ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ===== Справа № 2-а-704\08
П О С Т А Н О В А
Іменем України
28 листопада 2008 року
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мишенка В.В.
при секретарі Дубовій Ю.С.
за участю представників:
від позивача -ОСОБА_1за довіреністю,
старшого помічника прокурора відділу Черкаського району ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Черкаського району Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Черкаському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3про стягнення фінансових санкцій
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду прокурор Черкаського району Черкаської області просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3на користь Державного бюджету 1603,90 грн. фінансових санкцій.
Свій позов прокурор Черкаського району обґрунтовує тим, що 22.05.2008 року працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області проведена документальна перевірка господарської одиниці відповідача, а саме магазину ІНФОРМАЦІЯ_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. За результатами перевірки складено акт за НОМЕР_1 від 22.05.2008 року. Актом перевірки встановлено порушення п.п. 9.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 року № 1776- III - порушення норм регулювання обігу готівки в Україні. За результатами вищезазначених документальних перевірок ДПІ у Черкаському районі прийняло рішення НОМЕР_2 від 31.05.2008 року про застосування штрафних санкцій на суму 1603,90 грн. Зазначені санкції застосовані ДПІ у Черкаському районі на підставі ст.17 Закону України від 01.06.2000 року № 1776- III, а саме п.4, - двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій. Відповідно до ст.22 вищевказаного закону застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позов, відповідач в засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений. На підставі ст.ст. 71, 128 КАС України справу вирішено за наявними в ній доказами.
Вислухавши доводи прокурора, представника позивача та вивчивши матеріали справи, судом встановлено, що згідно п.2 ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках визначених законом. Однією з підстав представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів в наслідок протиправних дій фізичних або юридичних осіб.
Відповідач є фізичною особою-підприємцем з 15.10.1997 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію. 22.05.2008 року працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області проведена документальна перевірка господарської одиниці відповідача, а саме магазину ІНФОРМАЦІЯ_1, що знаходиться за адресою:АДРЕСА_1За результатами перевірки складено акт за НОМЕР_1 від 22.05.2008 року. Актом перевірки встановлено порушення п.п. 9.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 року № 1776 - III - порушення норм регулювання обігу готівки в Україні. За результатами вищезазначених документальних перевірок ДПІ у Черкаському районі прийняло рішення НОМЕР_2 від 31.05.2008 року про застосування штрафних санкцій на суму 1603,90 грн. Відповідач, в порушення ст.25 Закону України від 01.06.2000 року № 1776 - III, не сплатив суми фінансових санкцій визначених рішенням ДПІ у Черкаському районі від 31.05.2008 року НОМЕР_2\0 та у передбаченому законом порядку його не оскаржив.
Відповідно до статті 3 Закону ВР України, від 01.06.2000, № 1776-III «Про внесення змін до Закону України «Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Статтею 17 передбачена відповідальність за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, а відповідно до ст. 22 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України від 01.06.2000, № 1776-III «Про внесення змін до Закону України «Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 - 163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора Черкаського району Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Черкаському районі задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3: АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_3 на користь державного бюджету: одержувач ВДК в Черкаському районі, (код 22809110, МФО 854018, р\р 31116104700477, код платежу 3023030100) фінансових санкцій в сумі 1603,90 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 02 грудня 2008 року.