Ухвала суду № 33166205, 19.08.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2013
Номер справи
806/232/13-а
Номер документу
33166205
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

Головуючий у 1-й інстанції: Сичова О.П.

Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.

ПОСТАНОВА

іменем України

"19" серпня 2013 р. Справа № 806/232/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Бучик А.Ю.

суддів: Одемчука Є.В.

Шевчук С.М.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "08" квітня 2013 р. у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів ,

ВСТАНОВИВ:

У січні 2013 року управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по страхових внесках за 4 квартал 2010 року в сумі 634,45 грн. з яких 464,45 грн. - страхові внески, 170,00 грн. - фінансові санкції

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2013 року стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області заборгованість в сумі 634,45 грн.

В апеляційній скарзі ФОП ОСОБА_3 просить скасувати вказану постанову суду через порушення норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ст.18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№1058-ІV від 09.07.2003р. (далі - Закон №1058-ІV) страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство. Законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.

Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 11 Закону № 1058-ІV загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Згідно з пп. 4 пункту 8 розділу XV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.

Пунктом 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Із введенням в дію Закону України "Про внесення змін до законів України "Про державний бюджет України на 2010 рік" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який набрав чинності з 17.07.2010 року, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований, єдиний податок), зобов'язані сплачувати страхові внески в розмірі не менше мінімального розміру страхового внеску (з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку).

Відповідно до п. 3 ст. 11, п.5 ст. 14, ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані на відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для зазначених платників є квартал.

Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч. 3 ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою та у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату (ч.ч. 2, 3 ст. 106 Закону).

Відповідачка перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно довідки управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області від 16.08.2013 року №22432/04-02, станом на 16 серпня 2013 року заборгованість перед Пенсійним фондом України по ФОП ОСОБА_3, згідно справи 806/232/13-а становить 170 грн., в тому числі по фінансовій санкції -170,00 грн.

З наведеного слідує, що заборгованість ОСОБА_3 перед Пенсійним фондом України у розмірі 464, 45 грн. - відсутня.

Щодо стягнення коштів в розмірі 170,00 грн. - фінансової санкції за несвоєчасне подання звітності до Пенсійного фонду України, колегія суддів зазначає наступне.

ФОП ОСОБА_3 має перед Пенсійним фондом України заборгованість у розмірі 170,00 грн. (штрафні санкції) за несвоєчасне подання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України за 2010 рік у строки, визначені законодавством.

Докази оскарження відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 15 квітня 2011 року у розмірі 170,00 грн. ОСОБА_3 суду не надані. Також не надано доказів про їх сплату.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції підлягає частковому скасуванню.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 203, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 задовольнити частково.

Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "08" квітня 2013 р. скасувати в частині задоволення позову управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по страхових внесках в сумі 464,45 грн. та ухвалити в цій частині нове рішення про відмову в позові.

В решті - постанову залишити без змін.

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик

судді: (підпис) (підпис) Є.В.Одемчук С.М. Шевчук

З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області вул.Перемоги, 55,м.Житомир,10003

3- відповідачу Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 АДРЕСА_1