Постанова № 33389559, 28.01.2013, Овідіопольський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
28.01.2013
Номер справи
509/58/13- а
Номер документу
33389559
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 509/58/13- а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2013 року суддя Овідіопольського районного суду Кириченко П.Л. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області та Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

9 січня 2013 року позивачка звернулася до суду з названим позовом, у якому просила суд визнати протиправними дії Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області та Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 по розгляду запиту на інформацію ОСОБА_1 від 01.10.2012 р. щодо надання копії протоколу сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року та копій рішень сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року, а також, зобов'язати Великодолинську селищну раду Овідіопольського району Одеської області, у триденний строк надати ОСОБА_1»без вилучень і замальовувань копію протоколу сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року та копії рішень сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року і у той же строк подати суду звіт про виконання судового рішення, посилаючись на порушення відповідачами Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідачі, у десятиденний строк, встановлений ухвалою суду від 11.01.2013 року, не надали суду свої заперечення, що у відповідності до норм ст. 183-2, не є перешкодою для розгляду справи в порядку скороченого провадження.

Вважаю, що позов слід задовольнити частково з наступних підстав.

У статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» № 2939-УІ (далі - Закон № 2939-УІ) визначено, що публічна інформація -це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Згідно ч. 1 ст.3 Закону № 2939-УІ, право на доступ до публічної інформації гарантується обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;

Приписами ст. 19 Закону № 2939-УІ встановлено, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться в його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Відповідно до п/п 2 п. 1 ст. 15 Закону № 2939-УІ, розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізацій-них), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.

Аналогічна норма міститься і у п. 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»№ 280/97-ВР, за якою, акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Сільський , селищний , міський голова відповідно до пп. 1 ч. 4, ч. 5 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади. Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

З матеріалів справи вбачається, що 01 жовтня 2012 року позивачка ОСОБА_1 звернулася із запитом на інформацію до Великодолинської селищної ради, у якому просила надати письмову інформацію: копію протоколу сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року та копію рішень сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року.

03.10.2012 р. Великодолинський селищний голова ОСОБА_2 повідомив її з посиланням на п. 4. ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», що на інформаційний запит від 01.10.2012 року за № 6-К-834 стосовно надання копії протоколу сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року, копії рішень сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року, у зв'язку з тим, що надання відповіді на запит стосується пошуку серед великого обсягу інформації, Великодолинська селищна рада продовжує строк розгляду запиту до 20 днів.

Позивачка зазначає, що у подальшому, і через 20 днів, вона не отримала витребуваної інформації, або повідомлення про стан розгляду її запиту на інформацію, тому вважає, що її право на отримання витребуваної інформації порушено, внаслідок протиправних дій Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області та Великодолинського селищного голови ОСОБА_2

Нормами ч. 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.ч. 1. 2 ст. 23 Закону № 2939-УІ, рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Запитувач має право оскаржити, зокрема, ненадання відповіді на запит на інформацію.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону № 2939-УІ, відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, зокрема, винні у вчиненні таких порушень: ненадання інформації на запит, навмисне приховування або знищення інформації чи документів.

За такими обставинами дії суб'єкта владних повноважень Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 по задоволенню запиту на інформацію ОСОБА_1 суперечили правовим нормам Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про місцеве самоврядування в Україні», тому визнаються протиправними.

В частині задоволення позову щодо «вилучень і замальовувань»у витребуваній письмовій інформації, то це окреслення не може стосуватися до ще не наданої інформації, тому вважаю, що в цій частині позов задоволенню не підлягає.

В частині задоволені позову щодо Великолоинської селищної ради «про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії» вважаю , що позовні вимоги задоволенню не підлягають, так як селищна рада є колегіальним органом та її дії не можуть бути предметом захисту прав та інтересів позивач з урахуванням даного конкретного предмету позову .

При поданні позову позивач сплатив судовий збір в сумі 34 грн. 41 коп. Суд прийшов до висновку, що позов є обрунтований, а тому, відповідно до ст. 94 КАС України відшкодування понесених судових витрат підлягають стягненню з відповідача -Великодолинської селищної ради голова ОСОБА_2

Відповідач при розгляді даної справи суду не надав заперечь до позову , з урахуванням предмету позову , вважаєю за необхідним встановити для відповідача Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 строк для надання суду звіт про виконання постанови

Керуючись ст.ст. 6, 70, 71, 94, 112, 161-163 , 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області та до Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 -задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 по розгляду запиту на інформацію ОСОБА_1 від 01.10.2012 р. щодо надання копії протоколу сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року та копій рішень сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року.

Зобов'язати Великодолинську селищну раду голову ОСОБА_2 Овідіопольського району Одеської області надати ОСОБА_1 копію протоколу сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року

Зобов'язати Великодолинську селищну раду голову ОСОБА_2 Овідіопольського району Одеської області надати ОСОБА_1 копію рішеня сесії Великодолинської селищної ради VI скликання від 27.01.2012 року

Стягнути з Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, код ЄДРПОУ 04379410, судові витрати у сумі 34 грн. 41 коп.

В іншій частині позовних вимог -відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Овідіопольський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на протязі десяти днів з дня отримання копії постанови.

Встановити Великодолинській селищній раді голові ОСОБА_2 Овідіопольського району Одеської області у десяденний строк для подання субєктом владних повноважень до суду звіт про виконання постанови .

Суддя П. Л. Кириченко