Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(вступна та резолютивна частини)
22 серпня 2013 року Справа № 814/2598/13-а
м. Миколаїв
11:00
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В. В.,
за участю:
секретаря судового засідання: Єрзікова О.М.,
представника позивача: Дідик О.М.,
представника відповідача: Драндалуша Є.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом:Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001 до відповідача:Комунального підприємства Первомайської міської ради «Первомайський міський водоканал», вул. Київська, 129-а, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213 про:стягнення заборгованості в сумі 143545,65 грн., з яких: 142124,65 грн. адміністративно-господарські санкції за 2012 рік, 1421 грн. - пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2012 рік , Керуючись статтями 11, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства Первомайської міської ради «Первомайський міський водоканал», вул. Київська, 129-а, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213 (банківські реквізити: р/р 26006315000169, банк - Філія -МОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО - 326461, ідентифікаційний код 33089321) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, Миколаїв, 54001 (р/р 31218230700006, банк отримувач - ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО - 826013, ідентифікаційний код 37992781) заборгованість в сумі 143545,65 грн. з яких: з яких: 142124,65 грн. адміністративно-господарські санкції за 2012 рік, 1421 грн. - пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2012 рік.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Птичкіна
Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 серпня 2013 року Справа № 814/2598/13-а
м. Миколаїв
11:00
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В. В.,
за участю:
секретаря судового засідання: Єрзікова О.М.,
представника позивача: Дідик О.М.,
представника відповідача: Драндалуша Є.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом:Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, Миколаїв, 54001 до відповідача:Комунального підприємства Первомайської міської ради «Первомайський міський водоканал», вул. Київська, 129-а, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213 про:стягнення заборгованості в сумі 143545,65 грн., з яких: 142124,65 грн. адміністративно-господарські санкції за 2012 рік, 1421 грн. - пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2012 рік, Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі - Фонд або позивач) звернулося до суду з позовною заявою про стягнення з Комунального підприємства Первомайської міської ради «Первомайський міський водоканал» (надалі - Підприємство або відповідач) адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (надалі - Закон № 875) в сумі 143545,65 грн., з яких 142124,65 грн. - сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання Підприємством у 2012 році нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, 1421 грн. - пеня.
Відповідач надав письмові заперечення проти адміністративного позову (ар. с. 37-39), в яких, з посиланням на статтю 218 Господарського кодексу України, просив відмовити у задоволенні вимог Фонду, оскільки Підприємство вжило усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. Так, до Первомайського міськрайонного центру зайнятості направлялась відповідна звітність з інформацією щодо можливості працевлаштування інвалідів (ар. с. 40-52); дві особи з обмеженими фізичними можливостями, яких направив центр зайнятості, відмовились від працевлаштування на Підприємстві (ар. с. 53); працівники Підприємства приймали участь у засіданнях «Круглого столу», проведенні ярмарок вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями (ар. с. 54). На думку відповідача, викладені обставини звільняють його від адміністративно-господарської відповідальності.
В судовому засіданні представник Фонду вимоги позову підтримала, представник
Підприємства просив у задоволенні позову відмовити.
22.08.2013 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд
в с т а н о в и в:
Відповідно до статті 19 Закону № 875, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Згідно зі статтею 20 Закону № 875, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації, громадські організації інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, що обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
16.01.2013 Підприємство подало Фонду Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік, в якому зазначило таке. Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу (осіб) - 341; середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) - 9; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону № 875 (осіб) - 14 (ар. с. 8).
19.03.2013, на підставі інформації Підприємства про середньорічну заробітну плату працівника, позивач листом № 06-118/466 (ар. с. 23) повідомив відповідача про необхідність сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 142 124,65 грн. (5 х 28 424,93 грн.).
Відповідач суму адміністративно-господарських санкцій не сплатив, що стало підставою для звернення позивача до суду.
Позивач визначив суму пені за період з 16.04.2013 по 04.06.2013 - 1421 грн. (ар. с. 9).
На думку суду, позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Закону № 875, в зв'язку з чим підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача суд відхиляє з огляду на таке. Наказом від 19.12.2005 № 420 Міністерство праці та соціальної політики України затвердило форму звітності № 3-ПН «Звіт про наявність вакансій» та Інструкцію щодо заповнення цієї форми. Вказаний звіт використовується для інформування населення про наявність вакансій, сприяння працевлаштуванню громадян, зареєстрованих у центрах зайнятості як такі, що шукають роботу, для підбору персоналу на замовлення роботодавців, для оцінки поточної потреби в кадрах та організації професійної підготовки населення відповідно до потреб ринку праці. У графі 15 звіту, відповідно до Інструкції, наводяться дані про можливість працевлаштування на вільне робоче місце (вакантну посаду) особи, що належить до окремої категорії громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.
Звіти Підприємства (ар. с. 40-52), про що детально викладено у позовній заяві, не містять інформації про наявність відповідної кількості вакантних робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Відповідно до частини 1 статті 2442 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.
У постанові від 28.05.2013 (справа № 21-386а12) і у постанові від 11.06.2013 (справа № 21-63а11) Верховний Суд України дійшов висновку, що незаповнення (неналежне заповнення) графи 15 звіту про наявність вакансій свідчить про невиконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Керуючись статтями 11, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства Первомайської міської ради «Первомайський міський водоканал», вул. Київська, 129-а, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213 (банківські реквізити: р/р 26006315000169, банк - Філія -МОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО - 326461, ідентифікаційний код 33089321) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, Миколаїв, 54001 (р/р 31218230700006, банк отримувач - ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО - 826013, ідентифікаційний код 37992781) заборгованість в сумі 143545,65 грн. з яких: з яких: 142124,65 грн. адміністративно-господарські санкції за 2012 рік, 1421 грн. - пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2012 рік.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Птичкіна
Постанова оформлена у відповідності до статті160 КАС України
та підписана суддею 27 серпня 2013 року.