УХВАЛА
про повернення позовної заяви
Справа № 819/1862/13-a
13 серпня 2013 року
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мандзій О.П., перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до фізичної особи - ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області звернулася в Тернопільський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Ухвалою від 25.07.2013 року вказаний адміністративний позов було залишено без руху у зв'язку із невідповідністю позовної заяви вимогам ч. 3 ст. 106 КАС України, - до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору, та надано позивачу час для усунення недоліків позовної заяви до 12.08.2013 року.
Позивачем при поданні позовної заяви, враховуючи фінансово-майновий стан установи, а саме недостатність коштів на рахунку Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області для сплати судового збору, заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ст. 9 Закону України судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів, включаючи створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп'ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп'ютерної і копіювально-розмножувальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису.
За наведених обставин, звільнення від сплати судового збору чи розстрочення сплати судового збору може застосовуватись лише у виключних випадках, проте позивачем в своєму клопотання не наведено виключних та беззаперечних обставин, які б унеможливлювали сплату ним, як суб'єктом владних повноважень, судового збору у встановленому законодавством розмірі.
За наведених обставин суд вважає, що відсутні правові підстави для звільнення інспекції з питань захисту прав споживачів від сплати судового збору, в зв'язку з чим в задоволенні клопотання позивача про розстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо, зокрема, позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Отже, оскільки позивачем не усунуто недоліків позовної заяви, шляхом сплати судового збору, а в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору - відмовлено, позовна заява інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до ФОП ОСОБА_1 підлягає поверненню позивачу.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 106, п.1 ч.3 ст. 108, ст. 160 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні клопотання інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області про розстрочення сплату судового збору - відмовити.
2. Позовну заяву інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - повернути позивачу разом з усіма доданими матеріалами.
3. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом з позовною заявою та усіма доданими матеріалами.
4. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Мандзій О.П.
копія вірна
Суддя Мандзій О.П.