Постанова № 33197818, 22.08.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.08.2013
Номер справи
818/4652/13-а
Номер документу
33197818
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 серпня 2013 р. Справа №818/4652/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелета С.М.

за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.,

представника позивача Відменко В.Е.

представника відповідача Охоненко Я.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом обласного комунального підприємства "Аеропорт Суми" до Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах про скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Обласне комунальне підприємство "Аеропорт Суми" (далі - позивач, ОКП "Аеропорт Суми") звернулось до суду з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в м. Сумах (далі - відповідач, УПФУ в м. Сумах) в якій просило скасувати рішення відповідача від 30.04.2013 року №3933 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Свої вимоги мотивує тим, що підприємство не погоджується з вищевказаним рішенням, оскільки страхові внески були сплачені позивачем у встановлені законодавством строки. 19.04.2013 року платіжні доручення на сплату єдиного внеску були пред'явлені до органу казначейської служби, але Головне управління Державної казначейської служби України у Сумській області перерахувало кошти на рахунок УПФУ в м. Сумах лише 25.04.2013 року, порушивши строки сплати.

Строки сплати єдиного внеску були порушені не з вини позивача, тому ОКП "Аеропорт Суми" просить скасувати рішення відповідача від 30.04.2013 року №3933, яким до нього застосовані штрафні санкції за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечувала, просила суд відмовити в їх задоволенні з підстав, викладених в письмовому відзиві, зазначила, що відповідно до ч. 10 та п. 2 ч. 11 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" рішенням від 30.04.2013 року №3933 до відповідача застосовано штраф в розмірі 1609,98 грн. та 48,30 грн. пені. Частина 10 ст. 9 вищевказаного закону передбачає, що днем сплати єдиного внеску, у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду, вважається день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду. Оскільки кошти казначенйством проведено лише 25.04.2013 року то, на думку відповідача, ОКП "Аеропорт Суми" порушено строки сплати єдиного внеску.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи та матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що 13.05.2013 року ОКП "Аеропорт Суми" отримало рішення УПФУ в м. Сумах від 30.04.2013 року №3933 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (а.с.8).

Як вбачається із вказаного рішення, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до ОКП "Аеропорт Суми" застосовано штраф в розмірі 1609,98 грн. та нараховано 48,30 грн. пені за період з 22.04.2013 року по 25.04.2013 року.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Порядок нарахування єдиного внеску визначається "Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 08.10.2010 № 22-2 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за №1014/18309, відповідно до п. 3.1 якого платники єдиного внеску зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Відповідно до п. 1 ч. 10 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) днем списання єдиного внеску у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду вважається день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду.

Однак, як вбачається із матеріалів справи, платіжні доручення на перерахування сум єдиного внеску в розмірі 14994,70 грн. №22, на суму 1653,86 грн. №17 та на суму 283,00 грн. №20 були сформовані позивачем своєчасно, а саме 19.04.2013 року (а.с.10, 11), що також підтверджується реєстром платіжних доручень розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (а.с.28).

Крім того, як вбачається із листа Головного управління Державної казначейської служби України у Сумській області від 24.07.2013 року №09.3-35/285-488, платіжні доручення від 19.04.2013 року були надані на опрацювання до Головного управління Державної казначейської служби України у Сумській області своєчасно, 19.04.2013 року (а.с.30), кошти на рахунку ОКП "Аеропорт Суми" були в наявності, що підтверджується матеріалами справи.

Таким чином, судом встановлено, що ОКП "Аеропорт Суми" було своєчасно подано платіжні доручення для перерахування єдиного внеску, кошти для сплати внеску були в наявності, а несвоєчасне їх перерахування на рахунок Пенсійного фонду виникло не з вини позивача.

Згідно ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Представником відповідача не доведено факту порушення ОКП "Аеропорт Суми" порядку нарахування та сплати єдиного внеску, таким чином, суд вважає позовні вимоги ОКП "Аеропорт Суми" про скасування рішення від 30.04.2013 року №3933 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. Враховуючи вищевикладене, з Державного бюджету України позивачу відшкодовується 114,70 грн. судових витрат.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов обласного комунального підприємства "Аеропорт Суми" до Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах про скасування рішення - задовольнити.

Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах №3933 від 30.04.2013 р.

Стягнути з Державного бюджету України на користь обласного комунального підприємства "Аеропорт Суми" (м. Суми, вул. Кірова, 221, і. к. 31014118) суму судового збору в розмірі 114 грн. 70 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя (підпис) С.М. Гелета

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 27.08.2013 року