ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
0 %" >20 серпня 2013 р.
Справа №801/7616/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Пакет Т.В.,
при секретарі судового засідання – Мельниковій А.М., /P>
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Феодосійської об’єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби до Комунального підприємства «Старокримський комунальник» про стягнення заборгованості.
Обставини справи: Феодосійська об’єднана державна податкова інспекція Автономної Республіки Крим Державної податкової служби звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Старокримський комунальник» про стягнення заборгованості сумі 109439,23 грн., посилаючись на те, що відповідач не сплачує у встановлені законом строки податкові зобов'язання зі сплати податку на додану вартість, збору за спеціальне використання водних ресурсів, плати за користування надрами, екологічного податку та плати за землю з юридичних осіб.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
>Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.30), про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов до суду не подав.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. ст. 122, 128 КАС України вважає можливим розглянути справу за відсутності представників позивача та відповідача.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності на час виникнення спірних правовідносин було визначено Законом України “Про державну податкову службу в України”, відповідно до ст. 4 якого Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, якому підпорядковуються зокрема Державна податкова інспекція в АР Крим.
Відповідно до підпункту 41.1.1 п. 41.1. статті 41 Податкового кодексу України контроль за дотриманням законодавства стосовно податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, покладається на органи державної податкової служби.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що Феодосійська об’єднана державна податкова інспекція Автономної Республіки Крим Державної податкової служби є органом виконавчої влади та суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Старокримський комунальник» зареєстроване 02 грудня 2011 року як юридичну особу, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.5).
Комунальне підприємство «Старокримський комунальник» перебуває на податковому обліку у Феодосійській об’єднаній податковій інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби з 05.12.2011 року за №11829.
Таким чином, Комунальне підприємство «Старокримський комунальник» є суб’єктом господарювання, юридичною особою, платником податків, яке зобов’язане виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку з здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до пункту 31.11 статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 34 Податкового кодексу України встановлено, що податковим періодом може бути календарний рік, календарний квартал, календарний місяць, календарний день.
Пунктом 203.1 ст.203 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що відповідачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2013 року, в якій відповідачем задекларовано суму податкових зобов’язань в розмірі 14428 гривень та податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2013 року, в якій відповідачем задекларовано суму податкових зобов’язань в розмірі 13792 гривень (а.с.14-19).
Відповідно до пунктів 328.1, 328.2, 328.3 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу.
Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
Збір сплачується платниками збору у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.
Судом встановлено, що відповідачем подано податкову декларацію збору за спеціальне використання води за 1 квартал 2013 року, в якій відповідачем задекларовано суму податкових зобов’язань в розмірі 65391,66 гривень (а.с.10-11).
Згідно із статтею 262 Податкового кодексу плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді:
- плати за користування надрами для видобування корисних копалин;
- плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.
Згідно статті 263 Податкового кодексу платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.
Платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин до закінчення визначеного розділом II Податкового Кодексу України граничного строку подання податкових розрахунків за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу України, податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин органу державної податкової служби: за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини; за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
Платник несе відповідальність за правильність обчислення суми плати за користування надрами для видобування корисних копалин, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків згідно з нормами цього Кодексу та інших законів України. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин до бюджету здійснюють органи державної податкової служби.
Судом встановлено, що відповідачем в порядку звітності до податкового органу надано податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2013 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає до сплати до бюджет складає 501,20 грн. (а.с.20).
Порядок сплати екологічного податку врегульований розділом 8 Податкового кодексу України.
Відповідно до 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
Згідно з п. 250.9 ст. 250 Податкового кодексу України якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до цієї статті Кодексу.
Судом встановлено, що відповідачем подано податкову декларацію екологічного податку за 1 квартал 2013 року, в якій відповідачем задекларовано суми податкових зобов’язань, зокрема: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення у сумі 1914,40 гривень, за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти у сумі 31,27 гривень, за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах у сумі 9914,40 грн. (а.с.21).
Пунктом 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України визначене, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до уточнюючої податкової декларації з плати за землю за 2013 рік від 16.05.2013 року №13000002335, поданої відповідачем у порядку звітності, нараховано земельного податку в розмірі 2530,99 грн. за січень 2013 року (а.с.11-13).
Також, за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання з плати за землю з юридичних осіб, податковим повідомленням-рішенням Феодосійської ОДПІ АР Крим ДПС від 26.04.2013 року №0000741500 до відповідача застосовані штрафні санкції у сумі 944,89 грн. (а.с.23).
У визначені законодавством строки суми самостійно задекларованих та узгоджених податкових зобов’язань відповідачем сплачені не були, у зв’язку з чим в нього виник податковий борг у загальному розмірі 109439,23 грн., про що свідчать наявні в матеріалах справи докази, досліджені судом.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно підпункту 14.1.153 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України визначено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до пункту 59.4 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача була надіслана податкова вимога №10 від 12.03.2012 року, яка була вручена останньому 22.03.2012 року та вимога №10/2 від 12.06.2012 року, яка була вручена 22.06.2012 (а.с.24).
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми податкового боргу, вказані вимоги є узгодженими.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача, яку просить стягнути позивач, становить 109439,23 грн.
Відповідно до ст. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати податкового боргу в сумі 109439,23 грн., суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та їх належить задовольнити у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 69-71, 94, 158, 159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Комунальне підприємство «Старокримський комунальник», заборгованість у загальному розмірі 109439 (сто дев’ять тисяч чотириста тридцять дев’ять) грн. 23 коп., з яких:
- податок на додану вартість у сумі 28220,00 грн. на р/р 31118029700116 в УДКС в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37830627, МФО 824026, одержувач – місцевий бюджет Старокримської міської ради, код платежу 14010100;
- збір за спеціальне використання води у сумі 65391,66 грн. на р/р 31416504700117 в УДКС в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37830627, МФО 824026, одержувач – місцевий бюджет Старокримської міської ради, код платежу 13020200;
- плата за користування надрами у сумі 501,20 грн. на р/р 33114366700116 в УДКС в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37830627, МФО 824026, одержувач – місцевий бюджет Кіровського район, код платежу 13030100;
- екологічний податок (надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) у сумі 1904,82 грн. на р/р 33117362700117 в УДКС в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37830627, МФО 824026, одержувач – місцевий бюджет Старокримської міської ради, код платежу 19010100;
- екологічний податок (надходження від викидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти) в сумі 31,27 грн. на р/р 33116363700117 в УДКС в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37830627, МФО 824026, одержувач – місцевий бюджет Старокримської міської ради, код платежу 19010200;
- екологічний податок (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах) у сумі 9914,40 грн. на р/р 33115364700117 в УДКС в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37830627, МФО 824026, одержувач – місцевий бюджет Старокримської міської ради, код платежу 19010300;
- плата за землю з юридичних осіб в сумі 3475,88 грн. на р/р 33215811700117 в УДКС в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37830627, МФО 824026, одержувач – місцевий бюджет Старокримської міської ради, код платежу 13050100.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.В.Пакет