Постанова № 33168243, 28.08.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2013
Номер справи
804/5639/13-а
Номер документу
33168243
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2013 р.Справа № 804/5639/13-а

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Рищенко А.Ю.,

розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» про стягнення заборгованості у сумі 1 700, 00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

22.04.2013 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» про стягнення заборгованості у сумі 1 700, 00 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що у зв'язку із порушенням вимог чинного законодавства про цінні папери, а саме: не опублікування в офіційному друкованому виданні необхідної інформації, щодо відповідача було складено акт про виявлене правопорушення на ринку цінних паперів від 08.11.2012 року № 191-ЦА-УП-Е. За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів позивачем було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.11.2012 року № 965-ЦА-УП-Е, якою накладено штраф у розмірі 1 700, 00 грн.

Просить суд: стягнути з Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» (ідентифікаційний код юридичної особи - 34656779) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 1 700, 00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) на рахунок, відкритий в Управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком - 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації - 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності - 106.

Копію ухвали про відкриття скороченого провадження було направлено на адресу відповідача, проте конверт із поштовим вкладенням повернувся на адресу позивача. У відповідності до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що поштове відправлення є врученим належним чином. У строк, встановлений ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позову або заяви про визнання позову до суду не надходило.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши повідомлені позивачем обставини та матеріали справи, вважає необхідним даний адміністративний позов задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року, № 448/96-ВР (у відповідній чинній редакції), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до ст. 6 вказаного Закону (у відповідній чинній редакції), Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.

Аналіз матеріалів справи показує, що 08.11.2012 року позивачем щодо Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 191-ЦА-УП-Е, відповідно до якого виявлено порушення відповідачем вимог п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України - 05.02.2007 року за № 97/13364 в частині не опублікування у офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2011 рік. Даний акт було направлено на адресу відповідача поштою.

Відповідно до положень п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України - 05.02.2007 року за № 97/13364 (у відповідній чинній редакції), розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Так, позивачем було встановлено, що Публічне акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» не виконало свого обов'язку щодо опублікування в загальнодоступній інформаційній базі Комісії регулярної річної інформації за 2011 рік.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (у відповідній чинній редакції), Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тому, позивачем була винесена постанова № 965-ЦА-УП-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.11.2012 року, якою постановлено, що за не опублікування у офіційному друкованому виданні інформації до Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» було застосовано штраф у розмірі 1 700, 00 грн. Дану постанову було направлено на адресу відповідача за допомогою засобів поштового зв'язку. Проте, у встановлений для добровільного виконання строк штраф Публічним акціонерним товариством «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» не сплачено, крім того у встановленому порядку не оскаржено та залишається не виконаним.

У відповідності до положень ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України», у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Тому, суд вбачає підстави для визнання обґрунтованими позовні вимоги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо стягнення відповідних сум штрафу шляхом перерахування коштів до державного бюджету згідно п. 3 р. ХVІІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року № 1470.

Отже, загальна сума заборгованості відповідача складає 1 700, 00 грн. Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити повністю.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити таке.

Положеннями ст. 87 КАС України передбачено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно положень ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Так, ухвалою суду від 23.04.2013 року позивачу було відстрочено сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру до ухвалення судового рішення у даній адміністративній справі згідно положень ст. 88 КАС України.

Однак, на момент винесення рішення суду від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до суду не надходило будь-яких відомостей про сплату судового збору у відповідності до вимог ухвали суду від 23.04.2013 року.

Частиною 2 ст. 88 КАС України визначено, що якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Тому, враховуючи вимоги ч. 2 ст. 88, ст. 94 КАС України, виходячи з того, що судове рішення було ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, суд не вбачає підстав для покладення обов'язку щодо сплати судового збору на позивача - Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» про стягнення заборгованості у сумі 1 700, 00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Премєр Естейт Інвестмент» (ідентифікаційний код юридичної особи - 34656779) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 1 700, 00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) на рахунок, відкритий в Управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком - 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації - 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності - 106.

Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, звернути до негайного виконання.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Суддя А.Ю. Рищенко