>ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВАNT>
P >01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
P class="ps9">T class="fs102">І М Е Н Е М У К Р А Ї Н ИONT>в порядку письмового провадження
м. Київ
16 вересня 2013 року № 826/11588/13-а
За позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Олмакс Сістемс»
до
Державної податкової інспекції у Печерському районі м.Києва Державної податкової служби
про
визнання дій та акту незаконними
Суддя: Кротюк О.В.
Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Олмакс Сістемс» (далі – позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Печерському районі м.Києва Державної податкової служби (далі – відповідач) та просить суд:
- визнати дії відповідача щодо проведення невиїзної документальної позапланової перевірки ТОВ «Олмакс Сістемс» без повідомлення про дату початку та місце її проведення незаконними;
- визнати акт «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки» №362/22-4/37100998 від 15.04.2013 недійсним.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушено вимоги п.79.2 ст.79 та п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України.
Відповідач заперечив проти позовних вимог з огляду на їх безпідставність.
В порядку частини 6 ст.128 КАС України судом ухвалено про розгляд справи в письмовому провадженні.
Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
встановив:
25.02.2013 листом №8691/10/22.4 Державна податкова інспекція у Печерському районі м.Києва протягом десяти робочих днів з дня надходження запиту просила підприємство позивача надати пояснення та їх документальне підтвердження щодо порядку відображення в бухгалтерському та податковому обліках господарських відносин з ТОВ «СВ-ЗАП» за грудень 2012 року (копії первинних, бухгалтерських та інших документів).
Супровідним листом від 05.03.2013 вих.№05/03-01 ТОВ «Олмакс Сістемс» надала відповідачу копії документів, відповідно до переліку, який міститься у ньому.
04.04.2013 начальником ДПІ у Печерському районі м.Києва ДПС видано наказ №1088 на підставі пп.78.1. п.78.1 ст.78 ПК України про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки ТОВ «Олмакс Сістемс» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства при проведенні фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «СВ-ЗАП» за період грудень 2012 року, а також оформлено повідомлення №378/22-4, у якому зазначено, що з 09.04.2013 за адресою: м.Київ, вул. Лєскова, 4, кім.302 буде проводитись перевірка позивача.
З 09.04.2013 по 12.04.20134 Державною податковою інспекцією у Печерському районі м.Києва ДПС проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Олмакс Сістемс» з питань дотримання вимог податкового законодавства при проведенні фінансово-господарських відносин з платником податків ТОВ «СВ-ЗАП» за грудень 2012 року, за наслідком чого складено акт від 15.04.2013 №362/22-4/37100998 (далі – Акт перевірки).
Аналізуючи позовні вимоги, суд дійшов висновку про їх безпідставність з огляду на наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано та визначено Податковим кодексом України (далі – ПК України).
Згідно з пп. 19-1.1.2. п.19-1.1 ст.19-1 ПК України, контролюючі органи виконують такі функції:
- контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Пунктом 75.1 ст.75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок), згідно з п. 86.1 ст.86 ПК України, оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Згідно з п.п.79.1, 79.2 ст.79 ПК України, документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Матеріалами справи підтверджується те, що перевірка позивача була проведена на підставі наказу керівника відповідача №1088 від 04.04.2013. Направлення ТОВ «Олмакс Сістемс» наказу №1088 від 04.04.2013 та повідомлення про проведення перевірки №378/22-4 від 04.04.2013 підтверджується наявною у матеріалах справи копією фіскального чеку УДППЗ «Укрпошта» від 04.04.2013 (про направлення позивачу зазначених наказу та повідомлення поштою 04.04.2013 зазначено також на першій сторінці Акту перевірки).
Вищезазначеним спростовуються доводи позивача про порушення контролюючим органом п. 79.2 ст.79 ПК України.
Пунктом 82.2 статті 82 ПК України визначено, що тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
Судом не встановлено порушення відповідачем вказаного пункту.
Таким чином, позовні вимоги в частині визнання дії відповідача щодо проведення невиїзної документальної позапланової перевірки ТОВ «Олмакс Сістемс» без повідомлення про дату початку та місце її проведення незаконними є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
В частині позовних вимог щодо визнання недійсним Акту перевірки інших обставин, окрім тих, яким надано оцінку вище, позивачем в обґрунтування позову не зазначено. При цьому, суд додатково приймає до уваги наступне.
Пунктом 3 розділу І Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 984 від 22.12.2010 р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 р. за № 34/18772, акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Таким чином, акт перевірки є носієм доказової інформації, яка в подальшому має використовуватися контролюючим органом для прийняття рішення щодо визначення платникові грошових зобов'язань – податкового повідомлення-рішення. Сам по собі акт перевірки не створює для платника податків юридичних наслідків, не впливає на стан суб'єктивних прав платника та не створює для нього будь-яких додаткових обов'язків, на відміну від податкового повідомлення-рішення, яке є письмовим повідомленням контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності (пп. 14.1.157 пункту 14.1 ст.14 ПК України)
За таких обставин, приймаючи до уваги положення ч.2. ст.. 158 КАС України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову в частині вимог щодо визнання недійсним Акту перевірки.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач всупереч вимогам ч. 1 ст. 71 КАС України не довів суду обставин, які можуть бути підставою для задоволення позову.
Відповідач, в силу положень частини 2 статті 71 КАС України, спростував покликання позивача і довів відповідність оскаржуваних дій вимогам ч.3. ст.2 КАС України.
Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158 – 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В.Кротюк