ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 вересня 2013 року 11:07 № 826/10874/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., при секретарі судового засідання Паньківу В.В. розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПублічного акціонерного товариства "Домобудівний комбінат №3"до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників податківпровизнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.06.2013р. №0000664230 та №0000654230за участю представників сторін:
від позивача: Висотюк Є.П.
від відповідача: Манікало І.М.
Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 02.09.2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, в особі Публічного акціонерного товариства "Домобудівний комбінат №3", звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків про визнання незаконними та скасування податкового повідомлення-рішення від 25.06.2013 р. №0000664230 та №0000654230.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені Податковим органом із порушенням чинного законодавства України, ґрунтуються на неправильному застосуванні норм податкового законодавства, а тому, підлягають скасуванню.
Відповідачем позовні вимоги заперечуються з огляду на те, що в ході перевірки встановлено, що Позивачем придбано товар (роботи, послуги) у осіб, які не сплачувала податки, діяльність яких має ознаки фіктивного підприємства, а перевірка проведена у відповідності до законодавства.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва встановив наступне.
Співробітниками Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ПАТ "Домобудівний комбінат №3" з питань дотримання правильності обчислення та своєчасності сплати до державного бюджету податку на додану вартість та податку на прибуток при проведенні взаєморозрахунків з ТОВ «Опорядбуд-Сервіс» за період з 01.04.2011 р. по 30.06.2011 р.; ТОВ «ПБІ» за період з 01.06.2011 р. по 30.06.2011 р.; ТОВ «Ентхіл» за період з 01.04.2012 р. по 30.04.2012 р.; ТОВ «АРХ-Ательє» за період з 01.12.2011 р. по 31.12.2011 р.; ТОВ «Альтаір Альфа Плюс» за період з 01.06.2012 р. по 30.12.2012 р. За результатами перевірки складено Акт від 07.06.2013 року №648/42-30/04012773 (надалі - Акт перевірки).
В Акті перевірки зазначено наступні порушення: пп. 138.1.1, п. 138.1 ст. 138, п.п. 139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток всього у сумі 1 428 192,00 грн. за 2 квартал 2011 р. на суму 1 420 674 грн.; 2 квартал 2012 р. на суму 7 518 грн. та пп. 193.1 ст. 193, п. 198.2, 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.4, п. 201.6, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами і доповненнями, в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 1 266 926,00 грн., в т. ч. за квітень 2011 р. - 464 279 грн., за травень 2011 р. - 389 642 грн., за червень 2011 р. - 393 998 грн., за грудень 2011 р. - 5 432 грн., за березень 2012 р. - 7 200 грн., за червень 2012 р. - 6 375 грн.
Не погоджуючись з висновками викладеними в Акті перевірки Позивачем було подано Заперечення, за результатом розгляду Заперечень Податковим органом Листом від 20.06.2013 р. №1418/10/42-319 було повідомлено Позивача, що висновки викладені в Акті перевірки залишенні без змін.
Податковим органом на підставі Акту перевірки прийняте податкове повідомлення-рішення від 25.06.2013 року №0000664230, яким за позивачем визначено податкове зобов'язання, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 1 430 071,50 грн. (за основним платежем + 1 428 192,00 штрафні (фінансові) санкції 1 879,50 грн.) та податкове повідомлення-рішення від 25.06.2013 року №0000664230, яким за позивачем визначено податкове зобов'язання, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 1 276 430,50 грн. (за основним платежем + 1 266 926,00 штрафні (фінансові) санкції 9 504,50 грн.).
Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що між Позивачем (Замовник), з одного боку, та ТОВ «Арх-Ательє» (Підрядник), з іншого боку, було укладено Договір підряду про виконання робіт №ВК-233/12 від 30.11.2012 р. (надалі Договір № ВК-233/12).
У відповідності до п.1.1 - п. 1.4 Договору №ВК-233/12, Замовник доручає, а Підрядник виконує роботи по демонтажу систем кондиціонування на об'єкті: Приміщення адміністративної будівлі, пр-т Відрадний, 103 в м. Києві. Підрядник зобов'язується виконати Роботи, зазначені у п. 1.1, згідно проектної документації та зі своїх матеріалів і обладнання. Найменування та місцезнаходження об'єкту, на якому проводяться роботи за цим Договором: Приміщення адміністративної будівлі, пр-т Відрадний, 103 в м. Києві. Вартість Робіт і матеріалів визначена у п. 2 даного договору і є договірною. У разі, якщо під час виконання Виконавцем цього договору виникне необхідність здійснення додаткових, не передбачених цим договором робіт, такі роботи будуть виконуватись на підставі окремих домовленостей між Замовником та Підрядником, що повинні бути оформлені письмово.
Згідно п. 2.1 - п. 2.5 Договору №ВК-233/12, загальна вартість Робіт визначена Додатком №1 до даного договору і складає - 8 581 грн., крім того ПДВ-20%: 1 716,20 грн., всього з ПДВ: 10 297,20грн. Оплата здійснюється шляхом 100% перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Підрядника. Додаток №1 є невід'ємною частиною даного договору. Загальна вартість може змінюватись в таких випадках: зміна обсягів виконаних робіт; необхідність виконання додаткових робіт не передбачених даним договором; зміна проектних рішень. Виконання робіт, оформляється Актом приймання виконання робіт (формат КБ-2в) та Довідкою про вартість виконаних робіт (форма КБ - 3), підписаних Сторонами.
Позивачем надано суду наступні документи: локальний кошторис, податкові накладні.
Між Позивачем (Замовник), з одного боку, та ТОВ «Арх-Ательє» (Підрядник), з іншого боку, було укладено Договір підряду про виконання робіт №ВК-253/11 від 16.09.2011 р. (надалі Договір № ВК-253/11).
У відповідності до п.1.1 - п. 1.4 Договору № ВК-253/11, Замовник доручає, а Підрядник виконує роботи по демонтажу систем кондиціонування у кількості - 4 шт., пусконалагоджувальні роботи цих систем на об'єкті: Приміщення складу на 1 поверсі, пр-т Відрадний, 103 в м. Києві. Підрядник зобов'язується виконати Роботи, зазначені у п. 1.1, згідно проектної документації та зі своїх матеріалів і обладнання. Найменування та місцезнаходження об'єкту, на якому проводяться роботи за цим Договором: Приміщення складу на 1 поверсі, пр-т Відрадний, 103 в м. Києві. Вартість Робіт і матеріалів визначена у п. 2 даного договору і є договірною. У разі, якщо під час виконання Виконавцем цього договору виникне необхідність здійснення додаткових, не передбачених цим договором робіт, такі роботи будуть виконуватись на підставі окремих домовленостей між Замовником та Підрядником, що повинні бути оформлені письмово.
Згідно п. 2.1 - п. 2.5 Договору №ВК-233/12, загальна вартість Робіт визначена Додатком №1 до даного договору і складає - 12 270 грн., крім того ПДВ-20%: 2 454,00 грн., всього з ПДВ: 14 724,00 грн. Оплата здійснюється шляхом 100% перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Підрядника. Додаток №1 є невід'ємною частиною даного договору. Загальна вартість може змінюватись в таких випадках: зміна обсягів виконаних робіт; необхідність виконання додаткових робіт не передбачених даним договором; зміна проектних рішень. Виконання робіт, оформляється Актом приймання виконання робіт (формат КБ-2в) та Довідкою про вартість виконаних робіт (форма КБ - 3), підписаних Сторонами.
Позивачем надано суду наступні документи: договірну ціну, локальний кошторис, податкові накладні.
Також, між Позивачем (Замовник), з одного боку, та ТОВ «Арх-Ательє» (Підрядник), з іншого боку, було укладено Договір підряду про виконання робіт №ВК-312/11 від 12.12.2011 р. (надалі Договір №ВК-312/11).
У відповідності до п.1.1 - п. 1.4 Договору № ВК-312/11, Замовник доручає, а Підрядник виконує роботи по демонтажу систем кондиціонування у кількості - 4 шт., пусконалагоджувальні роботи цих систем на об'єкті: Приміщення медичного пункту, відділу кадрів (1-й поверх), кошторисно-договірний відділ (6-й поверх) та кабінет директора, пр-т Відрадний, 103 в м. Києві. Підрядник зобов'язується виконати Роботи, зазначені у п. 1.1, згідно проектної документації та зі своїх матеріалів і обладнання. Найменування та місцезнаходження об'єкту, на якому проводяться роботи за цим Договором: Приміщення медичного пункту, відділу кадрів (1-й поверх), кошторисно-договірний відділ (6-й поверх) та кабінет директора, пр-т Відрадний, 103 в м. Києві. Вартість Робіт і матеріалів визначена у п. 2 даного договору і є договірною. У разі, якщо під час виконання Виконавцем цього договору виникне необхідність здійснення додаткових, не передбачених цим договором робіт, такі роботи будуть виконуватись на підставі окремих домовленостей між Замовником та Підрядником, що повинні бути оформлені письмово.
Згідно п. 2.1 - п. 2.5 Договору № ВК-312/11, загальна вартість Робіт визначена Додатком №1 до даного договору і складає - 14 890,00 грн., крім того ПДВ-20%: 2 978,00 грн., всього з ПДВ: 17 868,00 грн. Оплата здійснюється шляхом 100% перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Підрядника. Додаток №1 є невід'ємною частиною даного договору. Загальна вартість може змінюватись в таких випадках: зміна обсягів виконаних робіт; необхідність виконання додаткових робіт не передбачених даним договором; зміна проектних рішень. Виконання робіт, оформляється Актом приймання виконання робіт (формат КБ-2в) та Довідкою про вартість виконаних робіт (форма КБ - 3), підписаних Сторонами.
Позивачем надано суду наступні документи: договірну ціну, локальний кошторис, податкові накладні, реєстри видаткових та отриманих податкових накладних.
Судом було досліджено матеріали справи та встановлено, що в Позивачем не надано доказів приймання даного товару в експлуатацію, поставлення даного товару, устаткування та доказів оплати за отриманий товар.
Між Позивачем (Генпідрядник), з одного боку, та ТОВ «Опорябуд-сервіс» (Субпідрядник), з іншого боку, було укладено Договір субпідряду №381 від 01.04.2011 р. (надалі Договір №381).
У відповідності до п.1.1 Договору №381, Генпідрядник доручає, Субпідрядник забезпечує відповідно до проектної документації, державних будівельних норм України та умов Договору виконання будівельно-оздоблювальних робіт (надалі-Роботи) при будівництві ж/б №109-Б по вул.. Алма-Атинська.
Згідно п. 4.1 Договору №381, Генпідрядник до початку виконання Робіт надає Субпідряднику затверджену проектну документацію.
Позивачем надано суду наступні документи: договірну ціну, локальний кошторис, податкові накладні.
Суд звертає увагу, що в матеріалах справи відсутня докази передання Субпідряднику затверджену проектну документацію.
Крім того, між Позивачем (Генпідрядник), з одного боку, та ТОВ «Опорябуд-сервіс» (Субпідрядник), з іншого боку, було укладено Договір субпідряду №380 від 01.04.2011 р. (надалі Договір №380).
У відповідності до п.1.1 Договору №380, Генпідрядник доручає, Субпідрядник забезпечує відповідно до проектної документації, державних будівельних норм України та умов Договору виконання будівельно-оздоблювальних робіт (надалі-Роботи) при будівництві ж/б №6 Позняки, 2 мкрн.
Згідно п. 4.1 Договору №380, Генпідрядник до початку виконання Робіт надає Субпідряднику затверджену проектну документацію.
Позивачем надано суду наступні документи: договірну ціну, локальний кошторис, податкові накладні.
Суд звертає увагу, що в матеріалах справи відсутня докази передання Субпідряднику затвердженої проектної документації.
Також, між Позивачем (Генпідрядник), з одного боку, та ТОВ «Опорябуд-сервіс» (Субпідрядник), з іншого боку, було укладено Договір субпідряду №382 від 01.04.2011 р. (надалі Договір №382).
У відповідності до п.1.1 Договору №382, Генпідрядник доручає, Субпідрядник забезпечує відповідно до проектної документації, державних будівельних норм України та умов Договору виконання будівельно-оздоблювальних робіт (надалі-Роботи) при будівництві ж/б №2 Позняки, 2 мкрн.
Згідно п. 4.1 Договору №380, Генпідрядник до початку виконання Робіт надає Субпідряднику затверджену проектну документацію.
Позивачем надано суду наступні документи: договірну ціну, локальний кошторис, податкові накладні.
Суд звертає увагу, що в матеріалах справи відсутня докази передання Субпідряднику затверджену проектну документацію.
Судом було досліджено матеріали справи та встановлено, що в Позивачем на підтвердження виконаних робіт з ТОВ «ПБІ» було надано лише податкові накладні, по взаємовідносинам з ТОВ «Альтаір альфа Плюс» було надано видаткову накладну, платіжні доручення, податкові накладні.
Також, Суд звертає увагу, що в матеріалах справи відсутні докази прийняття робіт (товару), банківські виписки, Акти прийняття робіт (послуг), докази поставлення товару, докази обліку товару.
З матеріалів справи вбачається, що сторонами не було належним чином виконано умови договорів в повному обсязі, а тому посилання Позивача на виконання сторонами всіх умов договору не підтверджується.
Як зазначено Вищим адміністративним судом України в інформаційному листі від 20 липня 2010 року №1112/11/13-10 "Проблемні питання застосування законодавства у справах за участю органів державної податкової служби", процесуальна діяльність суду із встановлення обґрунтованості права платника податку на податковий кредит та/або бюджетне відшкодування з податку на додану вартість повинна включати такі етапи: 1. Встановлення факту здійснення господарської операції. 2. Встановлення спеціальної податкової правосуб'єктності учасників господарської операції. 3. Встановлення зв'язку між фактом придбання товарів (послуг) спорудженням основних фондів, імпортом товарів (послуг) і господарською діяльністю платника податку. 4. Встановлення дотримання платником податку спеціальних вимог щодо документального підтвердження сум податкового кредиту та/або бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.
Згідно з підпунктом 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит - це сума, на яку платник. податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні врегульовані Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Відповідно до ст. 9 розділу 3 Закону про бухгалтерський облік, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Господарські операції, як зазначено в п.5 ст.9 цього Закону, повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені. Відповідно до ст. 11 Закону, на основі даних бухгалтерського обліку підприємства зобов'язані складати фінансову звітність.
Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Пункт 198.3 статті 198 Податкового кодексу України встановлює, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно з пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Відповідно до пункту 198.6 статті 198 не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу).
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
З аналізу зазначених норм вбачається, що визначальним фактором для формування податкового кредиту платником податку на додану вартість є відповідність податкової накладної порядку її заповнення та подальше використання придбаних товарів (основних фондів) в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Як вбачається з обставин справи, позивач в податкових деклараціях з податку на додану вартість в складі податкового кредиту відобразив суми податку на додану вартість на підставі податкових накладних, виписаних контрагентом, у зв'язку з отриманням послуг.
Суд звертає увагу, що навіть наявність у покупця належно оформлених документів, необхідних для віднесення певних сум до податкового кредиту, зокрема виданих продавцями податкових накладних, не є безумовною підставою формування податкового кредиту, у разі недоведення реальності здійснених господарських операцій та факту використання придбаних товарів/послуг в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Як зазначив Вищий адміністративний суд України в листі від 02 червня 2011 року №742/11/13-11, з метою встановлення факту здійснення господарської операції, формування витрат для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток або податкового кредиту з податку на додану вартість судам належить з'ясовувати, зокрема, такі обставини: рух активів у процесі здійснення господарської операції; установлення спеціальної податкової правосуб'єктності учасників господарської операції та установлення зв'язку між фактом придбання товарів (послуг), спорудженням основних фондів, імпортом товарів (послуг), понесенням інших витрат і господарською діяльністю платника податку.
Таким чином, в межах даного спору слід встановити факт здійснення (реальність) господарських операцій між Позивачем та його контрагентами, обставини використання придбаного товару у власній господарській діяльності позивача та встановити спеціальну податкову правосуб'єктність учасників господарської операції (чи були платниками податку на додану вартість).
Під господарською діяльністю у Господарському кодексі України (стаття 3) розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Підпункт 14.1.27 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначає витрати як суму будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).
Враховуючи викладене, судом не встановлено, а позивачем не доведено, що здійснені ним господарські операції з контрагентами носять реальний характер, а отримані послуги (товар) використані в межах господарської діяльності.
Наведені правові норми свідчать, що визначальною умовою правомірності формування витрат, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, є їх здійснення для провадження господарської діяльності платника податку, та підтвердження первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.
Крім того, аналогічна позиція викладене в Постанові Верховного суду України від 05.03.2012 р., Вищий адміністративний суд України в Постанові від 20.02.2013 р. по справі №К9991/59409/12, Постанові від 27.03.2013 р. по справі №К/9991/56892/12, Постанові від 13.02.2013 р. по справі №К/9991/69822/12, Постанова від 22.06.11р. по справі К/9991/15429/11, Ухвалі від 05.10.11р. по справі К 9991/14602/11.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. (ч.1) В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. (ч.2) Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи. (ч.3) Суд може збирати докази з власної ініціативи. (ч.5) Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів. (ч.6 ст.71 КАС України).
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд приходить до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які не підтверджуються достатніми доказами, що свідчить про не обґрунтованість позовних вимог, а отже, податкові повідомлення-рішення прийняті з урахуванням всіх обставин.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням викладеного, суд приходить висновків про відмову в задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук