ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2013 р.Справа № 1522/2081/2012
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Турецький О.С.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючогосудді -Семенюк Г.В. судді - Потапчук В.О. судді - Коваль М.П.при секретаріПолянської А.М.
за участю сторін: ПФУПопов М.С. (довіреність)ПозивачОСОБА_6 (паспорт)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси на Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 29 березня 2012 року по справі за позовом ОСОБА_6 до Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси про зобов'язання вчинити певні дії, -
встановиЛА:
Позивач звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси про зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 29 березня 2012 року позов задоволено. Визнано неправомірними дії УПФУ в Приморському районі м. Одеси щодо зміни ОСОБА_6 виду пенсії державного службовця з 09.09.2009 року на пенсію на загальних підставах за віком. Скасовано розпорядження № 823381 від 09.09.2009 р. начальника УПФУ в Приморському районі м. Одеси, яким змінено ОСОБА_6 вид пенсії на пенсію на загальних підставах та поновлено право про призначення пенсії державного службовця. Зобов'язано УПФУ в Приморському районі м. Одеси скасувати рішення про відміну призначеної пенсії ОСОБА_6 як державного службовця. Зобов'язано УПФУ в Приморському районі м. Одеси призначити ОСОБА_6 пенсію державного службовця.
УПФУ в Приморському районі м. Одеси не погодившись з постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 29 березня 2012 року та винести нове рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на те, що рішення суду першої інстанції є необґрунтованим, незаконним та прийнятим з порушенням норм матеріального права.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав:
Судом першої інстанції встановлено, що позивач, є громадянином України та має стаж державного службовця більше 20-ти років, що підтверджується його паспортом та трудовою книжкою.
18.02.2009 року, після досягнення позивачем пенсійного віку 60 років, Управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси позивачу була призначена пенсія державного службовця.
До жовтня 2009 року щомісячно ОСОБА_6 отримував пенсію в розмірі 2376, 28 гривень. З жовтня 2009 року виплата пенсії зменшилась.
На звернення позивача в усній формі про причину зменшення розміру пенсії, позивачу була дана відповідь в усній формі, що у зв'язку з відсутністю підстав для призначення пенсії державного службовця, було переглянуто рішення про призначення пенсії позивача та була призначена пенсія на загальних підставах.
Статтею 37 Закону України "Про державну службу" передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних. службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається з розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Крім того, частина статті 37 в редакції Закону N 432-IV від 16.01.2003; із змінами, внесеними згідно із Законами № 3108-ІV від 17.11.2005, № 107-VІ від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду України № 10 - рп/2008 від 22. 05.2009р.
Законом № 485-V від 19.12.2006р. Рішення Конституційного Суду №4-рп/2007 від 18.06.2007 передбачено щодо дії частини другої статті 37:
Пенсія державним службовцям у частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частка пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету Україні. (Статтю 37 доповнено частиною згідно із Законом № 2105-ІV від 21.10.2004 р.).
Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу, за рахунок внесків до Пенсійного фонду України, що сплачуються відповідно до закону.
Правом на одержання пенсії користуються особи, які досягли встановленого цим Законом граничного терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування, віку та за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу служби з органах місцевого самоврядування чи державної служби - не менше 10 років.
Згідно ст. 22 Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.
У 2010 році позивач звернувся з позовною заявою до Приморського районного суду м. Одеси, яким 21.07.2010р. було постановлено рішення та визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси неправомірними щодо зміни виду пенсії державного службовця з 09.09.2009р. на пенсію на загальних підставах за віком. Також скасовано розпорядження № 823381 від 09.09.2009 р. начальника Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси, яким змінено позивачу вид пенсії.
Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 01.11.2010 р. рішення Приморського районного суду від 21.07.2010 р., скасовано та вказано, що розгляд даної справи відноситься до юрисдикції адміністративних судів та провадження по справі було закрито.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 18.01.2012р. позовну заяву позивача до Управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси повернута та роз'яснено, що з відповідним позовом треба звернутися до місцевого загального суду як адміністративного.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позовні вимоги ОСОБА_6 про зобов'язання вчинити певні дії належним чином обґрунтовані, підтвердженій наявними у справі матеріалами та підлягають задоволенню.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 183-2, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси, - залишити без задоволення.
Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 29 березня 2012 року по справі № 1522/2081/2012, - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Ухвалу складено у повному обсязі - 11 вересня 2013 року.
Головуючийсуддя Г.В. Семенюк суддя В.О. Потапчук суддя М.П. Коваль