ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 вересня 2013 року № 826/10121/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва
до
Комунального підприємства "Київпастранс" в особі Трамвайного ремонтно-експлуатаційного депо імені Шевченка
> TR>про
стягнення заборгованості в розмірі 144 924,99 грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач – Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва - звернувся до суду з вимогою про стягнення з Комунального підприємства «Київпастранс» в особі Трамвайного ремонтно-експлуатаційного депо імені Шевченка - заборгованості по відшкодування суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №2 в сумі 144 924,99 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, відповідачем, в порушення вимог пп. 6.8 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, не сплачено заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №2 в сумі 144 924,99 грн. Позивач клопотав про вирішення справи без його участі.
Відповідач – Комунальне підприємство «Київпастранс» в особі Трамвайного ремонтно-експлуатаційного депо імені Шевченка - письмових пояснень по суті позовних вимог не надав, явку уповноваженого представника в судове засіданні не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у різі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. FONT>/P>
ass="fs129">Враховуючи, що позивач клопотав про вирішення справи без його участі, оскільки відповідач належним чином повідомлений про час, дату та місце судового засідання в судове засідання не прибула, а також з огляду на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд прийшов до висновку про доцільність розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Трамвайне ремонтно-експлуатаційне депо імені Шевченка комунального підприємства «Київпастранс» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та має заборгованість по відшкодування суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №2 в сумі 144 924,99 грн.
Пунктом 2 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон № 1058-IV) встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону № 1058-IV в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом “Про пенсійне забезпечення”. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно абзацу 4 п. 1 ст. 23 Закону № 1058-IV об’єктом оподаткування для платника збору, визначених п. 1,2 статті 1 цього Закону (суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, об’єднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філій, відділень та інших відокремлених підрозділів платників, що не мають статусу юридичної особи, розташованих на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади), крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (зокрема особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України), до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про Пенсійне забезпечення». Згідно абзацу 3 п. 1 ст. 4 цього ж Закону на обов’язкове державне пенсійне страхування встановлюється ставка збору в розмірі 100 відсотків від об’єкта оподаткування, визначеного абз. 4 п. 1 ст. 2 цього Закону.
Згідно абз. 3 п. 1 ст. 4 цього ж Закону на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюється ставка збору в розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацем четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Відповідно до п. 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ) в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону ( 1058-15 ) застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
З матеріалів справи вбачається, що у Відповідача виникла заборгованість по відшкодування суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №2 в сумі 144 924,99 грн. за квітень-травень 2013 року.
Судом встановлено, що розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за списком №2 за вказаний період отримані відповідачем, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового повідомлення адресату.
Відповідно до п. 6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Доказів, які б свідчили про погашення суми заборгованості на день розгляду справи у суді, не має. Також, відсутні докази оскарження розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за списком №2 за вказаний вище період, а тому сума недоїмки, вважається узгодженою.
Відповідно до п.1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року №121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 даного Положення передбачено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються з коштів Пенсійного фонду України. Відповідно до п.15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Згідно з Положенням про управління Пенсійного фонду України в Святошипському районі м. Києва, управління є органом Пенсійного фонду України, яке виконує функції, щодо повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються з коштів Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи, що сума заборгованості є узгодженою, доказів погашення Відповідачем заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за списком №2 за квітень-червень 2013 року в сумі 144 924,99 грн. не має, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 17, 69, 70, 71, 106, 107, 121, 158 – 163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПОСТАНОВИВ:
1. Задовольнити позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва
2. Стягнути з комунального підприємства «Київпастранс» (код ЄДРПОУ 31725604) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2 в розмірі 144 924 (сто сорок чотири тисячі дев’ятсот двадцять чотири) грн. 99 коп. на користь Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва (р/р 256053012612 в Головному управління Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код ЄДРПОУ 22869431).
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя В.І. Келеберда