Постанова № 33140740, 19.08.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2013
Номер справи
821/2912/13-а
Номер документу
33140740
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2013 р. Справа № 821/2912/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горшкова В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" про стягнення заборгованості,

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні (надалі - позивач) звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" (надалі - відповідач), у якому просить стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за травень, червень, липень 2013 року в розмірі 33 607,08 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що внаслідок порушення вимог ст. 24 Закону України від 13.12.1991 року за № 1977-ХІІ "Про наукову і науково-технічну діяльність" (надалі - Закон України в № 1977) у відповідача виник борг за травень - липень 2013 року в сумі 33 607,08 грн. по фінансуванню різниці між сумою пенсій, призначеної відповідно до вище вказаного Закону та сумою пенсій, обчисленої до інших законодавчих актів. В зв'язку з тим, що заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Херсоні відповідачем не погашена, позивач звернувся до суду з вказаною вимогою та просить задовольнити позовні вимоги, стягнувши з відповідача суму заборгованості.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач надав до суду клопотання згідно якого визнає позовні вимоги у повному обсязі. Та просить відстрочити виконання рішення суду терміном на 12 місяців, мотивуючи тим, що через заблоковані рахунки підприємство не в змозі своєчасно сплачувати свої кредиторські зобов'язання. Також, просив справу розглядати в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 4. ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.

Відповідач знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Херсоні, як платник страхових внесків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно абзацу 2 п. 13 розділу "Прикінцевих положень" Закону України № 1058-ІV від 09.07.2003 року "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність".

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.

Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: - для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; - для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; - для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України, бюджетна установа - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не є бюджетною організацією, а тому повинно проводити відшкодування зазначеної вище різниці пенсії.

Судом встановлено, що на ДП "Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" поширюється дія Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року (надалі -Порядок).

Згідно з п. 2 Порядку за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Враховуючи вищевикладене, на ДП "Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" покладається обов'язок фінансування 50% різниці між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник.

Відповідно до п. 5 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Судом встановлено, що відповідно до п. 5 цього Порядку, управлінням Пенсійного фонду України в м. Херсоні на адресу відповідача направлялися повідомлення за місяці травень, червень, липень 2013 року про суму витрат, що становлять різницю між сумою пенсії, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, але відповідач у строки встановлені чинним законодавством не оплачував витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, через що у відповідача виникла заборгованість за період з травня 2013 року по липень 2013 року у розмірі 33 067,08 грн.

Відповідачем не відшкодовано позивачу витрат на виплату зазначених пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, на загальну суму 33 607,08 грн.

Згідно розрахунків позовних вимог суми витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за травень - липень 2013 року становить 33 607,08 грн.

Крім того, щодо наданої заяви відповідача про відстрочення виконання рішення суду в порядку ст. 263 КАС України, суд зазначає наступне, що відстрочення виконання рішення суду здійснюється тільки після відкриття державним виконавцем виконавчого провадження.

За результатами розгляду матеріалів справи та враховуючи визнання відповідачем вказаної суми боргу, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в сумі 33 607,08 грн. є обґрунтованими.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" (код ЄДРПОУ 14309617) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за травень - липень 2013 року у сумі 33 607,08 грн. (тридцять три тисячі шістсот сім грн. 08 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.

кат. 10.1