ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2013 р. Справа № 40953/11/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Носа С. П.,
суддів - Дяковича В. П., Рибачука А. І.;
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м. Києва на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 24 березня 2011 року в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тірас-Арс» до Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м. Києва за участю третьої особи на стороні відповідіча Луцької об»єднаної державної податкової інспекції про скасування акта, -
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2011 року Волинським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Тірас-Арс» до Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м. Києва про скасування акта Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва «Про анулювання свідоцтва платника ПДВ товариства з обмеженою відповідальністю «Тірас-Арс» від 31 грудня 2010 року.
В обґрунтування вимог позовної заяви зазначено, що податковий орган безпідставно в силу порушення вимог п. «ґ» п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» вказує на те, що позивач протягом 12 послідовних місяців не подає податкові декларації. Як наслідок за ініціативи ДПІ у Шевченківському районі м. Києва, анульовано свідоцтво платника ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю «Тірас-Арс». Однак як зазначає позивач, ним на адресу податкового органу, вчасно, повно та без порушень порядку заповнення подавались декларації з ПДВ із належною розшифровкою показників, що підтверджується відміткою поштових відділень та повідомленнями про вручення
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 24 березня 2011 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Тірас-Арс» до Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м. Києва про скасування акта задоволено в повному обсязі. Визнано протиправним та скасовано акт Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м. Києва № 1412 від 31 грудня 2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТзОВ «Тірас Арс».
Зазначену постанову мотивовано тим, що позивач виконував вимоги пп. «ґ» п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР, однак відповідачем в силу порушення чинного законодавства прийнято протиправне рішення яке мало наслідком анулювання свідоцтва платника ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю «Тірас-Арс». Крім того відповідачем не надано суду жодних доказів на підтвердження правомірності своїх дій.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідачем - Державною податковою інспекцією в Шевченківському районі м. Києва, подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій висловлено прохання скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначено, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, а саме: вказує на порушення судом норм Закону України «Про податок на додану вартість» Також вказано, що ДПІ в Шевченківському районі м. Києва діяла згідно пп. 25.2.1 п. 25.2 п.25 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 01 березня 2000 року № 79.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, суд, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає можливим проведення розгляду справи за їхньої відсутності в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та на основі наявних у ній доказів.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції не знаходить підстав для задоволення такої.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін,якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Тірас-Арс» зареєстроване Шевченківською районною державною адміністрацією м. Києва 18.06.2007 року, та перебуває на обліку в органах державної податкової служби з 05.07.2007 року за № 29707/29-207 та 27.02.2008 року позивачу було видано свідоцтво платника податку на додану вартість за №100101293.
Також судом першої інстанції встановлено, що ДПІ у Шевченківському районі м. Києва 31 грудня 2010 року прийнято рішення за №1412 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТзОВ «Тірас-Арс», код 35211344. Підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ в оскаржуваному рішенні зазначено, що таке свідоцтво анулюється в разі коли особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість, що підтверджено довідкою про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки звітності податку на додану вартість від 22 грудня 2010 року № 141/1514. Однак дане рішення не містить посилань на норми законодавства, порушення яких призвело до прийняття відповідного рішення.
Як встановлено судом першої інстанції, наявність вищевказаної довідки про подання/неподання платником ПДВ податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та реєстрів (переліків) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за 12 послідовних податкових місяців відповідачем не підтверджена.
Порядок та підстави реєстрації і анулювання реєстрації платника ПДВ до 01.01.2011 року регулювався статтею 9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР (далі - Закон N 168/97-ВР).
Відповідно до пп. «ґ» п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
Також суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що з документів, які містяться в матеріалах справи (наявність яких також підтверджено судом першої інстанції) видно, що податкова звітність позивача складена відповідно до вимог діючого законодавства України та містить докази отримання ДПІ у Шевченківському районі м. Києва податкової звітності з податку на додану вартість з додатками, та описами вкладеного.
Крім того суд апеляційної інстанції не бере до уваги пояснень ДПІ у Шевченківському районі м. Києва про те, що остання не мала змоги подати суду витребовуваних документів (на підтвердження правомірності свого рішення), у зв'язку з надісланням облікової справи на адресу Луцької ОДПІ, оскільки як вбачається з матеріалів справи відповідач мав змогу надати суду вказані документи.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції визнає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив обставини справи та постановив законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, а доводи апеляційної скарги її не спростовують.
Керуючись ст. ст. 158-160, 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Луцької об»єднаної державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 24 березня 2011 року в справі № 2а-214/11/0370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги суду касаційної інстанції, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя: С. П. Нос
Судді: В. П. Дякович
А. І. Рибачук