Постанова № 33219447, 19.08.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2013
Номер справи
805/11933/13-а
Номер документу
33219447
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 серпня 2013 р. Справа №805/11933/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 13:30

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кошкош О.О.

при секретарі Олійник А.І.

за участю представника позивача Худина О.В., Кирадієвої І.Г.,

представника відповідача Отрощенко І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 2 978 741,00 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м.Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів звернулась до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 2 978 741,00 грн., мотивуючи вимоги тим, що у відповідача станом на 01.08.2013 року існує заборгованість з податку на додану вартість за податковою декларацією за червень 2013 року в розмірі 2 978 741,00 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість з рахунків у банках, що його обслуговують.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав уточнення, в якому зазначив дійсні реквізити розрахункового рахунку, а саме р/р №31114029799002, отримувач Донецьке ГУК / м.Донецьк / СДПІ / 14010100, ОКПО 37967785, банк ГУДКСУ Донецькій області, МФО 834016.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, не заперечував проти їх задоволення та стягнення заборгованості на підставі рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Державне підприємство "Донецька вугільна енергетична компанія" є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Донецької міської ради 02 вересня 2004 року, ідентифікаційний код 33161769, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.13), Довідками №7-22-661 та №101-4960 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.10,11), перебуває на податковому обліку у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Донецьку з 10 вересня 2004 року за №683, що підтверджується довідкою за формою 4-ОПП №93/10/29-014-2 від 04 серпня 2009 року (а.с.12), є платником податку на додану вартість (а.с.14). Свою діяльність здійснює на підставі Статуту (а.с.8-9)

Судом встановлено, що відповідачем надано до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Межрегіонального головного управління Міндоходів податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2013 року, якою нарахував суму податку на додану вартість у розмірі 2 978 741,00 грн. (а.с.24-25)

Відповідачем узгоджене податкове зобов'язання по податку на додану вартість не сплачене, внаслідок чого виник податковий борг у розмірі 2 978 741,00 грн.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Розділом V Податкового кодексу України передбачений порядок оподаткування податку на додану вартість.

Відповідно до ст.203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п.31.1 ст.31 кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.

Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.59 Податкового кодексу України, у випадку, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган направляє такому платнику податків податкові вимоги.

Позивачем відповідачу направлена перша податкова вимога від 25 січня 2002 року №1/11, яка отримана уповноваженою особою 30 січня 2002 року та друга податкова вимога від 06 березня 2002 року №2/80, яка отримана 11 березня 2001 року представником відповідача (а.с.17-20). Також податковим органом було прийняте рішення №2 від 30 вересня 2004 року та рішення №5 від 8 березня 2002 року про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів (а.с.21).

Податковим органом було зареєстровано активи платника податків в податкову заставу 19 листопада 2009 року, про що свідчить витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна. (а.с.23).

Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли.

Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст.50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи до державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.

Згідно п.п.20.1.18 п.1.18 ст.18 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків, здійснюється за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність стягнення коштів з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 2 978 741,00 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих зазначеного платника податків.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, 257, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 2 978 741,00 грн. задовольнити.

Стягнути з розрахункових рахунків Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» на користь Державного бюджету (р/р №31114029799002, отримувач Донецьке ГУК / м.Донецьк / СДПІ / 14010100, ОКПО 37967785, банк ГУДКСУ Донецькій області, МФО 834016) кошти за податковим боргом з податку на додану вартість в розмірі 2 978 741 (два мільйони дев'ятсот сімдесят вісім тисяч сімсот сорок одна) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кошкош О.О.