копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а – 7475/08
Категорія статобліку - 72
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 грудня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В.М.
при секретарі Середа А.О.
за участю представника позивача Циби А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства «Південне» про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
05 серпня 2008 року Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська звернулась до суду із адміністративним позовом до комунального житлово-експлуатаційного підприємства «Південне» про стягнення податкового боргу по земельному податку в сумі 26195,87 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що комунальне житлово-експлуатаційне підприємство «Південне» має податковий борг перед бюджетом зі сплати земельного податку в сумі 26195,87 грн., який виник внаслідок несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов’язання по земельному податку за червень 2008 року.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив позов задовольнити.
Представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Проаналізувавши матеріали справи, чинне законодавство, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що комунальне житлово-експлуатаційне підприємство «Південне» зареєстроване рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської Ради від 25.02.2004 року №04052092ю0020776, з 04.01.2007 року знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська як платник податків.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про плату за землю" №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Статтею 15 Закону України "Про плату за землю" №2535-ХІІ від 03.07.1992 року встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (стаття 14 Закону України "Про плату за землю" №2535-ХІІ від 03.07.1992 року).
Згідно статті 27 Закону України "Про плату за землю" №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Законом України "Про систему оподаткування" №1251-ХІІ від 25.06.1991 року встановлено, що земельний податок є обов’язковим платежем, а платниками податків та зборів (обов’язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законодавством покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі) у встановлені законом строки.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що станом на 01.08.2008 року борг з земельного податку відповідача за червень 2008 року становить 26195 грн. 87 коп. Існування такого боргу підтверджується у податковому розрахунку земельного податку на 2008 рік за №5240 від 31.03.2008 року.
Зазначений борг є узгодженим зобов’язанням платника податків та визнається відповідачем.
Порядок погашення зобов’язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року.
Статтею 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов’язання.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобов’язання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Згідно підпункту 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, у випадку відсутності можливості вручення вимоги особисто працівниками інспекції або поштою, податкові вимоги вважаються врученими, якщо їх розміщено на дошку податкових повідомлень.
Державною податковою інспекцією у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська сформовані та направлені відповідачу податкові вимоги:
- перша податкова вимога №1/16 від 28.03.2005 року;
- друга податкова вимога №2/21 від 28.04.2005 року.
Зазначені податкові вимоги були вручені під розпис бухгалтеру комунального житлово-експлуатаційного підприємства «Південне» 28.04.2005 року.
Згідно пункту 2.3.1. статті 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, органом стягнення податкового боргу з комунального житлово-експлуатаційного підприємства «Південне» є Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Суду не надано доказів сплатити відповідачем податкового боргу перед бюджетом в сумі 26195,87 грн. за червень 2008 року в добровільному порядку.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості по сплаті сум земельного податку за червень 2008 року на користь держави в сумі 26195,87 грн.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст. 122, 162 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Комунального житлово-експлуатаційного підприємства «Південне» Дніпропетровської міської ради (вул. Янгеля, 4 у м. Дніпропетровську, 49089) податковий борг по земельному податку у сумі 26195,87 грн.( двадцять шість тисяч сто дев’яносто п’ять гривень вісімдесят сім копійок) на користь держави (місцевий бюджет, Красногвардійське відділення державного казначейства, код ЄДРПОУ 24244847, банк-одержувач – УДКУ у Дніпропетровській області, р/р 33212811700008, МФО 805012, код платежу 13050100).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 29.12.2008 року.
Суддя В.М.Олійник
З оригіналом згідно.
Суддя В.М. Олійник