Постанова № 3314696, 11.02.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.02.2009
Номер справи
13/433
Номер документу
3314696
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11.02.2009 р.                                                                                                     № 13/433

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу

за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва

до Українського проектно-розвідувального інституту «Укрцукропроект»

про стягнення простроченої заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, у розмірі 28913,05 грн.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, заборгованість Відповідача у сумі 28913,05 грн., виникла через несплату останнім різниці наукових пенсій за період з 01.10.2002 по 30.04.2008 рр.

Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, повноважного представника у засідання суду не направив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, відповідно до вимог статей 35, 39 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надав.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

Відповідач є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та зареєстрований як платник вказаного збору в Управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківського районі м. Києва.

Згідно ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»від 13.12.1991р. № 1977-ХІІ (далі за тестом - Закон) різниця між сумою пенсії, призначеної за цим законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мас право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації за рахунок коштів державного бюджету, а для інших підприємств та організацій - за рахунок коштів цих підприємств, установ і організацій у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004р. №372 «Про затвердження порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи»(надалі - Порядок), встановлено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Відповідно до п. 5 цього Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних (у тому числі і недержавних) підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.

Отже, дані суми визначаються на підставі місячного розміру пенсійного утримання особи, що має право на даний вид пенсії і є виключною компетенцією Пенсійного фонду.

Даним пунктом закріплено обов'язок Пенсійного фонду щодо визначення розміру витрат на відшкодування різниці наукових пенсій, а також обов'язок підприємства щомісяця до 25 числа перераховувати органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному місяцях.

Відповідно до п. 9 Порядку різниця у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних ІІІ-ІV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3-8 цього Порядку.

Позивач стверджує, що з жовтня 2002р. та по теперішній час управління надсилає відповідачу повідомлення про відшкодування фактичних витрат на виплату наукових пенсій призначених працівникам цього інституту, але суми коштів зазначені в повідомленнях підприємством злісно не відшкодовуються..

Загальна сума фактично виплаченої різниці наукових пенсій за період з 01.10.2002 по 30.04.2008 рр. становить 28913,05 грн., що стверджується карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам державного небюджетного підприємства та іншими доказами.

Зазначені докази були досліджені в судовому засіданні і наявні в матеріалах справи.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, призначених згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»у сумі 28913,05 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 94, 158-163 КАС України, адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.           Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.           Стягнути з Українського проектно-розвідувального інституту «Укрцукропроект»(м. Київ, вул. Довнар-Запольського, 5, код ЄДРПОУ 00389558) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва (м. Київ, вул. Боровського, 29, код ЄДРПОУ 26087323, р/р 256093122614, 256083132614 в Головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській обл., МФО 322669) прострочену заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, становить різницю між сумою пенсій, призначених згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»у розмірі 28913,05 грн. (двадцять вісім тисяч дев’ятсот тринадцять гривень 05 коп.).

          Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                       А. Степанюк

Повний текст постанови виготовлено і підписано 11.03.2009 р.