Постанова № 33319657, 27.08.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2013
Номер справи
808/6746/13-а
Номер документу
33319657
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2013 року

Справа № 808/6746/13-а

м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Артоуз О.О.

при секретарі судового засідання Філоненко Ю.М.

розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗерноСервісАгро»

до: Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському

районі Запорізької області

про: скасування вимоги про сплату недоїмки та

рішення про застосування штрафних санкцій

ВСТАНОВИВ:

06 серпня 2013 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗерноСервісАгро» до Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області, в якому позивач просить: скасувати вимогу №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату недоїмки у розмірі 77 518,19 грн.; скасувати рішення №199 від 16.04.2013 про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у розмірі 38 759,10 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проведеною перевіркою пенсійним фондом встановлено, що позивачем занижено єдиний внесок у звітах жовтня та листопада 2011 року, чим порушено п.1 ст. 7, п.2 ст.9 Закону України від 08.07.2011 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у зв’язку з чим 05.03.2013 пенсійним фондом прийнято вимогу № Ю - 216 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на суму 77 518,19 грн. та рішення №199 від 16.04.2013 про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у розмірі 38 759,10 грн. У зв’язку з тим, що позивачем було сплачено єдиний внесок за жовтень та листопад 2011 року у повному обсязі та у строк встановлений ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у пенсійного фонду були відсутні підстави для винесення вимоги про сплату боргу та рішення застосування штрафних санкцій. На підставі вищезазначеного позивач просить задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечує, з підстав зазначених у письмових запереченнях (вх. 33829 від 21.08.2013) зокрема зазначає, що відповідно до п.3.1 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за № 1014/18309 (далі Порядок), страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Відповідно до п.5.1 розділу V цього ж Порядку, у разі виявлення помилки у звіті, страхувальник мас право до закінчення терміну подання цього звіту повторно сформувати та подати звіт до органу Пенсійного фонду за місцем взяття на облік. Чинним вважається останній електронний звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності, визначених ним Порядком — тобто не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Оскільки 17.11.2011 та 19.12.2011 звіти за жовтень та листопад 2011 року були подані з помилками, то виправлення необхідно було здійснити в місяці, в якому виявлені помилки та не допустити заниження єдиного внеску, тобто до 20.11.2011 та 20.12.2011.Однак позивачем звіти з вірним нарахуванням єдиного внеску за жовтень та листопад 2011 подані 16.02.2012 чим порушено п.п.4 п.2 ст. 6 Закону України від 08.07.2011 №2464-VІ. На підставі вищевикладеного вважає, що вимога №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату недоїмки та рішення №199 від 16.04.2013 про застосування штрафних санкцій прийняті пенсійним фондом у порядку встановленому чинним законодавством, а тому підстави для їх скасування відсутні. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Представники сторін надали до суду заяви про розгляд справи без їх участі.

Згідно із ч. 3 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Керуючись приписами ст. 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, прийшов до наступного висновку.

В період з 09.10.2012 по 23.10.2012, на підставі направлення №101 від 09.10.2012, відповідно до наказу №71 від 21.09.2012 та повідомлення №3333/03-20 від 25.09.2012 фахівцями УПФУ в Гуляйпільському районі проведена планова перевірка ТОВ «ЗерноСервісАгро» щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за період з 01.05.2010 по 22.10.2012.

За результатами проведеної перевірки складено Акт №75 від 23.10.2012, яким встановлено, що платником в звітах жовтня та листопада 2011 року занижено нарахований єдиний внесок в розмірі 37,26 % на 77509,93 грн., чим порушено п.1 ст. 7, п.2 ст. 9 Закону України від 08.07.2011 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме:

- в звіті жовтня 2011 року платником задекларовано єдиного внеску у розмірі 4392,35 грн. при необхідності - 42914,74 грн., що призвело до заниження внеску в розмірі 37,26 % на 38 522,39 грн.

- в звіті листопада 2011 року платником задекларовано єдиного внеску у розмірі 0,00 грн. при необхідності 38987,54 грн., що призвело до заниження внеску в розмірі 37,26 % на 38 987,549 грн.

На підставі Акту №75 від 23.10.2012, УПФУ в Гуляйпільському районі складено та направлено на адресу ТОВ «ЗерноСервісАгро» вимогу № Ю 205 від 23.10.2012 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальну суму 76381,78 грн. та рішення № 376 від 23.10.2012 про застосування штрафних санкцій у розмірі 38 190,89 грн. за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.

Вищевказане рішення та вимога оскаржені ТОВ «ЗерноСервісАгро» в досудовому порядку та за результатами розгляду скарг вимога № Ю - 205 від 23.10.2012 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальну суму 76381,78 грн. та рішення № 376 від 23.10.2012 про застосування штрафних санкцій у розмірі 38190,89 грн. за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску скасовані.

05.03.2013 УПФУ в Гуляйпільському районі прийнято вимогу № Ю-216 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальну суму 77 518,19 грн.

19.03.2013 ТОВ «ЗерноСервісАгро» звернулось до УПФУ в Гуляйпільському районі із заявою про узгодження вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску (вих. №19/03-73).

Рішенням УПФУ в Гуляйпільському районі №1097/03 від 22.03.2013 вимогу №216 від 05.03.2013 залишено без змін, а заяву ТОВ «ЗерноСервісАгро» №19/03-73 від 19.03.2013 без задоволення.

08.04.2013 ТОВ «ЗерноСервісАгро» звернулось до ГУ ПФУ в Запорізькій області зі скаргою (вих. №08/04-79) на рішення УПФУ в Гуляйпільському районі №1097/03 від 22.03.2013 про результати розгляду заяви про узгодження вимоги №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску.

Рішенням ГУ ПФУ в Запорізькій області №3280/05 від 23.04.2013, скаргу ТОВ «ЗерноСервісАгро» залишено без задоволення, рішення УПФУ в Гуляйпільському районі №1097/03 від 22.03.2013 та вимогу №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску залишено без змін.

13.05.2013 ТОВ «ЗерноСервісАгро» звернулось до Пенсійного фонду України із повторною скаргою (вих. №13/05-90) на рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області №3280/05 від 23.04.2013 про результати розгляду скарги на рішення УПФУ в Гуляйпільському районі №1097/03 від 22.03.2013 про результати розгляду заяви про узгодження вимоги №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску.

Рішенням Пенсійного фонду України №18735/09-10 від 19.07.2013, скаргу ТОВ «ЗерноСервісАгро» залишено без задоволення, а рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області №3280/05 від 23.04.2013, рішення УПФУ в Гуляйпільському районі №1097/03 від 22.03.2013 та вимогу №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску без змін.

Крім того, 16.04.2013 УПФУ в Гуляйпільському районі винесено рішення №199 про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійоного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, за яким до ТОВ «ЗерноСервісАгро» застосовано штрафну санкцію у розмірі 38759,10 грн.

30.04.2013 ТОВ «ЗерноСервісАгро» звернулось до ГУ ПФУ в Запорізькій області зі скаргою (вих. №30/04-85) на рішення №199 від 16.04.2013.

Рішенням ГУ ПФУ в Запорізькій області №4065/05 від 23.05.2013, скаргу ТОВ «ЗерноСервісАгро» залишено без задоволення, рішення УПФУ в Гуляйпільському районі № 199 від 16.04.2013 залишено без змін.

10.06.2013 ТОВ «ЗерноСервісАгро» звернулось до Пенсійного фонду України із повторною скаргою (вих. №10/06-108) на рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області №4065/05 від 23.05.2013 про результати розгляду скарги на рішення №199 від 16.04.2013 про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійоного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.

Рішенням Пенсійного фонду України №16737/09-10 від 01.07.2013, скаргу ТОВ «ЗерноСервісАгро» залишено без задоволення, а рішення УПФУ в Гуляйпільському районі №199 від 16.04.2013 та рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області №4065/05 від 23.05.2013 без змін.

Не погодившись з вимогою №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату недоїмки у розмірі 77 518,19 грн. та рішенням №199 від 16.04.2013 про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у розмірі 38 759,10 грн. ТОВ «ЗерноСервісАгро» звернулось до суду із вищезазначеним позовом.

Враховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗерноСервісАгро» (код ЄДРПОУ 33559156) є юридичною особою та зареєстроване Гуляйпільською районною державною адміністрацією Запорізької області 12.05.2005, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи №639206.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗерноСервісАгро» є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та знаходиться на обліку в УПФУ в Гуляйпільському районі з 12.05.2005.

Нарахування, обчислення та сплата єдиного соціального внеску регламентується Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон 2464-VI), Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5 (далі - Інструкція).

Згідно з пунктом 1 частити 2 статті 6 Закону 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 7 Закону 2464-VI єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону (до яких відноситься ТОВ «ЗерноСервісАгро») нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно - правовими договорами.

Згідно з частиною 2 статті 9 Закону 2464-VI обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Відповідно до підпункту 4.3.1. пункту 4.3. Інструкції, обчислення єдиного внеску здійснюється щомісячно на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.

Відповідачем не надано доказів відсутності або неправильного оформлення позивачем бухгалтерських та інших документів, які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.

Відповідно до підпункту 4.3.6 пункту 4.3. Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Згідно з підпунктами 4.2.1, 4.2.3 пункту 4.2. Інструкції сплата єдиного внеску здійснюється платниками виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування. Днем сплати єдиного внеску вважається день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунка платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду.

Відповідно до пункту 4 частити 2 статті 6 Закону 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Відповідно до пункту 3.1. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року № 22-2 (надалі - Порядок подання звіту) страхувальники, зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.

Згідно з пунктом 4.1. Порядку подання звіту, звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок.

Судом встановлено, що позивачем, шляхом застосування електронної форми звітності з використанням електронного цифрового підпису, через центр обробки електронних звітів, до пенсійного фонду 17.11.2011 подано звіт за жовтень місяць 2011 року щодо нарахування єдиного внеску за ставкою 37,26 % на суми заробітної плати у розмірі 42 914,74 грн., та 19.12.2011 подано звіт за листопад місяць 2011 року щодо нарахування єдиного внеску за ставкою 37,26 % на суми заробітної плати у розмірі 38 987,53 грн.

Факт подання позивачем зазначеної звітності у межах строків передбачених чинним законодавством України (до 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом), а також прийняття такого звіту органами Пенсійного фонду, підтверджується відповідними роздруківками електронних квитанцій з програми обробки електронних звітів, які містяться в матеріалах справи.

Однак, при відправленні звіту, позивачем було отримано попередження щодо невірного нарахування єдиного внеску по 37,26%.

16.02.2012 ТОВ «ЗерноСервісАгро» до УПФУ в Гуляйпільському районі повторно подано звіти за жовтень та листопад 2011 року з використанням електронного цифрового підпису з вірним нарахуванням єдиного внеску в розмірі 37,26 %.

Проте, судом встановлено, що 19.10.2011 та 04.11.2011 ТОВ «ЗерноСервісАгро» на рахунок управління Пенсійного фонду, відкритий в органах Державного казначейства України, перераховано суму єдиного внеску у розмірі 14 590,20 грн. та 24 298,04 грн. (відповідно), що підтверджується відповідними банківськими документами, копії яких містяться в матеріалах справи.

З урахуванням існуючої переплати у розмірі 5000,11 грн. та перерахованого єдиного внеску на загальну суму 38888,24 грн., суд приходить до висновку, що позивачем нарахована та сплачена сума єдиного внеску за жовтень 2011 року у розмірі 43888,35 грн. у встановлений чинним законодавством строк та відповідає сумі єдиного внеску, «обчисленій» пенсійним фондом за жовтень місяць 2011 року, яка визначена в акті перевірки.

Також, 18.11.2011та 06.12.2011 позивачем на рахунок пенсійного фонду, відкритий в органах Державного казначейства України, перераховано суму єдиного внеску у розмірі 14741,99 грн. 24 245,54 грн. (відповідно), що також що підтверджується відповідними банківськими документами, копії яких містяться в матеріалах справи, а відтак у встановлений чинним законодавством України строк позивачем нараховано та сплачено 38 987.53 грн. суму єдиного внеску за листопад місяць 2011 року, що також відповідає сумі єдиного внеску, обчисленій відповідачем за листопад місяць 111 року та встановленій в акті перевірки.

З урахуванням вищезазначеного та у зв’язку з тим, що у позивача не існувало боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску за жовтень та листопад 2011 року у УПФУ в Гуляйпільському районі були відсутні правові підстави для винесення вимоги про сплату недоїмки.

Відповідно до частини 2 статті 6 та статті 9 Закону 2464-VI на платників єдиного внеску покладено обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати та сплачувати єдиний внесок, а на територіальні органи Пенсійного фонду - здійснювати контроль за своєчасним нарахуванням та сплатою такими платниками єдиного внеску, шляхом його обчислення.

Відповідно до пункту 6.2. Інструкції сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до законодавства є недоїмкою.

Згідно з підпунктом 4.3.6 пункту 4.3. Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що

настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Із системного аналізу вищевказаних норм слугує, що недоїмкою вважається сума єдиного внеску, яка не нарахована за відповідний базовий звітний період та не сплачена платником (або несплачена платником) до 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

За таких умов, не нарахована, але сплачена сума єдиного внеску у визначений строк не є недоїмкою.

Передумовою сплати єдиного внеску у визначеному законодавством розмірі та строки є його правильне нарахування. Суд вважає, що допущені при оформлені звіту помилки, які не перешкоджали ТОВ «ЗерноСервісАгро» правильно та у повному обсязі сплатити єдиний внесок не можуть бути підставою для нарахування недоїмки.

Відповідно до п.3 ч. 11 ст. 25 Закону 2464-VI за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

З аналізу вищезазначеної норми випливає висновок, що передбачена нею санкція застосовується до платника внеску за не нарахування єдиного внеску та при подальшому нарахуванні відповідних сум органом Пенсійного фонду або самим платником. При цьому, не нарахування має бути фактичним, тобто таким, у наслідок якого відповідні грошові кошти не надійшли до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Крім того, згідно з частиною 3 статті 25 Закону, суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Отже, суд зауважує, що застосування УПФУ в Гуляйпільському районі штрафних санкцій можливе виключно при наявності недоїмки зі сплати єдиного внеску.

На день прийняття рішення №199 від 16.04.2013 у ТОВ «ЗерноСервісАгро» не існувало боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску за жовтень та листопад місяць 2011 року, а відтак у відповідача відсутні правові підстави для застосування штрафних санкцій відносно ТОВ «ЗерноСервісАгро» у розмірі 38 759,10 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 статті 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 11 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено законність та обґрунтованість оскаржуваної вимоги №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату недоїмки та рішення №199 від 16.04.2013 про застосування штрафних санкцій, тому адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗерноСервісАгро» до Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області про скасування вимоги про сплату недоїмки та рішення про застосування штрафних санкцій задовольнити в повному обсязі.

Скасувати вимогу Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області №Ю-216 від 05.03.2013 про сплату недоїмки у розмірі 77 518,19 грн.

Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області №199 від 16.04.2013 про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у розмірі 38 759,10 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗерноСервісАгро» (код ЄДРПОУ 33559156) 1163 (одна тисяча сто шістдесят три гривні ) грн. 00 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні – з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.О. Артоуз