Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
27.08.2013 р. Справа № 814/3511/13-а Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Желєзного І.В. розглянувши адміністративну справу в порядку скороченого провадження
за позовомПрокурора Арбузинського району, (пров. Каштановий, 15, смт. Арбузинка, Арбузинський район, Миколаївська область, 55301)
в інтересах держави в особіПівденного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, (вул. Чигрина, 20, м. Миколаїв, 54020)
доСільськогосподарського закритого акціонерного товариства "Зелена поляна", (с. Садове, Арбузинський район, Миколаївська область, 55312)
простягнення коштів в сумі 17 000 гривень, В С Т А Н О В И В:
Прокурор Арбузинського району в інтересах держави в особі Південного територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду позовом про стягнення з Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства «Зелена поляна» штрафної санкції у сумі 17 000 грн. на підставі постанови №100-ПВ від 20.03.2013 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
До суду не надійшли заперечення проти позову.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, зважаючи на таке.
Південне територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є суб'єктом владних повноважень, який, відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", має право накладати на юридичних осіб штрафи за порушення чинного законодавства про цінні папери.
Як вбачається із матеріалів справи за зверненням Південного територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку прокуратурою Арбузинського району проведено перевірку відповідача, в ході якої встановлено факт не оприлюднення відповідачем річної інформації про емітента за 2011 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та не подано вказану інформацію у передбачений законодавством строк до Південного територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що є порушенням п.4,6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1 глави 7 Розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів».
Статтею 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" встановлено обов'язок емітента щодо надання річної звітну інформації про результати своєї фінансово-господарської діяльності до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до п. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:
- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;
- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
- розміщення на власному веб-сайті.
Згідно з п. 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Таким чином, за результатами перевірки виявлено факт правопорушення на ринку цінних паперів, а саме - не оприлюднення відповідачем річної інформації про емітента за 2011 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та не подано вказану інформацію у передбачений законодавством строк до Південного територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
За результатами виявлених порушень Південним територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідачу направлено розпорядження №202-ПВ від 08.10.2012 року про усунення порушень законодавства про цінні папери, яким відповідача зобов'язано усунути виявлені порушення чинного законодавства та у строк до 31.12.2012 року письмово повідомити уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження.
Однак, в указані строки відповідачем розпорядження №202-ПВ від 08.10.2012 року не виконано, про що 05.02.2013 року складений Акт №18-ПВ про правопорушення на ринку цінних паперів.
20.03.2013 року щодо відповідача винесено Постанову № 100-ПВ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 гривень, який підлягає сплаті до Державного бюджету України.
Відповідач постанову № 100-ПВ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у встановлені законом строки не оскаржив.
Відповідно до ст.1 Положення «Про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку», затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року N 1063/2011, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України, що здійснює державне регулювання ринку цінних паперів.
Пунктом 14 ст.6 Положення «Про Південне територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку», затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 31.01.2012 № 213 передбачено, що Південне територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку має право звертатися до суду з позовами (заявами) про примусове стягнення штрафів, накладених уповноваженою особою Комісії.
Дослідженими судом фактичними даними, наявними в матеріалах справи підтверджується факт інкримінованого суб'єкту господарювання правопорушення на ринку цінних паперів.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. 183-2 КАС України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства "Зелена поляна" (ідентифікаційний код 00854765 ) на користь Державного бюджету 17 000 гривень.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя І. В. Желєзний