ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
Головуючий у 1-й інстанції: Замега О.В.
Суддя-доповідач:Іваненко Т.В.
УХВАЛА
іменем України
"10" вересня 2013 р. Справа № 0603/2-а-986/11
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Іваненко Т.В.
суддів: Зарудяної Л.О.
Кузьменко Л.В.,
при секретарі Зеліковій О.В. ,
за участю сторін:
позивача ОСОБА_3;
від відповідача - представника Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат: Борецької О.П., представника за дорученням,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на постанову Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від "10" листопада 2011 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов'язання виплатити недоплачену разову допомогу до 5 травня ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Бердичівського міськрайонного суду від 10.11.2011 р. у даній справі позов задоволено: зобов'язано Головне управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації (далі - ГУПСЗН) нарахувати позивачу щорічну разову грошову допомогу до 5 травня згідно ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту" з врахуванням виплачених сум та стягнути нараховану суму з рахунку Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі - Центр).
Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач - Центр звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить її скасувати та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.
Позивач в судовому засіданні заперечував щодо задоволення апеляційної скарги.
Представник відповідача - Центру в судовому засіданні доводи та вимоги апеляційної скарги підтримав. Просив задовольнити.
Представник відповідача ГУПСЗН в судове засідання не з'явився. Про час, дату та місце повідомлений вчасно та належним чином.
Колегія суддів, заслухавши пояснення представника відповідача, позивача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 є інвалідом війни І групи і має право на пільги, встановлені для ветеранів війни, інвалідів війни.
Згідно ст.13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в редакції згідно із Законом від 25.12.1998р. №367-XIV щорічно до 5 травня інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірах: інвалідам I групи - десять мінімальних пенсій за віком; II групи - вісім мінімальних пенсій за віком; III групи - сім мінімальних пенсій за віком.
Згідно змін, внесених Законом України від 28.12.2007р. №107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" частину сьому статті 13 викладено в такій редакції: "Щорічно до 5 травня інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України". Проте дана норма Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008 визнана неконституційною.
За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими частиною 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно якої мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.
Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За змістом ст.17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснюють органи праці та соціального захисту населення.
Згідно з Типовим положенням про центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 25.04.2006р. №147, Центр є невід'ємною частиною системи соціального захисту населення, державною установою, завданням якої є забезпечення всіх видів соціальних виплат (п. 3.1), їх нарахування, виготовлення виплатних документів (п.3.2), контроль за правильністю призначення, перерахунку, і виплаті всіх видів соціальної допомоги, цільовим використанням бюджетних коштів (п.3.3), облік фактичних видатків по даних виплатах та здійснення перерахунку соціальної допомоги (п.4.9), веде базу даних отримувачів соціальної допомоги (п.4.10).
ГУПСЗН Житомирської ОДА, будучи розпорядником коштів на виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни, безпосередньо соціальні виплати не здійснює, а лише перераховує ці кошти за кошторисним призначенням - розпоряднику коштів для цієї мети - Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці і соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації на його реєстраційний рахунок для подальшої виплати ветеранам війни за місцем проживання. Тобто безпосередньо не здійснює соціальні виплати ветеранам війни й не має реєстраційних рахунків для обліку коштів та кошторисних призначень на здійснення зазначених виплат.
Центр, здійснюючи делеговані йому як органу праці та соціального захисту населення повноваження по наданню соціальної допомоги ветеранам війни, маючи списки ветеранів війни, має провести їх перевірку та виплату грошової допомоги в розмірах, визначених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Суд приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Колегія суддів зазначає, що судом першої інстанції допущена описка, встановивши неправильний розмір одноразової виплати, зробивши посилання на ст. 14, а не ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", проте вона може бути виправлена в порядку, передбаченому ст. 169 КАС України.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат залишити без задоволення, а постанову Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від "10" листопада 2011 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Т.В. Іваненко
судді: Л.О. Зарудяна Л.В. Кузьменко
Повний текст cудового рішення виготовлено "12" вересня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1,13300
3- відповідачу Головне управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації вул.Черняховського, 105, м.Житомир,10005 Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат вул.Черняховського,105, м.Житомир,10005