Ухвала суду № 33342216, 05.09.2013, Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
05.09.2013
Номер справи
442/5534/13-а
Номер документу
33342216
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 442/5534/13-а

Провадження № 2-а/442/280/2013

У Х В А Л А

Іменем України

05 вересня 2013 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

у складі:

головуючого - судді Івасівки А.П.

при секретарі - Грабар Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу ДВС Дрогобицького міськрайонного управління юстиції - третьої особи ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення штрафу,-

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду із позовною заявою, в якій просить скасувати постанову ВП №31404395 від 05.08.2013 року про накладення штрафу в розмірі 340 грн., винесену державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Баб»як Л.В.

Вислухавши думку сторін - позивача ОСОБА_1, його представника - адвоката ОСОБА_3 представника відповідача Баб»як Л.В., третю особу - ОСОБА_2 та його представника ОСОБА_5, які відносно передачі справи за предметною підсудністю до окружного суду не заперечили, а також вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність передачі справи за предметною підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 3 цього Кодексу суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 цього Кодексу учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 4 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Однак постанови державного виконавця про накладення штрафу належать до видів відповідальності за невиконання без поважних причин рішення, що зобов'язує боржника вчинити певні дії.

Отже, на думку суду, накладення штрафу не можна вважати дією, що вичиняється саме на виконання судового рішення згідно виконавчого документа, оскільки прийнята державним виконавцем постанова про накладення штрафу на боржника, не виконана самостійно, є підставою для її примусового виконання.

Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» постанови державного виконавця про накладення штрафу є виконавчими документами.

З огляду на викладене, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи з приводу оскарження постанов державного виконавця про накладенням штрафу, прийнятих у виконавчих провадженнях щодо примусового виконання усіх виконавчих документів, незалежно від того, яким органом, у тому числі судом якої юрисдикції, вони видані, Аналогічна позиція викладена у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №3 із змінами і доповненнями від 14 вересня 2012 року №10.

При цьому ч. 2 ст. 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до п. 6 постанови № 2 від 06 березня 2008 року Пленуму Вищого Адміністративного Суду України у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності, суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді. Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанції з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Таким чином, враховуючи, що відповідач у справі належить до складу визначених зазначеною вище нормою осіб, суд приходить до висновку щодо підсудності справи окружному адміністративному суду, а не місцевому загальному суду як адміністративному, як наслідок необхідності передачі такої на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю.

Керуючись ст..ст. 6, 11 18, 22 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділу ДВС Дрогобицького міськрайонного управління юстиції - третьої особи ОСОБА_2 про скасування постанови від 05.08.2013 року ВП №31404395, винесеної державним виконавцем відділу виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Баб»як Л.В. про накладення штрафу - передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Львівської області через Дрогобицький міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Суддя А.П. Івасівка