Постанова № 33596955, 30.07.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2013
Номер справи
819/1825/13-а
Номер документу
33596955
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1825/13-a

30 липня 2013 року

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Мандзія О.П.

при секретарі Бойко Н.Б.

за участю:

представника позивача Петрик Ю.В.

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів на суму 1803 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціальної політики Тернопільської міської ради (надалі - позивач, УСП Тернопільської міської ради), звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2 (надалі - відповідач) про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї на суму 1803 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 01.02.2012 року ОСОБА_2 звернулася із заявою до УСП Тернопільської міської ради для отримання соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім'ї подавши необхідні документи.

ОСОБА_2 була призначена та надана державна соціальна допомога, як малозабезпеченій сім'ї з 01.02.2012 по 31.07.2012. При призначенні допомоги відповідач була попереджена спеціалістами управління про відмову в призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та про повернення надміру нарахованих коштів у разі подання чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї.

В результаті проведеної відділом соціальних інспекторів перевірки було встановлено, що відповідач подала неповну інформацію про свої доходи, а саме про свій дохід від продажу рухомого майна, який вона отримала від ТОВ «Комісія» в періоди: жовтень 2011 року - 1508 грн., листопад 2011 року - 29 грн., грудень 2011 року - 266 грн.

Оскільки державні соціальні допомоги призначалися відповідачу з урахуванням сукупного доходу сім'ї, після виявленого порушення надання державних допомог ОСОБА_2 було припинено та проведено перерахунок - сума переплати склала за період з 01.02.2012 по 31.07.2012 - 1803 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів передбачених у позовній заяві, просив стягнути з відповідача надміру виплачені кошти у вигляді державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім'ї в розмірі 1803 грн.

Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечила та підвердила факт одержання доходу від продажу майна в розмірі 1803 грн. отриманих від ТОВ «Комісія».

Заслухавши в судовому засіданні представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" від 01.06.2000 року №1768-ІІІ, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Частиною 10 статті 4 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" визначено, що порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів.

Пунктом 6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250, визначено, що для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу праці та соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї; довідку про склад сім'ї; декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї); довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).

Судом встановлено, що ОСОБА_2 у зв'язку з поганим матеріальним становищем звернулась до Управління соціальної політики Тернопільської міської ради для отримання допомоги малозабезпеченій сім'ї. На підставі поданої заяви відповідача від 01.02.2012 року та доданих документів, УСП Тернопільської міської ради була призначена та виплачена державна соціальна допомога, як малозабезпеченій сім'ї - за період з 01.02.2012 по 21.07.2012 (а.с.8-12), у розмірі, передбаченому чинним законодавством на момент виплати.

При призначенні допомог відповідач була попереджена спеціалістами управління про відмову в призначенні або припиненні виплат призначених допомог та про повернення надміру нарахованих коштів у разі подання недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї. В заяві про призначення всіх видів соціальної допомоги ОСОБА_2 власноруч ставила свій підпис під даними попередженнями усвідомлюючи, що надання неточних чи не повних відомостей тягне за собою відповідальність згідно чинним законодавством України та одночасно дала згоду на збір інформації про сім'ю та доходи, що необхідно для призначення допомог (а.с. 8-9).

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" зокрема встановлено, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Як встановлено судом, за результатами проведених відділом соціальних інспекторів перевірок достовірності та повноти інформації про доходи і майновий стан осіб, які входять до складу сімей, що звертаються за призначенням соціальної допомоги виявлено, що відповідачем подано неповну інформацію про свої доходи, а саме про дохід від продажу рухомого майна, який вона отримала від ТОВ «Комісія» в період жовтень-грудень 2011 року на загальну суму 1803 грн. Даний факт підтверджується довідкою ТОВ "Комісія" від 07.02.2013 року про одержання доходу від продажу рухомого майна, а саме: жовтень 2011 року - 1508 грн., листопад 2011 року - 29 грн., грудень 2011 року - 266 грн. (а.с.18). Вказані обставини стали підставою для складення акту проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявникам для призначення житлових субсидій та соціальних допомог №99 від 08.02.2013 (а.с. 19).

Враховуючи, що державна допомога призначалась ОСОБА_2 з урахуванням сукупного доходу сім'ї, після виявленого порушення надання державних допомог відповідачу наказом УСП Тернопільської міської ради від 15.02.2013 року №11 (а.с.21-22) припинено. Одночасно був проведений перерахунок виплачених допомог - сума переплати склала за період з 01.12.2012 року по 31.07.2012 року - 1803 грн.

Згідно п. 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям №250, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Станом на момент звернення УСП Тернопільської міської ради до суду з даним позовом відповідачем не повернено надміру нараховані кошти у вигляді державних соціальних допомог у розмірі 1803 грн.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_2 у зв'язку із продажем майна отримала дохід від ТОВ «Комісія» в період жовтень - грудень 2011 року на суму 1803 грн., однак при зверненні 01.02.2012 до УСП Тернопільської міської ради про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї не повідомила про даний факт чим порушила вимоги чинного законодавства, що є підставою для стягнення надміру нарахованих допомог.

Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 150, 158-167, КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_2 (ід. код НОМЕР_1) на користь управління соціальної політики Тернопільської міської ради надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї у розмірі 1803 грн. (одна тисяча вісімсот три гривні) на рахунок ВДК в м.Тернополі, ін. код 23588119, р/р31118106700002, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, код 21081100, МФО 838012.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

/Постанова складена в повному обсязі та підписана 1 серпня 2013 року/

Головуючий суддя Мандзій О.П.

копія вірна

Суддя Мандзій О.П.