Справа № 2а-10356/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2008 р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді – Спірідонова М.О.
за участю секретаря – Свіргун О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов первомайського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської державної податкової інспекції Харківської області до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, первомайський міжрайонний прокурор Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської державної податкової інспекції Харківської області, звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на користь держави в особі Лозівської ОДНІ заборгованість до бюджету по збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 64983,90 грн.
Відповідно до ст. 36 - 1 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
В обґрунтування позову вказано, що станом на 12.09.2008 р. первомайське комунальне виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства має заборгованість до бюджету по збору за геологорозвідувальні роботи на загальну суму 64983,90 грн.: з них у сумі 39943,61 грн. – основний платіж, підтверджується розрахунками збору за геологорозвідувальні роботи наданими платником податків до Первомайського відділення Лозівської ОДПІ; у сумі 25040,29 грн. – штрафні санкції підтверджуються рішеннями контролюючого органу.
В судове засідання представник ДПІ з’явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, але направив суду телефонограму, в якій позов визнав у повному обсязі, просив слухати справу без його участі.
Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Судом встановлено, що відповідно до акту № 53/15/22714272 від 08.05.2008 року фахівцями Лозівської ОДПІ у Харківській області встановлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (зі змінами та доповненнями), несвоєчасно сплачено збір за геологорозвідувальні роботи у сумі 24755,74 грн.
На підставі вказаного акту перевірки Лозівської ОДПІ в Харківській області винесено податкове повідомлення-рішення від 08.05.08 № 0000481528/0.
Відповідно до акту № 96/15/22714272 від 15.08.2008 року фахівцями Лозівської ОДПІ у Харківській області встановлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (зі змінами та доповненнями), несвоєчасно сплачено збір за геологорозвідувальні роботи у сумі 25324,80 грн.
На підставі вказаного акту перевірки Лозівської ОДПІ в Харківській області винесено податкове повідомлення-рішення від 15.08.08 № 0000811528/0.
Наявність заборгованості також підтверджується розрахунком суми податкового боргу станом на 12.09.2008 року, розрахунками збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за 4 квартал 2007 року, 1 квартал 2008 року, 2 квартал 2008 року.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України № 2181 - III від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. В п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного закону зазначає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач — визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті заборгованості, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов первомайського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської державної податкової інспекції Харківської області до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу – задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (64102, Харківська область, м. Первомайський вул. Комарова, 1) на користь Державного бюджету України суму заборгованості по збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 64983 (шістдесят чотири тисячі дев’ятсот вісімдесят три) грн., 90 коп.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 01.12.2008 року
Суддя М.О. Спірідонов