Постанова № 33641494, 17.09.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2013
Номер справи
820/7411/13-а
Номер документу
33641494
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

17 вересня 2013 р. Справа № 820/7411/13-а

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Бази відпочинку "Дружба" про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" (надалі за текстом - ДП "НЕК "Укренерго" в особі ВП "Держенергонагляд в Північному регіоні, позивач) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Бази відпочинку "Дружба" (надалі за текстом - БВ "Дружба", відповідач), в якій просить суд: стягнути з бази відпочинку "Дружба" (62560, Харківська область, Вовчанський район, смт. Старий Салтів, вул. Лужанський шлях, 6, р/р 260022848 в ХОД "Райфайзен Банк Аваль" в м. Харкові, МФО 350589, код 23148490) у доход держбюджету штраф у сумі 1700 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 24.05.2012 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з питань технічного стану електричного обладнання Бази відпочинку "Дружба", про що було складено акт № 07/10-35-960 та видано обов'язковий до виконання припис № 07/10-35-960 від 24.05.2012 року про усунення виявлених порушень. Інспекцією з Держенергонагляду у Харківській області було проведено обстеження з питань виконання припису і встановлено, що припис відповідачем не виконано. За ухилення від виконання вимог чинного законодавства, позивачем була винесена постанова № 07/10-01-005 від 13.03.2013 року, про накладання на суб'єкта господарювання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису Держенергонагляду на суму 1700 грн. У зв'язку із чим просив позов задовольнити.

Представник позивача та представник відповідача у судове засідання не з'явились з невідомих суду причин, про день, час та місце судового засідання були повідомлені своєчасно та належним чином.

Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно п.10 ч.1 ст.3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.

За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа повинна бути розглянута в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.

У ході перевірки дотримання вимог чинного законодавства, 24 травня 2012 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження технічного стану електричного обладнання Бази відпочинку «Дружба, про що було складено акт № 07/10-35-960.

За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № 07/10-35-960 від 24.05.2012 року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/10-35-036 від 25.07.2012 року.

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства в галузі електроенергетики та за ухилення від виконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та „Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99р., накладено штраф, про що було винесено постанову та видано припис № 07/10-35-1420 від 26.07.2012 року.

Інспекцією Держенергонагляду у Харківській області04.09.2012 року було проведено перевірку виконання припису № 07/10-35-1420 від 26.07.12 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/10-35- 041 та старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову та видано припис № 07/10-35-1672.

Інспекцією Держенергонагляду у Харківській області 23.11.2012 року було проведено перевірку виконання припису № 07/10-35-1672 від 04.09.2012 року і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/10-35- 048.

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства в галузі електроенергетики та за ухилення від виконання припису на відповідача було накладено штраф, про що було винесено постанову та видано припис № 07/10-35-2184 від 23.11.12 р.

Інспекцією Держенергонагляду у Харківській області 01.03.2013 року було проведено перевірку виконання припису № 07/10-35-2184 від 23.11.12 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/10-35- 003.

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства в галузі електроенергетики та за ухилення від виконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та „Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99р., накладено штраф у розмірі 1700 грн., про що було винесено постанову № 07/10-01-005 від 13.03.13 року.

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1997р. № 575/97-ВР державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.

Згідно з ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 10 Постанови КМУ "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" від 21.07.1999р. № 13 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано. Ненадходження, а також несвоєчасне надходження штрафних санкцій до бюджету зачіпає інтереси держави, оскільки відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що створює загрозу стабільності соціальної політики держави.

Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Таким чином, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача штрафу у розмірі 1700 грн. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 94, 128, 159, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Бази відпочинку "Дружба" про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з Бази відпочинку "Дружба" (62560, Харківська область, Вовчанський район, смт. Старий Салтів, вул. Лужанський шлях,6, р/р 260022848 в ХОД "Райфайзен Банк Аваль" в м. Харкові, МФО 350589, код 23148490) у доход держбюджету штраф у сумі 1700 (одна тисяча сімсот ) гривень. Одержувач: р/р 31115106700156 відкритий на УДКСУ у Вовчанському районі Харківської області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37345943, код платежу до держбюджету 21081100.

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Супрун Ю.О.