Постанова № 33510380, 12.09.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.09.2013
Номер справи
801/8181/13-а
Номер документу
33510380
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 вересня 2013 р. Справа №801/8181/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АРК

до Комунального підприємства "Жилавтосервіс-Керч"

про стягнення заборгованості у сумі 344195,71 грн.,

Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АРК звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Жилавтосервіс-Керч" про стягнення заборгованості у сумі 344195,71 грн..

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач у судове засіданні не з'явився, про місце, час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Суд зазначає, що відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Керч АРК в якості платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України № 2464-VI від 08.07.2010 " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ", який набрав чинності з 01.01.2011.

Відповідно до пункту З розділу 8 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з дня набрання чинності зазначеного закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ). ЄСВ є цільовим загальнообов'язковим платежем, який збирається на всій території України в порядку, встановленому Законом Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"; він не входить до системи оподаткування, податкове законодавство не регулює порядок нарахування і сплати ЄСВ (частина 2 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

Згідно з пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки ЄСВ.

Згідно з частини 8 статті 9 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно до частини 12 статті 9 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Всупереч вимогам пункту 1 частини 2 статті 6, частини 8 статті 9 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", відповідач не в повному обсязі справив сплату ЄСВ за січень 2013 року.

Відповідно до розрахунку суми позовних вимог щодо стягнення боргу за єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідачем склалася заборгованість в сумі 344195,71 грн..

На суму боргу було виписано і направлено на адресу відповідача, в порядку пункту 4 статті 25 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" вимогу про сплату недоїмки від 05.03.2013 №Ю192/2 на суму боргу 344195,71 грн., що отримано відповідачем 07.03.2013.

Зазначена вимога була узгоджена з відповідачем у встановленому чинним законодавством порядку, проте всупереч вимогам статті 25 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.

Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена сума заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 344195,71 грн..

Згідно абзацу 7 пункту 4 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " орган Пенсійного фонду України має право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості. Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами Пенсійного фонду України. Не надходження грошових коштів тягне за собою порушення, гарантованого статті 46 Конституції України, права громадян на своєчасне отримання пенсійних виплат

Відповідач у порядку, передбаченому статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України, не надав доказів сплати заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 344195,71 грн..

Відповідно до частини першої статті 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та з урахуванням того, що вимогою заявленого позову є стягнення заборгованості, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими законом пов'язує можливість стягнення заборгованості у судовому порядку, встановлення факту їх сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо.

Вказаної думки підтримується Вищий адміністративний суд України в постанові від 24.04.2013 по справі №К/9991/15364/11.

Враховуючи зазначене вище, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Комунального підприємства "Жилавтосервіс-Керч" (98300, АР Крим, м. Керч, вул. Гудованцева, буд. 4; р/р26006500540251 КОД "Укрсоцбанк", МФО 324010, ЄДРПОУ 36198330) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Керч (98329, АР Крим, м. Керч, шосе Героїв Сталінграда, 60/1;р/р 37195101000104 ГУДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22300406) 344195,71грн. заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Т.С. Ольшанська