ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.09.2013 року Справа № 5013/1262/12
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Євстигнеєва О.С.- доповідача,
суддів: Бахмат Р.М., Науменка І.М.
при секретарі: Назаренко С.Г.
за участю представників:
позивача: не явився
відповідача: не явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Кіровоградської міської ради (м. Кіровоград) на рішення господарського суду Кіровоградської області від 11.07.2013р. у справі №5013/1262/12
за позовом: Кіровоградської міської ради (м. Кіровоград)
до: приватного підприємства «Агрооптсервіс» (м. Кіровоград)
про: внесення змін до договору оренди земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 11 липня 2013 року (повне рішення складено 16.07.2013р.) у справі №5013/1262/12 (суддя Шевчук О.Б.) відмовлено в позові Кіровоградської міської ради (м. Кіровоград) до приватного підприємства «Агрооптсервіс» (м. Кіровоград) про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 20.09.2005р. №237, а саме про викладення в наступній редакції друге речення розділу 2 «Об'єкт оренди» і перше речення розділу 4 «Орендна плата»: друге речення розділу 2 «Об'єкт оренди»: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №2412/4 від 28.01.2010 року становить 8113555,38 грн.»; перше речення розділу 4 «Орендна плата»: «Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки: 20283,88 грн. на місяць».
Позивач - Кіровоградська міська рада, не погоджуючись з вищезазначеним рішенням господарського суду Кіровоградської області, просить його скасувати і прийняти постанову, якою задовольнити позовні вимоги. Підставою для скасування рішення позивач вважає, порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Посилаючись на ст.ст. 288.5-288.5.2 Податкового кодексу України, ст.ст. 632, 651, 652 ЦК України, ст.ст. 21, 30 Закону України «Про оренду землі», скаржник звертає увагу на те, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. Міська рада вважає помилковим висновок суду, що на підставі рішення ради від 11.12.2012р. №2163 «Про розірвання договору оренди земельної ділянки по просп. Винниченка» спірний договір оренди земельної ділянки припинив свою дію. Судом першої інстанції не звернуто увагу на те, що на момент укладання 18.01.2013р. за №11 договору про розірвання договору оренди земельної ділянки до земельного законодавства було внесено зміни, зокрема ст. 6 Закону України «Про оренду землі» визначено, що право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону. Позивач стверджує, що докази реєстрації припинення права користування земельною ділянкою відсутні, а отже спірний договір оренди земельної ділянки є чинним.
16.09.2013 року від позивача надійшло додаткове пояснення по справі, у якому останній зазначив, що в органах Кіровоградської міської ради інформація щодо реєстрації договору про розірвання договору оренди земельної ділянки відсутня. Крім того, позивач просив розглянути справу без участі його представника.
Відповідач - приватне підприємство «Агрооптсервіс» (м. Кіровоград) відзив на апеляційну скаргу не надав.
Представники сторін у судове засідання не явилися і про причини неявки не повідомили, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце проведення судового засідання (повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення №06955040, 06955032). Беручи до уваги, що неявка представників сторін не перешкоджає перегляду справи по суті, матеріали справи є достатніми для її розгляду, сторони повідомлені про наслідки неявки їх представників у судове засідання (ухвала суду від 22.08.2013 року), справа переглядалася без участі представників сторін за наявними у справі матеріалами.
Розпорядженням секретаря судової палати №943 від 14.08.2013р. у зв'язку з відпустками суддів постійної колегії Лотоцької Л.О. і Бахмат Р.М. та на підставі наказів голови суду №7 від 17.01.2011 року і № 13 від 03.07.2012 року, справа була передана колегії суддів у складі головуючого судді Євстигнеєва О.С. (доповідач), суддів Павловського П.П., Науменка І.М.
Розпорядженням секретаря судової палати №995 від 13.09.2013р. у зв'язку з відпусткою судді Павловського П.П. та на підставі наказів голови суду №7 від 17.01.2011 року і № 13 від 03.07.2012 року, справа передана для розгляду колегії суддів у складі головуючого судді Євстигнеєва О.С. (доповідач), суддів Бахмат Р.М. і Науменка І.М.
Переглянувши матеріали справи, Дніпропетровський апеляційний господарський суд встановив, що 20.09.2005р. між Кіровоградською міською радою - Орендодавцем і приватним підприємством «Агрооптсервіс» - Орендарем був укладений договір оренди землі, за умовами якого Орендодавець на підставі рішення Кіровоградської міської ради від 12 листопада 2004 року №1324 «Про перехід права користування земельними ділянками» надав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку для розміщення парку та об'єктів по наданню послуг населенню, яка знаходиться по просп. Винниченка в місті Кіровограді. В оренду передана земельна ділянка загальною площею 3,2826 га, в тому числі по угіддях: 3,2826 га землі, які використовуються для відпочинку та інші відкриті землі. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2057188 грн. 50 коп., згідно довідки державного земельного кадастру про грошову оцінку земельної ділянки №1803 від 21.02.2005р.(розділи 1, 2 договору).
Зазначений договір набрав чинності з моменту реєстрації його у Кіровоградській регіональній філії ДП Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19.01.2005р. за №4.
За договором земельна ділянка передана в оренду для несільськогосподарського використання. Цільове призначення земельної ділянки - землі рекреаційного призначення.
Відповідно до розділу 3 договір укладено на десять років, починаючи з дати прийняття рішення Кіровоградської міської ради.
Розділом 4 договору встановлено, що орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та розмірі 4285 грн. 81 коп. на місяць, згідно розрахунку, що додається, починаючи з дня державної реєстрації договору оренди землі. На кожен наступний рік орендна плата переглядається протягом січня-лютого такого року з урахуванням індексації грошової оцінки земельної ділянки, збільшення розмірів ставки земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами, або в інших випадках, передбачених законом.
Розділом 9 договору прописані права та обов'язки Орендодавця. Зокрема, Орендодавець має право вимагати від Орендаря збільшення розміру орендної плати у випадках, визначених розділом 4 цього договору.
Господарським судом встановлено та з матеріалів справи вбачається, що сторонами до вищенаведеного договору були укладені додаткові угоди №125 від 27.01.2006р., №34 від 06.03.2006р., №776 від 19.02.2008р. та №284 від 23.02.2010р., проте зазначені угоди не пройшли державної реєстрації і колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідно до ст.ст. 18, 20 Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 640, 654 ЦК України ці угоди не є чинними.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №309-VI від 03.06.2008 року в Закон України «Про оренду землі» були внесені зміни, зокрема, ч. ч. 4 та 5 ст. 21 викладені в наступній редакції: «Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю». Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині». Вказаний закон набрав чинності з моменту опублікування - з 04.06.2008 року.
В зв'язку із введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.2011р. (від 02.12.2010 N2755-VI) Закон України «Про плату за землю» втратив чинність згідно ч. 2 Прикінцевих положень Кодексу. Питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою з 01.01.2011 року регулюється виключно Податковим кодексом України.
Згідно із статтею 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно з вимогами ст.21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, а також не може перевищувати для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки (ст.ст. 288.5-288.5.2 Податкового кодексу України).
16.02.2010р. за №3025 Кіровоградською міською радою було прийнято рішення «Про внесення змін до рішення Кіровоградської міської ради від 03.12.2009р. №2904». Вирішено внести зміни до додатку 5 рішення Кіровоградської міської ради від 3 грудня 2009 року №2904 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кіровограда». Згідно з підпунктом 7.4. пункту 7 додатку до зазначеного рішення встановлений рекомендований розмір орендної плати за використання земельних ділянок в м. Кіровограді земель оздоровчого та рекреаційного призначення на рівні 3%, що не суперечить змісту статей 274, 288 Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 ЦК України).
Згідно ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Таке ж положення встановлено сторонами і розділах 4, 13 договору.
Отже, положеннями спірного договору оренди та нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість внесення змін до договору, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Така ж правова позиція викладена і у Постановах Верховного Суду України від 27.12.2010 року у справі № 27/15-10, від 23.05.2011 року у справі № 7/105-10(30/234-09), від 30.05.2011 року у справі №17/299-10, від 04.07.2011 року у справі № 41/81пд, від 20.11.2012 року у справі № 28/5005/640/2012.
11.12.2012 року на двадцять першій сесії Кіровоградської міської ради шостого скликання прийнято рішення №2163 «Про розірвання договору оренди земельної ділянки по просп. Винниченка». Зазначеним рішенням припинено приватному підприємству «АГРООПТСЕРВІС» шляхом розірвання договір оренди земельної ділянки (державна реєстрація від 19.01.2006р. за №4) площею 3,2826 га по просп. Винниченка, укладений на підставі рішення Кіровоградської міської ради від 12.11.2004р. №1324 для розміщення парку та об'єктів по наданню послуг населенню.
Прийняте Кіровоградською міською радою рішення № 2163 від 11.12.2012р. є обов'язковим до виконання в силу вимог ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
На підставі вищевказаного рішення №2163 від 11.12.2012р. сторони уклали договір про розірвання договору оренди земельної ділянки від 20.09.2005р. №237 (державна реєстрація від 19.01.2006р. №4) №11 від 18.01.2013р., яким сторони домовились припинити дію договору оренди землі від 20.09.2005р. №237 на земельну ділянку загальною площею 32825,73 кв. м. по просп. Винниченка під розміщення парку та об'єктів по наданню послуг населенню (а. с. 151).
Оскільки з 01.01.2013р. в чинне законодавство були внесені зміни в частині реєстрації набуття права оренди земельної ділянки, в зв'язку з чим, станом як на день вирішення даного спору, так і на день перегляду справи апеляційною інстанцією, договір про розірвання договору оренди земельної ділянки №11 від 18.01.2013р. не зареєстрований у встановленому законом порядку.
Такий висновок місцевого господарського суду також є обґрунтованим. Але, суд відмовив у задоволенні позовних вимог про внесення змін до договору оренди, посилаючись на наступне:
«Частиною 1 ст. 652 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. При цьому, згідно ч. 4 ст. 652 Цивільного кодексу України зміна договору у зв'язку з істотною зміною обставин допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору суперечить суспільним інтересам або потягне для сторін шкоду, яка значно перевищує затрати, необхідні для виконання договору на умовах, змінених судом. Враховуючи положення ч. 4 ст. 652 Цивільного кодексу України, зважаючи на те, що сторони прийшли до згоди розірвати спірний договір оренди землі, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для внесення змін до такого договору».
Судова колегія не погоджується з таким висновком місцевого господарського суду, оскільки договір №237 від 20.09.2005 року є чинним і у встановленому порядку не розірваний.
Позивач просив внести зміни до діючого договору оренди земельної ділянки, посилаючись на зміну розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, від якого залежить розмір земельного податку. При цьому, позивач опирався на підготовлений Управлінням Держкомзему у м. Кіровограді 28.01.2010р витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Згідно наданої копії витягу, нормативна грошова оцінка земельної ділянки склала 8113555,38 грн. На підставі рішення Кіровоградської міської ради від 16.02.2010р. №3025 позивачем був зроблений розрахунок розміру орендної плати, відповідно до якого останній складає 20283,88 грн. на місяць.
Відповідно до частин 4 та 5 статті 5 Закону України «Про оцінку земель», грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно з законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Згідно частини 2 статті 12 цього Закону, нормативно-правові акти з проведення оцінки земель які розробляються з урахуванням вимог положень національних стандартів, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Нормативно грошова оцінка земельних ділянок в силу положень статті 13 названого Закону приводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Нормами статі 18 Закону України «Про оцінку земель» встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Відповідно до положень статей 20 та 23 цього Закону за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюється як витяг з технічної документації з нормативно грошової оцінки земель.
Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативно грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Порядок проведення нормативної грошової оцінки землі урегульований «Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», затвердженим спільним наказом Державного комітету по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Українською академією аграрних наук від 27.01.2006р. за №18/15/21/11.
Пунктом 1.3 Порядку передбачено, що нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку… орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідачем не оскаржена і недійсною не визнавалася.
Стаття 33 Господарського кодексу України зобов'язує кожну сторону довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. В даному випадку вимоги позивача про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, зокрема до нормативної грошової оцінки можуть бути задоволені тільки на підставі виданого у відповідності з вимогами вищезазначеного Порядку витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Отже, наданий міською радою витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є належним доказом в розумінні ст. 34 ГПК України.
Приписами частин 1 і 2 ст. 180 Господарського кодексу України встановлено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Виходячи із ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі», істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.
Відповідно ст. 13 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом. До розмежування земель державної і комунальної власності, повноваженнями з розпорядження ними в межах населених пунктів, тобто функціями виконавчої влади, наділені міські ради (Розділ Х Перехідні положення, п.12 Земельного кодексу України).
Частина 2 ст. 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно приписів статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, а тому у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку (п.2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин»).
Ця вимога обов'язкова як для сторін, так і для судів при розгляді справ.
Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Заявлені позивачем вимоги щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки враховують у повній мірі як умови прийнятого Кіровоградською міською радою рішення, так і вимоги чинного земельного законодавства.
За таких обставин вимоги щодо внесення змін до договору є обґрунтованими, а позовні вимоги підлягали задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 103-105 ГПК України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Кіровоградської міської ради (м. Кіровоград) задовольнити.
Рішення господарського суду Кіровоградської області від 11 липня 2013 року у справі №5013/1262/12 скасувати.
Прийняти нове рішення.
Позовні вимоги задовольнити.
Внести зміни до договору оренди землі від 20.09.2005 №237, укладеного між Орендодавцем - Кіровоградською міською радою в особі заступника міського голови Кухаренка Віктора Івановича, діючого на підставі доручення Кіровоградської міської ради від 08.09.2004 №4099/22 та ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку, і Орендарем - приватним підприємством «Агрооптсервіс», в особі директора Будулатія Валерія Петровича, що діє на підставі статуту, зареєстрованого реєстраційною палатою виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 28.08.2001 №06622-ПП-1, з іншого боку, а саме:
друге речення розділу 2 «Об'єкт оренди» викласти в наступній редакції:
«Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №2412/4 від 28.01.2010 року становить 8113555,38 грн.»;
перше речення розділу 4 «Орендна плата» викласти у такій редакції:
«Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки: 20283,88 грн. на місяць».
Стягнути з приватного підприємства «Агрооптсервіс» (25006 м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 21, код ЄДРПОУ 30226959) на користь Кіровоградської міської ради (25022 м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 41, ідентифікаційний код 26241020) 1720 грн. витрат по сплаті судового збору (у тому числі за подання апеляційної скарги).
Зобов'язати господарський суд Кіровоградської області видати накази відповідно до вимог ст.ст.116, 117 ГПК України.
Головуючий суддя: О.С.Євстигнеєв
Судді: Р.М.Бахмат
І.М.Науменко
З оригіналом згідно:
Пом. судді І.Г.Логвиненко
17.09.2013 р.