ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
28 серпня 2013 року № 826/13547/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія "Моя Фортеця"
до
Інспекції державного архітектурно-будівельного контрою у Київській області
про
визнання незаконним та скасування припису №2607/15 від 26.07.2013 та постанови №3-0108/8 від 01.08.2013,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно - будівельна компанія «Моя Фортеця» з позовом до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Київській області про визнання незаконним дій, Протоколу про правопорушення від 31.07.13 № 2-Л-3-3107/9, скасування Припису від 26.07.13 року № С-2607/15 про усунення порушення вимог законодавств у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, та Постанови від 01.08.13 року № З 0108/8 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівне діяльності.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Проте позивачем долучено копію позовної заяви без додання всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів у справі.
Водночас, відповідно до ч. 3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України «Про судовий збір».
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява. Під майновими вимогами Суд розуміє будь-які вимоги суб’єктів права, що пов’язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошами (грошовими коштами).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що однією із позовних вимог є оскарження постанови про накладення штрафу у сфері містобудівної діяльності на позивача у розмірі 103230 грн. Вказана вимога позивача має майновий характер, адже вирішення судом даного спору стосується зобов’язань позивача, що виражені у грошовому еквіваленті, має очевидний економічний ефект, адже призведе до збільшення чи зменшення активів позивача.
Відповідно, оскарження спірного рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
До позовної заяви позивачем долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 34, 41 грн., в той час як за подачу даного позову судовий збір становить 1032, 30 грн.
Згідно із змістом частини 4 статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Зазначені в даній ухвалі недоліки позивачам слід усунути шляхом подання до суду: документу про сплату судового збору у розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір", зокрема шляхом доплати судового збору у розмірі 997, 89 грн. ; подання всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів у справі.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 70, ,106, 108 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія "Моя Фортеця" без руху .
2.Встановити позивачу строк до 16 вересня 2013 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур