Постанова № 33239499, 01.08.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2013
Номер справи
804/8859/13-а
Номер документу
33239499
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2013 р. Справа № 804/8859/13-а м. Дніпропетровськ Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді при секретарі судового засідання без участі сторінВласенка Д.О. Пасічнику Т.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкової заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби 05 липня 2013 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, у якому просила стягнути заборгованість до бюджету у сумі 957,84 грн. (в т.ч. пеня 8,47 грн.), а саме:

- по платежу «єдиний податок з фізичних осіб на нарахований до 1 січня 2011р.» 20 грн. (р/р 31511970700028 місцевий бюджет - 50, код платежу 18050400, отримувач: код отримувача 36729802, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 305012),

- по платежу «єдиний податок з фізичних осіб» 937,84 грн. (в т.ч. пеня 8,47 грн.) (р/р 31511970700028 місцевий бюджет - 50, код платежу 18050400, отримувач: код отримувача 36729802, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 305012).

В обґрунтування заявлених вимог посилається на порушення відповідачем п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України, в результаті чого у відповідача виник податковий борг відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. Податкового кодексу України.

Сторони у судове засідання не з'явились, повідомлялись належним чином, тому у відповідності до ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень не надав. Причина неявки відповідача не відома. Про дату,час та місце розгляду справи відповідача було повідомлено належним чином 17.07.2013р., що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення. /а.с. 34/

Відповідно ч.ч. 4, 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких підстав суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи.

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 зареєстрований у якості фізичної особи-підприємця, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців /а.с. 13-14/.

Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 06.10.2005р. № 379 відповідач перебуває на обліку в Нікопольській ОДПІ (Марганецьке відділення) з 06.10.2005р. № 240. /а.с. 16/

Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 є платником податків, зборів та інших обов'язкових платежів та згідно заяви про застосування строщеної системи оподаткування, поданої відповідачем до Марганецького відділення Нікопольської ОДПІ (вх.. № 15.12.12 №1897) з 1 січня 2013р - здійснює свою діяльність за спрощеною системою оподаткування шляхом сплати єдиного податку /а.с. 18/.

Відповідно до рішення Марганецької міської ради про затвердження ставок єдиного податку на 2011р. для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності встановлена ставка єдиного податку залежно від виду діяльності з додатком 1, згідно якого розмір ставки єдиного податку за класифікацією 52.21.0 «Роздрібна торгівля фруктами та овочами, включаючи картоплю». /а.с. 14-17/

Згідно акту Нікопольської ОДПІ Дніпропетровської області ДПС № 1429/1710/НОМЕР_1 від 28.09.12р. камеральної перевірки податкової звітності по єдиному податку з фізичних осіб - платників єдиного податку «про несвоєчасну сплату», перевіркою встановлено, що ОСОБА_3, в порушення п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України, платником своєчасно не сплачені авансові внески протягом 2011р. згідно додатку до акту. /а.с.19/. Акт було вручено відповідачу 17.10.2012р. /а.с. 20/

Відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 28 вересня 2012 року прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Ш» № 003271710 та направлено 10.10.12р. (вручено 17.10.12р.) податкову вимогу на суму 352,12 грн. штрафу за затримку на 92 календарних днів сплати грошового зобов'язання у розмірі 704,24 грн. /а.с. 21/.

Відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 28 вересня 2012 року прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Ш» № 003261710 та направлено 10.10.12р. (вручено 17.10.12р.) податкову вимогу на суму 20 грн. штрафу за затримку на 1 календарний день сплати грошового зобов'язання у розмірі 200,00 грн. /а.с. 22/.

Відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 11 жовтня 2012 року прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Ф» №377 та вручено 23.11.12р. податкову вимогу на суму 585,72 грн. - загальна сума податкового боргу станом на 10.10.2012р., у т.ч. пеня 5,94 грн. /а.с. 28/.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

З 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно ст. п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.п. 10.1.2 п. 10.1 ст. 10 Податкового кодексу України єдиний податок належить до місцевих податків.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України, юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Згідно п. 291.4. ст. 291 Податкового кодексу України Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень;

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп;

3) третя група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;

обсяг доходу не перевищує 3000000 гривень;

4) четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;

обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

5) п'ята група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена;

обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень;

6) шоста група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.

Відповідно до ст. 293 Податкового кодексу України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно п. 46.1. ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно абз. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу України податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої - шостої груп є календарний квартал.

Абз. 1-2 п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Згідно п. 295.2 ст. 295 Податкового кодексу України нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Згідно ж п. 300.1 ст. 300 Податкового кодексу України, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Згідно п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.

Аналізуючи спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що оскільки доказів сплати заборгованості, відповідачем до суду надано не було, суд вважає за необхідне стягнути з нього на користь держави податковий борг з єдиного податку за у розмірі 957,84 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 4-12, 41, 94, 128, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1) на користь держави:

- по платежу «єдиний податок з фізичних осіб на нарахований до 1 січня 2011р.» заборгованість у сумі 20 грн. (двадцять гривень 00 коп.) (р/р 31511970700028 місцевий бюджет - 50, код платежу 18050400, отримувач: код отримувача 36729802, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 305012),

- по платежу «єдиний податок з фізичних осіб» - 937,84 грн. (дев'ятсот тридцять сім гривень 84 копійки), в т.ч. пені 8,47 грн. (вісім гривень 47 копійок) (р/р 31511970700028 місцевий бюджет - 50, код платежу 18050400, отримувач: код отримувача 36729802, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 305012).

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Д.О. Власенко