Ухвала суду № 33193519, 29.08.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2013
Номер справи
665/1166/13-а
Номер документу
33193519
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2013 р.Справа № 665/1166/13-а

Категорія: 12.1 Головуючий в 1 інстанції: Венглєвська Н.Б.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючогосудді -Жука С.І. судді - Яковлева Ю.В. судді - Запорожана Д.В.при секретаріДанюк А.І.розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на постанову Чаплинського районного суд Херсонської області від 10 липня 2013 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Голови Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського Володимира Миколайовича, Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області про визнання противоправною відмову голови Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського В.М. розглянути заяву, щодо призначення на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Чаплинської районної державної адміністрації, зобов'язання голову Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського В.М. видати розпорядження про прийняття на посаду начальника структурного підрозділу Чаплинської районної державної адміністрації відділу освіти молоді та спорту та стягнення грошових коштів не отриманих у зв'язку з неприйняттям на посаду і моральної шкоди завданої бездіяльністю, щодо розгляду заяви про трудовлаштування та за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, -

встановиЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом до Голови Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського Володимира Миколайовича, Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області про визнання противоправною відмову голови Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського В.М. розглянути заяву, щодо призначення на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Чаплинської районної державної адміністрації, зобов'язання голову Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського В.М. видати розпорядження про прийняття на посаду начальника структурного підрозділу Чаплинської районної державної адміністрації відділу освіти молоді та спорту та стягнення грошових коштів не отриманих у зв'язку з неприйняттям на посаду і моральної шкоди завданої бездіяльністю, щодо розгляду заяви про трудовлаштування та за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Представник позивача в судовому засіданні першої інстанції повністю підтримала заявлені позовні вимоги та просила задовольнити.

Представники відповідачів позовні вимоги не визнали, заперечували проти задоволення, просили відмовити в задоволенні позову.

Суд першої інстанції своєю постановою від 10 липня 2013 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_5 до Голови Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського Володимира Миколайовича, Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області про визнання противоправною відмову голови Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського В.М. розглянути заяву, щодо призначення на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Чаплинської районної державної адміністрації, зобов'язання голову Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського В.М. видати розпорядження про прийняття на посаду начальника структурного підрозділу Чаплинської районної державної адміністрації відділу освіти молоді та спорту та стягнення грошових коштів не отриманих у зв'язку з неприйняттям на посаду і моральної шкоди завданої бездіяльністю, щодо розгляду заяви про трудовлаштування та за порушення законодавства про доступ до публічної інформації - відмовив.

ОСОБА_5 не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги ОСОБА_5 посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, або у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 25.01.2013 року позивач звернувся до голови Чаплинської районної державної адміністрації Бериславського В.М. з заявою про призначення його на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Чаплинської районної державної адміністрації.

30.01.2013 року за вихідним номером 15/17/01-21 позивач отримав письмову відповідь, в якому йому було повідомлено, що оскільки він не перебуває у кадровому резерві на посаду начальника відділу, освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, тому підстави для розгляду заяви за суттю відсутні.

Згідно Закону України „Про місцеві державні адміністрації" у статті першій вказано, що місцеві державні адміністрації знаходяться в системі органів виконавчої влади. Виконавчу владу в областях і районах здійснюють місцеві державні адміністрації. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою. Постановою Кабінету Міністрів від 29.07.1999 року № 1374 затверджено порядок призначення на посади та звільнення з посад керівників управлінь, відділів інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.

Пунктами 2.3 даного порядку передбачено, що питання про призначення на посаду або звільнення з посади керівника структурного підрозділу порушується головою відповідної місцевої державної адміністрації за наявності вакансії. У разі наявності вакансії голова місцевої державної адміністрації у двотижневий термін звертається з пропозицією щодо кандидатури на посаду керівника управління, відділу, іншого структурного підрозділу місцевої державної адміністрації.

У пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника управління, відділу, іншого структурного підрозділу місцевої державної адміністрації зазначається прізвище, ім'я, по батькові, дата народження кандидата на посаду, громадянство, займана посада, посада, на яку пропонується призначити цю кандидатуру, рівень фахової та професійної підготовки, відомості про перебування в кадровому резерві, ділові та інші якості і відомості про кандидата на посаду. До пропозиції щодо кандидатури додаються особова картка з відповідними додатками.

Постановою Кабінету Міністрів України №199 від 28.01.2001 року затверджено Положення про формування кадрового резерву для державної служби. У п.13 даного положення зазначено, що у разі заміщення вакантної посади керівник державного органу в поданні про призначення кандидата на цю посаду повинен зазначити, протягом якого періоду він перебував у кадровому резерві, яким чином виявив себе, а якщо не перебував - подати обґрунтовані пояснення причини невикористання кадрового резерву.

Згідно ст.25 Закону України „ Про державну службу" посаду начальника відділу віднесено до шостої категорії посад державних службовців. Статтею 15 даного закону передбачено, що прийняття на державну службу здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено законами України.

Частиною другою ст.11 Закону України „Про місцеві державні адміністрації" передбачено, що керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду та звільняються з посади головами районних державних адміністрації за погодженням з органами виконавчої влади вищого рівня в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів. Посада на яку претендує позивач здійснюється за погодженням з обласною державною адміністрацією.

З урахуванням вищезазначеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку, про відмову у задоволенні позову.

Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно і всебічно досліджено обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Отже судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не є істотними і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5, - залишити без задоволення.

Постанову Чаплинського районного суд Херсонської області від 10 липня 2013 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Голови Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського Володимира Миколайовича, Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області про визнання противоправною відмову голови Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського В.М. розглянути заяву, щодо призначення на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Чаплинської районної державної адміністрації, зобов'язання голову Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області Бериславського В.М. видати розпорядження про прийняття на посаду начальника структурного підрозділу Чаплинської районної державної адміністрації відділу освіти молоді та спорту та стягнення грошових коштів не отриманих у зв'язку з неприйняттям на посаду і моральної шкоди завданої бездіяльністю, щодо розгляду заяви про трудовлаштування та за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням до Вищого адміністративного суду України в порядку статті 212 КАС України.

Головуючийсуддя С.І. Жук суддя Ю.В. Яковлев суддя Д.В. Запорожан