Постанова № 33238613, 26.07.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.07.2013
Номер справи
801/5864/13-а
Номер документу
33238613
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 липня 2013 р. (13:01) Справа №801/5864/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кузнякової С.Ю.,

за участю секретаря судового засідання Устінової І.В.,

за участю представника позивача Карасьової Г.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс"

до Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби

про спонукання до виконання певних дій

Обставини справи: Позивач - Приватне підприємство "Силікон Трейд Плюс" звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби, в якому просить суд: зобов'язати ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийняти з дати фактичного отримання наступні уточнюючі податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс" (ідентифікаційний код: 32798819): уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2010 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік з 10 квітня 2013р.; зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Ялта АР Крим ДПС відобразити показники (дані) наступних уточнюючих податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс": уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2010 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік з 10 квітня 2013р. в електронних базах даних податкової звітності, у тому числі в картці особового рахунку; стягнути на користь Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс" понесені судові витрати по справі на оплату судового збору та на правову допомогу; зобов'язати ДПІ у м. Ялта АР Крим ДПС у десятиденний строк з дня отримання судового рішення у даній справі, яке набрало законної сили, подати звіт про виконання цього судового рішення шляхом надання виписки з картки особового рахунку Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс" з урахуванням уточнюючих податкових декларацій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ним були подані до ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2010р., 2011р., 2012р., 2013р., які були прийняті відповідачем. При цьому, оскільки відповідно до п. 27.1.1 ст. 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом, а згідно зі ст. 289.1 даного Кодексу для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, то при складанні позивачем податкової звітності з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2010р. ним було використано додаток до договору оренди, а саме - виписку з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки ЯУЗР від 12.05.2009р. № 12471-1/10, з якої вбачається, що нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки становить - 136,35грн., а всієї земельної ділянки - 916 186,09грн., при цьому для її визначення ЯУЗР було застосовано коефіцієнт функціонального використання - 1. Також було враховано, що згідно розрахунку, наданого до договору оренди від 20.11.2006р., річний розмір орендної плати за 2006 рік становив 27 486,09грн. зі щомісячними платежами по 2 290,51грн. З урахуванням індексації у 2010р. розмір орендної плати за місяць становив 2863,14грн.

Проте, як вважає позивач, вищевказану нормативну грошову вартість земельної ділянки позивача було неправильно розраховано із застосуванням коефіцієнту функціонального використання 1 (землі житлової забудови), оскільки земельна ділянка була надана позивачу в оренду за договором оренди від 20.11.2006р. для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, тому відповідно до норм діючого законодавства, а саме - Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, міністерства аграрної політики України, міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006р. за № 18/15/21/11, на період будівництва при розрахунку нормативної грошової оцінки має застосовуватися коефіцієнт функціонального використання - 0,5.

Позивач зауважив, що за період орендних відносин діяло дві нормативні грошові оцінки на території м. Алупка. Спочатку діяла технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м. Алупка від 1999р., потім рішенням 11 сесії 6-го скликання Алупкінської міської ради № 1 від 14.06.2011р. було затверджено нову нормативну грошову оцінку земель в м. Алупка, яка вводилася в дію з 01.07.2011р.

При цьому, ЯУЗР позивачу було надано виписку про нормативну грошову оцінку, в якій також містився невірний коефіцієнт функціонального використання (Кф - 2,5 - землі комерційного використання), з чим позивач не погодився та оскаржив дії ЯУЗР до Окружного адміністративного суду АР Крим, постановою якого від 16.05.2012р. по справі № 2а-374/12/0170/23, яка набрала законної сили, було визнано протиправними дії Управління державного комітету по земельних ресурсах в м. Ялта АР Крим щодо застосування значення коефіцієнту функціонального призначення 2,5 при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що знаходиться в користуванні ПП "Силікон Трейд Плюс" відповідно до Договору оренди від 20.11.2006р., а також зобов'язано Управління державного комітету по земельних ресурсах в м. Ялта АР Крим застосувати значення коефіцієнту функціонального призначення 0,5 "землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво" до закінчення будівництва та введення об'єкту в експлуатацію, при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка знаходиться в користування ПП "Силікон Трейд Плюс" відповідно до Договору оренди земельної ділянки від 20.11.2006р. та зобов'язано Управління державного комітету по земельних ресурсах в м. Ялта АР Крим вчинити дії щодо надання ПП "Силікон Трейд Плюс" виписок з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за договором оренди від 20.11.2006р. із зазначенням коефіцієнту функціонального призначення 0,5.

Як пояснив позивач, на виконання вказаної постанови суду, Управління державного комітету по земельних ресурсах в м. Ялта АР Крим видало ПП "Силікон Трейд Плюс" виписку від 08.06.2012р. № 2197-2/10-25-2 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за Договором оренди із зазначенням коефіцієнту функціонального призначення 0,5, відповідно до якої нормативна грошова оцінка 1 кв.м. орендованої земельної ділянки станом на друге півріччя 2011р. складає 287,25грн., а усієї земельної ділянки - 1 369 320,92грн., на підставі чого з жовтня 2011р. позивачем було проведено перерахунок орендної плати до розміру 3 423,30грн. на місяць та 41 079,60грн. на рік.

Також, як зазначив позивач, у зв'язку з неправильним визначенням коефіцієнту функціонального призначення орендованої земельної ділянки з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 Податкового кодексу України, ним було проведено перерахунок орендної плати за попередній період та виявлено значну переплату, внаслідок чого позивач відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України та роз'яснень ДПС України від 20.09.2012р., а також згідно п. 49.3 Податкового кодексу України засобами електронного зв'язку 10.04.2013р. надав ДПІ у м. Ялта уточнюючі податкові декларації з плати за землю за 2010-2013р.р., тож податковий орган зобов'язаний врахувати уточнені дані, відображені позивачем в уточнюючих податкових деклараціях з плати за землю за 2010-2013 роки щодо розміру нарахованої орендної плати за цей період.

Відповідач проти позову заперечує з підстав, наведених у запереченнях на позов (а.с. 35-36)

Зокрема, пояснив, що позивач є платником орендної плати на підставі договору оренди рег. № 04070700006 від 23.04.2007р. з Алупкінською міською радою. Площа земельної ділянки - 0,4767га, цільове призначення земельної ділянки - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку за адресою: м. Алупка, вул. 1-го Травня, р-н будинку № 3. Договір укладений строком на 49 років.

Відповідач зазначив, що позивач не сплачує орендну плату згідно зданої декларації по орендній платі за 2012, 2013р.р., а у 2013р. підприємство надало до ДПІ у м. Ялті уточнюючі податкові декларації: за 2010р. № 9007157688 від 10.04.2013р. з урахуванням коефіцієнта 0,5, сума до зменшення податкового зобов'язання на 17178,70грн.; за 2011р. № 9017182932 від 10.04.2013р. з урахуванням коефіцієнта 0,5, сума до зменшення податкового зобов'язання на 16664,31грн.; за 2012, 2013рр. податкові декларації подані також з урахуванням коефіцієнта 0,5.

На думку відповідача, у зв'язку із затвердженою на території Алупкінської міської ради нормативної грошової оцінки землі з 01.07.2011р. (рішення, 1, 11-ї сесії 6-го скликання від 14.03.2011р.) підприємство повинно переглянути договір оренди та укласти нову додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки (п. 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України).

Крім того, зазначив, що Окружний адміністративний суд АР Крим, задовольняючи позовні вимоги позивача по справі № 2а-374/12/0170/23, виходив з того, що коефіцієнт функціонального призначення 0,5 повинен бути застосований з моменту звернення позивача до Окружного адміністративного суду АР Крим, а саме з 30.12.2011р., а тому відповідач вважає, що подані позивачем податкові декларації по орендній платі за земельну ділянку за 2010, 2011р.р. надані неправомірно, податкове зобов'язання занижено на 33843,01грн., а податкові декларації за 2012, 2013р.р. подані без додаткової угоди до договору оренди, укладеної з Алупкінською міською радою, що порушує п. 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим в задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Силікон Трейд Плюс" зареєстровано Виконавчим комітетом Ялтинсько міської ради АР Крим 10.08.2011р. як юридична особа (ідентифікаційний код 32798819), що підтверджується Довідкою з ЄДРПОУ Відділу статистики у м. Ялті серія АБ № 410419 від 10.08.2011р. (а.с. 8).

20.11.2006р. між Алупкінською міською радою (Орендодавець) та Приватним підприємством "Силікон Трейд Плюс" (Орендар) укладений договір оренди земельної ділянки площею 0,4767га для будівництва та обслуговування багатоквартирного, багатофункціонального жилого будинку за адресою: Україна, АР Крим, м. Алупка, вул. 1 Травня, район будинку № 3. Зазначено, що на земельній ділянці об'єкти нерухомого майна відсутні (згідно заключення про можливість закріплення земельної ділянки за №194/10-2005р.) Даний договір зареєстровано в органі Державної реєстрації за місцем розташування земельної ділянки - Ялтинському відділенні КРФ ДП "ЦДЗК" при Держкомземі України, у чому в Державному реєстрі ділянок зроблено запис від 23.04.2007р. за № 04070700006. (а.с. 9-10)

Відповідно до ч.1 ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка.

Частиною 2 ст. 206 ЗК України передбачено плата за землю справляється відповідно до закону.

Відповідно до п. 9.1.10 ст. 9 Податкового кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків та зборів.

В силу ст. 269 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) (п. 269.1.1); землекористувачі (п. 269.1.2)

Згідно зі ст. 270 Податкового кодексу України об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Таким чином, оскільки у позивача в орендному користуванні перебуває земельна ділянка, він є платником плати за землю.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до п. 287.1 ст. 287 ПК України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

В силу п. 271.1 Податкового кодексу України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

У ст. 289 Податкового кодексу України також зазначено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Судом встановлено, що відповідно до Розрахунку орендної плати вказаної земельної ділянки від 20.11.2006р., нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням індексації складає 916 186,09грн., річний розмір орендної плати - 27 486,09грн., розмір орендної плати за перший місяць - 2 290,51грн. Для визначення даної нормативної грошової оцінки ЯУЗР було застосовано коефіцієнт функціонального використання - 1.

Судом встановлено, що позивачем були подані до ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2010р., 2011р., 2012р., 2013р., які були прийняті відповідачем, що не заперечувалось останнім по суті.

В наступному, ЯУЗР позивачу було надано виписку про нормативну грошову оцінку № 55532/10-25-2 від 25.10.2011р., в якій містився коефіцієнт функціонального використання 2,5 - землі комерційного використання, з чим позивач не погодився та оскаржив дії ЯУЗР до Окружного адміністративного суду АР Крим, постановою якого від 16.05.2012р. по справі № 2а-374/12/0170/23, яка набрала законної сили, було визнано протиправними дії Управління державного комітету по земельних ресурсах в м. Ялта АР Крим щодо застосування значення коефіцієнту функціонального призначення 2,5 при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що знаходиться в користуванні ПП "Силікон Трейд Плюс" відповідно до Договору оренди від 20.11.2006р., а також зобов'язано Управління державного комітету по земельних ресурсах в м. Ялта АР Крим застосувати значення коефіцієнту функціонального призначення 0,5 "землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво" до закінчення будівництва та введення об'єкту в експлуатацію, при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка знаходиться в користування ПП "Силікон Трейд Плюс" відповідно до Договору оренди земельної ділянки від 20.11.2006р. та зобов'язано Управління державного комітету по земельних ресурсах в м. Ялта АР Крим вчинити дії щодо надання ПП "Силікон Трейд Плюс" виписок з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за договором оренди від 20.11.2006р. із зазначенням коефіцієнту функціонального призначення 0,5.

При цьому суд виходив з того, що відповідно до п. 1.3 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, міністерства аграрної політики України, міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006р. за № 18/15/21/11, нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

В силу п. 3.5 даного Порядку коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), враховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Отже, розмір коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, визначається згідно із Додатком 1, таблиці 1.1 Порядку, де зазначено, що для земель, що зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво, використовується коефіцієнт 0,5.

Зазначив, що вказана земельна ділянка відповідно до умов договору від 20.11.2006р. надана у користування для будівництва та обслуговування багатоквартирного, багатофункціонального жилого будинку. Ця ділянка зайнята будівництвом, яке розпочато у 2008р. і станом на момент розгляду справи не було завершено.

Як свідчать матеріали справи, на виконання вищевказаного рішення суду, Управління державного комітету по земельних ресурсах в м. Ялта АР Крим видало ПП "Силікон Трейд Плюс" виписку від 08.06.2012р. № 2197-2/10-25-2 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за Договором оренди із зазначенням коефіцієнту функціонального призначення 0,5 на період будівництва, відповідно до якої нормативна грошова оцінка 1 кв.м. орендованої земельної ділянки станом на друге півріччя 2011р. складає 287,25грн., а усієї земельної ділянки - 1 369 320,92грн.

У зв'язку з цим, з жовтня 2011р. позивачем було проведено перерахунок орендної плати до розміру 3 423,30грн. на місяць та 41 079,60грн. на рік та 10.04.2013р. засобами електронного зв'язку в електронній формі подано уточнюючі декларації з плати за землю за 2010, 2011, 2012 та 2013 роки.

Подача позивачем уточнюючих декларацій засобами електронного зв'язку в електронній формі відповідає вимогам п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України, відповідно до якого податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Судом встановлено, що 29.11.2007р. між ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС (ДПІ) та позивачем по справі - ПП "Силікон Трейд Плюс" (платник податків) був укладений договір № 956, відповідно до умов якого позивача було включено до системи подання податкових документів (податкової звітності, податкових накладних, реєстрів податкових накладних) в електронному вигляді до ДПІ засобами телекомунікаційного зв'язку (а.с. 52-54)

Разом з тим, суд вважає, що подана позивачем уточнююча декларація з плати за землю за 2010р. не може бути прийнята до уваги у зв'язку із закінченням строків давності подання такої податкової декларації.

Так, п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

В свою чергу, п. 102.5 ст. 102 Податкового кодексу України встановлює, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII, що діяв у 2010р., платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Отже, позивач мав подати відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю за 2010 рік до 1 лютого 2010 року, а строк для подачі уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації з плати за землю за 2010р. встановлюється законом до 1 лютого 2013 року .

Разом з тим, на адресу відповідача позивачем був направлений уточнюючий розрахунок до податкової декларації з плати за землю за 2010р. 10 квітня 2013р., що свідчить про пропуск позивачем строку для подачі такого уточнюючого розрахунку.

Що ж стосується поданих ним 10.04.2013р. уточнюючих декларацій з плати за землю за 2011, 2012 та 2013рр., то суд вважає їх подачу вчасною та обгрунтованою.

При цьому суд не погоджується з доводами відповідача про те, що податкова декларація по орендній платі за земельну ділянку за 2011р. надана неправомірно та податкове зобов'язання в ній занижено на 16664,31грн., а податкові декларації за 2012, 2013р.р. також надані неправомірно, оскільки у порушення п. 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України подані без додаткової угоди до договору оренди, укладеної з Алупкінською міською радою, так як, на думку відповідача, у зв'язку із затвердженою на території Алупкінської міської ради нормативної грошової оцінки землі з 01.07.2011р. (рішення, 1, 11-ї сесії 6-го скликання від 14.03.2011р.) підприємство повинно переглянути договір оренди та укласти нову додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки.

Судом встановлено, що відповідно до п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п. 288.2).

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п. 288.3).

В силу п. 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Разом з тим, в силу п. 271.1 Податкового кодексу України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

У ст. 289 Податкового кодексу України також зазначено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Нормативна грошова оцінка належної у користуванні позивача земельної ділянки вказана у виписках з технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, тож у позивача було достатньо даних для складання та подачі податкової звітності, в тому числі уточнюючої.

За таких обставин, суд вважає, що подані позивачем уточнюючі декларації з плати за землю за 2011, 2012 та 2013р.р. повинні бути прийняті відповідачем з дати фактичного отримання - з 10.04.2013р., у зв'язку з чим суд задовольняє позовні вимоги позивача про зобов'язання Державної податкової інспекції у м. Ялті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби прийняти з дати фактичного отримання наступні уточнюючі податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс" (ідентифікаційний код: 32798819): уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік з 10 квітня 2013р.

Що стосується таких же вимог до уточнюючої податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2010 рік, то суд відмовляє у їх задоволенні у зв'язку з пропуском позивачем строку для його подачі та, як наслідок, необгрунтованості позовних вимог в цій частині.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим ДПС відобразити показники (дані) наступних уточнюючих податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс": уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2010 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік з 10 квітня 2013р.; уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік з 10 квітня 2013р. в електронних базах даних податкової звітності, у тому числі в картці особового рахунку, суд відмовляє, оскільки в обгрунтування цих вимог позивачем не надано доказів відмови відповідача, який отримав уточнюючі декларації, відобразити їх показники, тож суд вважає, що права позивача ще не порушені, а отже такі вимоги заявлені ним передчасно.

Так, в силу вимог ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Крім того, згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Суд вважає, що не підлягають задоволенню і позовні вимоги позивача про зобов'язання ДПІ у м. Ялта АР Крим ДПС у десятиденний строк з дня отримання судового рішення у даній справі, яке набрало законної сили, подати звіт про виконання цього судового рішення шляхом надання виписки з картки особового рахунку Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс" з урахуванням уточнюючих податкових декларацій, оскільки така позовна вимога в силу ст. 105 КАС України не може бути заявлена позивачем.

Встановлення судом в резолютивній частині судового рішення обов'язку подати звіт про виконання цього судового рішення до позовних вимог позивача не відноситься.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Приймаючи до уваги, що суд задовольнив позовні вимоги частково, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 17,20грн.

У зв'язку зі складністю справи, судом 26.07.2013р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови, а 31.07.2013р. постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною відмову Державної податкової інспекції у м. Ялті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби у прийнятті від Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс" уточнюючих податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік, 2012 рік та за 2013 рік, поданих 10.04.2013р.

3. Уточнюючі податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік, 2012 рік та за 2013 рік, вважати такими, що подані Державної податкової інспекції у м. Ялті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби - 10.04.2013р.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Силікон Трейд Плюс" (код ЄДРПОУ 32798819, юридична адреса: 98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Ленінградська, 15) 17,20грн. судового збору шляхом їх безспірного списання з рахунку суб'єкта владних повноважень - Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби.

5. В решті позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис Кузнякова С.Ю.