Справа № 3-5767/13
№760/15909/13-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної митної служби України Київська регіональна митниця про притягнення до адміністративної ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закордонний паспорт громадянина України НОМЕР_3 виданий 24.11.2010 органом 1402, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1, працює на підприємстві «Гаів» водієм,
за ст. 472 МК України, -
В С Т А Н О В И В:
24 липня 2013 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил.
Відповідно до протоколу №0197/10000/13 про порушення митних правил від 14 березня 2013 року, 18.02.2013 року о 10 год. 25 хв. в м. Києві по вул. Жмеринська, інспекторами спецзагону ДПС ОП при МВС України був зупинений легковий транспортний засіб марки VW, модель PASSAT, 1999 року виготовлення, двигун дизельний об'ємом 2496 смі, реєстраційний номерний знак НОМЕР_4 (країна реєстрації Литва), кузов НОМЕР_5 під керуванням громадянина України ОСОБА_1
Згідно з свідоцтвом НОМЕР_6 про реєстрацію автомобіля, власником являється підприємство PRIVACIOS IMONES «GAIV» FILIALAS (KAUNAS, ASIGALIO G. 35-28 Литва)/Пріваціос Імонес «Гаів» Філіалас (Каунас, Асігаліо г.35-38, Литва).
18.02.2013 року інспекторами спецзагону ДПС ОП при МВС України було доставлено зазначений автомобіль разом з водієм до Київської регіональної митниці.
Відповідно до наявної інформації, яка міститься в Єдиній Автоматизованій Інформаційній Системі Держмитслужби України (далі ЄАІС ДМСУ), 20.09.2012 року о 23 год. 34 хв. по смузі руху «червоний коридор» в напрямку «в'їзд в Україну» через пункт пропуску «Нові Яриловичі - Нова Гута» митного поста «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці в'їхав громадянин України ОСОБА_1 на вказаному автомобілі без здійснення декларування даного автомобіля (декларувались особисті речі та валюта). Автомобіль пропущений на митну територію України без оподаткування митними платежами.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 472 МК України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся.
Представник Прокуратури Солом'янського району м. Києва у суді підтримала складений щодо ОСОБА_1 протокол про порушення митних правил.
Представник Державної митної служби України Київська регіональна митниця у судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил №0197/10000/13 за ст. 473 МК України.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.
Встановлено, що 18.02.2013 року о 10 год. 25 хв. в м. Києві по вул. Жмеринська, інспекторами спецзагону ДПС ОП при МВС України був зупинений легковий транспортний засіб марки VW, модель PASSAT, 1999 року виготовлення, двигун дизельний об'ємом 2496 смі, реєстраційний номерний знак НОМЕР_4 (країна реєстрації Литва), кузов НОМЕР_5 під керуванням громадянина України ОСОБА_1
Згідно з свідоцтвом НОМЕР_6 про реєстрацію автомобіля, власником являється підприємство PRIVACIOS IMONES «GAIV» FILIALAS (KAUNAS, ASIGALIO G. 35-28 Литва)/Пріваціос Імонес «Гаів» Філіалас (Каунас, Асігаліо г.35-38, Литва).
18.02.2013 року інспекторами спецзагону ДПС ОП при МВС України було доставлено зазначений автомобіль разом з водієм до Київської регіональної митниці.
Відповідно до наявної інформації, яка міститься в Єдиній Автоматизованій Інформаційній Системі Держмитслужби України (далі ЄАІС ДМСУ), 20.09.2012 року о 23 год. 34 хв. по смузі руху «червоний коридор» в напрямку «в'їзд в Україну» через пункт пропуску «Нові Яриловичі - Нова Гута» митного поста «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці в'їхав громадянин України ОСОБА_1 на вказаному автомобілі без здійснення декларування даного автомобіля (декларувались особисті речі та валюта). Автомобіль пропущений на митну територію України без оподаткування митними платежами.
14 березня 2013 року стосовно ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил №0197/10000/13 за ст. 473 МК України.
Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 24.05.2013 року провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України закрито, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постановою Апеляційного суду м. Києва від 27.06.2013 року постанову Солом'янського районного суду м. Києва від 24.05.2013 року якою було закрито провадження по справі відносно ОСОБА_1 про порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення було скасовано.
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України було повернуто до Київської регіональної митниці для проведення додаткової перевірки.
При виконанні постанови Апеляційного суду м. Києва було встановлено.
Відповідно до п. 4 Порядку обліку, зберігання, оцінки вилученого митними органами майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію, передачі його органам державної виконавчої служби і розпоряджанням ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2001 року №1724 попередня оцінка майна проводиться митними органами самостійно, а у випадках, визначених законодавством, - із залученням суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання на момент взяття його на облік з урахуванням таких вимог: транспортних засобів - з урахуванням ринкових цін та фактичного їх стану на день оцінки, а автомобілів, крім того, з урахуванням податків та зборів, що справляються у разі імпортування автомобілів відповідно до законодавства, якщо такі податки і збори не були попередньо сплачені.
На виконання вказаного порядку відділом митних платежів Київської регіональної митниці було самостійно визначено митну вартість вказаного автомобіля у розмірі 12367,07 грн.
З урахуванням податків і зборів, що справляються у разі імпортування автомобіля відповідно до законодавства вартість автомобіля визначено у розмірі 84182,74 грн., в тому числі ввізне мито - 1236,71 грн., акциз - 56548,50 грн., ПДВ - 14030,46 грн. (а.с. 30-31).
Крім цього, згідно з висновком Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи від 16.05.2013 року №142001101-0268 ринкова вартість затриманого автомобіля становить 65610,00 грн. (а.с. 99-103).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України підтверджується наступним.
З пояснень ОСОБА_1, які містяться в матеріалах справи, вбачається, що він ввіз автомобіль 20.09.2012 року для того, щоб працювати на ньому для потреб компанії «GAIV». В декларації ОСОБА_1 поставив відмітку, що несе відповідальність за вивезення автомобіля протягом одного року. На автомобілі ОСОБА_1 щоденно контролює продаж і купівлю наших «авторозборках» (а.с. 21-22), на що слід зазначити наступне.
Відповідно до п.п. 1.3 трудової угоди від 01.09.2012 року укладеної між Пріваціос Імонес «Гаів» Філіалас (Каунас, Асігаліо г.35-38, Литва) та ОСОБА_1, підприємство доручає водію виконання робіт без зарахування його в штаті і без занесення запису в трудову книгу. Строк дії угоди до 31.12.2013 року (а.с. 17).
Встановлено, що за період з часу ввезення автомобіля, тобто з 20.09.2012 року, ОСОБА_1 не надав будь-яких доказів про одержання заробітної плати за виконану роботу в Україні, що підтверджується матеріалами справи.
Отже, викликає сумнів факт виконання ОСОБА_1 будь-якої роботи на автомобілі, оскільки відповідно до п.1.3 Трудової угоди від 01.09.2012 року, укладеної між Пріваціос Імонес «Гаів» Філіалас (Каунас, Асігаліо г.35-38, Литва) та ОСОБА_1 підприємство доручає водію виконання робіт без зарахування його в штат і без занесення запису в трудову книгу. Строк дії угоди до 31.12.2013 року. (а.с. 17).
Крім цього, ОСОБА_1 в поясненнях вказує, що на автомобілі він контролював продаж і купівлю авторозборок (а.с. 21-22), проте, згідно з п. 2.1 угоди від 01.09.2012 року водій зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, але в угоді не зазначено, яку роботу мав виконувати ОСОБА_1
Відповідно до доповнення від 09.09.2013 року до вказаної угоди, ОСОБА_1, зобов'язався моніторити виконання договору (який передбачає маркетингову діяльність у сфері розвитку та впровадження інноваційних технологій) (а.с. 57, 60).
Проте, вказане доповнення не може бути прийнятим судом до уваги з огляду на наступне.
Вказане доповнення складене в 2013 році, а не в 2012 році, про що свідчить дата складання цього документу - « 09.09.2013 г.» (а.с. 60).
Доповнення не було надано ОСОБА_1 працівникам ДАІ для перевірки та цей документ не вказаний у рапорті працівників ДАІ (а.с. 11).
Також, вказане доповнення до угоди ОСОБА_1 не надав при його опитуванні працівникам митниці.
Встановлено, що при додатковій перевірці було одержано відповідь митних органів Литовської республіки від 08.05.2013 року на запити Київської регіональної митниці про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірки законності ввезення та перебування на митній території України транспортних засобів, відповідно до яких зазначено, що підприємство PRIVACIOS IMONES «GAIV» трудових договорів з громадянами України не має (а.с. 167-168).
Згідно з п. 59 ст. 4 МК України транспортні засоби комерційного призначення - будь-яке судно, автотранспортний засіб, що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів.
Відповідно до п. 60 ст. 4 МК України - транспортні засоби особистого користування - наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703 - (легкові автомобілі), 8704, 8711 згідно з УКТ ЗЕД, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться цим громадянином виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.
Згідно з п.п. «в» п. 50 ст. 4 МК України резиденти - фізичні особи: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, у тому числі ті, які тимчасово перебувають за кордоном.
Згідно з п.3 ст. 380 МК України: тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.
Згідно ст. 53 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 5 квітня 2001 року №2344-III, відповідно до якого при виконанні міжнародних перевезень вантажів перевізники повинні мати серед інших документів:
- дозволи іноземних країн, по території яких буде здійснюватися перевезення;
- дозвіл України;
- документи на вантаж.
При виконанні міжнародних перевезень пасажирів перевізники повинні мати:
- дозволи іноземних країн, по території яких буде здійснюватися перевезення а також дозвіл України;
- ліцензійну картку на транспортний засіб;
- список пасажирів (при нерегулярних та маятникових перевезеннях);
- білетно-облікову документацію;
- схему маршруту.
У транспортних засобах, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та/або вантажів, установлюються і використовуються контрольні пристрої - тахографи.
Згідно зі ст. 9 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні. Таким документом при автомобільних перевезеннях може бути міжнародна автомобільна накладна (СМR).
Вказаних документів ОСОБА_1 не надав для перевірки.
Ввезений ОСОБА_1 автомобіль не належить до транспортного засобу комерційного призначення, оскільки, цей автомобіль не використовувся в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів, що передбачено згідно з п. 59 ст. 4 МК України.
Про те, що автомобіль не використовувався для комерційного призначення, тобто для міжнародного перевезення вантажів чи пасажирів, підтверджено крім інших доказів, також: особистим поясненням ОСОБА_1 - «на автомобілі контролював продаж і купівлю авторозборок (а.с. 21-22); клопотанням захисника ОСОБА_1, з якого вбачається, що ОСОБА_1 жодного вантажу через митний кордон України не перевозив (а.с. 49).
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 ввіз автомобіль не для комерційного призначення, то автомобіль використовується для особистих цілей, та відповідно до п.3 ст. 380 МК України він повинен був письмово задекларувати автомобіль та сплатити всі митні платежі.
Статтею 472 МК України передбачено відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
З огляду на наведене, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 472 МК України.
Дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, що містяться в матеріалах справи.
Керуючись ст.ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 366, 373, 472, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил, передбачених статтею 472 Митного кодексу України.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 12367,07 грн. на користь держави, який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: найменування банку ГУДК в м. Києві, р/р: 31119149700010; одержувач платежу: УДК СУ Солом'янського району м. Києва; МФО 820019; Ідентиф. код: 38050812; код платежу: 21081100.
Безпосередній предмет порушення митних правил згідно з протоколом №0197/10000/13 про порушення митних правил від 14.03.2013 року, а саме: автомобіль марки «VW» модель «PASSAT», 1999 року виготовлення, реєстраційний номерний знак НОМЕР_4, кузов № НОМЕР_2 - конфіскувати.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Апеляційна скарга чи протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: