Постанова № 33427316, 06.09.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2013
Номер справи
2а/0470/2328/11
Номер документу
33427316
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2013 р. Справа № 2а/0470/2328/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

22 лютого 2011 року Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області звернулося до суду з позовною заявою до Служби автомобільних доріг в Дніпропетровській області в якій, з урахуванням уточнень від 30.08.2013 року, просить зобов'язати Службу автомобільних доріг у Дніпропетровській області виконати вимоги позивача від 02.08.2010 № 04-06-05-15/7932, а саме:

- відшкодувати завищену вартість виконаних робіт підрядним організаціями на загальну суму 2345222,25 грн., в тому числі: ДП "Дніпропетровський облавтодор" 1967514,89 грн., ВАТ "СПМК №90" - 9675,42 грн., TOB "Придніпров'я" -38317,5 грн., ВАТ "Мостобуд" - 278549,30 грн., TOB "Росток-Елеком" - 13895,48 грн., ПП "Майстер Крокус" - 26013,12 грн., ПП "Комплекс-М" - 11256,48 грн. шляхом перерахування зазначеної суми у дохід державного бюджету на реєстраційний рахунок 31114090700004 у ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач платежу УДКУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, код ЄДРПОУ 24245686, код платежу 21080500 "Інші надходження";

- відшкодувати завищену вартість виконаних робіт підрядним організаціями на загальну суму 1038845,57 грн., в тому числі: ДП "Дніпропетровський облавтодор" - 1038845,57 грн. шляхом перерахування зазначеної суми у дохід обласного бюджету на реєстраційний рахунок 31412535700001 у ГУДКУ в Дніпропетровській області МФО 805012, одержувач платежу ГУДКУ в Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23928791, код платежу 21080500 "Інші надходження";

- перерахувати у дохід державного бюджету на реєстраційний рахунок 31114090700004 у ГУДКУ в Дніпропетровській області МФО 805012, одержувач платежу УДКУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, код ЄДРПОУ 24245686, код платежу 21080500 "Інші надходження" зайво отримані на утримання Служби кошти у сумі 104917,73 грн. та перерахувати у дохід обласного бюджету на реєстраційний рахунок 31412535700001 у ГУДКУ в Дніпропетровській області МФО 805012, одержувач платежу ГУДКУ в Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23928791, код платежу 21080500 "Інші надходження" зайво отримані на утримання Служби кошти у сумі 19310,89 гривень.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що проведеною відділом інспектування у сфері послуг контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області плановою ревізією фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області за період з 01.01.2008 року по 31.03.2010 року було встановлено ряд порушень законодавства, що викладені в акті ревізії від 24.06.2010 року №06-23/52. На підставі ст. 10 Закону України від 26 січня 1993 року № 2939 "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" відповідачу були пред'явлені вимоги.

Про вжиті заходи і виконання обов'язків відповідача було зобов'язано надіслати письмову інформацію по всіх пунктах виявлених порушень до 15 серпня 2010 року та в подальшому щомісячно до 15 числа до повного усунення порушень на адресу Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області.

Позивач посилається на ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» відповідно до якої законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються.

Оскільки вимоги Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області не були виконані відповідачем, виникла необхідність у зверненні до суду.

Ухвалою суду Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області було замінено на його правонаступника Державну фінансову інспекцію в Дніпропетровській області.

В судове засідання прибув представник позивача, який позовні вимоги підтримав, проти розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечував.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату і час судового засідання був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку про задоволення позову, у зв'язку з наступним.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області відповідно до Положення про Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Головного контрольно-ревізійного управління в Україні від 09.01.2001 року № 111, є органом виконавчої влади.

Крім того, відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються. Отже, виходячи з вищенаведеного, саме в вимогах знаходять відображення владні управлінські рішення органів Державної контрольно-ревізійної служби по відношенню до об'єкту контролю.

На виконання п. 2.27 Плану контрольно-ревізійної роботи Голів Контрольно-ревізійного управління України на II квартал 2010 року на підставі направлень від 12.04.2010 року №510-10 та від 05.05.2010 року №609-10 проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області за період з 01.01.2008 року по 31.03.2010 року. За результатами ревізії було виявлено ряд порушень, які викладені в акті ревізії 24 червня 2010 року №06-23/52.

Так, ревізією дотримання чинного законодавства при використанні бюджетних коштів, а саме правильністю визначення вартості будівництва, ремонтів та утримання доріг відповідно до норм чинного законодавства та правильності визначення фактичних обсягів виконаних робіт встановлено, що відповідачем одержано бюджетних коштів спеціального фонду бюджету у загальній сумі 714 858 063,0 грн., у тому числі:

державний бюджет - КПК 3111020 "Розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування" - 609074449,0 грн. (КЕКВ 2410 - 236374905,00 грн. КЕКВ 1310 - 372699544,00,00 грн.);

обласний бюджет - КФК 170703 "Видатки на фінансування робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування" - 105783614,00 грн. (КЕКВ 2410 - 58353512,0 грн., КЕКВ 1310 - 47430102,00 грн.).

При цьому, обсяг коштів, що отримані відповідачем із державного бюджету на будівництво автомобільних доріг та проведення їх капітальних ремонтів у зв'язку із підготовкою до ЄВРО 2012 становить 213714600 грн., з них за 2008 рік - 101875410 грн., за 2009 - 111839190 гривень.

Тому з метою документального підтвердження виду і обсягу виконаних підрядних робіт, операцій та розрахунків за виконані роботи з будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг за період з 01.01.2008 року по 31.03.2010 року у ході ревізії проведено зустрічні звірки шляхом виходу на об'єкти господарювання та надання письмових запитів до керівників підрядних підприємств з проханням повідомити про види і обсяг фактичних витрат підприємств при здійсненні правових відносин зі Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області, за результатами яких було встановлено наступне.

По ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд", зустрічною звіркою обґрунтованості та правильності визначення витрат на страхування будівельних та монтажних робіт проведено вибірково з питання відповідності вартості застрахованого майна, визначеного у договорах добровільного страхування будівельно-монтажних та ремонтних робіт та додаткових угодах до зазначених договорів, додатковим угодам до договорів підряду та обсягам виконаних робіт відповідно до актів виконаних підрядних робіт.

Проведеним у ході зустрічної звірки співставленням вищенаведених документів, наданих відповідно до переліку, що наведено у додатку до довідки зустрічної звірки, було встановлено наступне.

ДЗАТ «Трест Дніпродорбуд» 07 вересня 2009 року до ВАТ «Страхова компанія «Український капітал» подано заяву на укладення договору страхування на об'єкт «Реконструкції автодороги Знам'янка-Луганськ-Ізварине (на м. Волгоград через м. Дніпропетровськ, Донецьк) на ділянці км 271+0,86 - км 272+586 державного значення за рахунок коштів державного бюджету».

При цьому, вартість підрядних робіт у сумі 30957210,00 гривень визначено відповідно до додаткової угоди від 07.09.2009 року за №8 до договору підряду від 16.07.2007 року №29-22.

Відповідно до зазначеної заяви, майном, що підлягає страхуванню, є об'єкт будівництва та всі матеріали, що використовуються у процесі реконструкції автодороги Знам'янка-Луганськ-Ізварине (на м. Волгоград через м. Дніпропетровськ, Донецьк) на ділянці км 271+0,86 - км 272+586.

Крім вищеописаного, у зазначеній заяві визначено строк страхування з 08.09.2009 року по 31.12.2009 року та страхову суму - 30957210,00 гривень.

Відповідно до вищеописаної заяви між ВАТ «Страхова компанія «Український капітал» (страховик) та ДЗАТ «Трест «Дніпродорбуд» (страхувальник) укладено договір №М/10-11/БМР-2/09 добровільного страхування ремонтно-монтажних та ремонтних робіт від 07.09.2009 року.

Предметом зазначеного договору є майнові інтереси, що не суперечать закону і пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном при виконанні робіт по реконструкції автодороги Знам'янка-Луганськ-Ізварине (на м. Волгоград через м. Дніпропетровськ, Донецьк) на ділянці км 271+0,86 - км 272+586 відповідно до додаткової угоди№8 від 07.09.2009 року до договору підряду №29-22-КБд від 16.07.2007 року.

Об'єктом страхування за даним договором є вартість підрядних робіт на об'єкті реконструкції та всі матеріали, що використовуються в процесі реконструкції автодороги Знам'янка-Луганськ-Ізварине (на м. Волгоград через м. Дніпропетровськ, Донецьк) на ділянці км 271+0,86 - км 272+586, вартість майна та страхова сума становлять 30957210,00 гривень.

У вказаному договорі визначено сумарний страховий % - 1,4999995, строк дії договору - 08.09.2009 р. - 31.12.2009 р. та встановлено загальний страховий платіж у сумі 464358,00 гривень.

В подальшому пунктом 1 додаткової угоди від 16.11.2009 р. за №11 до договору підряду від 16.07.2007 р. №29-22-КБ на виконання робіт по реконструкції автодороги Знам'янка-Луганськ-Ізварине (на м. Волгоград через м. Дніпропетровськ, Донецьк) на ділянці км 271+0,86 - км 272+586 визначено, що вартість робіт при динамічній ціні та план 2009 року складає 10524,042 тис. гривень, у тому числі вартість підрядних робіт по зазначеному договору при динамічній ціні визначено у сумі 10337959 грн. та страхування ризиків замовника - 186083 грн.

В той же час, додатковою угодою №1 до договору добровільного страхування будівельно-монтажних та ремонтних робіт №М/10-11/БМР-2/09 від 07.09.2009 р. від 15.12.2009 р. у зв'язку із зменшенням ступеня страхового ризику встановлено страховий тариф у розмірі 0,500914%.

Проте, у зазначеній додатковій угоді №1 до договору добровільного страхування вартість об'єкту страхування, у порушення вимог п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996 -ХІУ від 16.07.1996 р., п. 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. №88, не приведено у відповідність до фактичної вартості майна зазначеної у додатковій угоді від 16.11.2009 р. за №11 до договору підряду та визначено у сумі 30957210,00 грн. замість 10337959,00 грн.

Той факт, що вартість майна, яке підлягало страхуванню становить 10337959,00 грн. підтверджено, крім вищезазначеного, актами фактично виконаних підрядних робіт по зазначеному об'єкту.

Таким чином, загальна сума страхового платежу становить 51784,28 грн. без ПДВ (10337959,00*0,500941%), з урахуванням ПДВ - 62141,14 грн. (51784,28*1,2) проти страхового платежу у сумі 186082,80 грн., який визначено виходячи із завищеної на 20557109,86 грн. вартості застрахованого майна.

Зазначене призвело до завищення вартості витрат підрядної організації ДЗАТ «Трест Дніпродорбуд» на здійснення страхування на суму 123941,66 грн. та до матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

Зустрічну звірку з питання обґрунтованості та відповідності первинним документам та граничним цінам на матеріальні ресурси, що встановлені Державною службою автомобільних доріг України, проведено вибірковим порядком по окремих видах ресурсів.

Зустрічною звіркою встановлено, що використані при виконанні робіт матеріальні ресурси включаються у акти виконаних робіт за граничними цінами, визначеними Службою автомобільних доріг України на відповідний місяць.

Дата отримання матеріальних ресурсів трестом визначається на підставі видаткових накладних постачальників відповідних ресурсів.

Зустрічною звіркою встановлено, що основними постачальниками матеріальних ресурсів, що використовувалися трестом при виконанні підрядних робіт на замовлення Служби автомобільних доріг є суб'єкти підприємницької діяльності TOB "Дебют", TOB "УПТК-2009" та TOB "Будівельна компанія "Український дім" (далі - товариства).

При цьому, відповідно до витягів із Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, наданих управлінням з питань державної реєстрації на лист від 17.05.2010 р. за №04-06-15/4663, керівником двох товариств - TOB "УПТК - 2009" та TOB "Дебют", а також одним із засновників TOB "Дебют" є одна і та ж особа - ОСОБА_5.

Одним із засновників іншого товариства, TOB "Будівельна компанія "Український дім", є заступник генерального директора ДЗАТ "Трест "Дніпродорбуд" з фінансових питань Дудкіна Тамара Володимирівна.

До зустрічної звірки з вищенаведеного питання трестом надані видаткові накладні вищевказаних суб'єктів підприємницької діяльності, матеріальні звіти, акти виконаних підрядних робіт із відомостями ресурсів, незавірені копії окремих залізничних накладних.

Договори із вищевказаними постачальниками матеріальних ресурсів, що включені у акти виконаних робіт, а також документи щодо транспортування матеріалів постачальниками у разі включення у видаткові накладні вартості перевезень залізничним транспортом до зустрічної звірки у повному обсязі не надані.

Не надані й акти приймання-передачі матеріальних ресурсів від постачальників, як слідує із пояснення заступника директора треста по фінансах Дудкіної Т.В., по причині їх не складання.

Зустрічною звіркою встановлено, що у 2008 році оприбуткування окремих матеріальних ресурсів від TOB "Дебют" та їх включення у відомості ресурсів до актів виконаних робіт здійснювалося на підставі видаткових накладних зазначеного товариства, у яких окремим рядком виділено залізничний тариф.

Проведеним у ході зустрічної звірки аналізом відповідності відпускних цін на бітум нафтовий дорожній марки 60/90, що включені у відомості ресурсів до актів виконаних підрядних робіт, цінам, що визначені Службою автомобільних доріг України, як граничні для здійснення закупівлі матеріальних ресурсів, встановлене наступне.

У відомості ресурсів до актів виконаних підрядних робіт за жовтень-грудень 2008 року по об'єктах, що включені до переліку об'єктів, роботи на яких проводилися у рамках підготовки до чемпіонату Європи із футболу Євро 2012, включено 1523,632 тонни бітуму нафтового дорожнього марки 60/90, який доставлено тресту залізничним транспортом, за відпускною ціною 4041,67 грн. без ПДВ (з ПДВ - 4850,0 грн.) за 1 тонну.

Бітум нафтовий дорожній марки 60/90 у кількості 162,58 тонн, що доставлено тресту залізничним транспортом за зазначеною ціною, включено також і у відомість ресурсів до акту виконаних підрядних робіт із поточного ремонту автодороги державного значення Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, км 204+590-км 222+000 за грудень 2008 року загальною вартістю виконаних робіт 14834965,0 грн.

При цьому, слід зазначити, що гранична відпускна ціна 4850,00 грн. за 1 тонну бітуму нафтового дорожнього (постачання залізничним транспортом) з ПДВ у серпні 2008 року встановлена листом Служби автомобільних доріг України від 08.08.2008 року.

Відповідно до видаткових накладних TOB "Дебют", на підставі яких трестом здійснювалося оприбуткування бітуму нафтового дорожнього 60/90, останнім у серпні 2008 року отримано та оприбутковано бітум нафтовий дорожній БНД 60/90 у кількості 2376,02 тонни (накладні: від 29.08.2008 р. №2159 - 175,7 тонни; від 29.08.2008 р. №2158 - 140,2 тонни, №2157 - 190,9 тонн; №2160 - 65,8 тонн; від 27.08.2008 р. №2339 - 171,0 тонни; №2338 - 456,2 тонни; від 28.08.2008 р. №2361 - 162,58 тонни; від 07.08.2008 р. №2117 - 283,038 тонн; від 26.08.2009 р. № 2331 - 87,0 тонн; №2329 - 109,9 тонн, №2330 - 160,7 тонн, №2291 -373,0 тони).

При цьому слід зазначити, що у видаткових накладних відсутні не заповнені графи щодо довіреностей на отримання зазначеного матеріалу. Книгу реєстрації довіреностей на запит щодо надання документів до зустрічної звірки не надано.

У ході зустрічної звірки для підтвердження вартості перевезень залізничним транспортом бітуму нафтового дорожнього БНД 60/90, який оприбутковано по вищевказаних накладних, трестом надано окремі залізничні накладні.

За наданими накладними встановлено, що одержувачем бітуму нафтового дорожнього БНД 60/90, який отримано за накладними від TOB "Дебют", є ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд".

У зв'язку із ненаданням до зустрічної звірки усіх документів щодо підтвердження вартості перевезень, з метою підтвердження вартості перевезень бітуму нафтового дорожнього 60/90 залізничним транспортом та з'ясування дат його фактичного одержання ДЗАТ "Трест "Дніпродорбуд", у ході зустрічної звірки до ДП "Дніпропетровська залізниця" направлено відповідні запити.

На підставі інформації, наданої ДП "Придніпровська залізниця", що наведена у додатках до довідки, та шляхом співставлення належним чином завірених копій дорожніх відомостей, довіреностей на отримання вантажів, а також інформації щодо бітуму нафтового дорожнього, який доставлявся у 2008 році на адресу ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" на станції Придніпровської залізниці: Новомосковськ, Дніпровський, Орловщина та Кільчень, встановлене наступне.

Відповідно до інформації, наданої ДП "Придніпровська залізниця" та дорожніх відомостей, перевезення залізничним транспортом бітуму нафтового дорожнього для ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" здійснювалося протягом січня-липня 2008 року, остання дата отримання зазначеного вантажу - 14 липня 2008 року.

У графі дорожніх відомостей "Одержувач", одержувачем бітуму нафтового дорожнього 60/90 являється ДЗАТ "Трест "Дніпродорбуд".

Відповідно до п.6 Статуту залізниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року №457, вантажоодержувач (одержувач вантажу, вантажовласник) - зазначена у документі на перевезення вантажу (накладній) юридична чи фізична особа, яка за дорученням вантажовідправника отримує вантаж.

Відповідно до дорожніх відомостей видача бітуму нафтового дорожнього 60/90 ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" здійснювалась представникам тресту по пред'явленні ними довіреностей, як це і передбачено Правилами видачі вантажів, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 р. №644 (далі - Правила).

Так, пунктом 6 зазначених Правил передбачено, що для одержання вантажу, адресованого підприємству, одержувач повинен надати станції довіреність.

Відповідно до п.7 Правил вантаж разом з накладною видається на станції призначення одержувачу, зазначеному в накладній.

Згідно з п.8 Правил датою фактичної видачі вантажу вважається дата подачі вагона під вивантаження.

Відповідно до дорожніх відомостей, отримання вантажів ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" здійснювалось за довіреностями, виданими останнім на отримання вантажів.

Співставленням дат видачі бітуму нафтового дорожнього 60/90 представникам ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" встановлено, що зазначений вантаж загальною масою нетто 1689,8 тонн одержано Трестом у період з 05 липня 2008 року по 14 липня 2008 року.

Службою автомобільних доріг України гранична ціна на бітум нафтовий дорожній 60/90 на липень 2008 року встановлена у розмірі 3850,0 грн. (з ПДВ), без ПДВ - 3208,00 грн.

Таким чином, фактично одержаний у липні 2008 року бітум нафтовий дорожній 60/90, у порушення вимог п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996 - ХІУ від 16.07.1996 р., п. 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. №88, замість включення у акти виконаних підрядних робіт за граничною ціною, що діяла у даному місяці 3208,00 грн. (без ПДВ), включено у акти виконаних робіт за ціною 4041,67 грн., що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 1405744,36 грн. (без ПДВ).

З урахуванням податку на додану вартість завищення вартості виконаних робіт становить 1686893,23 грн., у тому числі по об'єктах, що включені до переліку об'єктів, роботи на яких проводилися у рамках підготовки до чемпіонату Європи із футболу Євро 2012 на суму 1524247,55 грн., по роботах із поточного ремонту автодороги державного значення Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, км 204+590-км 222+000 - 162645,68 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на загальну суму 1686893,23 грн.

Крім вищеописаного, у ході зустрічної звірки, проведеної з питання правильності визначення вартості виконаних підрядних робіт, встановлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 798779,50 грн. з ПДВ, у тому числі:

на суму 88385,20 грн. по роботах, які оплачено у 2008 році за рахунок коштів державного бюджету за КЕКВ 2410;

на суму 45758,00 грн. по роботах, які оплачено за рахунок коштів обласного бюджету у 2008 році за КЕКВ 2410;

на суму 316170,00 грн. по роботах які оплачено у 2009 році за рахунок коштів державного бюджету за КЕКВ 2410;

на суму 152848,90 грн. по роботах, які у 2008 році оплачено коштами державного бюджету за КЕКВ 1310;

на суму 187937,00 грн. по роботах, які у 2009 році оплачено коштами державного бюджету за КЕКВ1310;

на суму 7680,40 грн. по роботах, які у 2009 році оплачено коштами обласного бюджету за КЕКВ 2410.

Внаслідок нижчеописаних порушень ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" нанесено матеріальну шкоду державному бюджету на суму 745341,10 грн., обласному бюджету - 53438,4 грн.

Із загальної суми порушень, порушення, що допущені при оплаті робіт на об'єктах підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року становлять 486299,39 грн.

Причинами порушень на вищевказані суми є:

- невірне застосування середнього розряду робіт в розмірі 5,2 замість передбаченого нормою 2,4, що є порушенням п.3.2.6.1 ДБН Д. 1.1-1-2000 та призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 3017,00 грн. з ПДВ.

- відсутність підтвердження фактично понесених витрат на відрядження в загальній сумі 14242,80 грн. з ПДВ, чим порушено вимоги Листа Міністерства фінансів України від 25.06.2001 року №041-407-544/13-3385 "Щодо відшкодування витрат на службові відрядження" та роз'яснення Держбуду України в збірниках "Ціноутворення у будівництві" №10, 2001 стор.6, №2, 2002, стор. 116, №9, 2001, стор.64 та п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. №996-XIV;

- завищення витрат на роз'їзний характер робіт на суму 1129,20 грн. з ПДВ, чим порушено вимоги п. 3.3.12ДБН Д. 1.1-2000, п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. №996-XIV;

- невірне застосування норми El-166-2 «Засипка вручну траншей, пазух котлованів і ям, група грунтів 2», чим порушено п. 1.1.9.5 технічної частини ДБН Д.2.2-1-99, де вказано, що для визначення ресурсів на ручну розробку раніше розпушених незлежаних ґрунтів 2-4 груп, потрібно застосовувати норми на одну групу ґрунтів нижче. Вищевказане призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 703,20 грн. з ПДВ.

- зайве включення до Акту (ф. №КБ-2в), витрат на відрядження інженерно-технічних працівників при виконанні робіт на загальну суму 432,00 грн. з ПДВ, що є недотриманням роз'яснення Держбуду України в збірнику "Ціноутворення у будівництві" №4,2003.

- невідповідність фактично виконаних робіт з обсягами включеними до Акту (Ф. №КБ-2в) на загальну суму 3920,40 грн. з ПДВ., що є порушенням розділу 3 ДБН Д. 1.1-1- 2000 та п.6 Пояснень щодо заповнення «Акту приймання виконаних підрядних робіт» (типової форми №КБ-2в), наведених у додатку до наказу Держбуду №237/5.

- включення до Акту виконаних робіт за лютий 2009 року зайвої вартості зворотнього матеріалу (зрізу) на суму 80808,00 грн. з ПДВ, що є порушенням вимог п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. №996-XIV.

Крім того, у ході зустрічної звірки, проведеної у ВАТ «СПМК №90», яким на замовлення ДЗАТ «Трест Днепродорбуд» виконувалися роботи, встановлене наступне.

ДЗАТ «Трест Днепродорбуд», як Генпідрядник, укладено договір з ВАТ «СПМК №90» (субпідрядник), від 20.10.2008 р. №19 на суму 517550,00 грн. на виконання робіт на а/д Дніпропетровськ - Царичанка- Кобеляки - Решетилівка на ділянці с. Лобойківка та с. Петриківка по перебудові ВЛ10кВ на ПК0+15, ПКО+29, ВЛ0,4кВ на ПК16+00, ВЛ35кВ на ПКО+22 та договір підряду від 12.05.2008 р. № 10 на суму 605500,00 грн. на виконання світлофорного регулювання та встановлення опор на а/д Знам'янка -Луганськ -Ізварине, км224+193.

Звіркою встановлено, що ВАТ «СПМК №90» невірно розраховано усереднений показник для визначення додаткових витрат з вартості устаткування, який прийнято у розмірі 5,9 відсотків, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 1843,00 грн. чим недоотримано роз'яснення, надані у Збірниках "Ціноутворення у будівництві" за вересень 2005 року, листопад 2001 року, червень 2004 року. Зазначене призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Причиною порушень на загальну суму 678692,90 грн. з ПДВ є не виключення із загальних витрат праці на управління та обслуговування асфальтозмішувальних установок, продуктивністю 40 т/год ресурс (с 270-80-2вд), заводів асфальтобетонних, продуктивністю 50 т/год, ресурс (с270-80) та установки для приготування модифікованого бітуму, витрат труда на перебазування в кількості 3,77 люд-год., 8,85 люд-год., 0,13 люд-год. відповідно, що є порушенням розділу 4 ДБН Д.1.1- 1-2000, п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. №996-ХІУ.

Вищевказане встановлено звіркою таблиці розрахунків вартості 1 машино-годин на 2008 та 2009 роки за витратами, що фактично понесені в 2007 та 2008 роках, які включались в підсумкові відомості ресурсів до Актів (Ф. №КБ-2в) при визначенні вартості 1 машино-години роботи машин та механізмів.

У вказаних розрахунках витрати на оплату праці на перебазування машин та механізмів не враховано.

Так, при співставленні складових вартості 1 машино-години роботи Асфальтобетонних заводів продуктивністю 50 т/год., ресурс (с2700080) та Асфальтозмішувальних установок продуктивністю 40 т/год., ресурс (с 2700080.2) розрахованими ДЗАТ «Трест Дніпродорбуд» на підставі фактично понесених витрат які включались в підсумкові відомості ресурсів до Актів (ф.№КБ-2в) з даними складових усереднених показників вартості експлуатації будівельних машин та механізмів "Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів" (ДБН Д.2.7-2000 та ВБН Д.2.7-218-045-2002), що узгоджені у Держбуді України листом №7/5-82 від 07.02.2002 р. і затверджених наказами Державної служби автомобільних доріг від 28.03.2002 р. №133 (із доповненнями) встановлено, що ДЗАТ «Трест Дніпродорбуд» при розрахунку складової "Заробітна плата" з її вартісного показника виключено витрати по заробітній платі на перебазування.

В той же час, у Актах (Ф. №КБ-2в) при визначенні вартості робіт з приготування асфальтобетонних сумішей на асфальтобетонних заводах продуктивністю 40 т/год., за нормами ШД 2-159-1 та ШД2-159-2 та приготування асфальтобетонних сумішей для гарячого укладання різних типів та марок за нормами груп 67, 68, з загальних витрат труда на роботу 1 машино-години асфальтобетонного заводу з дистанційним керуванням, продуктивністю 50 т/год та асфальтозмішувальної установки, продуктивністю 40 т/год не виключено витрати труда на перебазування в кількості 8,85 люд-год. та 3,77 люд-год. відповідно, що є порушенням п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. №996-ХІУ.

Крім того, ДЗАТ «Трест Дніпродорбуд» до зустрічної звірки не надано належних документів щодо обґрунтування та підтвердження фактів перебазування Асфальтобетонних заводів продуктивністю 50 т/год та Асфальтозмішувальних установок продуктивністю 40 т/год.

Зокрема, враховуючи, що зазначені асфальтобетонні заводи є технічно великогабаритними та великоваговими комплексами, до зустрічної звірки не надано належним чином оформлених документів щодо узгодження маршрутів їх перевезення та платних дозволів на проїзд по Дніпропетровській області транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Зазначене також підтверджено проведеним обстеженням з питання послідовності технологічного процесу виготовлення асфальтобетонних сумішей та наявних для цього процесу машин та механізмів, за яким встановлено нижченаведене.

На виробничій площадці району с. Пашина Балка знаходяться 2 установки по приготуванню асфальтобетонної суміші: тельтомат, продуктивністю 100 т/год та ДС-158, продуктивністю - 40 т/год. Всі основні механізми та установки зазначених асфальтобетонних установок установлені в стаціонарному положенні.

Представники ДЗАТ «Трест Дніпродорбуд» відмовились від підпису Акту обстеження на виробничій площадці району с. Пашина Балка.

У ході проведення зустрічної звірки, представниками Замовника та Підрядника зроблено відбір зразків із нижнього шару покриття укладеної асфальтобетонної суміші на ПК 10+20 та ПК 25+00 автомобільної дороги Знам'янка- Луганськ-Ізварине км 271+086 - км 272+586; км 272+586 - км 274+886, для проведення лабораторних досліджень за результатами яких складено протокол випробувань вирубки із покриття, згідно якого відхилень від нормативів ДСТУ не встановлено.

Крім того, в ході проведеної ревізії встановлено завищення вартості виконаних робіт на суму 13991,00 грн. з ПДВ, по об'єкту будівництва автодороги Дніпропетровськ-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка на ділянці с.Лобойківка-смт.Петриківка 2 етап 2 стадія, в Акті (ф.№КБ-2в) за грудень 2008 року на суму 5784264,00 грн., яке виникло через завищення витрат праці при розрахунку витрат на роз'їзний характер робіт, чим порушено п. 3.3.12 ДБН Д.1.1-2000, п.1 ст.9, Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. №996-ХІУ.

Загалом внаслідок вищевикладеннх порушень, що допущені ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" при формуванні вартості виконаних підрядних робіт нанесено матеріальну шкоду на загальну суму 2609614,39 грн., у тому числі державному бюджету - 2556175,99 грн., обласному - 53438,40 грн. та додатково витрачено бюджетних коштів на загальну суму 19135617,54 грн. через придбання матеріальних ресурсів, що включені у акти виконаних робіт, у посередницьких структур, а не у їх виробників.

Не усунуто на дату подачі позову порушень на суму 2584326,41 грн.

Структурними підрозділами ДП "Дніпропетровський облавтодор" протягом періоду, що підлягав охопленню ревізією виконано робіт на загальну суму 357448830,0 грн., у тому числі у 2008 році - 127618058,0 грн., у 2009 - 201598467,0 грн., у І кварталі 2010 р. - 28232305,00 грн.

Станом на 01.04.2010 р. за рахунок бюджетних коштів оплачено виконаних зазначеною підрядною організацією робіт на загальну суму 335841242,00 грн., у тому числі у 2008 році - 127618058,0 грн., у 2009 - 169449225,0 грн., у І кварталі 2010 - 38773959,00 грн.

Зустрічними звірками, проведеними у структурних підрозділах ДП "Дніпропетровський облавтодор" (далі по тексту - філія, РАД, ДЕД) виявлено завищення вартості робіт оплачених коштами державного бюджету на загальну суму 2311803,00 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету України на вказану суму.

Із указаної суми завищення вартості виконаних робіт по об'єкту "Будівництво автомобільної дороги Дніпропетровськ - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка на ділянках км 46+734 - км 48+734, км 48+734 - км 50+734", що є об'єктом підготовки до Євро 2012, становить 83551,29 грн.

Так, зустрічними звірками, проведеними у нижченаведених філіях ДП "Дніпропетровський облавтодор" виявлені порушення вимог розділу 3 та п. 3.3.10.1, п. 3.3.12, п.3.1.10.9, п.3.2.5 ДБН.Д 1.1-1-2000, затвердженого наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. № 174 (далі - ДБН Д.1.1-1-2000); п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року №996-ХІУ; Листа Міністерства фінансів України від 25.06.2001 р. №041-407-544/13-3385 "Щодо відшкодування витрат на службові відрядження" та роз'яснення Держбуду України в збірниках "Ціноутворення у будівництві" №10, 2001, стор.6, №2, 2002, стор. 116, №9,2001, стор.64; пояснень щодо заповнення «Акту приймання виконаних підрядних робіт» (типової форми №КБ-2в), наведених у додатку до наказу Держбуду №237/5; п.п.2.1, 2.2, 2.14, 2.15 «Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку», затвердженого наказом МФУ від 24.05.1995 р. № 88 та інших нормативних документів, посилання на які містяться у тексті акту.

Зокрема у філії Дніпропетровський автодор зустрічною звіркою охоплено вартість виконаних підрядних робіт за період з 01.01.2008 р. по 31.03.2010 р. на загальну суму 51416823,00 грн., а саме: 3 місяці 2008 року на суму 19297632,00 грн., 2009 рік - 2979362,00 грн., 2010 рік - 2325229,00 грн. які оплачено бюджетними коштами.

Вибірковим методом по Актах виконаних робіт (форми КБ-2в) за 3 місяці 2008 року та 2010 рік встановлено, що до Актів виконаних робіт (форми КБ-2в) у 2008 році на суму 19297632,00 грн. внесені витрати, які сплачуються робітникам за рухомий характер робіт у розмірі 107335,00 грн.

Співставленням табелю обліку рухомого характеру робіт по дільницях та даних бухгалтерського обліку з витратами, що включено у акти виконаних робіт встановлено, що фактично філією за цей період нараховано та сплачено робітникам за рухомий характер робіт коштів у сумі 83377,50 грн.

Зазначене призвело до завищення вартості виконаних робіт у сумі 28773,00 грн. з ПДВ та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Поряд з зазначеним співставленням витрат на чергування в зимовий період без виїздів, включених до Акту (ф.№КБ-2в) виконаних робіт, з табелями обліку робочого часу водіїв, відомостей нарахування їм заробітної плати, подорожніми листами, графіками чергувань водіїв та нарядів - завдань за грудень 2008 року, січень-березень 2010 року та даними бухгалтерського обліку встановлено завищення вартості виконаних робіт на суму 240391,71 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Також, зустрічною звіркою встановлено, що до Актів (ф.№КБ-2в) виконаних робіт за період з 01.09.2008 р. по 31.12.2008 р. внесені витрати на суму 11993,00 грн., пов'язані з відрядженням працівників філії для виконання робіт на дорогах при тому, що фактично філією відшкодовано працівникам витрат на відрядження на суму 720,00 грн., Зазначене призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на суму 11273,00 грн.

Водночас встановлено, що у листопаді 2008 року роботи на автомобільній дорозі Дніпропетровськ - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка, км 48+734 -км 50+735, на завдання філії «Дніпропетровський автодор, виконувала філія Саївська ДЕД на суму 503743,00 грн. Порівнянням прямих витрат, внесених до Актів складених Саївською ДЕД із Актами виконаних робіт, пред'явлених до сплати Службі, встановлено завищення вартості виконаних робіт на суму 11374,00 грн. з ПДВ, що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

Крім того, зустрічною звіркою встановлено, що ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" на підставі договорів субпідряду від 03.10.2009 р. №27/14 та №27/13 на суму 4667429,00 грн. та 3335924,00 грн. відповідно, укладених між Субпідрядником - ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд", в особі генерального директора Губарева В.В., та «Підрядником» - ДП «Дніпропетровський облавтодор», в особі начальника Стельняковича С.Я., виконувалися будівельні роботи по будівництву автомобільної дороги Дніпропетровськ - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка на ділянках км 46+734 - км 48+734, км 48+734 - км 50+734 (об'єкт підготовки до Євро 2012).

Фінансування робіт проводилося за рахунок коштів державного бюджету України. Договірна ціна, згідно з договорами підряду, прийнята динамічною.

Станом на 01.04.2010 р. по бухгалтерському обліку ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" заборгованість за вищевказані роботи відсутня.

Зустрічною звіркою, що проводилася вибірково з нижченаведених питань, охоплено Акти (Ф.№КБ-2в) з Дніпропетровськ - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка на ділянках км 46+734 - км 48+734, км 48+734 - км 50+734 (далі - реконструкція автодороги) за 2009 рік на загальну суму 6535000,00 грн.

Зустрічною звіркою встановлено, що на ділянках будівництва, км 46+734 - км 48+734, км 48+734 - км 50+734, в Акті (Ф.№КБ-2в) за 2009 рік, при визначенні вартості «Приготування асфальтобетонної суміші на асфальтобетонних заводах продуктивністю 40 т/год» норма ШД2-159-2, в загальних витратах труда на управління та обслуговування асфальтозмішувальної установки, продуктивністю 40 т/год. ресурс (с 270-80-2вд) не виключено витрати труда на перебазування в кількості 3,77 люд-год.

Крім того, звіркою встановлено, що при включенні в Акти (Ф. №КБ-2в) норм ШД2- 74-1 «Приготування модифікованого бітуму», з загальних витрат труда на роботу 1 маш- год Установки по приготуванню модифікованого бітуму не виключено витрати праці на перебазування в кількості 0,13 люд-год.

Вищевказане призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 83551,29 грн. з ПДВ та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

В ході зустрічної звірки встановлено, що на підставі договору підряду від 18.12.2009 р. №4-П-3 на суму 1893222,00 грн., філією виконано роботи з поточного ремонту проїзної частини вулиць Фрунзе, Поповича, Барикадної, Пушкіна, Леніна, II - ої П'ятирічки, Пролетарської, Дзержинського, Кірова, перехрестя вулиць Кірова, Леніна, Пушкіна в смт. Карнаухівка м. Дніпродзержинська.

Фінансування робіт проводилося за рахунок коштів обласного бюджету. Договірна ціна, згідно з договорами підряду, прийнята динамічною.

Станом на 01.04.2010 р. по бухгалтерському обліку філії заборгованість за вищевказані роботи відсутня.

Зустрічною звіркою, що проводилася вибірково з нижченаведених питань, охоплено Акт (Ф.№КБ-2в) за 2009 рік на загальну суму 1617272,00 грн. встановлено, що витрати матеріально - технічних ресурсів (асфальтобетонного покриття, бітуму, документи підтверджуючі роботу машин та механізмів) у бухгалтерському обліку за грудень 2009 року відсутні. При цьому, у журналі ордері 05-С за 4 квартал 2008 року та 4 квартал 2009 року рахується незавершене виробництво на суму 901553,65 грн. та 906553,65 грн. відповідно по роках. Різниця 5000 грн. виникла у 1 кварталі 2009 року внаслідок нарахування по рахунку 92 "Загальновиробничі витрати".

В бухгалтерському обліку філії по дебету балансового рахунку 23.478 "Незавершене будівництво" станом на 4 квартал 2008 року, відображено вартість списаних матеріалів, вартість експлуатації машин та механізмів, загальновиробничі витрати по даному об'єкту на суму 901553,06 грн..

До зустрічної звірки надано акт виконаних робіт у грудні 2008 року на поточному ремонту на вищевказаних дорогах на суму 1452919,00 грн. З пояснення начальника філії Оніщенко В. А. роботи виконувалися згідно рішення облдержадміністрації Дніпропетровської області, яке до зустрічної звірки не надано.

Порівнянням акту виконаних робіт (ф.КБ-2в) за 2008 рік з актом виконаних робіт за грудень 2009 року встановлено, що до акту виконаних робіт за грудень 2009 року включено ті ж самі роботи, що до акту виконаних робіт (ф.КБ-2в) складеного у 2008 році при цьому кількість окремих видів робіт збільшена.

Так, наприклад перевіркою нарядів - завдань за жовтень-грудень 2008 року встановлено факти роботи машин холодного фрезерування на базі трактора МТЗ -80 та «Wirtgen DC 2000», які фрезерували разом 4716,00м2, тоді як до актів 2008 та 2009 років внесено 12715м2 та 13257,30 м2.

Попередньою зустрічною звіркою встановлено, що у 2008 році ще проводилися роботи на суму 497000,00 грн., які були сплачені коштами селищної ради. В ході зустрічної звірки проведеними вибірковим методом по окремим видам робіт (улаштування верхнього шару покриття) та по окремих вулицях, проведено контрольні обміри, внаслідок яких встановити, який обсяг робіт включено до Акту виконаних робіт за грудень 2009 року не являється можливим у зв'язку з тим, що роботи проводилися одночасно по одних і тих самих вулицях та не відрізняються на зовнішній вигляд. Акт виконаних робіт (ф.№ КБ-2в) за 2009 рік підписаний з боку «Замовника» Службою, з боку «Підрядника» - директором філії ДП «Дніпропетровський автодор» Оніщенком В.А. та головою Карнаухівської селищної ради.

Крім вищезазначеного, звіркою акту виконаних робіт за травень 2009 року на суму 255341,00 грн. встановлено завищення розміру усередненого показника для визначення кошторисного прибутку, що є порушення п.14 таблиці 1 додатку 12 ДБН Д. 1.1-1-2000, призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 1702,80 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Звіркою актів виконаних робіт за липень 2009 року на суму 61534,00 грн. та на суму 48077,00 грн. встановлено зайво на загальну суму 6253,46 грн. (з ПДВ), включені кошти на додаткові витрати при виконанні будівельно-монтажних робіт у літній період, що порушує вимоги п.1.4.8 ДБН Д.1.1-1-2000, призвело до завищення вартості виконаних робіт на матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

Зустрічною звіркою встановлено, що до актів виконаних робіт за січень - березень, листопад - грудень 2009 року включено чергування на загальну суму 112806,28 грн. При цьому, звіркою графіків чергувань водіїв, табелів обліку робочого часу та відомостей нарахування заробітної плати встановлено, що нарахування та виплата заробітної плати за чергування філією проведено в січні, лютому та грудні 2009 року. В березні та листопаді 2009 року нарахування та виплата заробітної плати за чергування філією не проводилося.

Внаслідок вищевикладеного завищено вартість виконаних робіт на суму 241876,53 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Копії виписок з Головної книги, копії відомостей виплати заробітної плати, копії відомостей нарахування заробітної плати, копії табелів обліку робочого часу, копії графіків чергувань та копії розрахунків заробітної плати робітникам в додатках до довідки зустрічної звірки.

Реєстр включення до актів виконаних робіт (форм КБ-2в) витрат із чергування водіїв у зимовий час та перерахунок розбіжностей в додатку до довідки зустрічної звірки.

Проведеним порівнянням та співставленням цін, включених до наданих до звірки форм КБ-2в та матеріальних звітів за червень - грудень 2009 року, із граничними цінами, рекомендованими Укравтодором, на бітум нафтовий дорожній, встановлено, що ціни, включені в акти виконаних робіт та матеріальні звіти є більшими за граничні ціни, рекомендовані Укравтодором на загальну суму 143287,90 грн. (з ПДВ).

Крім того, здійснено порівняння та співставлення цін включених до наданих до звірки форм КБ-2в за жовтень - листопад 2009 року, із граничними цінами, рекомендованими Укравтодором, на дизельне паливо. Встановлено, що ціни є більшими за граничні, рекомендовані Укравтодором на загальну суму 95419,47 грн. (з ПДВ).

Вищезазначене не відповідає п.3 наказу Державної служби автомобільних доріг України від 01.06.2009 р. № 259 «Про внесення змін до Порядку визначення вартості будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення)» та призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 238707,37 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Реєстри бітуму та дизпалива, списаного по КБ-2в та копії матеріальних звітів наведено в додатках до довідки зустрічної звірки.

У філії П'ятихатський РАД у ході контрольних обмірів робіт з планово-попереджувального ремонту автодороги Березняки-Холодіївка-Лозуватка-Долинське, виконаного по акту виконаних робіт за серпень 2008 року на загальну суму 56141,00 грн. з ПДВ встановлено, що фактично обсяг робіт з поверхневої обробки дорожнього покриття виконано менше на 50,0 м2 ., ніж зазначено у акті виконаних робіт.

Зазначене призвело до невірного визначення кількості та вартості матеріальних ресурсів, невірного розрахунку адміністративних витрат, кошторисного прибутку та загальновиробничих витрат та завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 943,00 грн. з ПДВ, що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Акт виконаних робіт з планово-попереджувального ремонту за серпень 2008 року, по якому виявлено порушення, підписаний двосторонньо: з боку замовника - провідним інженером Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області, куратором доріг, ОСОБА_11 та підрядником - колишнім начальником Філії ОСОБА_12

У філії Апостолівський РАД проведеним обстеженням фактичного виконання обсягів виконаних робіт по встановленню дорожніх знаків встановлено відсутність знаків на загальну суму 2105,78 грн. (з ПДВ), про відсутність яких станом на початок обстеження заяви до правоохоронних органів не надавалися.

Зазначене призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Акт обстеження автодоріг та реєстр вартості відсутніх щитків дорожніх знаків у додатку до довідки зустрічної звірки.

Відповідно до пояснення, наданого в. о. начальника Жаркова Ю.В , знаки були встановлені, що підтверджено записом в журналі по виконанню робіт, але щітки дорожніх знаків були зняті невідомими особами і відсутні на момент перевірки. Пояснення у додатку до довідки зустрічної звірки.

Крім того, при співставленні витрат, включених до акту (ф.№КБ-2в) за лютий 2009 р. «Експлуатаційне утримання автодоріг місцевого значення за рахунок державного бюджету» на суму 22730,00 грн. (договір №1-Уд від 26.12.2008, дод.угод.№3 від 16.02.2009, акт дефектів від 28.02.2009) та розрахунків до нього з даними журналів обліку виконаних робіт, подорожніх листів, даних журналів обліку чергувань в зимовий період та даних обліку роботи машин і механізмів встановлено, що даними бухгалтерського обліку (подорожніми листами) філії не підтверджено час чергування без виїзду за лютий 2009 року машиністів автомобіля КДМ-у кількості 304 години та патрульної машини ГАЗ-53 у кількості 100 годин, що призвело до завищення вартості чергування на загальну суму 8471,00 грн. у прямих витратах, як наслідок до завищення вартості виконаних підрядних робіт за лютий 2009 року на суму 22710,00 тис. грн. з урахуванням загальновиробничих, адміністративних витрат, прибутку та ПДВ і матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Також, встановлено, що в квітні 2009 року частина робіт з поточного ремонту дороги місцевого значення (Т.Григорівка-Павлопілля-Приют) на загальну суму 125554 грн. виконувалася орендованою технікою. При цьому, у акти виконаних підрядних робіт включено трудовитрати машиністів, кошторисний прибуток та адмінвитрати.

Проте, відповідно до п.п.3.27.3,3.3.3.3 ДБН Д.1.1-1-2000 при обчисленні загальновиробничих і адміністративних витрат, а також прибутку загалом по будові, трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні цієї техніки, не враховуються.

Вказане порушення призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 564,00 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

У філії Широківський РАД встановлено, що в акті за лютий 2009 року завищено чергування без виїзду машиніста по автомобілю КДМ без підтвердження факту чергування табелем обліку робочого часу на 94 години, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 6956,00 грн.

Крім того, при контрольному обстеженні доріг, на яких у жовтні 2008 та 2009 років проводилось встановлення дорожніх знаків на суму 178,2 тис. грн. виявлено відсутність 11 дорожніх знаків, що призвело до завищення обсягів виконаних робіт на суму 2708,00 грн. , у тому числі 2008 рік - 596,00 грн., 2009 - 2112,00 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Магдалинівський РАД проведено контрольні обміри виконаних робіт по поточному ремонту та встановлено завищення обсягів робіт на загальну суму 176653,00 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму. Зокрема, за результатами контрольних обмірів, проведених станом на 01.06.2010 р. встановлено, що роботи з поточного ремонту по укріпленню узбіч дороги місцевого значення (0040704 Бузівка-Жданівка-Поливанівка км 34+760- км 38+200) виконані не в повному обсязі, що призвело до їх завищення на суму 168638,00 грн., у тому числі прямі витрати - 134550,00 грн., загальновиробничі - 4817,00 грн., прибуток - 571,00 грн., адміністративні - 594,00 грн., ПДВ - 28106,00 грн.). За даними Журналу обліку виконаних робіт за 2009 рік, виконання робіт по укріпленню узбіччя шлаком дороги місцевого значення (0040704 Бузівка-Жданівка-Поливанівка км 34+760- км 38+200) у грудні 2009 року не зазначені.

Акт приймання виконаних підрядних робіт підписаний підрядником - начальником філії "Магдалинівський райавтодор" Олексієнком В.О. та замовником - провідним інженером Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Калашником М.В.

Акт контрольних обмірів, перерахунок та копія виписки з Журналу за грудень 2009 року у додатку до довідки до зустрічної звірки.

Як пояснили начальник філії Олексієнко В.О., головний інженер Данько В.Г. та прораб ОСОБА_17 роботи по укріпленню узбіччя шлаком були розпочаті у грудні 2009 року, але у зв'язку з погіршенням погодних умов не було можливості закінчити роботи. Роботи поновлені у травні 2010 року.

В ході зустрічної звірки роботи по улаштуванню узбіч щебенем виконані в повному обсязі. Акт обстеження та акт ф.КБ-2в у додатках до довідки зустрічної звірки. Проте, роботи по улаштуванню узбіч щебенем замовником не прийняті, акт виконаних робіт на виконання зазначених робіт замовником не підписано.

За результатами контрольних обмірів, проведених станом на 02.06.2010 р. встановлено, що роботи з ямкового ремонту дороги місцевого значення 0040704 ст. Бузівка-Жданівка-Поливанівка 5+650 км - 21+380 не виконані на площі 43 м2, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 7327,00 грн., в т.ч. прямі витрати -4108,00 грн., загальновиробничі - 1441,00 грн., прибуток - 376,00 грн., адміністративні - 181,00 грн., ПДВ - 1221,00 грн.).

За результатами контрольних обмірів встановлено, що роботи з поточного ремонту дороги місцевого значення виконані не в повному обсязі а саме не проведено фарбування зворотнього боку металевих щитків дорожніх знаків у формі рівностороннього трикутника вручну в кількості 37 шт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт за грудень 2009 року на суму 688,00 грн, в т.ч. прямі витрати - 244,00 грн., загальновиробничі - 265,00 грн., прибуток - 36,00 грн., адміністративні - 28,00 грн., ПДВ -115,00 гривень.

Поряд з зазначеним, співставленням даних Журналу реєстрації виїздів автотранспорту у зимовий період, подорожніх листів, наряд-замовлень з актами виконаних підрядних робіт щодо відповідності виконання транспортними засобами зазначеного обсягу робіт встановлено, що в акті виконаних підрядних робіт за лютий 2010 року за позицією 30 «Очищення доріг від снігу снігоочисником на базі автомобіля КРАЗ» не підтверджено подорожніми листами виконання робіт по очищенню доріг від снігу в кількості 1927,7 км, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 9233,0 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Відповідно до пояснення начальника філії Олексієнка В.О. та провідного інженера ВТВ Першути Н.М., яка була відповідальною за складання форми КБ-2в за лютий 2010 року, обсяг виконаних робіт по формі КБ-2в за позицією 30 був збільшений на 1927,7 км, так як був визначений не за фактичним пробігом автомобіля КРАЗ, а за фактичним використанням дизельного пального на виконання робіт.

Водночас, встановлено факти включення у акти виконаних робіт ф.КБ-2в час роботи машин і механізмів, який не підтверджений первинними документами.

Так, шляхом співставлення даних подорожніх листів на автомобілі до 3-т по огляду доріг, які обслуговує філія з актами виконаних робіт встановлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 10012,00 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

У філії Криворізька ДЕД проведеним співставлення цін будівельних матеріалів включених до актів прийняття виконаних робіт форм КБ-2в за жовтень 2008 року на суму 90331,00 грн. на експлуатаційне утримання автодороги Дніпропетровськ-Миколаїв через Кривий Ріг (км 53+000-136+800, 164+300-179+570), на суму 285851,00 грн. на проведення поточного ремонту а/д Широке - Олександрівна - Запоріжжя (км 22+300-22+638), на суму 241661,00 грн. на експлуатаційне утримання а/д Дніпропетровськ-Миколаїв через Кривий Ріг, км 122+515-123+200 встановлено включення до актів виконаних робіт форми КБ-2в будівельних матеріалів, за цінами, що перевищують рекомендовані Укравтодором. Внаслідок зазначеного завищено вартість виконаних підрядних робіт на загальну суму 66060,13 грн. (з ПДВ), що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

Так, до акту виконаних робіт форми КБ-2в за жовтень 2008 року на експлуатаційне утримання автодороги Дніпропетровськ-Миколаїв через м. Кривий Ріг, км 53+000- 136+800,164+300-179+570 включено бітум нафтовий дорожній БНД 60/90, 90/130 в кількості 3,855138 тон по ціні 4166,67 грн. на суму 16063,09 грн. (без ПДВ, без транспортних витрат), тоді як рекомендована ціна бітуму складала 3041,67 грн. (без транспортних витрат та без ПДВ) та відповідно на суму 12850,45 грн. (без транспортних витрат та без ПДВ). Завищення вартості склало 5204,44 грн. (без транспортних витрат та без ПДВ). Інші випадки на суму 60855,69 грн. аналогічні.

За даними матеріальних звітів надходження та вибуття бітуму нафтового дорожнього було проведено в жовтні 2008 року, залишки бітуму на початок жовтня місяця 2008 року не списувалися.

Крім того, проведеним співставленням цін на мазут та дизельне паливо, включених до вартості 1 машинно-години роботи асфальтобетонного заводу (шифр ресурсу С270-80 «Заводи асфальтобетонні з дистанційним керуванням, продуктивністю 50 т/г») за період з 01.10.2008 р. по 01.08.2009 р. з цінами, рекомендованими Укравтодором, встановлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 14862,41 грн. (з ПДВ), що призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Так, в грудні 2008 року до форми КБ-2в «Шифр ресурсу С270-80 «Заводи асфальтобетонні з дистанційним керуванням, продуктивністю 50 т/г» включено пічне паливо нафтове в кількості 8953,63 кг за ціною 3,973 грн. за кілограм на суму 35572,77 грн., тоді як рекомендована ціна пічного палива нафтового складала 3,00 грн. за кілограм на суму 26860,89 грн., різниця склала 8711,88 грн. (без ПДВ) або 10454,26 грн з ПДВ. Інші випадки на суму 4408,15 грн. аналогічні.

Крім вищеописаного, вибірковим співставленням матеріальних звітів (ф. М 29), обігових відомостей по рахунку 20 «Виробничі запаси», з даними відомостей ресурсів, які складено до актів приймання виконаних робіт форми № КБ-2в за 2009 рік, встановлено включення матеріалів до актів виконаних робіт, які не списано за даними матеріального звіту на загальну суму 2214,41 грн. (з ПДВ). що призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Зустрічною звіркою, проведеною вибірковим порядком за період з 01.10.2008 р. по 31.03.2010 р. в частині визначення зворотних сум в актах приймання виконаних робіт б/н за грудень 2009 року на суму 94722,00 грн. та листопад 2009 року на суму 189250,00 грн. шляхом звіряння вищевказаних актів з вимогами діючого законодавства (ДБН.Д. 1.1.-1- 2000 із змінами) встановлено завищення на загальну суму 7223,12 грн., що є недотриманням вимог пп. 2.8.18.1, 3.3.13 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д.1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174 (зі змінами та доповненнями) та призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Так, у акті приймання виконаних робіт за листопад 2009 року на суму 189250,00 грн., включено роботу з демонтажу металевої огорожі бар'єрного типу на металевих стовпах в кількості 400 м погонних. При розрахунках за виконані роботи вартість металевої огорожі, яка залишилася від демонтажу, не зазначено як зворотні суми. Сума завищення заданим актом складає 5556,25 гривень. Інші випадки аналогічні.

У ході зустрічної звірки постійно діючою комісією філії металеве бар'єрне огородження в кількості 8255 кг оцінено та оприбутковано по бухгалтерському обліку на загальну суму 7223,12 гривень.

У філії Межівський РАД при співставленні витрат, включених до актів виконаних робіт по утриманню доріг місцевого значення за рахунок державного бюджету та розрахунків до них з даними "Журналів обліку виконаних робіт", шляхових листів, даних обліку табелів робочого часу, даних обліку чергувань у зимовий період та даних обліку роботи машин і механізмів за період січень-березень, грудень 2009 р., січень-березень 2010 р. встановлено завищення фактичного часу чергування без виїзду автомобілів.

Так, у січні 2009 року, відповідно до нарядів та табелів обліку робочого часу, кількість відпрацьованого часу при чергуванні водія автомобіля КДМ без виїзду склала 182 години, у акті виконаних робіт за січень № 40 включено кількість годин чергування водія автомобіля КДМ у кількості 233 години, що на 51 годину більше; аналогічно в березні 2009 року по водію автомобіля Газель, замість 553 годин включено у акт виконаних робіт № 48 - 672 години, що на 119 годин більше. Вищезазначене призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 8583,10 грн., в т.ч.ПДВ-1430,52 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Проведеним співставленням цін, які включено до актів виконаних робіт (відомості ресурсів) на будівельні матеріали з граничними цінами, рекомендованими Укравтодором встановлено перевищення цін, включених до актів виконаних робіт над цінами, рекомендованими Укравтодором по бітуму БНД 60/90 (90/130) за червень, липень та вересень 2008 року на загальну суму 18045,00 грн., що призвело до завищення вартості виконаних робіт на вищезазначену суму, є порушенням вимог п.3.3.10.1 ДБН Д 1.1-1-2000 та призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

У філії Нікопольський райавтодор при співставленні витрат, включених до акту (ф. №КБ -2-в) та розрахунків до нього, з даними журналу обліку виконаних робіт з поточного ремонту та утриманню доріг з табелями обліку робочого часу (чергування) та відомостями нарахувань заробітної плати по працівникам філії за грудень 2008 року в ході проведення робіт на об'єкті «Автомобільна дорога державного значення Н-23 Кіровоград-Кривий Ріг - Запоріжжя км 229-274 встановлено, що у акт виконаних робіт включено непідтверджений зазначеними документами час чергування без виїзду машиністів автомобіля КДМ 130 в кількості 54 годин, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 3064,0 грн. (з урахуванням відповідних усереднених показників для визначення загальновиробничих і адміністративних витрат, прибутку та ПДВ) та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Ревізією правильності визначення вартості матеріальних ресурсів та повноти включення матеріалів при виготовленні суміші, при співставленні кількості матеріалів, включених до акту (ф. №КБ -2-в) на проведення робіт на об'єкті «Автомобільна дорога державного значення Н-23 Кіровоград - Кривий Ріг - Запоріжжя км 228+900-247+830 258 +190-274+009» з даними матеріального звіту та первинними документами (накладними на придбання будівельних матеріалів) за грудень 2009 року встановлено, що у акті завищено кількість використаного граншлаку (різниця склала 15,84 тон, або 19,38 куб.м.), що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 9218,0 грн. (з урахуванням відповідних усереднених показників для визначення загальновиробничих і адміністративних витрат, прибутку та ПДВ) та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Також, співставленням журналу обліку виконаних робіт по поточному ремонту та утриманню доріг з рапортами - нарядами, шляховими листами, актами виконаних робіт, табелями обліку робочого часу встановлено, що Філією пред'явлено Замовнику - Службі автомобільних доріг в Дніпропетровській області (Підрядник - ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» до оплати акти ф.КБ-2В на загальну суму 755781,0 грн. (288520,00 грн. та 467261,00 грн. відповідно), до яких включено роботи по перевезенню робітників автобусами (шифр та номер позиції нормативу ПІД 10-8-10-1).

Співставленням кількості машино-годин, зазначених у Актах виконаних робіт за березень 2010 р. та розрахунків до них, з даними бухгалтерського обліку (подорожніми листами), документально не підтверджується робота зазначеного автотранспорту з ПММ та без ПММ в кількості 127 годин, що призвело до завищення вартості виконаних робіт в сумі 6709,0 грн. (з урахуванням відповідних усереднених показників для визначення загальновиробничих і адміністративних витрат, прибутку та ПДВ) та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Так, згідно з двома актами виконаних робіт з утримання автодоріг державного (Н-23 Кіровоград - Кривий Ріг - Запоріжжя) та місцевого (Т 08-09) значення, витрати часу праці працівника, що обслуговує машину на обсяг робіт 128 та 56 годин відповідно, становлять 161 та 70 люд-год. Фактично, згідно з подорожніми листами та табелями обліку робочого часу та відомостями нарахувань заробітної плати автомобіль здійснював перевезення працівників 1 день у лютому (27.02.2010 р.) та 12 днів у березні місяці поточного року, тобто 104,0 маш. год.

Крім того, зустрічною звіркою встановлено, що філією у акті виконаних робіт за березень 2010 року з утримання автомобільних доріг місцевого значення завищено вартість стійок металевих та щитів знаків у порівнянні з первинними документами їх придбання та списання, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 287,00 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

У філії Саївська ДЕД співставленням вартості використаних матеріалів у актах приймання виконаних підрядних робіт (форми №КБ-2в), підсумкових відомостях ресурсів з даними звітів про рух матеріалів (форми М.-19), встановлено завищення вартості виконаних підрядних робіт в жовтні 2009 року на суму 44,42 грн. (з урахуванням ПДВ), внаслідок завищення вартості гран шлаку, використаного для приготування протиожеледної суміші, що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Шляхом співставлення витрат включених до актів виконаних підрядних робіт (форми №КБ-2в) з платіжними відомостями встановлено завищення вартості виконаних підрядних робіт в жовтні 2009 року при виконанні робіт по ремонту автомобільної дороги «Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздом до митного і складського терміналів по вул. Криворізьке шосе», на суму 1071,60 грн. (з урахуванням ПДВ), що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Зазначене виникло внаслідок включення коштів за роз'їзний характер робіт, які фактично працівникам ДЕД не нараховувалися та не виплачувалися.

Співставленням витрат, включених до Актів приймання виконаних підрядних робіт (форми№КБ-2в), з даними табелів обліку робочого часу за листопад 2008 року не підтверджено час чергування без виїзду машиністів KPA3 в кількості 8 годин, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 463,00 грн. (з урахуванням відповідних усереднених показників для визначення загальновиробничих і адміністративних витрат, прибутку та ПДВ) та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Шляхом співставлення витрат вартості експлуатації машин і механізмів включених до Актів приймання виконаних підрядних робіт (форми№КБ-2в) з даними подорожніх листів та нарядів-завдань, встановлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 601,00 грн. (з урахуванням відповідних усереднених показників для визначення загальновиробничих і адміністративних витрат, прибутку та ПДВ).

Так, у вересні 2009 року при проведенні поточного ремонту автомобільних доріг до акту приймання виконаних підрядних робіт (форми№КБ-2в) включено пробіг автомобіля Газель - 986 км. та автобуса КАВЗ 685 - 360 км. Згідно з даними подорожніх листів при проведенні поточного ремонту пробіг автомобіля Газель склав 420 км., а автобуса КАВЗ 595 км.

Зустрічною звіркою у філії Саївська ДЕД, встановлено, також, що у грудні 2009 року, відповідно до договору від 10.12.2009 року №27/17, підрядником ПП «Прогрес» виконувалися роботи по ремонту електричних мереж приборів освітлення шляхопроводу по залізниці направленням Знам'янка-Железняково км 76+430 по автодорозі «Знам'янка - Луганськ-Ізварине» 98+376 км. Акт приймання виконаних підрядних робіт (форми №КБ- 2в) за грудень 2009 року на суму 269643,00 грн.

У ході звірки проведено обстеження обсягів виконаних робіт, за результатами якого встановлено, що станом на 27.05.2010 року фактично роботи не виконані. Вищевказане призвело до завищення обсягів виконаних робіт на суму 269643,00 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Відповідно до даних бухгалтерського обліку по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними підрядниками» філії станом на 01.04.2010 року по ПП «Прогрес» за виконані роботи рахується кредиторська заборгованість на загальну суму 266946,00 грн.

Водночас, контрольним обміром робіт виконаних по поточному ремонту автодороги державного значення Знам'янка-Луганськ-Ізварине км 86+100 - 86+260 у липні 2009 року, акт приймання виконаних підрядних робіт (форми №КБ-2в) на загальну суму 100409,00 грн., по укладанню гарячої асфальтно-бетонної суміші при товщині шару 50 мм, встановлено завищення обсягів на 60 м.кв., що призвело до завищення вартості виконаного поточного ремонту на загальну суму 3389,00 грн. (з урахуванням відповідних усереднених показників для визначення загальновиробничих і адміністративних витрат, прибутку та ПДВ) та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Акт контрольних обмірів та розрахунок у додатках до довідки зустрічної звірки. У ході проведення зустрічної звірки Саївською ДЕД виконано роботи по укладанню гарячої асфальтно-бетонної суміші при товщині шару 50 мм, на автодорозі державного значення Знам'янка-Луганськ-Ізварине км 86+200 - 86+260 на площі 60 метрів квадратних, загальною вартістю 3389,00 грн. Комісійно підтверджено фактичне виконання робіт. Акт приймання виконаних підрядних робіт та акт обстеження виконаних робіт у додатках до довідки зустрічної звірки.

У філії Солонянський РАД в результаті проведених контрольних обмірів та обстежень встановлено невідповідності між фактично виконаними обсягами робіт по експлуатаційному утриманню автодоріг та обсягами, указаними в актах виконаних робіт форми КБ-2в за травень 2008 року на суму 29174 грн. та в акті виконаних робіт форми КБ- 2в за грудень 2009 року на суму 176105 гривень.

Так, при обстеженні автомобільної дороги Новомиколаївка-Ленінське-Сурсько-Михайлівка, ж/д переїзд 242 км (акт форми КБ-2в виконаних робіт по експлуатаційному утриманню місцевих доріг, за травень 2008 року на суму 29174 грн.) встановлено відсутність шести трубчастих сталевих стояків для дорожніх знаків та шести знаків, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 1933 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Контрольними обмірами ямкового ремонту згідно акту ф. КБ-2в б/н за грудень 2009 року по експлуатаційному утриманню місцевих доріг за рахунок державного бюджету встановлено завищення виконаних робіт на 1,3 м2, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 3347 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Шляхом співставлення подорожніх листів, нарядів-завдань та табелів обліку робочого часу з підсумковими відомостями ресурсів до актів форми КБ-2в по об'єкту «Експлуатаційне утримання місцевих доріг за рахунок державного бюджету»" за січень 2009 року вартістю 139648 грн. встановлено, що до акту включено експлуатацію трактора Т-150К по очищенню доріг від снігу протяжністю 724 км та трактора МТЗ-80 - протяжністю 485 км, в той час як первинними документами підтверджено роботу трактора Т-150К протяжністю 639 км, роботу трактора МТЗ-80 - 570 км.

Зазначене призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 2158 грн. з ПДВ та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Аналогічно, співставленням подорожніх листів, нарядів-завдань та табелів обліку робочого часу, даних журналів обліку чергувань в зимовий період та даних обліку роботи машин і механізмів з підсумковими відомостями ресурсів до актів форми КБ-2в встановлено, що даними бухгалтерського обліку Філії не підтверджено час чергування без виїзду у лютому 2010 року машиніста автомобіля КДМ в кількості 22 годин, трактора Т- 156 в кількості 14 годин, автомобіля до 3 т «Газель» в кількості 14 годин; в березні 2010 року машиніста КДМ в кількості 26 годин, трактора Т-156- 32 години, автомобіля "Газель" - 15 годин, що призвело до завищення вартості чергування за лютий-березень 2010 року на загальну суму 7744 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Софіївський РАД у результаті проведених суцільним способом контрольних обмірів поточних (планово-попереджувальних) ремонтів доріг на суму 1616,4 тис. грн., проведених в 2009 році, встановлено відсутність дорожніх знаків, що призвело до завищення вартості ремонтно-будівельних робіт на суму 5194,0 грн. Заява до правоохоронних органів про зазначене на момент проведення зустрічної звірки не подавалася.

При проведенні звіряння показників витраченого дизельного пального на поточний ремонт доріг державного значення за формою КБ-2в (відомості ресурсів) з фактично витраченим дизельним пальним згідно із подорожніми листами машин та механізмів встановлено, що у січні 2010 року подорожніми листами не підтверджується обсяги витраченого дизельного палива в кількості 1148,92 кг на загальну суму 9071,71 грн., що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на суму 17591,84 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Томаківський РАД встановлено включення до форм КБ-2в по поточному ремонту, проведеному в вересні місяці 2008 року, бітуму нафтового дорожнього БНД 90/130 в кількості 8,184 тони по ціні 4166,66 грн. за 1 тону (без ПДВ та транспортних витрат), тоді, як ціна бітуму рекомендована Укравтодором на вересень 2008 року становила 3666,66 грн., що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 4910,40 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Шляхом співставлення кількості машино-годин, зазначених у відомостях ресурсів до актів ф.КБ-2в, з даними подорожніх листів вантажних автомобілів, журналу обліку виконаних робіт, табелів обліку робочого часу та розрахунково - платіжних відомостей документально не підтверджено здійснення перевезень працівників за травень 2009 року, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 5650,99 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Водночас, шляхом співставлення табелів робочого часу, розрахунково-платіжних відомостей, колективного договору, журналу виконаних робіт з актами виконаних робіт встановлено, що в акти виконаних робіт за 2008 рік включено виплати за роз'їзний характер робіт при тому, що зазначені виплати фактично не нараховувались і не виплачувались, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 3874,80 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на зазначену суму.

У філії Петриківський РАД встановлено, що у акти виконаних підрядних робіт за січень-лютий 2008 року та квітень-грудень 2009 включено роботу машин і механізмів у обсягах, які не підтверджені первинними документами та даними бухгалтерського обліку.

Зазначене призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт, що оплачені коштами державного бюджету, на загальну суму 13898,37 грн., у тому числі у 2008 році - 1961,14 грн., у 2009 - 11937,23 грн., матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Крім того, співставленням кількості машино-годин роботи машин і механізмів при зимових чергуваннях у актах виконаних робіт (Ф.№КБ-2в) за листопад-грудень 2008 року та січень і березень 2009 року з первинними документами, табелями обліку робочого часу, шляховими листами, графіками чергування, відомостями нарахування заробітної плати та даними бухгалтерського обліку встановлено включення у акти виконаних робіт витрат на зимове чергування витрат, які не підтверджені зазначеними документами.

Зазначене призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт, що оплачені коштами державного бюджету, на загальну суму 180688,46 грн., у тому числі у 2008 році - 54955,19 грн., у 2009 - 125733,27 грн., матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Реєстр перерахунку вартості виконаних робіт, копії табелів обліку робочого часу та відомостей нарахування заробітної плати у додатку до довідки зустрічної звірки.

У філії Петропавлівський РАД при співставленні витрат, включених до акту форм КБ-2в та розрахунків до нього з даними подорожніх листів, даних журналів обліку чергувань в зимовий період без виїзду, даних обліку роботи машин і механізмів та табелів обліку робочого часу встановлено, що в окремі дні кількість відпрацьованих годин машиністом автомобіля КРАЗ з КДМ перевищує кількість робочих годин за добу. Зазначене призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт, що оплачені коштами державного бюджету, на загальну суму 10860,0 грн., у тому числі у 2009 р. на суму 7175,00 грн., у І кварталі 2010 р. - 3685,00 грн., матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Царичанський РАД проведеними контрольними обмірами та обстеженнями автодороги місцевого значення Царичанка-Магдалинівка-Губиниха (Т-04- 13) км 3+000-5-594 (справа та зліва), роботи по якій, відповідно до акту приймання виконаних підрядних робіт форми № КБ-2в на суму 298690,00 грн. виконувалися у грудні 2009 р. встановлено, що виконання робіт фактично не проведене, що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

За даними бухгалтерського обліку філії виконання робіт на суму 298690,00 грн. на зазначеній автодорозі проведено у грудні 2009 року .

Виконання робіт з поточного ремонту автодороги Царичанка-Магдалинівка-Губиниха Т-04-13 не підтверджено даними Журналу виробництва робіт філії "Царичанський райавтодор".

Крім того, встановлено, що відповідно до матеріального звіту виконроба філії ОСОБА_19 за грудень 2009 року на роботи по укріпленню узбіч відвальним шлаком автодороги Царичанка-Магдалинівка-Губиниха Т-04-13 оприбутковано та списано відвального шлаку у кількості 996 м3, поставка якого не підтверджена товарно-транспортними накладними постачальника TOB "Адонай" м.Новомосковськ.

Крім того, зустрічною звіркою встановлено, що у акт приймання виконаних підрядних робіт форми № КБ-2в за листопад 2009 року з експлуатаційного утримання автодоріг місцевого значення на суму 42674,00 грн. включено протиожеледну суміш у вигляді граншлаку та солі на суму 13900,00 грн., яку, відповідно актів №1 та №2 за серпень 2009 року у кількості 250 м3. оприбутковано безкоштовно, як таку, що утворилася внаслідок перенавантаження автомобілів, що перевозили пісок, граншлак та сіль на площадку, не проведення зачисток площадок та частково внаслідок недогрузу матеріалу при посипці автодоріг в період зимового утримання, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на суму 16822,00 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Водночас, співставленням витрат, включених до актів форми № КБ- 2в та розрахунків до них з даними подорожніх листів, даними обліку роботи машин та механізмів, табелів обліку робочого часу встановлено, що до акту приймання виконаних підрядних робіт ф. № КБ-2в за грудень 2009 року з експлуатаційного утримання автодоріг місцевого значення на суму 158298,00 грн. включено документально не підтверджений час чергування без виїзду водіїв автомобілів УАЗ в кількості 278 годин та машиністів автомобілів КДМ в кількості 6 годин, за який не проведено нарахування та виплата заробітної плати.

Зазначене призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на суму 13421,00 грн. та до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Криворізький РАД встановлено, що до акту приймання виконаних робіт за липень 2009 року включено додаткові витрати при виконанні будівельно-монтажних робіт у літній період просто неба у завищеному розмірі на суму 2788,80 грн., що не відповідає вимогам Порядку визначення вартості робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування ВБН В.3.2-218-180-2003, затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 05.08.2003 №374, призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Крім того, зустрічною звіркою встановлено, що до актів приймання виконаних підрядних робіт включені роботи з ямкового ремонту асфальтного покриття за нормою ШД 10-2-15-1 та з ямкового ремонту покриття способом просочуванням вручну за нормою ШД 10-2-25-2. До складу вказаних робіт входять роботи з розігріву бітуму. Але, до актів приймання виконаних робіт включено розігрів бітуму окремою позицією. Таким чином до актів приймання виконаних робіт розігрів бітуму включено в подвійному розмірі у складі розцінки та окремою позицією.

Зазначене є порушенням вимог п.2.10 Відомчих ресурсних елементних норм на виконання робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг і мостів (ВБН Д2.2- 218-045.1-2006) та п.2.11 Відомчих ресурсних елементних норм на ремонт автомобільних доріг і мостів (ВБНД2.2-218-045-2006) та призвело до завищення вартості робіт на суму 2198,09 грн. (2008 рік - 120,0 грн., 2009 рік - 2078,09грн.) та до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Крім того, в ході проведення зустрічної звірки встановлено, що до актів приймання виконаних підрядних робіт за ф. №КБ-2в за квітень 2009 року на суму 176592,0 грн. та червень 2009 року на суму 110551,0 грн. та 32124,0 грн. включені виплати працівникам за рухомий склад робіт у завищеному розмірі, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 1845,60 грн. та до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Так, в актах приймання виконаних робіт за квітень, червень 2009 року виплати за рухомий склад робіт розраховані на відстань від 40 до 55 км в розмірі 15,0 грн. за кожний день роботи, тоді як відповідно до транспортної схеми, кількості км перевезення робітників автобусом, відстань перевезення складає 32 км, тому необхідно до розрахунку включати доплати в розмірі 10 грн. за кожний день роботи, що також, підтверджено фактичним нарахуванням та виплатою працівникам доплат за рухомий склад робіт.

Також, у ході проведення зустрічної звірки у філії "Криворізький райавтодор" шляхом співставлення цін на паливно-мастильні матеріали, які включені до актів приймання виконаних підрядних робіт за цінами рекомендованими Укравтодором встановлено, що до актів типової форми №КБ-2в за період з 01.10.2008 р. по 31.12.2009 р. включені будівельні матеріали та паливно-мастильні матеріали, рівень цін на які перевищує рівень цін, рекомендованих Укравтодором, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 4292,52 грн. (2008 рік - 915,0 грн., 2009 рік - 3,387,52 грн.) та до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

В ході проведення зустрічної звірки з питання правильності визначення вартості загальновиробничих витрат встановлено завищення загальновиробничих витрат на загальну суму 2043,11 грн. (2009 рік - 1660 грн., 2010 рік - 383,11 грн.), що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Так, при розрахунку загальновиробничих витрат в актах приймання виконаних підрядних робіт за 2009 рік та січень-березень 2010 року усереднена вартість людино-години для 7 розряду робіт визначена в розмірі 21,95 грн., тоді як вартість людино-години для 7-го розряду складності робіт відповідно до вимог наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 22.02.2008 р. №94 з урахуванням вимог листа Міністерства праці та соціальної політики України "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2009 рік" від 30.09.2008 р. №10338/0/14-08/13 та листа "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2010 рік" від 25.08.2009 р. №9681/0/14-07/13 складає 21,85 грн.

У Філії «Новомосковська ДЕД» встановлено, що до Акту (Ф.№КБ-2в) приймання виконаних підрядних робіт з поточного ремонту автомобільних доріг місцевого значення за вересень 2009 року на загальну суму 13745,00 грн. у склад прямих витрат зайво включено норму на приготування цементобетону вручну М200 (ШД 10-2-3 7-1), тоді як складом робіт з встановлення металевої огорожі бар'єрного типу на металевих стовпах (ШДЗ-174-1) уже враховано виконання робіт з бетонування фундаментів і цоколів з приготуванням бетонної суміші.

Вказане стало причиною завищення вартості виконаних підрядних робіт за вересень 2009 року з урахуванням загальновиробничих та адміністративних витрат, прибутку та ПДВ на суму 622,00 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Крім того, шляхом співставлення розрахунків вартості машино-годин роботи власної будівельної техніки з усередненими показниками вартості експлуатації будівельних машин і механізмів в розрахунку на 1 машино-годину, які надані Держбудом станом на 01.01.2009 р. та на 12.06.2009 р. з урахуванням уточненої вартості паливно-мастильних матеріалів, рекомендованої Укравтодором на момент проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт, встановлені випадки завищення вартості поточної ціни роботи 1 машино-години по деяких транспортних засобах, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 321,45 грн. (з ПДВ) та до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Шляхом співставлення актів виконаних робіт (ф. КБ-2в) з подорожніми листами, даними журналів реєстрації чергувань та табелями обліку робочого часу водіїв, у тому числі під час чергування при зимовому утриманню доріг (з виїздом та без виїзду) встановлено завищення обсягів виконаних підрядних робіт з чергування під час зимового утримання доріг (без виїзду) за січень - лютий 2010 року в загальній кількості 20 годин, що стало причиною завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 899,00 грн. та до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Крім того, встановлено завищення у складі прямих витрат кількості відпрацьованих машино-годин будівельних машин та механізмів, робота яких не підтверджена первинними документами (шляховими листами) у загальній кількості 52,35 годин, що стало причиною завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 11561,00 грн., в тому числі: у 2009 році - 9967,00 грн., у І кварталі 2010 - 1594,00 грн. та призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Шляхом звірки даних ресурсних відомостей до Актів (Ф.№КБ-2в) з даними матеріальних звітів та накладних на придбання матеріалів встановлено завищення вартості матеріалів, включених до Актів (Ф.№КБ-2в), з первинними документами та даними бухгалтерського обліку, що стало причиною завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 12008,58 грн. (з ПДВ), у тому числі у 2008 році -1012,34 грн., у 2009 - 9107,45 грн., у І кварталі 2010 року - 1888,79 гривень та нанесення матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Новомосковський РАД зустрічною звіркою встановлено, що філією невірно розраховано розцінку ШД 10-8-11-2 «Покілометрова оплата за 1 км пробігу автобуса при перевезенні інструмента, дорожніх знаків, огороджень» (акти виконаних робіт за жовтень, грудень 2009 року); в окремих випадках в акти виконаних робіт на проведення робіт з ямкового ремонту, включено матеріали при відсутності відображення у звітах про норми списання матеріалів (форма М-29) та матеріальних звітах виконроба.

Крім того, до форм №КБ-2в включено вартість бітуму в межах норм списання, але понад фактичне використання, відображене в матеріальних звітах виконроба.

Зустрічною звіркою встановлено також завищення кількості включених до актів виконаних робіт годин машин і механізмів при зимовому утриманні доріг на чергуванні без виїзду у порівнянні з даними первинних документів (подорожні листи, табелі обліку робочого часу, журнал обліку роботи зимового утримання автомобільних доріг.

Вищезазначене є порушенням Відомчих будівельних норм України а саме:

- ВБН Д. 1.1 -218-1-2001 "Порядок визначення вартості будівництва, реконструкції, капітальних та поточних ремонтів автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення)", затверджених і введених в дію наказом Державної служби автомобільних доріг України від 05.08.2003 р. № 370;

- ВБН В.3.2-218-180-2003 р. "Правила визначення вартості робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування", затверджених і введених в дію наказом Державної служби автомобільних доріг України від 05.08.2003 № 374;

- Зміни №5 до ВБН Д. 1.1-218-1-2001, затвердженої наказом Державної служби автомобільних доріг України від 01.06.2009 р. № 259 та призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 87351,40 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії «Синельниківський райавтодор» співставленням кількості машино-годин у розрізі машин і механізмів, зазначених у відомостях ресурсів до Актів (ф.№ КБ-2в), з даними подорожніх листів, встановлено, що до акту виконаних підрядних робіт за листопад 2009 року включено роботи по перевезенню робітників автобусом в кількості 120 годин для виконання робіт по вирізанню кущів на прямих ділянках при відсутності подорожніх листів за листопад 2009 року на автомобіль по перевезенню робітників для виконання зазначених робіт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 1876,53 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Співставленням даних актів виконаних робіт щодо чергування машиністів під час зимового утримання доріг із даними Журналу № 1-2 «Облік роботи із зимового утримання автомобільних доріг», даними табелів обліку робочого часу та відомостями нарахування заробітної плати встановлено, що 339 годин чергування включено до актів виконаних підрядних робіт без відповідного підтвердження вказаними документами, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 12349,49 грн., у тому числі за 2008 рік на суму 7849,43 грн., за 2009 р. - 4499,79 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Але, перевіркою наказу ДП «Дніпропетровський облавтодор» від 14.11.2008 року «Про організацію чергування в зимовий період» та розпорядження від 30.10.2009 року «Про організацію заходів в зимовий період» встановлено, що вищевказаним наказом та розпорядженням визначається кількість дорожньої техніки, яка буде задіяна при чергуванні в зимовий період, а не години чергування, що необхідно відпрацювати.

Крім того, проведеними контрольними обмірами виконаних робіт встановлено невідповідність між фактично виконаними обсягами по установленню додаткових щитів та обсягами, вказаними в 3-х актах виконаних робіт за серпень - жовтень 2009 року на загальну суму 4911,88 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Верхньодніпровський РАД шляхом співставлення витрат, включених до актів приймання виконаних робіт (ф.№КБ-2в) по чергуванню автомобілів та механізмів в зимовий час без виїздів з подорожніми листами встановлено, що за даними бухгалтерського обліку філії у березні та листопаді 2009 року не підтверджено час чергування без виїзду легкового автомобіля (ВАЗ 2106) на загальну кількість 490 годин, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 21684,0 грн. з урахуванням загальновиробничих, адміністративних витрат, прибутку та ПДВ та до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Юр'ївський РАД шляхом співставлення кількості матеріалів, включених в розрахунки вартості виконаних робіт до актів ф.№КБ-2в та даними матеріальних звітів за вищевказаний період встановлено, що в акти при розрахунку включено завищену кількість матеріалів на загальну суму 1141,88 грн., що призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Суцільним співставленням кількості машино-годин, зазначених у відомостях ресурсів до актів виконаних робіт з даними подорожніх листів вантажних автомобілів та наряд-завданнями на роботу машин та механізмів встановлено, що первинними документами та даними бухгалтерського обліку філії не підтверджена робота машин та механізмів на суму 20148,53 грн., що призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на загальну суму 28492,16 грн. (з урахуванням загальновиробничих витрат, прибутку та ПДВ), у тому числі за 2008 рік на суму 19993,46 грн., за 2009 - 8498,71 грн.

У філії Васильківський РАД проведеними контрольними обмірами на дорогах Т- 04-01 Дніпропетровськ - Мелітополь км 72+751- км 84+00, Т-04-01 Дніпропетровськ - Мелітополь км 103+500- км 104+500, Т -04-08 Павлоград - Токмак км 44+000-км 45+164 встановлено відсутність п'яти щитків дорожніх знаків, п'яти пластикових сигнальних стовпчиків із світлоповертаючими елементами, а також не підтверджено факт видалення десяти дерев бензомоторними пилами, діаметром прикорня 28-30 см, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 1297,0 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

У філії Покровський РАД співставленням даних відомостей ресурсів до Актів форми №КБ-2в з даними матеріальних звітів і прибуткових накладних встановлено завищення ціни технічної солі, що використана для приготування протиожеледної суміші та включена у акт виконаних підрядних робіт за січень 2008 року, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 628,52 грн. та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Поряд з зазначеним, співставленням витрат, включених до Актів форми №КБ-2в та розрахунків до них з даними табелів обліку чергувань, подорожніми листами, відомостями руху паливо-мастильних матеріалів встановлено, що у січні 2009 року до акту форми №КБ-2в на чергування під час зимового утримання завищено на 62 машино-години кількість відпрацьованого часу машиніста автомобіля ГАЗель з виїздом та здійснено списання бензину А-76 в кількості 162,75кг, який фактично використано на легковий автотранспорт, зокрема, на автомобіль "Нексія", що враховано у загальновиробничих витратах, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на загальну суму 4796,00 гривень.

Крім того, співставленням витрат, включених до Актів форми №КБ-2в та розрахунків до них з даними табелів обліку чергувань, подорожніми листами, виявлено, що до актів виконаних підрядних робіт на зимове утримання доріг у 2008 році включено час роботи машин і механізмів без виїзду у завищених обсягах та зайво списане пальне на роботу автомобіля ГАЗ-2705 "Газель" при періодичному огляді автодороги, що призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди державному бюджету на загальну суму 14644,0 гривень.

Зустрічними звірками, проведеними у структурних підрозділах ДП "Дніпропетровський облавтодор" виявлено завищення вартості робіт оплачених коштами обласного бюджету на загальну суму 1038845,57 грн., що призвело до матеріальної шкоди обласному бюджету на вказану суму.

Так, зустрічними звірками, проведеними у нижченаведених філіях ДП "Дніпропетровський облавтодор" виявлені порушення вимог розділу 3 та п. 3.3.10.1 п.3.1.10.9, п.3.2.5 ДБН.Д 1.1-1-2000, затвердженого наказом Держбуду України від 27.08.2000 № 174 (далі - ДБН Д. 1.1-1-2000); п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року №996-ХІУ (далі - Закон України №996-ХІУ); Пояснень щодо заповнення „Акту приймання виконаних підрядних робіт" (типової форми №КБ-2в), наведених у додатку до наказу Держбуду №237/5; п.п.2.1, 2.2, 2.14, 2.15 «Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку», затвердженого наказом МФУ від 24.05.1995 № 88 та інших нормативних документів, посилання на які містяться у тексті акту.

Зокрема у філії Дніпропетровський автодор відповідно до рішень обласної ради від 29.01.2009 року №506-18/У «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2009 рік» (зі змінами та доповненнями) та від 18.12.2009 року №641- 22/V «Про внесення змін до рішення обласної ради від 29.01.2009 року №507-18/V «Про обласний бюджет на 2009 рік» затверджено видатки обласного бюджету на фінансування робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг комунальної власності на суму 53947,1 тис.грн.

Головним розпорядником зазначених коштів згідно з додатком №3 до рішення обласної ради від 29.01.2009 року №507-18/V «Про обласний бюджет на 2009 рік» (далі - Рішення №507) визначено Управління транспорту, зв'язку та дорожнього будівництва облдержадміністрації.

Пунктом 7 Рішення №507 встановлено, що розподіл коштів, передбачених на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування та комунальної власності, проводиться розпорядженням голови облдержадміністрації за погодженням з профільною постійною комісією та головою обласної ради.

Згідно з п.1 розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації 20.02.2009 р. № Р-86/0/3-09 "Про розподіл коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг комунальної власності та загального користування на 2009 рік" (далі - Розпорядження № Р-86) Службу автомобільних доріг у Дніпропетровській області визначено замовником робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг комунальної власності та одержувачем коштів обласного бюджету.

До переліку автомобільних доріг комунальної власності, будівництво та реконструкція яких здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету у 2009 році, який наведено у Додатку 3 до Розпорядження №Р-86 включено будівництво об'єкта "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митних та складських терміналів по вул. Криворізьке шосе та Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км 195+420 - км 195+500) потужністю 1,6 кілометра. У додатку 3 до Розпорядження №Р-86 у редакції розпорядження голови облдержадміністрації від 21.07.2009 р. №Р-371/0/3-09 назву об'єкту визначено наступним чином: "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км195+420 - км195+500) у М.Дніпропетровську". Загальна сума фінансування на вказаний об'єкт, передбачена зазначеним додатком, з врахуванням внесених змін, у редакції розпорядження голови облдержадміністрації від 24.12.2009 року №Р-717/0/3-09, становить 27116,3 тис.грн., у тому числі: обсяг коштів на фінансування будівельних робіт становить 26162,3 тис.грн., вартість проектно-вишукувальних робіт - 899,0 тис.грн та вартість експертизи - 55,0 тис.грн.

Згідно з наказом Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області від 07.04.2009 р. №44, з метою забезпечення технічного нагляду на об'єкті будівництва та приймання виконаних робіт з будівництва автодороги комунальної власності в м. Дніпропетровськ, транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе,1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине (км. 195+420 - км 195 + 500), вказаний об'єкт будівництва закріплено за провідним інженером відділу будівництва та проектних робіт Служби ОСОБА_20, який виконує свої обов'язки у відповідності до посадової інструкції, затвердженої начальником Служби 14.08.2006.

Фінансування витрат по об'єкту "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе,1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине (км. 195+420 - км 195 + 500) у м. Дніпропетровську" здійснювалося коштами спеціального фонду обласного бюджету за КФК 170703 „Видатки на проведення робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування" по КЕКВ 2410 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», які надходили протягом 2009 року на реєстраційний рахунок №35448008001111, що відкритий Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області в УДКУ в Дніпропетровській області.

Пунктом 5 Розпорядження №Р-86 зобов'язано Службу забезпечити об'єкти затвердженою у встановленому порядку проектно-кошторисною документацією.

Розробка проектно-кошторисної документації на виконання робіт з будівництва вказаної транспортної розв'язки здійснювалася Дніпропетровською філією "Дніпродіпродор" державного підприємства - Український державний інститут з проектування об'єктів дорожнього господарства «Укрдіпродор» (далі - ДФ "Дніпродіпродор", Проектувальник), який визначено переможцем за результатами проведеного тендеру (рішення тендерного комітету від 05.05.2009, лист Служби від 05.05.2009 №1-12/544а) та на підставі завдання на розробку проектно-кошторисної документації будівництва транспортної розв'язки в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км 195+420 - км 195+500) у м. Дніпропетровську, підготовленого Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області та підписаного Замовником в особі начальника Служби Фалюша В.Б., погодженого начальником Управління транспорту, зв'язку та дорожнього будівництва Дніпропетровської ОДА Підлубним С.Ю. та затвердженого заступником голови Дніпропетровської ОДА Сергєєвим В.В.

Загальна вартість вишукувальних та проектних робіт, згідно з договором від 14.05.2009 р. №826, укладеним з ДФ "Дніпродіпродор", та даними бухгалтерського обліку Замовника, становить 899000,00 грн. з ПДВ, що не перевищує суму витрат на виконання проектно-вишукувальних робіт, визначену Розпорядженням № Р-86 та передбачену зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва, затвердженим наказом Служби автомобільних доріг в Дніпропетровській області від 15.09.2009 р. №148.

Службою автомобільних доріг в Дніпропетровській області на виконання вимог розділу 9 Державних будівельних норм України "Проектування. Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва" (ДБН А.2.2-3-2004), затверджених наказом Держбуду України від 20.01.2004 р. №8, які встановлюють склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації на нове будівництво і реконструкцію будинків і споруд (далі - об'єктів) цивільного призначення та на нове будівництво, реконструкцію і технічне переоснащення об'єктів виробничого призначення (далі - будівництво) та є обов'язковими для застосування юридичними та фізичними особами - суб'єктами господарської діяльності у галузі будівництва незалежно від форм власності, розглянуто робочий проект об'єкта "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км195+420 - км195+500) у м. Дніпропетровську", розроблений ДФ "Дніпродіпродор", та передано на розгляд відповідним уповноваженим підприємствам та установам, якими надано висновки та узгодження про затвердження вказаного проекту будівництва.

На виконання вимог ст.15 Закону України "Про інвестиційну діяльність" від 18.09.1991 №1560 та Порядку затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи, затвердженого постановою КМУ від 31.10.2007 №1269 (із змінами), Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області листом від 14.08.2009.№1-5/1094 звернулася до філії ДП "Спеціалізована державна експертна організація - центральна служба Української державної будівельної експертизи" у Дніпропетровській області" (далі - філія "Дніпропетровськдержбудекспертиза") щодо експертизи робочого проекту будівництва транспортної розв'язки.

Висновок комплексної державної експертизи по робочому проекту об'єкта будівництва, наданий філією "Дніпропетровськдержбудекспертиза" від 28.08.2009 р. за №04-1048-09, був негативним, так як мали місце зауваження до планувально-технічних рішень, складу зведеного кошторисного розрахунку, робочих креслень та до окремих видів робіт і витрат, наведених у локальних кошторисах.

Також у зауваженнях до проекту було вказано на відсутність відповідних дозвільних та узгоджувальних документів, які необхідні для надання комплексною державною експертизою позитивного висновку, а саме рішення місцевих рад щодо дозволу на будівництво; містобудівні умови та обмеження; містобудівне обґрунтування, затверджене місцевою радою; узгодження проекту з ГоловАПУ м. Дніпропетровська (комунальним підприємством "Центр містобудування, архітектури та кадастру" Дніпропетровської міської ради), КП "Земград", органами Державтоінспекції та з балансоутримувачем автодороги М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине - Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області.

Робочий проект об'єкта будівництва "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км 195+420 - км 195+500) у М.Дніпропетровську" було повернено на доопрацювання згідно з вищевказаними зауваженнями.

Наступним висновком комплексної державної експертизи, наданим філією "Дніпропетровськдержбудекспертиза" від 14.09.2009 р. за №04-1165-09 (1048), робочий проект будівництва Транспортної розв'язки рекомендовано до затвердження (Додаток до довідки на 5-ти аркушах), але при умові отримання позитивних висновків санітарно-епідеміологічної станції, органів охорони праці, узгодження проекту з Державтоінспекцією, ГоловАПУ м. Дніпропетровська та КП "Земград".

Позитивний висновок по робочому проекту об'єкта "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км 195+420 - км 195+500) у м. Дніпропетровську", який наведено у додатку до довідки на 6-ти аркушах, наданий філією "Дніпропетровськдержбудекспертиза" від 11.12.2009 р. за №04-1617-09 (1048-1165) після отримання Службою автомобільних доріг позитивних висновків санітарно-епідеміологічної станції, органів охорони праці, узгодження проекту з Державтоінспекцією, ГоловАПУ м. Дніпропетровська та КП "Земград".

Позитивним висновком комплексної державної експертизи робочий проект об'єкта будівництва "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М- 04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км195+420 - км195+500) у м. Дніпропетровську" загальною кошторисною вартістю 27116324 грн. станом на 11.09.2009 р., рекомендований до затвердження.

Слід зазначити, що після отримання висновку комплексної державної експертизи від 14.09.2009 р. №04-1165-09 (1048), у якому відсутні зауваження до проектно-кошторисної документації об'єкта будівництва, наказом Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області від 15.09.2009 р. №148 затверджено зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва у сумі 27 116 324 грн., із яких вартість зворотних сум становить 643 478,00 грн.

Перевіркою формування статей витрат по главах зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва згідно з вимогами підрозділу 2.8 ДБН Д.1.1-1-2000 та приблизною номенклатурою Зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва, наведеною у додатку Б до ДБН Д.1.1-1-2000, порушень не встановлено. Розрахунок витрат по главах зведеного кошторисного розрахунку виконано з дотриманням вимог та обмежень, встановлених Зміною №6 до ДБН Д.1.1-1-2000, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19.03.2009 р. №114.

Відповідно до ст. 31 Закону України "Про планування і забудову територій" від 20.04.2000 №1699-111, державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.

Робочий проект будівництва Транспортної розв'язки погоджено головним архітектурно-планувальним управлінням Дніпропетровської міської ради на підставі протоколу від 15.10.2009 №278, про що свідчить кутовий штамп на кресленнях плану дороги в М1:500 №826-0-АД, де зазначено, що до початку будівництва замовнику необхідно одержати в міській інспекції державного архітектурно-будівельного контролю дозвіл на проведення будівельних робіт.

Дозвіл на виконання будівельних робіт по будівництву Транспортної розв'язки надано інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області листом від 16.10.2009 р. за № 2/ДН.

Матеріали з реєстрації територіальної зони, які необхідні для отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, видано Дніпропетровською регіональною філією державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" 03.10.2009 р. №9764.04.

Комунальним підприємством "Земград" Дніпропетровської міської ради робочий проект будівництва Транспортної розв'язки погоджено 14.10.2009 р., про що свідчить кутовий штамп на аркуші 1 робочих креслень генерального плану №826-0-ГП.

Земельну ділянку для будівництва транспортної розв'язки передано Службі автомобільних доріг на підставі рішення сесії Дніпропетровської міської ради від 02.12.2009 р. №258/52 шляхом видачі управлінням Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області державного акту на право постійного користування земельною ділянкою.

Титул будови (об'єкта) "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шоссе 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км. 195+420 - км 195 + 500) у м. Дніпропетровську", будівництво якої розпочинається у 2009 році, загальною кошторисною вартістю 27116,3 тис.грн. підписано заступником начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Буратинським П.І., затверджено першим заступником начальника Служби автомобільних доріг Сироватським М.О. та погоджено заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Сергєєвим В.В.

Для забезпечення виконання розпорядження Голови Дніпропетровської ОДА від 20.02.2009 р. № Р-86/0/3-09, взяття зобов'язань та проведення розрахунків Замовником - Службою автомобільних доріг в особі начальника та першого заступника начальника Служби та Підрядниками (Виконавцями робіт, надавачами послуг) в особі керівників відповідних установ, підприємств та організацій укладено 18 договорів на виконання робіт та надання послуг по об'єкту будівництва: "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе,1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км. 195+420 - км 195 + 500) у м. Дніпропетровську" на загальну суму 26274415,84 грн.

Загальна вартість робіт та витрат у 2009 році по об'єкту будівництва: "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шоссе 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км. 195+420 - км 195 + 500) у М.Дніпропетровську" становила 26274415,84 грн., які профінансовано коштами спеціального фонду обласного бюджету за КФК 170703 по КЕКВ 2410 у загальній сумі 25873423,34 грн., та були перераховані Замовником на розрахункові рахунки підприємств, установ та організацій як оплата за виконані роботи та надані послуги у загальній сумі 25873423,34 грн. Кредиторська заборгованість за даними бухгалтерського обліку Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області по вказаному об'єкту будівництва становить 400992,50 грн., у тому числі по розрахунках з ДП "Дніпропетровський облавтодор" - 230718,00 грн., ДФДП "Центр державного земельного кадастру" - 153951,38 грн., КП "КОМЗЕМ"- 16323,12 грн).

Довідку про вартість виконаних робіт і наданих послуг та використання Службою автомобільних доріг коштів спеціального фонду обласного бюджету протягом 2009 року, отриманих на реєстраційний рахунок №35448008001111 за КФК 170703 (КЕКВ 2410), для здійснення фінансування та оплати робіт та витрат по вказаному об'єкту будівництва наведено у додатку до довідки на 3-х аркушах.

Для забезпечення виконання будівельно-монтажних робіт на підставі рішення тендерного комітету Служби від 17.07.2009 р. та листа від 17.07.2009р.№1-12/929 Замовником в особі начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Фалюша В.Б. та Підрядником в особі директора ДП "Дніпропетровський облавтодор" Стельняковича С.Я., укладено договір підряду від 13.08.2009 р. № 4-Кк-1 на виконання будівельно-монтажних робіт на загальну суму 27750000,00 грн., згідно з яким Підрядник зобов'язався виконати роботи з будівництва транспортної розв'язки в одному рівні з під'їздами до митного і складського терміналів по вул. Криворізьке шосе,1 та вул. Будівельників, суміщеної з а/д М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине (км 195+9420 -км 195+500) у м. Дніпропетровську автомобільної дороги комунальної власності за рахунок коштів обласного бюджету, відповідно до затвердженої документації. До вказаного договору підряду укладено чотири додаткові угоди, якими обумовлено зменшення вартості робіт у залежності від реального фінансування об'єкта будівництва:

- додаткова угода від 18.09.2009 р. № 1, згідно з якою вартість робіт становить 24890518,00 грн.;

- додаткова угода від 12.11.2009 р. № 2 згідно з якою вартість робіт становить 24734951,00 грн.;

- додаткова угода від 18.12.2009 р. № 3 згідно з якою вартість робіт становить 24712586,00 грн.;

- додаткова угода від 30.12.2009 р. № 4 згідно з якою остаточна вартість робіт склала 24656239,00 грн.

Перевіркою питання, щодо дотримання Службою Загальних умов укладання та виконання договорів підряду у капітальному будівництві, затверджених Постановою КМУ від 01.08.2005 р. №668, та вимог ДБН Д. 1.1-1-2000, встановлено, що згідно з умовами договору підряду від 13.08.2009 р. № 4-Кк-1, укладеного з ДП "Дніпропетровський облавтодор", Замовник доручає, а Підрядник зобов'язується виконати підрядні роботи відповідно до затвердженої Замовником проектно-кошторисної документації (п.5.1) в обумовлений договором термін, який визначено розділом 17 договору підряду, що діє до 31.12.2009 р. та вважається виконаним після виконання робіт та закінчення всіх розрахунків між сторонами.

Умовами вищевказаного договору підряду (п.2.2) встановлена динамічна договірна ціна, яка визначена відповідно до Порядку визначення вартості будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення (ВБН Д. 1.1-218-2001), розроблених Державним виробничо-технологічним підприємством «Укрдортехнологія», затверджених і введених в дію відповідними наказами Державної служби автомобільних доріг України від 29.06.2004 р. №410 та від 19.12.2005 №631/1, узгоджених наказом Держбуду України від 13.06.2005 р. №94, та окремих положень ДБН Д. 1.1 -1-2000 і є невід'ємною частиною договорів і підставою для взаємних розрахунків.

У договорі передбачено умови зміни динамічної договірної ціни у випадках, передбачених п.3.3.3.2 та п.3.3.3.3 ДБН Д.1.1-1-2000, а саме у разі, якщо: замовник змінює в процесі будівництва проектні рішення, що викликає зміну обсягів робіт та вартісних показників; в процесі будівництва в проектній документації та інвесторських кошторисах виявлено безперечні помилки, які не було виявлено на стадії тендерної пропозиції та складання договірної ціни, а підрядник не є виконавцем проектно-кошторисної документації; виникають обставини непереборної сили - надзвичайні обставини та події, які не можуть бути передбачені сторонами під час укладання договору (контракту); уповільнення темпів або зупинення виконання робіт за рішенням замовника, або з його вини, якщо це спричинило додаткові витрати підрядника; зміни законодавства з питань оподаткування, якщо це впливає на вартість робіт; істотного зростання (у розмірі визначеному сторонами) або зменшення після укладення договору підряду цін на ресурси, які забезпечує підрядник, а також на послуги, що надаються йому третіми особами.

Договором підряду визначено ризики сторін та умови їх страхування, порядок надання та використання будівельного майданчика, матеріально-технічного забезпечення робіт, порядок залучення робочої сили та Субпідрядних підприємств, порядок організації виконання робіт, здійснення контролю Замовником за відповідністю робіт та якістю матеріальних ресурсів. Також, передбачено порядок здачі та приймання робіт та завершеного будівництвом об'єкта, особливі умови та терміни виконання робіт, умови їх перегляду та порядок розірвання договору і внесення до нього змін.

Умовами договору підряду передбачена взаємна відповідальність сторін та порядок вирішення спорів. Так, за порушення строків завершення виконання робіт Підрядник сплачує Замовнику пеню у розмірі 0,1% від вартості загальної вартості робіт за кожен день прострочення, та несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання заходів з безпеки дорожнього руху в період проведення робіт та сплачує штраф у розмірі 200% від вартості невиконаних або неякісно виконаних робіт.

Також, п.13 вищевказаного договору визначено гарантійний термін експлуатації об'єкта, який починається з дати видачі зареєстрованого інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю свідоцтва і становить 3 роки при влаштуванні дорожнього одягу та 10 років на влаштування земельного полотна та виконання робіт на штучних спорудах.

Також, п.7.1 договору передбачено, що підрядник має право залучати до виконання робіт субпідрядників, при цьому підрядник зобов'язаний виконати не менше 60 відсотків робіт за договором.

Згідно з даними Довідок ф.№КБ-3 та Актів ф.№КБ-2в, складених у програмних комплексах АВК-5 (версія 2.9.0), Кошторис XXI, Будівельні технології «Кошторис», загальна вартість підрядних робіт з будівництва транспортної розв'язки, виконаних ДП "Дніпропетровський облавтодор" та прийнятих Службою автомобільних доріг у Дніпропетровської області, становить 24656239,00 грн. з ПДВ, у тому числі: вартість робіт, виконаних ДП "Дніпропетровський облавтодор" складає 7508046,00 грн., що становить 30,5% від загальної вартості виконаних підрядних робіт; вартість робіт, виконаних субпідрядними підприємствами, з якими укладено договори субпідряду та додаткові угоди до них, становить 17148193,00 грн. або 69,5% від загальної вартості виконаних підрядних робіт (TOB "ФІРМА IBA" 5624782,00 грн. або 22,8%; TOB "СПЕЦБУДКОНТАКТ" - 4325453,00 грн. або 17,5%; TOB Компанія "Раритет" - 2567091,00 грн. або 10,4%; TOB БК "Січеслав" - 2517139,00 грн. або 10,2%; ПП "КОМПЛЕКС-М" - 2113728,00 грн. або 8,6%).

Крім того, відповідно до п. 10 "Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 р. №923 та на підставі п. 9 "Акта готовності об'єкта: "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе,1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км. 195+420 - км 195+500) у м. Дніпропетровську" до експлуатації" від 30.12.2009 року №1, виконання частини робіт (укріплення укосів бетонними плитами та посівом багаторічних трав, улаштування світлофорного об'єкту) на суму 502000,00 грн., перенесено через несприятливі погодні умови на 2010 рік.

У Актах ф.№КБ-2в, які згідно з наказом Державного комітету статистики України та Державного комітету України з будівництва та архітектури «Про затвердження типових форм первинних документів з обліку в будівництві» від 21.06.2002 р. №237/5 (далі - наказ Держбуду № 237/5), є первинними документами з обліку в будівництві, та поширюються на будівельні підприємства та будівельні структурні підрозділи підприємств усіх видів економічної діяльності незалежно від форм власності, що виконують будівельні та монтажні роботи із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ та організацій державної форми власності, складених ДП "Дніпропетровський облавтодор" та прийняті Службою автомобільних доріг, наведено кількість (обсяги) та вартість робіт та понесених витрат підрядного підприємства (вартість прямих, загальновиробничих і адміністративних витрат, витрати з перевезення працівників будівельно-монтажних організацій автомобільним транспортом та доплат за рухомий характер робіт, прибуток, комунальний податок та ПДВ).

Акти ф.№КБ-2в з боку Замовника прийнято провідним інженером відділу будівництва та проектних робіт Служби ОСОБА_20, які складені ДП "Дніпропетровський облавтодор" та підписані начальником філії "Дніпропетровський автодор" ДП "Дніпропетровський облавтодор" Онищенком Віктором Андрійовичем. Підписи посадових осіб Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області та ДП "Дніпропетровський облавтодор" скріплені печатками.

Дані Актів ф.№КБ-2в субпідрядних підприємств TOB "ФІРМА IBA", TOB "СПЕЦБУДКОНТАКТ", TOB Компанія "Раритет", TOB БК "Січеслав" та ПП "КОМПЛЕКС-М" якими виконання обсягів субпідрядних робіт пред'явлено до оплати ДП "Дніпропетровський облавтодор", співпадають з даними Актів ф.№КБ-2в, які ДП "Дніпропетровський облавтодор" пред'явив до оплати Замовнику.

Для встановлення фактичних обсягів підрядних робіт з будівництва Транспортної розв'язки, включених ДП «Дніпропетровський облавтодор» до Актів ф.№КБ-2в за період з жовтня по грудень 2009 року та пред'явлених до оплати Замовнику, при проведенні зустрічної звірки в 19.05.2010 року представниками Замовника, Підрядника та Субпідрядників TOB "Фірма Іва" у присутності підполковника управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в Дніпропетровській області Єрмакова Юрієм Івановичем та головного контролера-ревізора з питань будівництва Ребрини Н.Г. та спеціаліста по договору Борисенка П.С. проведено контрольні обміри та обстеження фактичних обсягів виконаних підрядних робіт. Обміри обсягів робіт, які вимірюються в метрах, проведено шляхом замірювання їх фактичних лінійних параметрів, а обсягів робіт, які вимірюються в штуках (комплектах), шляхом їх поелементного підрахунку.

Акт контрольного обміру, підписаний представниками Замовника та Підрядника із поясненнями щодо відсутності окремих елементів дороги та часткового невиконання робіт.

Ревізією встановлено, що дорожній одяг, згідно з пояснювальною запискою до робочого проекту об'єкта "Транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з автодорогою М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км195+420 - км195+500) у м. Дніпропетровську", розробленого ДФ "Дніпродіпродор", відповідає варіанту 1 та має наступну конструкцію :

- верхній шар покриття із дрібнозернистого гарячого щільного асфальтобетону товщиною 6 см;

- нижній шар покриття із крупнозернистого гарячого щільного асфальтобетону товщиною 8 см;

- основа із щебенево-піщаної суміші С5 товщиною 14 см;

- додатковий шар основи із доменного шлаку товщиною 28 см.

В ході зустрічної звірки проведено дослідження конструкції дорожнього одягу на об'єкті будівництва. Замовником здійснено вирубки зразків дорожнього одягу. Частина відібраних у ході обстежень проб асфальтобетонного покриття направлена до лабораторії з контролю якості та нових технологій Служби. В ході ревізії контрольно-ревізійним управлінням отримано протокол лабораторії випробування вирубки із покриття, у якому зазначено фізико-механічні властивості проби та її зерновий склад. У висновку, наданому лабораторією, визначено, що результати зразків відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-119-2003 "Суміші асфальтобетонні". Протокол підписаний начальником лабораторії Шкуринським Ю.Б. та виконавцем ОСОБА_31

У ході зустрічної звірки з'ясовано, що ряд підрядних робіт мають прихований характер. До перевірки надано акти обстеження прихованих робіт, проміжного прийняття відповідальних конструкцій, акти випробування устаткування, систем, мереж та пристроїв, складені згідно з вимогами Державних будівельних норм України "Організація будівельного виробництва" (ДБН А.3.1-5-96), затверджених наказом Державного комітету України у справах містобудування і архітектури від 03.04.1996 р. № 49, та підписані представником технічного нагляду Служби Артьомовим С.А., представниками підрядника головним інженером філії "Дніпропетровський автодор" ДП "Дніпропетровський облавтодор" Сухоребрим A.M. та виконробом філії ОСОБА_34, представниками проектної організації ДФ "Дніпродіпродор" - головними інженерами проекту за напрямками, а також представниками Субпідрядників - безпосередніми виконавцями окремих спеціальних видів робіт.

Перелік видів прихованих робіт, факт виконання та обстеження яких необхідно документувати, наведено ДФ "Дніпродіпродор" у кресленнях та схемах робочого проекту об'єкта будівництва.

Слід зазначити, що Акти ф.№КБ-2в складені Підрядником та прийняті Замовником у період з жовтня по грудень 2009 року, тоді як акти на приховані роботи та акти проміжного прийняття відповідальних конструкцій складені виконавцями певних видів робіт у період з 15.07.2009 р. по 28.12.2009 р., а саме:

- філією "Дніпропетровський автодор" ДП "Дніпропетровський облавтодор" у період з 28.07.2009 р. по 28.11.2009 р.;

- TOB "ФІРМА IBA" у період з 21.10.2009 р. по 28.12.2009 р.;

- TOB "СПЕЦБУДКОНТАКТ" у період з 26.07.2009 р. по 22.10.2009 р.;

- TOB Компанія "Раритет" від 17.08.2009 р.;

- TOB БК "Січеслав" у період з 15.07.2009 р. по 08.11.2009 р.;

- ПП "КОМПЛЕКС-М" у період з 15.07.2009 р. по 28.07.2009 р.

Перевіркою достовірності включення до складу прямих витрат Актів ф.№КБ-2в відповідних видів робіт встановлено, що усі роботи, які включено у первинні документи з обліку в будівництві включені на підставі даних локальних кошторисів вартості основних та додаткових видів робіт, складених на підставі робочих креслень та відомостей обсягів робіт до них, виконаних ДФ "Дніпродіпродор".

Перевіркою складу прямих витрат та нарахувань на них, наведених у Актах ф.№КБ-2в, на предмет правильності застосування Ресурсних елементних кошторисних норм на будівельні роботи (далі - ДБН Д. 1.1 -2-99, РЕКН) Ресурсних елементних кошторисних норм на монтаж устаткування (далі - ДБН Д. 1.1-3-99, РЕКНм), затверджених наказом Держбуду України від 05.11.1999 р. №270, невірного застосування норм не виявлено.

Перевіркою наведених Актах ф.№КБ-2в розрахунків загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку, згідно з даними відповідних Додатків до ДБН Д. 1.1 - 1-2000, невірного застосування усереднених показників не виявлено.

Згідно з п.3.1.16.6 ДБН Д. 1.1 -1-2000, витрати з перевезення працівників будівельно-монтажних організацій автомобільним транспортом, включених ДП "Дніпропетровський облавтодор" до Актів ф.№КБ-2в, враховуються у випадках, коли місце дислокації будівельної організацій (пункт збору) знаходиться на відстані більше 3 км від місця роботи, а комунальний або приміський транспорт відсутній, або не забезпечує перевезення працівників на будівництво у зазначений час, обчислюються калькуляційним методом на підставі даних проекту організації будівництва та діючих тарифів з перевезення. Тобто, у договірній ціні витрати з перевезення робітників обчислюються окремим розрахунком виходячи з нормативної трудомісткості по об'єкту кількості робітників що перевозяться часу використання автотранспортного засобу і плати за 1 годину його використання.

При щомісячних розрахунках за виконані роботи витрати з перевезення розраховуються аналогічно (при цьому враховується нормативна трудомісткість виконаних за звітний місяць будівельно-монтажних робіт), ці витрати відбиваються в розділі Інші супутні витрати Акта ф.№КБ-2в та повинні бути підтверджені даними бухгалтерського обліку Підрядника (Субпідрядника).

Під час проведення перевірки ДП «Дніпропетровський облавтодор» на вимогу від 19.05.2010 р. не надано копії первинних документів бухгалтерського обліку субпідрядників TOB БК "Січеслав" та TOB "СПЕЦБУДКОНТАКТ", якими підтверджуються фактичні витрати, пов'язані з перевезення робітників автотранспортом у загальній сумі 45420,00 грн. з ПДВ (TOB "СПЕЦБУДКОНТАКТ" - 38979,60 грн. та TOB БК "Січеслав" - 6440,40 грн.), що включені Підрядником ДП "Дніпропетровський облавтодор" до дев'яти Актів Ф.№КБ-2в за жовтень-грудень 2009 року. Вказане є порушенням вимог п.1 ст.9, Закону України №996-XIV, призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди обласному бюджету на вказану суму.

Крім того, під час контрольних обмірів встановлено, що початок траси транспортної розв'язки по вул. Криворізьке шосе,1 до вул. Будівельників, суміщеної з а/д М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине (км 195+9420 -км 195+500) відповідає кромці проїзної частини а/д М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине на км 195+500. Протягом усієї транспортної розв'язки, навколо Криворізького шосе, митні та складські термінали відсутні. Напрямок під'їзної дороги, яка передбачена проектом та збудована, прокладено через поле та чагарники, з перетином двох залізничних переїздів. Кінець під'їзної дороги на ПК 10+54,0 біля воріт з написом МНКП "Веста", які суміщені із огорожею справа та зліва. Протягом усієї під'їзної дороги з'їзди до будь-яких складських та митних терміналів відсутні. Оглядом території, суміщеної із транспортною розв'язкою від вул. Криворізьке шосе,1 до вул. Будівельників, проведення будівельних робіт по влаштуванню терміналів не встановлено.

У пояснювальній записці до робочого проекту будівництва Транспортної розв'язки вказано, що підставою для впровадження в життя зазначеного проекту є звернення Дніпропетровського міського голови від 06.02.2009 року №2/20-42 до голови Дніпропетровської облдержадміністрації у відповідності із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.12.2006 року №630-р «Про здійснення організаційних заходів щодо створення вантажних митних комплексів» (далі - розпорядження №630-р). Пунктом 1 розпорядження №630-р зобов'язано Держмитслужбу розробити типове положення про вантажний митний комплекс як спеціалізовану митну організацію та типовий проект його облаштування. Мінтрансзв'язку, Міпромполітики, Адміністрації Держприкордонслужби, МОЗ, Мінприроди, MKT і облдержадміністраціям подати Держмитслужбі пропозиції щодо структури вантажних митних комплексів залежно від обсягів перевезень і з урахуванням того, що ці комплекси працюватимуть за принципом «єдиного офіса». Пунктом 2 розпорядження доручено облдержадміністраціям вирішити питання про виділення земельних ділянок для розміщення вантажних митних комплексів та розглянути можливість фінансування їх будівництва за рахунок місцевих бюджетів.

Під час ревізії контрольно-ревізійним управлінням листом від 08.06.2010 року №04-06-05-15/5643 направлено запит начальнику Дніпропетровської митниці щодо надання наступної інформації: чи розташовані за адресами вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників склади, будівлі, вантажний митний комплекс та інші приміщення Дніпропетровської митниці; чи планується у майбутньому розташування за вказаними адресами складів, будівель, вантажного митного комплексу та інших приміщень Дніпропетровської митниці, у тому числі створених відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.12.2006 року №630-р «Про здійснення організаційних заходів щодо створення вантажних митних комплексів»; чи надавалися Дніпропетровською митницею пропозиції Дніпропетровській облдержадміністрації, Дніпропетровським обласній та міській радам щодо необхідності будівництва транспортної розв'язки до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шоссе 21 та вул. Будівельників; чи використовується зазначена розв'язка для під'їзду до пропускних пунктів території зони митного контролю відділу митного оформлення №1 Дніпропетровської митниці, розташованого по вул. Криворізьке шосе, 21, а також надати завірену належним чином копію акту на право постійного користування земельною ділянкою під територією зони митного контролю відділу митного оформлення №1 Дніпропетровської митниці, розташованого по вул. Криворізьке шосе, 21.

У відповіді Дніпропетровської митниці, наданої листом від 17.06.2010 року №17- 15-212/4150, зазначено, що за адресами вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників не розташовано складів, будівель, вантажних митних комплексів та інших приміщень Дніпропетровської митниці та транспортна розв'язка в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе,1 та вул. Будівельників, суміщеної з а/д М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км 195+420-км 195+500) у м.Дніпропетровську не використовується для під'їзду до зони митного контролю у місці розташування відділу митного оформлення №1 Дніпропетровської митниці за адресою м.Дніпропетровськ, вул. Криворізьке шосе, 21.

Крім того, у листі повідомлено, що територія зони митного контролю у місці розташування відділу митного оформлення №1 Дніпропетровської митниці, розташована за адресою м.Дніпропетровськ, вул. Криворізьке шосе, 21, належить TOB «Атлас». Приміщення для розміщення відділу митного оформлення №1 використовується митницею відповідно до договору оренди приміщень між Дніпропетровською митницею та TOB «Атлас». Копію договору оренди Дніпропетровською митницею не надано. Листом від 09.06.2010 року №04-06-05-15/5705 на адресу TOB «Атлас» та від 09.06.2010 №04-06-04-15/5706 на адресу управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області направлені запити щодо надання завірених належним чином копій виданих TOB «Атлас» акту на право власності або постійного користування або укладеного з ним договору оренди земельної ділянки разом із планом меж земельної ділянки.

Згідно з відповіддю управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області, наданою листом від 15.06.2010 року №У/3338/7, рішенням міської ради від 09.06.2010 р. №146/25 земельну ділянку площею 4,1315 га по Криворізькому шосе, 21 передано в оренду TOB «Атлас» строком на 15 років по фактичному розміщенню адміністративно-складських будівель і споруд. На підставі цього рішення було укладено договір оренди земельної ділянки від 06.09.2005 року, номер державної реєстрації 040510400796.

На направлений запит TOB «Атлас» листом від 15.06.2010 року №20 надано копію договору оренди землі та плану земельної ділянки.

Листом від 15.06.2010 року №04-06-05-15/5895 на адресу Проектувальника направлено запит щодо надання інформації та належним чином завірених копій документів, на підставі яких здійснювалося проектування транспортної розв'язки, а також інформації щодо врахування проектом під'їздів до митних і складських приміщень та за якими саме адресами їх розташування.

У відповіді Дніпропетровської філії «Дніпродіпродор» на зазначений лист, наданої листом від 21.06.2010 року №277/01 вказано, що проектні та вишукувальні роботи виконувалися на підставі договору, укладеному із Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області, призначеної замовником робіт розпорядженням голови облдержадміністрації від 20.02.2009 року №Р-86/0/3-09. Основні вихідні дані для виконання робіт визначені завданням на розробку проектно-кошторисної документації, виданого замовником і затвердженого заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Що стосується подальшої інформації, то вона одержана в процесі оперативних нарад, засідань обласної архітектурно-містобудівної ради, а також при спілкуванні генпідрядником складських терміналів (інститут «Дніпроагропроект»), та дає загальне уявлення про місце розташування об'єкта, основних напрямках під'їздів. Замовником на будівництво цих терміналів, розташованих на землях військової частини (термінал «Західний») за адресою вул. Криворізьке шосе, 1 та на землях TOB «ДМЗ» (термінал «Східний) за адресою вул. Будівельників, 34 являється TOB «Українська логістична група». На той час, коли філією розроблявся проект на будівництво транспортної розв'язки з під'їздом до терміналу «Східний» інститутом «Дніпроагропроект» розроблявся робочий проект на будівництво цього терміналу, а замовником вирішувалося питання про відвід земельної ділянки під термінал «Західний», але розміщення цих комплексів було затверджено на засіданні Дніпропетровської архітектурно-містобудівної ради. Відповідно до загальної схеми розташування цих комплексів було визначено прокладання траси під'їздів до них та з'їздів з транспортної розв'язки. Також у листі зазначено, що на теперішній час замовником будівництва терміналів одержано дозвіл на виконання будівельних робіт від 15.01.2010 року №3/2010. Інформація щодо врахування проектом під'їзду до митного терміналу не надана.

До листа додані завдання з розробки проектно-кошторисної документації будівництва транспортної розв'язки, креслення (викопіювання з опорного плану міста М:5000), креслення (схема генплана складського комплексу «Східний» М:1000), витяг з протоколу №МР-08 засідання обласної архітектурно-містобудівної ради від 12.06.2008 року; дозвіл на виконання будівельних робіт з реконструкції будівель і споруд під складський комплекс (термінал «Східний») по вул. Будівельників, 34, виданий TOB «Українська логістична група» терміном дії 15.01.2011 року; висновок управління Держкомзему у м.Дніпропетровськ Дніпропетровської області щодо вибору місця розташування земельної ділянки під будівництво транспортної розв'язки в одному рівні з під'їздами до митних і складських терміналів; державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, виданий Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області для будівництва транспортної розв'язки.

Відповідно до наданого до ревізії Службою автомобільних доріг завдання з розробки проектно-кошторисної документації будівництва транспортної розв'язки, яке підписано замовником в особі начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Фалюша В.Б., погоджено начальником Управління транспорту, зв'язку та дорожнього будівництва облдержадміністрації Підлубним С.Ю. та затверджене заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації Сергєєвим В.В., завдання надане на розробку проектно-кошторисної документації будівництва транспортної розв'язки в одному рівні з під'їздами до митного та складського терміналів по вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з а/д М 04 Знам'янка- Луганськ Ізварине (км 195+420 - км 195+500) М.Дніпропетровськ, що відповідає назві об'єкту, яка визначена у розпорядженні №Р-86/0/3-09 у редакції розпорядження голови облдержадміністрації від 21.07.2009 №Р-371/0/3-09.

Згідно з планом меж земельної ділянки, розташованої на території Красногвардійського району м.Дніпропетровськ, вул. Криворізьке шосе, 1 та вул. Будівельників, суміщеної з а/д М-04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине (км 195+420 - км 195- 500), виділеної Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області відповідно до акту на право постійного користування земельною ділянкою, вказана земельна ділянка суміщена із земельними ділянками, якими користуються: ДП «ВО Південний машинобудівний завод ім. Макарова», ДП «Придніпровська залізниця», TOB «Українська логістична група». TOB «Атлас» серед суміжних землекористувачів відсутнє.

Вказані користувачі суміжних земельних ділянок також зазначені у висновку від

06.10.2009 року №ПП-Ю/1009-2718 щодо вибору місця розташування земельної ділянки, виданого Управлінням Держкомзему у м.Дніпропетровськ Дніпропетровської області на замовлення Служби автомобільних доріг.

На запит від 10.06.2010 року №04-06-05-15/5744, направлений до філії Державного підприємства «Спеціалізована державна експертна організація - центральна служба Української державної будівельної експертизи» у Дніпропетровській області, листом від 11.06.2010 року №368 надано позитивний висновок комплексної державної експертизи від 01.12.2009 року №04-1488-09 (04-729-09) та позитивні експертні висновки та узгодження органів охорони праці, державного управління охорони навколишнього середовища, Головного управління МНС України у Дніпропетровській області, ГоловАПУ Дніпропетровської міської ради по робочому проекту «Реконструкція будівель та споруд під складський комплекс (термінал «Східний») по вул. Будівельників, 34 із частковим зносом будівель та споруд» м. Дніпропетровськ.

На запит щодо надання пояснення, яким чином при проектуванні та будівництві транспортної розв'язки забезпечено під'їзди до митного та складського терміналів, як передбачено Додатком 3 до розпорядження голови облдержадміністрації від 20.02.2010 року № Р-86/0/3-09 та за якими адресами вказані термінали розташовані, начальником відділу будівництва та проектування робіт Пєтуховою Л.Ф. пояснено наступне. Відповідно до Генерального плану розвитку м.Дніпропетровська та правил забудови міста, на виконання протоколу засідання обласної містобудівної ради від 29.01.2009 року №3 та протоколу засідання секції промислової забудови, інженерних і транспортних споруд архітектурно-містобудівної ради при ГоловАПУ міської ради від 06.02.2009 року №3 та на підставі розпорядження голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 20.02.2009 року №Р-86/0/3-09 службою було підготовлено та затверджено облдержадміністрацією за погодженням Управлінням транспорту, зв'язку та дорожнього будівництва облдержадміністрації завдання з розробки проектно-кошторисної документації будівництва транспортної розв'язки. Уточнення проходження траси розв'язки інститут «Дніпродіпродор» проводив в ході оперативних нарад та при спілкуванні з генеральним проектувальником складських терміналів (інститутом «Дніпроагропроект»). Замовником на термінали являється TOB «Українська логістична група». Термінал «Західний» розташовується за адресою вул. Криворізьке шосе, 1, а термінал «Східний» розташовується за адресою вул. Будівельників, 34.

У філії Криничанський РАД за результатами контрольних обмірів по проведеному ямковому ремонту методом просочення на автодорозі Т-04-32 Щорськ-Малософіївка-Нікополь у грудні 2009 року не підтверджено проведення ямкового ремонту площею 22 м2, що призвело до завищення вартості ремонтно-будівельних робіт та матеріальної шкоди обласному бюджету на суму 3150,0 гривень.

В ході зустрічної звірки філією за власний рахунок проведено ремонтні роботи (ямковий ремонт) на 22 м2 на автодорозі Т-04-32 Щорськ-Малософіївка-Нікополь, про що надано акт виконаних робіт за червень 2010 року на суму 3150,0 грн. та довідку від 11.06.2010 р. №130. Комісією філії, створеною на підставі наказу начальника філії від 24.05.2010 р. №49 в присутності заступника начальника КРВ в Криничанському районі Перекіпської С.М., проведено контрольні обміри проведених ремонтних робіт дороги Т- 04-32 Щорськ-Малософіївка-Нікополь на площі 22 м2, про що складено акт від 11.06.2010 р.

Водночас, співставленням витрат, включених до актів приймання виконаних будівельних робіт з утримання автомобільних доріг місцевого значення (ф.№КБ-2в) та розрахунків до них, з даними журналів обліку виконаних робіт, подорожніх листів, даних журналу обліку чергувань в зимовий період та даних обліку роботи машин і механізмів встановлено, що первинними документами та даними бухгалтерського обліку філії не підтверджено час чергування без виїзду машиніста комбінованої дорожньої машини КДМ-130 на базі автомобіля «3IJI» у грудні 2009 року в кількості 241 годин та машиніста легкового автомобіля в кількості 94 годин у лютому 2010 року, що призвело до завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт та матеріальної шкоди обласному бюджету на загальну суму 15503,0 грн., у тому числі за 2009 рік на суму 12117,00 грн., за І квартал 2010 р. - 3386,0 гривень.

Крім того, зустрічною звіркою встановлено, що у акт приймання виконаних підрядних робіт по проведенню поточного ремонту у липні 2008 року автодороги Верхівцеве-Червоноіванівка-Кринички км 18+450-19+750 включено транспортування асфальтобетону власним транспортом автомобілями-самоскидами вантажопідйомністю до 7 тонн в кількості 43,215 тонн, проте фактично за даними первинних документів та бухгалтерського обліку вказаними автомобілями перевезено 5,4 тонни, а решта перевезена автомобілями-самоскидами вантажопідйомністю до 15 тонн, що призвело до завищення вартості виконаних робіт та матеріальної шкоди обласному бюджету на суму 1239,0 гривень.

Аналогічне порушення на суму 1956,0 грн. встановлено при перевезенні асфальтобетону по поточному ремонту на автодорозі С-040603 Верхівцеве - Кринички - Семенівка- Новоселівка-Миколаївка у червні 2008 року.

У філії Петриківський РАД встановлено, що у акти виконаних підрядних робіт за травень-червень 2008 року та червень-листопад 2009 року включено роботу машин і механізмів у обсягах, які не підтверджені первинними документами та даними бухгалтерського обліку.

Зазначене призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт та матеріальної шкоди обласному бюджету, на загальну суму 10162,92 грн., у тому числі у 2008 році - 5139,02 грн., у 2009 - 5023,90 гривні.

Крім того, у актах виконаних робіт за березень та листопад 2009 року на утримання автодоріг (зимове чергування) при чергуванні без виїзду, у порушення роз'яснень наданих Мінбудом України у збірниках «Ціноутворення у будівництві» №4 за 2007 рік стор.27-28 та №2 за 2009 рік стор.60-61, застосовано підвищуючий коефіцієнт К5 = 1,2, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 9673,69 грн. (з ПДВ).

Водночас, співставленням кількості машино-годин роботи машин і механізмів при зимових чергуваннях у актах виконаних робіт (Ф.№КБ-2в) за лютий та листопад 2009 року з первинними документами: табелями обліку робочого часу, шляховими листами, графіками чергування, відомостями нарахування заробітної плати та даними бухгалтерського обліку встановлено включення у акти виконаних робіт на зимове чергування витрат, які не підтверджені вказаними документами.

Зазначене призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт та матеріальної шкоди обласному бюджету на загальну суму 117909,96 гривень, у тому числі у 2008 році - 54955,19 грн., у 2009 - 125733,27 гривень.

У філії Новомосковський РАД зустрічною звіркою встановлено, що в грудні місяці 2009 року, згідно з договором від 18.12.2009 р. № 27/19, укладеним між ДП "Дніпропетровський облавтодор", в особі директора Стельняковича С.Я.- далі "Підрядник" та TOB БК "Січеслав" в особі директора Могильного Ю.А. - "Субпідрядник" виконувалися роботи з поточного ремонту проїзної частини вулиць Радянської, Кутузова, Базарної, Української, Запорізької, провулка Петровського м. Перещепине.

Загальна вартість робіт, згідно з договором, визначається договірною і становить 1401874 гривень (з ПДВ).

Відповідно з актом виконаних робіт за грудень 2009 року, який від Генпідрядника (Підрядника) підписано начальником філії "Новомосковський райавтодор" Горбенком В.П., а від Субпідрядника - директором TOB БК "Січеслав" Могильним Ю.А., вартість виконаних робіт становить 1401874 грн.

До акту включено обсяги виконаних робіт на 6 (шести) вищезазначених вулицях м. Перещепине: 9832,5 м2 - холодне фрезування, укладання гарячої асфальтобетонної суміші та ущільнення покриття; 1193,7 т - приготування та перевезення асфальтобетонної суміші; 4646 м2 - улаштування двошарової основи і покриття з піщано-щебеневої суміші та перевезення матеріалів.

Проведеними у ході зустрічної звірки контрольними обмірами встановлено, що не виконано роботи з улаштування гарячої а/бетон, суміші вручну на вулицях: Пров. Петровського на площі 248 м2; вул. Кутузова на площі 607,5 м2; вул. Базарна на площі 587 м2; вул. Українська на площі 2085 м2; вул. Запорізька на площі 2175 м2 та зайво виконано робіт на вулиці Радянська+265 м2. Загалом не виконано робіт, з урахуванням зайвого виконання, на площі 5437,5 м2

На письмову вимогу від 02.06.2010 р. головним бухгалтером Філії "Новомосковський райаводор" надано копії документів згідно з реєстром, які використані для документального дослідження правильності визначення вартості виконаних робіт за вищезазначеним актом.

Дослідженням наданих копій документів встановлено, що Субпідрядником - TOB БК "Січеслав" для виконання поточного ремонту проїзної частини вулиць м. Перещепине було укладено договір від 18.12.2009 р. № ССПД -5/09 з TOB Фірма "TIP".

Вартість робіт за даним договором визначена в сумі 1401874 грн. TOB Фірма "Tip" для виконання робіт орендує техніку в TOB "Науково-виробничий центр "Енергія - Сервіс" згідно з договором оренди будівельної техніки від 05.05.2009 р. №DA-45/09. До договору оренди додано специфікація орендованої техніки.

В ході зустрічної звірки проведено документальне дослідження акту приймання виконаних підрядних робіт з розрахунком одиничної вартості за грудень 2009 року на суму 1401874 грн. щодо правильності визначення розцінок на приготування цільної піщаної асфальтобетонної суміші типу Г для гарячого укладання (Е 27-67-11) та улаштування двошарової основи і покриття з піщано-щебеневої суміші, верхній шар товщиною 10см (Е 27-21-3) і вартості експлуатації машин.

За даними Акту приймання виконаних підрядних робіт з розрахунком одиничної вартості - розцінка Е27-67-11, приготування щільної асфальтобетонної суміші типу Г для гарячого укладання становить 69450,41грн. за 100 т. Дослідженням правильності розрахунку розцінки на приготування асфальтобетонної суміші (Е 27-67-11) встановлено, що субпідрядником враховано вартість бітуму нафтового за ціною 4705,14 грн. за 1 тонну (відпускна ціна за 1 тону - 4024 грн., транспортна складова 680,14 грн. ), яка перевищує ціну даного матеріалу, рекомендовану для застосування Укравтодором (відпускна ціна - 3858,33 грн).

З урахуванням відпускної ціни на бітум нафтовий в розмірі, рекомендованої Укравтодором (3858,33 грн. за 1 тонну), вартість приготування щільної асфальтобетонної суміші типу Г становить 67829,68 грн. за 100 т.

Таким чином, за рахунок завищення обсягів виконаних робіт та проведеного перерахунку вартості приготування асфальтобетонної суміші завищення вартості прямих витрат за даним актом становить 467100 грн. (19346 грн. за рахунок невірно розрахованої розцінки, 447754 - за рахунок відхилення обсягів виконаних робіт).

Дослідженням правильності визначення вартості робіт з улаштування двошарової основи і покриття з піщано-щебеневої суміші, верхній шар товщиною 10 cм (Е27-21-3) по вул. Радянській встановлено наступне.

Згідно з накладною від 28.12.2009 р. №739 TOB БК "Січеслав" отримав від філії "Дніпропетровський автодор" піщано-щебеневу суміш (ПЩС) в кількості 590,042 куб.м (відпускна ціна за 1 куб.м - 146,38 грн, транспортна складова 63,74 грн.), вартість якої враховано при визначенні даного виду робіт - розцінка Е27-21-3. Прийнята при розрахунку ціна матеріалу перевищує рекомендовану для застосування Укравтодором (відпускна ціна без ПДВ за 1 м куб - 35 грн).

Проведеним перерахунком вартості робіт за розцінкою Е27-21-3, із застосуванням вартості піщано-гравійної суміші за ціною рекомендованою Укравтодором, улаштування двошарової основи з піщано-щебенева суміші становить 8212,94 грн. за 1000 м2 проти 28517,70 грн., зазначеної в акті.

На підставі вищевикладеного, завищення вартості виконаних робіт в прямих витратах становить 94336,0 грн. (за рахунок невірно розрахованої розцінки).

Співставленням переліку переданої техніки з даними підсумкової відомості ресурсів встановлено, що машини для холодного фрезування покриттів, моделі 9901-1 на базі трактора МТЗ - 80, включені до підсумкової відомості ресурсів, а за даними акту передачі техніки в оренду не значаться. Завищення вартості виконаних робіт з холодного фрезування покриття становить 63830,0 грн.

За результатами контрольних обмірів фактично виконаних обсягів робіт з укладання асфальтобетонної суміші проведено перерахунок виконаних супутніх робіт, які враховані в акті (ущільнення покриття, перевезення і укладання асфальту) - завищення вартості виконаних робіт в прямих витратах становлять 55412,0 грн.

Таким чином, вищезазначені порушення призвели до завищення прямих витрат загалом на суму 680678 грн.

Дослідженням питання дотримання вимог п.3.2.7.3 "Правил визначення вартості будівництва" (ДБН. Д. 1.1.-1-2000), затверджених наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 19.03.2009 р. №114 щодо правильності розрахунку загальновиробничих та адміністративних витрати, а також прибутку при виконані робіт орендованою будівельною технікою, (роз'яснення з даного питання наведене у Збірнику "Ціноутворення у будівництві", №12, грудень 2002 р. ,стор.72-77) встановлено завищення вартості зазначених витрат на суму 13507 грн.

Таким чином, зустрічною звіркою встановлено, що при визначенні вартості виконаних робіт по ремонту автомобільних доріг та робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг і мостів, Підрядником не дотримано вимоги п.2.5 "Відомчих ресурсних елементних норм на ремонт автомобільних доріг і мостів" ВБН Д.2.2-218-045- 1-2006, затвердженого наказом Державної служби автомобільних доріг України від 11.12.2006 №606 зі змінами та п.2.2, п.2.3 "Відомчих ресурсних елементних кошторисних норм на виконання робіт по експлуатаційному утриманню доріг і мостів", затвердженого наказом Державної служби автомобільних доріг України від 10.08.2006 №339 зі змінами, що призвело до завищення вартості виконаних робіт з урахуванням ПДВ загалом на суму 833321,0 грн. та матеріальної шкоди обласному бюджету на вказану суму.

У філії Верхньодніпровський РАД шляхом співставлення витрат включених до актів приймання виконаних робіт (ф.№КБ-2в) по чергуванню автомобілів та механізмів в зимовий час без виїздів з подорожніми листами встановлено, що за даними бухгалтерського обліку філії у грудні 2008 року не підтверджено час чергування без виїзду легкового автомобіля (ВАЗ 2106) на загальну кількість 13 годин, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 510,0 грн. з урахуванням загальновиробничих, адміністративних витрат, прибутку та ПДВ та матеріальної шкоди обласному бюджету на вказану суму.

Крім вищеописаного, у ході зустрічних звірок, що проводилися у структурних підрозділах ДП "Дніпропетровський облавтодор" проведено співставлення граничних цін на матеріальні ресурси, що встановлені Службою автомобільних доріг України, із відпускними середніми цінами виробників окремих матеріалів та середньорегіональними цінами на дизельне паливо та бензин марки А-76, що надані державною інспекцією з контролю за цінами у Дніпропетровській області.

За результатами проведених співставлень розраховано, що загальна сума додаткових витрат бюджетних коштів, які виникли внаслідок придбання матеріальних ресурсів, що включені у вартість виконаних робіт структурними підрозділами ДП "Дніпропетровський облавтодор", за граничними цінами, встановленими Укравтодором, з цінами виробників становить 4897701,25 грн., із середньорегіональними цінами на дизельне паливо та бензин марки А-76 - 1751665,91 грн.

Крім того, зустрічними звірками, проведеними у 24 структурних підрозділах ДП «Дніпропетровський облавтодор» за період з 01.06.2009 р. по 31.03.2010 р. з питання дотримання п.6 Порядку визначення вартості будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення), затвердженого наказом Укравтодору від 01.06.2009 № 259 встановлено, що до актів приймання виконаних робіт (ф. № КБ-2в) складених після 01.06.2009 р. за якими виконуються роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів, витрати на зведення або пристосування тимчасових будівель та споруд не включалися.

Таким чином, за результатами проведених у структурних підрозділах ДП "Дніпропетровський облавтодор" зустрічних звірок виявлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 3350648,57 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на суму 2311803,00 грн. та обласному бюджету на суму 1038845,57 грн.

Не усунуто на дату подачі позову порушень на суму 2697201,02 грн.

По відкритому акціонерному товариству "МОСТОБУД" зустрічною звіркою та перевіркою актів виконаних підрядних робіт, що проводилась безпосередньо при ревізії Служби, охоплено вартість виконаних підрядних робіт на загальну суму 21474854,00 грн. встановлено наступне.

Проведеною перевіркою формування вартості виконаних робіт по об'єкту "Будівництво шляхопроводу на автомобільній дорозі Харків-Сімферополь-Севастополь на дільниці Красноград-Новомосковськ", естакада на км 59+500 (правий проїзд) (акт фКБ-2в №1 за липень 2008 встановлено, що субпідрядником АТ «Альпсервіс», при застосуванні в Акті (Ф. №КБ-2в) норми Е6-36-1, включено роботу машино-годин апарату піскоструменевого у кількості 2425,003 маш-год.

Відповідно до ДБН Д.2.7-2000 потреба в стисненому повітрі апарату піскоструменевого складає 70 м3 на годину. Отже загальна кількість стисненого повітря на даний об'єм робіт складає 2425x70= 169750 м3. Компресор пересувний з двигуном внутрішнього згорання, тиск до 686 кПа (7ат) подача 5 м3/хв, шифр ресурса (с 205-102) подає 300 м3 повітря на годину.

Таким чином загальна кількість роботи машино-годин компресора, при потребі в 169750 м3 становить 169750:300=566 машино-годин.

В той час в підсумковій відомості ресурсів робота компресора визначена в кількості 2425,003 машино-годин, що на 1859 машино-годин більше нормативної потреби,

Вищезазначене є порушенням вимог п.3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 275054,00 грн. з ПДВ та матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Крім зазначеного, встановлено завищення у вартості генпідрядних робіт, що виконувалися власними силами Мостозагону №12, у загальній сумі 3495,30 гривень. Вказане виникло внаслідок того, що у Актах (Ф.№КБ-2в) виконаних робіт за жовтень- листопад 2008 року, були враховані витрати труда, необхідні для виготовлення бетонної суміші та закладних деталей власними силами на будмайданчику за відповідними калькуляціями, при тому як бетонна суміш та закладні деталі, що включені у відомість ресурсів до Актів (Ф.№КБ-2в) виконаних робіт, були придбанні готовою продукцією і списані по рахунках 201 "Сировина і матеріали" за матеріальними звітами (Ф.№М-29) за період з 01.01.2008 р. по 30.03.2010 р.. Внаслідок вищеописаних порушень нанесено матеріальну шкоду державному бюджету на загальну суму 278549,30 грн.

Крім проведення зустрічних звірок шляхом виходу на об'єкти, у ході ревізії проведено перевірку правильності визначення вартості ремонтно-будівельних робіт за документами нижченаведених виконавців, наданими на запити про надання документів.

По Товариству з обмеженою відповідальністю "Росток-Елеком" суцільною перевіркою Актів (Ф.№КБ-2в) за грудень 2008 року на загальну суму 233060,00 грн. виявлено наступне:

- при формуванні складу прямих витрат у акті (Ф.№КБ-2в), надлишкові включені роботи по нормам МІ0-896-2, «Прослуховування і вимірювання перехідних затухань на парних кабелях», МІ 0-877-2 «Вимірювання перехідного затухання змонтованої підсилювальної ділянки на близькому кінці». Оскільки роботи з влаштування світлофорів не відносяться до робіт ДБН Д.2.3-10-99, збірника 10. «Обладнання зв'язку» необхідність вимірювання не була підтверджена ні підрядником, ні замовником, відповідними нормативними документами. Таким чином, порушено п.3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000.

- надлишковою включена ресурсна елементна норма М8-144-4 «Приєднування до затискувачів жил кабелів, проводів», так як приєднування проводів (чи кабелів) враховується, як правило, в складі робіт до норм на монтаж обладнання гр.595 Збірника 8 та гр. 115 Збірника 33.

Внаслідок зазначеного завищено вартість виконаних підрядних робіт на загальну суму 13895,48 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

По Приватному підприємству "Майстер Крокус" суцільною перевіркою Актів (Ф.№КБ-2в) за серпень-грудень 2008 року, квітень-жовтень 2009 року на загальну суму 470682,00 грн. виявлено наступне :

- при формуванні складу прямих витрат у актах (Ф.№КБ-2в) Підрядником невірно застосована ресурсна елементна кошторисна норма Е6-36-1 "Оброблення поверхонь піскоструменевим апаратом в ємкісних спорудах", яка не відповідає фактичному складу технологічних робіт. Крім того, для виконання роботи по нормі Е6-36-1 потрібно джерело електроенергії, яке на даній зупинці відсутнє.

Зазначене є порушенням вимог п.3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000;

- невірно застосована ресурсна елементна кошторисна норма на влаштування жолобів Е12-14-1, так як при обстеженні встановлено наявність влаштування звисів, що повинно розраховуватись по прямій нормі Е12-15-1;

- невірно застосована ресурсна елементна кошторисна норма Е12-1-1 на влаштування скатної м'якої покрівлі у 3 шари, при обстеженні встановлено влаштування м'якої покрівлі зупинки в один шар. Чим порушено правила визначення вартості виконаних робіт ДБН Д. 1.1-1-2000, роз'яснення надано у збірнику офіційних документів та роз'яснень «Ціноутворення у будівництві» №1 2000 стор.78. Таким чином, необхідно застосовувати ресурсну елементну кошторисну норму Р8-23-4 «Влаштування рулонних матеріалів на мастиці», яка відповідає фактичному складу технологічних робіт;

- при формуванні складу прямих витрат у актах (Ф.№КБ-2в), надлишковою включено по нормі Е8-35-2, витрати з улаштування риштувань. Оскільки загальна висота зупинки складає 2,5 м. Чим порушено п.1.1.3 Технічної частини ДБН 2.2-13-99, збірник 13 "Захист будівельних конструкцій устаткування від корозії", яким враховано виконання робіт на висоті до 4 м, без улаштування риштувань;

- невірно застосована ресурсна елементна кошторисна норма Е30-83-2 «Улаштування помостів для фарбування залізобетонних пролітних споруд мостів». Оскільки нормою передбачені роботи на влаштування підвісних пересувних помостів. Також, у застосованих нормах зі збірника 13 "Захист будівельних конструкцій устаткування від корозії", враховано виконання робіт на висоті до 4 м, без улаштування риштувань.

Контрольними обмірами виконаних робіт, що проводилися за участю представників «Замовника», «Генпідрядника» у присутності представника КРУ в Дніпропетровській області, проведеними за адресою вул. Орловській 33-а, встановлено завищення у обсягах виконаних робіт.

Внаслідок зазначеного Приватним підприємством "Майстер Крокус" завищено вартість підрядних робіт з благоустрою а/д Знамянка-Луганськ-Ізварине на суму 26013,12 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

По Приватному підприємству "Комплекс-М" суцільною перевіркою Актів (Ф.№КБ-2в) за грудень 2008 року на загальну суму 233060,00 грн., виявлено наступне :

- при формуванні складу прямих витрат у акті (Ф.№КБ-2в), надлишкові включені роботи по нормам МІ0-896-2, «Прослуховування і вимірювання перехідних затухань на парних кабелях», МІ 0-877-2 «Вимірювання перехідного затухання змонтованої підсилювальної ділянки на близькому кінці», оскільки роботи з влаштування світлофорів не відносяться до робіт ДБН Д.2.3-10-99, збірника 10 «Обладнання зв'язку». Необхідність вимірювання не була підтверджена ні підрядником, ні замовником, відповідними нормативними документами. Таким чином, порушено п.3.3.10.1 Правила визначення вартості будівництва (далі - ДБН Д. 1.1-1-2000), затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174.

- надлишковою включена ресурсна елементна норма М8-144-4 «Приєднування до затискувачів жил кабелів, проводів», так як приєднування проводів (чи кабелів) враховується, як правило, в складі робіт до норм на монтаж обладнання гр.595 Збірника 8 та гр.115 Збірника 33.

Внаслідок допущених порушень ПП "Комплекс-М" завищено вартість підрядних робіт на загальну суму 11256,48 грн., що призвело до матеріальної шкоди державному бюджету на вказану суму.

Внаслідок викладених у даному розділі порушень, що призвели до завищення вартості виконаних робіт, Службою автомобільних доріг України зайво, у порушення вимог п.2.21 ВБН Д.1.1.-218-1-2001 та п. 2.23 ВБН В.3.2.-218-180-2003 на утримання апарату отримано коштів на загальну суму 124228,62 грн.

Не усунуто на дату подачі позову порушень на суму 11256,48 грн.

На підставі ст. 10 Закону України від 26 січня 1993 року №2939 "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" позивачем стосовно відповідача була пред'явлена 02 серпня 2010 року вимога № 04-06-05-15/7932 про усунення порушень виявлених в ході проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області.

Вимогою було визначено необхідність опрацювати матеріали ревізії та вжити заходи щодо усунення виявлених порушень, розглянути питання щодо притягнення до відповідальності винних осіб, за результатами ревізії видати наказ по Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області.

В ході ревізії встановлено, що внаслідок порушень вимог п.3.1.10.9, п.3.2.5, п. 3.3.10.1 та п. 3.3.12 Правил визначення вартості будівництва, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174 (ДБН Д.1.1-1-2000), п.2.8, п.2.9 «Порядку визначення вартості будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення)» (ВБН Д. 1.1-218-1-2001), п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року №996-ХІУ; п. п. 2.1, .2, 2.14, 2.15 «Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку», затвердженого наказом МФУ від 24.05.1995 № 88, листа Міністерства фінансів України від 25.06.2001 №041-407-544/13-3385 "Щодо відшкодування витрат на службові відрядження" та роз'яснення Держбуду України в збірниках "Ціноутворення у будівництві" №10, 2001, стор.6, №2,2002, стор. 116, №9, 2001, стор.64, а також Пояснень щодо заповнення «Акту приймання виконаних підрядних робіт» (типової форми №КБ-2в), наведених у наказу Держбуду №237/5 Службою допущене завищення обсягів виконаних робіт, що призвело до незаконного використання коштів на загальну суму 6117910,83 грн., чим завдано збитків державному та обласному бюджетам.

У зв'язку із зазначеним відповідача було зобов'язано:

відшкодувати завищену вартість виконаних робіт підрядними організаціями на загальну суму 4901398,24 грн., в тому числі: ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" - 2556175,99 грн., ДП "Дніпропетровський облавтодор" - 1967514,89 грн., ВАТ "СПМК №90" - 9675,42 грн., TOB "Придніпров'я" -38317,56 грн., ВАТ "Мостобуд" - 278549,30 грн., TOB "Росток-Елеком" - 13895,48 грн., ПП "Майстер Крокус" - 26013,12 грн., ПП "Комплекс-М" - 11256,48 грн. шляхом перерахування зазначеної суми у дохід державного бюджету на реєстраційний рахунок 31114090700004 у ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач платежу УДКУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, код ЄДРПОУ 24245686, код платежу 21080500 "Інші надходження";

відшкодувати завищену вартість виконаних робіт підрядними організаціями на загальну суму 1092283,97 грн., в тому числі: ДЗАТ "Трест Дніпродорбуд" - 53438,40 грн. та ДП "Дніпропетровський облавтодор" - 1038845,57 грн. шляхом перерахування зазначеної суми у дохід обласного бюджету на реєстраційний рахунок 31412535700001 у ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач платежу ГУДКУ в Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23928791, код платежу 21080500 "Інші надходження";

перерахувати у дохід державного бюджету на реєстраційний рахунок 31114090700004 у ГУДКУ в Дніпропетровській області МФО 805012, одержувач платежу УДКУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, код ЄДРПОУ 242456 86, код платежу 21080500 "Інші надходження" зайво отримані на утримання Служби кошти у сумі 104917,73 грн. та перерахувати у дохід обласного бюджету на реєстраційний рахунок 31412535700001 у ГУДКУ в Дніпропетровській області МФО 805012, одержувач платежу ГУДКУ в Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23928791, код платежу 21080500 "Інші надходження" зайво отримані на утримання Служби кошти у сумі 19310,89 грн.;

при оплаті виконаних ремонтно-будівельних робіт забезпечити контроль за формуванням їх вартості у відповідності з вимогами Правил визначення вартості будівництва, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174 (ДБН Д. 1.1-1-2000), «Порядку визначення вартості будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення» (ВБН Д. 1.1 -218-1-2001), затвердженого наказом Державної служби автомобільних доріг України від 05.08.2003р. №370 із змінами та доповненнями;

в подальшому посилити контроль за достовірністю даних підрядних організацій, що включаються до актів виконаних робіт, шляхом систематичного підтвердження первинними документами вартості матеріальних ресурсів та їх перевезення, робочого часу роботи машин і механізмів, у тому числі на здійснення чергувань, а також перебазування асфальтозмішувальних установок;

забезпечити безумовне дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 року №1138 та Зміни №5 до ВБН Д.1.1-218-1-2001 «Порядок визначення вартості будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення» в частині включення у акти виконаних робіт матеріальних ресурсів, придбаних за зареєстрованими в Мінекономіки України цінами.

здійснити коригування термінів виконання робіт, зазначених в графіках розподілу обсягів робіт на 2010 рік, шляхом перенесення обсягів робіт з реконструкції та будівництва автомобільної дороги Знам'янка-Луганськ-Ізварине, а також будівництва автомобільної дороги Дніпропетровськ-Царичанка-Кобеляки-Решитилівка на суму 484619,2 тис.грн. шляхом їх перенесення на 2011- 2014 роки, або, в іншому випадку, розірвати договори;

при взятті зобов'язань дотримуватися вимог Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 №2542-111 та "Порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства України", затвердженого наказом Державного казначейства України від 09.08.2004 №136;

в подальшому закупівлі товарів, робіт і послуг здійснювати з дотриманням вимог чинних нормативно-правових актів щодо проведення тендерних процедур. При цьому, закупівлі товарів, робіт та послуг, вартість яких перевищує граничні межі встановлені чинним законодавством у сфері державних закупівель, здійснювати з проведенням відповідних тендерних процедур;

операції по бухгалтерському обліку Служби відображати з дотриманням вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-ХІУ, формування звітності та облік взаєморозрахунків здійснювати з дотриманням відповідних наказів Державного казначейства України;

результати ревізії розглянути на виробничій нараді, з можливою участю працівників державної контрольно-ревізійної служби.

За статтею 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що перевіряються.

Про вжиті заходи і виконання цих обов'язкових вимог відповідача було зобов'язано надіслати на ім'я заступника начальника управління відповідну письмову інформацію по всіх пунктах, з копіями, документів, підтверджуючих вжиті відповідачем заходи, до 15 серпня 2010 року та в подальшому щомісячно до 15 числа до повного усунення порушень на адресу КРУ в Дніпропетровській області (49600, м. Дніпропетровськ, вул. Свердлова, буд.22, корп.2.).

При прийнятті рішення по справі суд враховує, що постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 14 травня 2013 року було скасовано постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2012 року та позовні вимоги Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області задоволено частково. Скасовано вимогу про відшкодування завищеної вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт підрядною організацією ДЗАТ «Трест Дніпродорбуд» на суму 2 535 362, 99 грн. шляхом перерахування зазначених сум у дохід державного бюджету та вимогу про відшкодування завищеної вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт підрядною організацією ДЗАТ «Трест Дніпродорбуд» на суму 53 438, 40 грн. шляхом перерахування зазначених сум у дохід обласного бюджету. В решті позову відмовлено.

У зв'язку з тим, що чинні вимоги Державної фінансової інспекції відповідачем не виконуються, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Службу автомобільних доріг у Дніпропетровській області виконати вимоги від 02.08.2010 р. № 04-06-05-15/7932, а саме: відшкодувати завищену вартість виконаних робіт підрядними організаціями на загальну суму 2345222,25 грн., в тому числі: ДП "Дніпропетровський облавтодор" 1967514,89 грн., ВАТ "СПМК №90" - 9675,42 грн., TOB "Придніпров'я" -38317,5 грн., ВАТ "Мостобуд" - 278549,30 грн., TOB "Росток-Елеком" - 13895,48 грн., ПП "Майстер Крокус" - 26013,12 грн., ПП "Комплекс-М" - 11256,48 грн. шляхом перерахування зазначеної суми у дохід державного бюджету на реєстраційниі рахунок 31114090700004 у ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач платежу УДКУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, код ЄДРПОУ 24245686, код платежу 21080500 "Інші надходження";

відшкодувати завищену вартість виконаних робіт підрядним організаціями на загальну суму 1038845,57 грн., в тому числі: ДП "Дніпропетровський облавтодор" - 1038845,57 грн. шляхом перерахування зазначеної суми у дохід обласного бюджету на реєстраційний рахунок 31412535700001 у ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач платежу ГУДКУ в Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23928791, код платежу 21080500 "Інші надходження";

перерахувати у дохід державного бюджету на реєстраційний рахунок 31114090700004 у ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач платежу УДКУ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, код ЄДРПОУ 24245686, код платежу 21080500 "Інші надходження" зайво отримані на утримання Служби кошти у сумі 104917,73 грн. та перерахувати у дохід обласного бюджету на реєстраційний рахунок 31412535700001 у ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач платежу ГУДКУ в Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23928791, код платежу 21080500 "Інші надходження" зайво отримані на утримання Служби кошти у сумі 19310,89 гривень.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Суддя Постанова не набрала законної сили 06 вересня 2013 року. СуддяВ.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник