Постанова № 33467923, 26.06.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2013
Номер справи
804/7826/13-а
Номер документу
33467923
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2013 р. Справа № 804/7826/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Єфанової О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "КАРДИНАЛ УКРАЇНА" про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ:

Новомосковська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулася до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «КАРДИНАЛ УКРАЇНА» в якому просить стягнути з відповідача податковий борг, а саме:

з податку на додану вартість в розмірі 2410,06 грн.;

з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 4526,51 грн.;

з комунального податку в розмірі 1496,82 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач не сплатив зобов'язань визначених податковим органом, у зв'язку з чим виникла заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 2410,06 грн., з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 4526,51 грн., з комунального податку в розмірі 1496,82 грн.

Відповідно до ст.183-2 КАС України позов прийнято до розгляду в скороченому провадженні та ухвалою суду відповідачу запропоновано у 10-тиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття надати до суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.

Відповідач у встановлений судом строк не надав до суду ні заперечень на позов, ні заяви про визнання позову, про відкриття провадження у цій справі та розгляд її у скороченому провадженні повідомлений належним чином, відповідно до вимог ст. 35 КАС України.

Пунктом 4 ч.1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження..

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Згідно до п.2 ч.5 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Приватне підприємство «КАРДИНАЛ УКРАЇНА» зареєстроване виконавчим комітетом Новомосковської міської ради та знаходиться на обліку в Новомосковській ОДПІ як платник податків.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток №246/1510 від 30.12.2010 року, було встановлено: несвоєчасне подання податкової звітності за 1кв.2009р., 1 півр.2009р., 9 міс.2009р., 2009р., 1 кв. 2010р.. 1 півр. 2010р., 9 міс. 2010р. У зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 1190,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0002411510/0 від 30.12.2010 року.

Актом про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток №156/1510/35782603 від 22.06.2011 було встановлено: несвоєчасне подання податкової звітності за 2010 р. та 1 кв. 2011р., у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 2,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0001661510 від 22.06.2011 року.

Актом про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток №102/1510/35782603 від 16.05.2012 було встановлено: несвоєчасне подання податкової звітності за 1 кв. 2012р., у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 1020,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0001021510 від 16.05.2012 року.

Актом про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток №310/1510/35782603 від 10.12.2012 було встановлено: несвоєчасне подання податкової звітності за 1 півр. 2012р. та 9 міс. 2012р., у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 2040,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0003261510 від 10.12.2012 року.

Таким чином, заборгованість відповідача з податку на прибуток з урахуванням пені в розмірі 275,39 грн. складає 4526,51 грн.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 10/1520/35782603 від 24.03.2009 року було встановлено: неподання податкової звітності за грудень 2008, січень 2009, лютий 2009, у зв'язку з чим, до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 510,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0001101520/0 від 24.03.2009 року.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 202/1520/35782603 від 10.07.2009 було встановлено: неподання податкової звітності за березень 2009, квітень 2009, травень 2009, у зв'язку з чим, до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 510,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0002151520/0 від 10.07.2009 року.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 364/1520/35782603 від 15.12.2009 було встановлено: неподання Свідоцтва платника ПДВ, у зв'язку з чим, до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 170,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0004121520/0 від 15.12.2009 року.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 363/1520/35782603 від 15.12.2009 було встановлено: неподання податкової звітності за червень 2009, листопад 2009, серпень 2009, вересень 2009, жовтень 2009, у зв'язку з чим. до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 850,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0004111520/0 від 15.12.2009 року.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності №44/1520/35712003 від 27.01.2010 було встановлено: несвоєчасне подання податкової звітності за листопад 2009 року, у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 170,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0000371520/0 від 27.01.2010 року.

Таким чином, заборгованість відповідача з податку на додану вартість з урахуванням пені в розмірі 200,06 грн. складає 2410,06 грн.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності податкового розрахунку комунального податку № 358/1015-323 від 18.07.2009 року було встановлено: неподання податкової звітності за 1 квартал 2009 року, у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 170,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0003761530/0 від 08.07.2009 року.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності податкового розрахунку комунального податку № 512/10/15-329 від 14.10.2009 року було встановлено: неподання податкової звітності за 2 квартал 2009 року, у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 170,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0005431530/0 від 14.10.2009 року.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності по комунальному податку від 11.03.2010 року № 90/10/15-324 було встановлено: неподання податкової звітності за 3, 4 квартал 2009 року, у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 340, 00 грн., податкове повідомлення-рішення №0000921530/0 від 11.03.2010 року.

Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності податкового розрахунку комунального податку від 31.12.2010 року було встановлено: неподання податкової звітності за 1,2,3 квартал 2010 року, у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 510,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0005501530/0 від 31.12.2010 року.

Актом камеральної перевірки податкової звітності з комунального податку №121/1530/35782603 від 30.06.2011 року було встановлено: неподання податкової звітності за 4 квартал 2010 року, у зв'язку з чим до Відповідача була застосована штрафна санкція в розмірі 1,00 грн., податкове повідомлення-рішення №0001311530 від 30.06.2011 року.

Таким чином, заборгованість відповідача з комунального податку з урахуванням пені в розмірі 305,82 грн. складає 1496,82 грн.

У відповідності до п.п. 6.2.3 "а" п.п. 6.2 ст.6 Закону Україну "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу в повному обсязі податковим органом виставлена перша податкова вимога №1/601 від 11.12.2008 року.

У відповідності до п.п. 6.2.3 "б" п. 6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу податковим органом виставлена друга податкова вимога №2/70 від 10.02.2009 року.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.

Відповідно до пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.

Згідно абз.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Крім того, тотожні норми міститься і у положеннях Податкового кодексу України, а саме, відповідно до пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 обов'язки платника податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У відповідності до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. п. 36.1 -36.3 ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути кошти з Приватного підприємства «КАРДИНАЛ УКРАЇНА» в рахунок погашення податкового боргу, а саме:

по податку на додану вартість в розмірі 2410,06 грн.;

по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 4526,51 грн.;

по комунального податку в розмірі 1496,82 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова можу бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя О.В. Єфанова