатоспроможність, - у Боржника відсутнє майно, що встановлене ліквідаційною комісією, за рахунок якого можливе повне задоволення вимог усіх кредиторів Боржника; а також відповідно до норми ст. 1 Закону про банкрутство, яким визначено поняття неплатоспроможності для цілей вказаного закону, п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, встановлено, що Боржник на момент подачі заяви про порушення справи про банкрутство та на момент винесення даної постанови є неплатоспроможним. Зазначені фактичні обставини вказують на нездатність Боржника своєчасно та в повному обсязі задовольнити вимоги всіх кредиторів строк сплати за якими настав, що є підставою для застосування відносно Боржника відповідних заходів та процедур в порядку, встановленому Законом про банкрутство зокрема, є підставою для визнання Боржника банкрутом.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та встановлені в ході судового розгляду обставини, господарський суд приходить до висновку щодо наявності підстав для визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації.
Розглядаючи питання щодо призначення ліквідатора приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", судом встановлено наступне.
В заяві про порушення справи про банкрутство Боржника головою ліквідаційної комісії Боржника заявлено клопотання призначити ліквідатором Боржника Федорченко І.В.
02.09.13 року до господарського суду Київської області від ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" надійшло клопотання № 140-00-0-00/8/1648 від 02.09.13 року, в якому ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" посилаючись на норми ч. 2 ст. 95, ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство просить суд призначити ліквідатора ПП «Фірма Регент» із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих. Вказане клопотання вмотивовано тим, що з позиції заявника голова ліквідаційної комісії Боржника Федорченко І.В. жодного разу, з моменту її призначення, не зустрілась з представниками ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" з приводу погашення боргу. Лише 13.05.13 року направила Банку повідомлення про ліквідацію, але вимоги Банку одержала тільки з третьої спроби.
Через відділ діловодства господарського суду Київської області надійшла заява арбітражного керуючого Толчеєва О.Ю. про участь у справі про банкрутство від 09.09.13 року (вх. № 19072 від 09.09.13 р.), в якому останній повідомляє суд про свою відповідність встановленим вимогам до ліквідатора та просить суд призначити його ліквідатором у даній справі з посиланням на низку відомостей та з долученими низкою доказів на підтвердження його відповідності законодавчо встановленим вимогам до арбітражного керуючого.
Через відділ діловодства господарського суду Київської області надійшло клопотання кредитора Боржника Сурманідзе Маріам про призначення ліквідатора (вх. № 19112 від 09.09.13 р.)., в якому остання просить суд призначити ліквідатором Боржника Федорченко І.В., посилаючись на норму ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство.
Від ліквідатора Боржника надійшли Заперечення на клопотання ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" (вх. № 19113 від 09.09.13 р.), в яких остання посилаючись на норму ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство заперечує відомості на які посилається ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" у своєму клопотанні та вказує на те, що доводи банку спростовуються з її позиції тим, що ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", як і іншим кредиторам 07.03.13 року нею було направлено повідомлення про ліквідацію, на підтвердження чого долучено копію реєстру поштових відправлень з відбитком 162 поштового відділення від 07.03.13 року, згідно якого у вказану дату повідомлення про ліквідацію направлялось ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" на адресу: 01011, м. Київ, вул. Лєскова, буд. 9; ліквідатор Боржника також вказує на те, що 13 травня 2013 року ним було повторно розіслані повідомлення про ліквідацію, в тому числі вказаному банку; голова ліквідаційної комісії вказує, що 07.08.13 року та 14.08.13 року банком були отримані відповіді від ліквідатора на листи банку №140-0-0-00/8/1344 від 29.07.13 року та № 140-0-0-00/8/1260 від 16.07.13 р., що з позиції ліквідатора, підтверджено штампами Банку та листах. Перевіривши вказане посилання ліквідатора судом встановлено, що останнє підтверджено документально (а.с. 81, 82 Т. 2) та відповідає посиланням ліквідатора; поряд з цим ліквідатор боржника посилається на низку інших обставин в підтвердження безпідставності доводів ПАТ "Райффайзен Банк Аваль» викладених у клопотанні № 140-0-0-00/8/1648 від 02.09.13 року; повідомляє суд про те, що з моменту реєстрації Боржника вона не була пов'язана з кредиторами та контрагентами боржника, керівництвом або засновником Боржника, не мала впливу на фінансово-господарську діяльність Боржника, після призначення ліквідатором не здійснювала та не впливала на фінансово-господарську діяльність Боржника, а отже не була заінтересованою особою стосовно боржника.
09.09.13 року через відділ діловодства господарського суду Київської області надійшло клопотання ліквідатора Божника, в якому остання просить суд призначити ліквідатором Боржника Федорченко І.В. До клопотання долучено низку документальних доказів.
Детально дослідивши матеріали справи та заяви, клопотання, що надійшли у справі щодо призначення ліквідатора Боржника судом встановлено наступне.
Як зазначено, відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом. Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.
Розглядаючи заяву арбітражного керуючого Толчеєва О.Ю. про участь у справі про банкрутство від 09.09.13 року (вх. № 19072 від 09.09.13 р.), суд дійшов висновку про те, що вказана заява підлягає відхиленню судом з підстав, що призначення ліквідатора за його заявою у справі за наявності клопотань про призначення ліквідатором голову ліквідаційної комісії або із застосуванням автоматизованої системи, не відповідає порядку призначення ліквідатора, визначеного ст. ст. 95, 114 Закону про банкрутство.
Розглядаючи клопотання ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" № 140-0-0-00/8/1648 від 02.09.13 року про призначення ліквідатора ПП «Фірма Регент» із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих та викладені у ньому доводи, разом з Запереченнями ліквідатора Боржника з долученими до матеріалів справи доказами, суд дійшов висновку про те, що доводи ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" спростовуються доказами, долученими до матеріалів справи ліквідатором / головою ліквідаційної комісії Боржника разом з Запереченнями на клопотання банку, що підтверджено документально (а.с. 78, 81, 82, 84-86, 88, Т. 2). Зокрема долучені докази спростовують посилання ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" на те, що ліквідатор лише 13.05.13 року направила Банку повідомлення про ліквідацію. Долучені докази є свідченням фактичного проведення роботи ліквідатором по припиненню юридичної особи боржника, в тому числі по відношенню до ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" як кредитора. На підставі викладеного доводи ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", викладені у клопотанні № 140-0-0-00/8/1648 від 02.09.13 року відхиляються судом як безпідставні та не доведені суду.
Згідно ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Дослідивши детально матеріали справи суд дійшов висновку про те, що підстав для відмови у задоволенні клопотання голови ліквідаційної комісії Боржника про призначення Федорченко І.В. ліквідатором Боржника, відсутні. Крім того, судом взято до уваги й ті обставини, що Федорченко І.В. доведено наявність у неї статусу арбітражного керуючого, що підтверджено свідоцтвом про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1396 від 05.07.13 року, що є додатковим свідченням можливості належного виконання обов'язків ліквідатора у справі про банкрутство, а також те, що за час виконання обов'язків голови ліквідаційної комісії Боржника, в її діях відсутні ознаки, властиві заінтересованій особі згідно визначення такої у ст. 1 Закону про банкрутство, що разом становить виняткові обставини, що свідчать про доцільність призначення ліквідатором Боржника голову ліквідаційної комісії Федорченко І.В.
На підставі ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, клопотання боржника в особі голови ліквідаційної комісії Боржника про покладення обов'язків ліквідатора банкрута у справі про банкрутство на голову ліквідаційної комісії боржника - Федорченко І.В. підлягає задоволенню та на підставі викладеного, клопотання Сурманідзе Маріам про призначення ліквідатором Боржника Федорченко Ф.В., підлягає задоволенню.
Господарський вважає за необхідне зазначити, що приписами ст. 95 Закону про банкрутство не визначений порядок або особливості здійснення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, в зв'язку з чим ліквідаційна процедура щодо боржника, що ліквідується власником, здійснюється також відповідно до вимог, що передбачені розділом ІІІ Закону - "Ліквідаційна процедура".
Керуючись ст. ст. 37-41, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року №14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року №1361, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати банкрутом приватне підприємство "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5.
Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5, Федорченко Ірину Вікторівну, яка проживає за адресою: 08154, Київська обл., м. Боярка, вул. Білогородська, буд. 19-А, кв. 118.; реєстраційний номер облікової картки платника податків: 3129816804.
Відмовити в задоволенні клопотання ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" № 140-0-0-00/8/1648 від 02.09.13 року (вх. № 18654 від 02.09.13 р.).
Відмовити в задоволенні заяви Толчеєва О.Ю. про участь у справі про банкрутство від 09.09.13 року (вх. № 19072 від 09.09.13 р.);
Вимоги п.п. 2, 3 прохальної частини заяви голови ліквідаційної комісії приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" про порушення справи про банкрутство (вх. № 3090/13 від 14.08.13 р.), задовольнити; клопотання голови ліквідаційної комісії приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" б/№, б/д (вх. № 1914 від 09.09.13 р.), задовольнити.
Клопотання Сурманідзе Маріам (вх. № 19112 від 09.09.13 р.), задовольнити.
2. Скасувати арешти, накладені на майно приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5.
3. Припинити повноваження засновників, власників (власника) майна приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5, та припинити повноваження всіх органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном; звільнити керівника приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ", ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5.
4. Зобов'язати ліквідатора приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" (ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5) у п'ятиденний строк з дня отримання даної постанови подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України "Голос України" чи Кабінету Міністрів України "Урядовий кур'єр" оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, про що надати суду відповідні докази. Примірник газети протягом 5 днів після публікації подати до господарського суду.
Газетне оголошення має містити повне найменування боржника, визнаного банкрутом, та інші реквізити банкрута, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, номер справи, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
5. Протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання цієї постанови, керівнику, головному бухгалтеру і засновникам (акціонерам) приватного підприємства "ФІРМА РЕГЕНТ" (ідентифікаційний код: 24370345, місцезнаходження: 09200, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Незалежності, буд. 5) передати ліквідатору всю бухгалтерську та всю іншу документацію Банкрута, печатки і штампи, матеріальні та всі інші цінності Банкрута. Ліквідатору прийняти бухгалтерську та всю іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та всі інші цінності від колишніх керівника Банкрута, головного бухгалтера та засновників (учасників, акціонерів) Боржника визнаного банкрутом.
6. Ліквідатору до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в тому числі ст.ст. 41-49;
7. Зобов'язати Ліквідатора раз на місяць, - до 21 числа кожного місяця, надавати господарському суду Київської області звіт про вжиті ним заходи в ході ліквідаційної процедури з долученням доказів вжитих ним заходів, розгляд першого з яких призначити на 28 жовтня 2013 року на 14 год. 15 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, зал судових засідань № 2).
8. Призначити судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 23 грудня 2013 року на 14 год. 15 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, зал судових засідань № 2).
Ліквідатору банкрута надати суду до 16 грудня 2013 року звіт ліквідатора, довідку обслуговуючого банку банкрута про закриття рахунків та довідку банкрута про рух коштів по основному рахунку Банкрута, визначеного ч.ч. 7, 8 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; ліквідаційний баланс банкрута з долученням доказів вжитих ним заходів в ході проведення ліквідаційної процедури. До звіту ліквідатора повинні додаватись письмові пояснення та докази проведення ліквідаційної процедури, визначені ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
9. Постанову надіслати: відділу державної виконавчої служби за місцезнаходженням Банкрута, державному реєстратору Реєстраційної служби Кагарлицького РУЮ у Київській області (пл. Незалежності 1, м. Кагарлик, Кагарлицький район, Київська область, 09200);
Копію постанови надіслати: ліквідатору Банкрута та всім учасникам провадження у справі; Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 5/2, каб. 2); податковому органу за місцезнаходженням Банкрута, Банкруту, Центру зайнятості за місцезнаходженням Банкрута, виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцезнаходженням Банкрута, виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві за місцезнаходженням Банкрута; УПФ за місцезнаходженням Банкрута.
Дата набрання чинності постановою - 18 вересня 2013 року.
Термін пред'явлення виконавчого документу до виконання - до 18 вересня 2014 року.
Суддя Скутельник П.Ф.