Постанова № 33309912, 29.08.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2013
Номер справи
805/11685/13-а
Номер документу
33309912
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2013 р. Справа № 805/11685/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області

до відповідача: Державного підприємства «Селидіввугілля» м. Селидове

про: стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника, на суму податкового боргу, яка складає 6027531 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області, звернувся до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Селидіввугілля» м. Селидове про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника, на суму податкового боргу, яка складає 6027531 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем не сплачено самостійно визначені податкові зобов'язання, в зв'язку з чим за червень 2013 року виникла заборгованість в розмірі 9017531 грн.

При цьому на частину вищевказаного податкового зобов'язання підприємству було надано розстрочення у сумі 2990000 грн. Таким чином на момент розгляду справи сума заборгованості з податку на додану вартість за червень 2013 року складає 6027531 грн.

29.08.2013 року позивач через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі свого представника.

27.08.2013 року відповідач через канцелярію суду надав заяву, відповідно до якої проти задоволення позовних вимог не заперечує та просить суд відстрочити виконання судового рішення на 3 роки.

Крім того 29.08.2013 року відповідачем через канцелярію суду надано заяву, відповідно до якої проти задоволення позовних вимог не заперечує та просить суд розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до заяви позивача від 29.08.2013 року проти відстрочення виконання судового рішення на 3 роки податковий орган не заперечує.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Державне підприємство «Селидіввугілля» м. Селидове зареєстровано в якості юридичної особи, включено до ЄДРПОУ за № 33426253 та перебуває на обліку в Красноармійській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області як платник податків.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 41.1.1. п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 41.15 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Таким чином, позивач, Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому, зокрема, Податковим кодексом України.

За приписами п. 46.1. ст. 46 Податкового Кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість відповідача перед бюджетом зі сплати податку на додану вартість утворилась в зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання відповідно до податкової декларації з ПДВ № 9043327818 від 18.07.2013 року за червень 2013 року, відповідно до якого відповідачем самостійно визначено суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню та сплаті в розмірі 9017531 грн.

Статтею 100 Податкового Кодексу України передбачено розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків.

На підставі вищевказаної норми, на частину податкового зобов'язання за червень 2013 року підприємству надано розстрочення у сумі 2990000 грн.

Таким чином сума заборгованості відповідача перед бюджетом зі сплати податку на додану вартість за вищевказаний період складає 6027531 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В зв'язку з наявною заборгованістю та на підставі картки особового рахунку платника податків, податковим органом прийняті перша податкова вимога № 1/92 від 01.07.2005 року на суму 47662577,06 грн. та друга податкова вимога № 2/103 від 05.08.2005 року на суму 81629904,39 грн., які отримані уповноваженою особою відповідача 04.07.2005 року та 09.08.2005 року відповідно, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції на вимогах.

Доказів оскарження в судовому або адміністративному порядку вищевказаних вимог суду не надано.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Як зазначено у п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до заяви відповідач проти задоволення позовних вимог в сумі 6027531 грн. не заперечує.

Відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову (ст. 112).

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Крім того, відповідно до заяви відповідача № 4/1570 від 22.08.2013 року, підприємство просить суд відстрочити виконання судового рішення на 3 роки, в зв'язку з тяжким фінансовим становищем на підприємстві.

Відповідно до заяви позивача від 29.08.2013 року проти відстрочення виконання судового рішення на 3 роки податковий орган не заперечує.

Відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Розглянувши заяву про відстрочення виконання судового рішення та додані до неї документи, а також заяву позивача відповідно до якої податковий орган не заперечує проти відстрочення виконання судового рішення на 3 роки, суд дійшов висновку про задоволення зазначеного клопотання та про відстрочення виконання судового рішення на 3 роки.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, не стягується.

На підставі вищевикладеного, керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Державного підприємства «Селидіввугілля» м. Селидове про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника, на суму податкового боргу, яка складає 6027531 грн. - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Селидіввугілля» м. Селидове кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника, на суму податкового боргу, яка складає 6027531 грн. (шість мільйонів двадцять сім тисяч п'ятсот тридцять одна гривня).

Встановити порядок виконання судового рішення шляхом відстрочення виконання судового рішення на 3 роки.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Олішевська B.В.