Справа № 629/3530/13-а
Номер провадження 2-а/629/60/13
УХВАЛА
22.08.2013 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Харабадзе К.Ш., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому відповідачем зазначила УПФ в Лозівському районі Харківської області. Позивач оскаржує бездіяльність начальника УПФ та державного виконавця в порядку ст. 181 КАС України; просить визнати протиправною бездіяльність начальника УПФ на виконання постанов суду у справах 2а-290/11 та 2а-7327/11 в порядку ст. 267 КАС України; зобов'язати начальника УПФ здійснити їй виплату як дитині війни в сумі 2393,54 грн.; стягнути з начальника УПФ кошти у сумі 2393,54 грн., порушити кримінальну справу у відношенні начальника УПФ, встановити судовий контроль за виконанням судових рішень у справах 2а-290/11 та 2а-7327/11, зобов'язати начальника УПФ відшкодувати моральну шкоду у розмірі 5 000 грн.
За вимогами ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В статті 181 КАС України вказано, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій. Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Заявляючи вимоги в порядку ст. 181 КАС України про оскарження бездіяльності держвиконавця, позивачка не зазначає відповідний орган державної виконавчої служби у якості відповідача у справі, не вказує ім'я (найменування) відповідача, посаду і місце служби посадової чи службової особи, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі. Заява позивачки взагалі не містить, які саме дії ВДВС нею оскаржуються, конкретних вимог до ВДВС.
Щодо вимог про визнання протиправною бездіяльності начальника УПФ на виконання постанов суду у справах 2а-290/11 та 2а-7327/11 в порядку ст. 267 КАС України, то за вимогами цієї статті особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду. У такій заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; інформація про день отримання виконавчого листа та пред'явлення його до виконання; інформація про хід виконавчого провадження; документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви. До заяви додаються докази її надсилання рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачам і третім особам не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду. Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду. У разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику. Вище перелічені вимоги ст.. 267 КАС України позивачем не виконані.
За вимогами п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку
звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
В статтях 181 та 267 КАС України встановлені строки подачі заяв, однак звертаючись до суду в порядку ст. 181 КАС України позивачка не вказує, коли вона дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів з боку ВДВС; звертаючись до суду в порядку ст. 267 КАС України вона не вказує в цій частині вимог, коли дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів з боку начальника УПФ.
Крім того, питання щодо розміру та порядку сплати судового збору врегульовані в Законі України «Про судовий збір». Так, за вимогами пп. 3.1 ч. 2 ст. 4 цього Закону розмір ставки судового збору у даній справі за подання до суду адміністративного позову в частині вимог майнового характеру складає 114,70 грн., в частині вимог немайнового характеру складає 34,41 грн., які не були сплачені при зверненні до суду. Положення ст. 5 цього Закону, якими встановлені пільги щодо сплати судового збору, не поширюються на позивачку.
На підставі ст. 108 КАС України суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу можливість подати позов у відповідності до вимог закону.
Так, при зверненні до суду з вимогами в порядку ст. 181 КАС України позивачка повинна у якості відповідача у справі зазначити відповідний орган державної виконавчої служби, вказати ім'я (найменування) відповідача, посаду і місце служби посадової чи службової особи, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі, вказати, які саме дії ВДВС нею оскаржуються, заявити конкретні вимоги щодо дій або бездіяльності ВДВС, вказати, коли вона дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів з боку ВДВС.
При зверненні до суду з вимогами в порядку ст. 267 КАС України щодо бездіяльності начальника УПФ позивачка повинна зазначити ім'я (найменування) відповідача, посаду і місце служби посадової чи службової особи, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; інформацію про день отримання виконавчого листа та пред'явлення його до виконання; інформацію про хід виконавчого провадження; до заяви додати докази її надсилання рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачу не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду, а також вказати, коли вона дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів з боку начальника УПФ.
До позовної заяви додати оригінал документу про сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову в частині вимог майнового характеру - 114,70 грн. та в частині вимог немайнового характеру - 34,41 грн. Судовий збір сплачується на: код суду ЄДРПОУ 02893953, одержувач: Лозівське управління Державної казначейської служби України Харківської області м. Лозова, код отримувача коштів (за ЄДРПОУ) 38053090, банк отримувача: УДКСУ Харківської області, МФО 851011, код класифікації 22030001, р/р 31219206700015, призначення платежу: судовий збір пункт 3.1.
В частині вимог про порушення кримінальної справи у відношенні начальника УПФ, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, з огляду на положення п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, та роз'яснює позивачці, що в цій частині іі вимоги підлягають розгляду в порядку кримінального судочинства.
Керуючись ст. 108 КАС України, -
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про зобов'язання вчинити певні дії в порядку КАС України - залишити без руху, надавши позивачу для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в мотивувальній частині ухвали, строк - 5 (п'ять) днів з дня отримання ним копії ухвали. Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде йому повернута.
У справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області в частині вимог про порушення кримінальної справи у відношенні начальника УПФ відмовити у відкритті провадження.
Ухвали суду окремо від постанови суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку згідно ст.ст. 185, 186 КАС України.
Суддя : Харабадзе К. Ш.