Постанова № 33129316, 14.08.2013, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.08.2013
Номер справи
826/2170/13-а
Номер документу
33129316
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/2170/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Арсірій Р.О.

Суддя-доповідач: Міщук М.С.

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 серпня 2013 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді суддів: при секретарі Міщука М.С. Бєлової Л.В., Гром Л.М. Коток А.О.розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Укртранснафта» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Укртранснафта» до Державної фінансової інспекції України, Державної фінансової інспекції в Одеській області, Державної фінансової інспекції у Львівській області, Кременчуцької об'єднаної Державної фінансової інспекції про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

20 лютого 2013 року Публічне акціонерне товариство «Укртранснафта» (далі Товариство або позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Державної фінансової інспекції України (далі ДФІ або відповідач), Державної фінансової інспекції в Одеській області, Державної фінансової інспекції у Львівській області, Кременчуцької об'єднаної Державної фінансової інспекції, у якому просило:

- визнати протиправними дії ДФІ України щодо планування ревізії фінансово господарської діяльності Товариства за період з 01.07.2010 року по 31.12.2011 року.

- визнати протиправними дії ДФІ України, ДФІ в Одеській області, ДФІ у Львівській області, Кременчуцької ОДФІ, щодо організації і проведення планової ревізії фінансово - господарської діяльності Товариства, а також його філій: «Південні магістральні нафтопроводи», «Придніпровські магістральні нафтопроводи» та «Магістральні нафтопроводи «Дружба», за період з 01.07.2010 року по завершений звітний період 2012 року.

- зобов'язати ДФІ України утриматися від ведення за своєю ініціативою інспектування Товариства за період фінансово-господарської діяльності з 01.07.2010 року по 31.12.2011 року.

Окружний адміністративний суд міста Києва постановою від 22 травня 2013 року у задоволенні позову відмовив.

В апеляційній скарзі про скасування постанови Товариство посилається на те, що у ДФІ України були відсутні підстави для проведення планової ревізії за період з 01.07.2010 року по 31.12.2011 року, у зв'язку з чим дії Держфінінспекції України по проведенню ревізії за вказаний період слід вважати неправомірними. Крім того, судом першої інстанції не враховано положення частини 2 статті 4 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», якою передбачено, що на підконтрольних установах, щодо яких за відповідний період їх фінансово-господарської діяльності відповідно до цього Закону проведено державний фінансовий аудит, інспектування за ініціативою органу державного фінансового контролю не проводиться.

Вислухавши пояснення представників сторін та перевіривши за матеріалами справи наведені у скарзі доводи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно із частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 3 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939-ХІІ від 26.01.1993 року, введеного в дію з 1 лютого 1993 року Постановою Верховної Ради України № 2940-ХІІ від 26 січня 1993 року (далі Закон № 2939-ХІІ) передбачено, що державний фінансовий аудит є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі органом державного фінансового контролю фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту та їх оцінка викладаються у звіті

Відповідно до Статті 4 Закону № 2939-ХІІ інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

На підконтрольних установах, щодо яких за відповідний період їх фінансово-господарської діяльності відповідно до цього Закону проведено державний фінансовий аудит, інспектування за ініціативою органу державного фінансового контролю не проводиться.

Статтею 11 Закону № 2939-ХІІ визначається, що плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного фінансового контролю не частіше одного разу на календарний рік.

Право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Проведення ревізій органами державного фінансового контролю не повинно порушувати нормального режиму роботи підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» № 2939-XII від 26 січня 1993 року (з 16 жовтня 2012 року Законом України № 5463-VI назву цього Закону, преамбулу, статті 1 - 5, 7, 8 і 13 викладено в редакції: "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»), постанови Кабінету Міністрів України № 506 від 20.05.2009 року «Про затвердження Порядку проведення Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами державного фінансового аудиту окремих господарських операцій», чинної на момент розгляду спірних правовідносин (втратив чинність 26.12.2012 року, далі Порядок №506), Програми державного фінансового аудиту окремих господарських операцій ПАТ «Укртранснафта», з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року та з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року відповідачем та його регіональними органами проведений державний фінансовий аудит окремих господарських операцій (далі операційний аудит) Публічного акціонерного товариства «Укртранснафта» за період з 01.01.2010 року по 31.12.2011 року, про що складено аудиторські звіти №32-22/19 від 09.11.2011 року (а.с.27-35) та №32-22/9 від 18.06.2012 року (а.с.36-48).

Листом №05-14/93 від 23.01.2013 року (а.с.7) ДФІ України з посиланням на Закон України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», назву якого, як зазначено вище, викладено у новій редакції, повідомлено ПАТ «Укртранснафта» про проведення з 11.02.2013 року планової ревізії фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 01.07.2010 року по завершений звітний період 2012 року. Орієнтовний термін завершення зазначеного контрольного заходу - 10.05.2013 року.

Позивач, вважаючи, що для проведення планової ревізії в органу державного фінансового контролю не було законних підстав, не допустив посадових осіб до планової ревізії.

У зв'язку з цим ДФІ України складено відповідні акти, зокрема, Акт б/н від 11.02.2013 року про перешкоджання працівникам ДФІ України у проведенні ревізії (а.с. 53); ДФІ в Одеській області Акт №12-05/12 від 12.02.2013 року про неможливість проведення фінансово-господарської діяльності Філії «Південні магістральні нафтопроводи» ПАБ «Укратранснафта» за період з 01.07.2010 року по 01.01.2013 року (а.с.55); ДФІ у Львівській області Акт № 05-21/3 від 12.02.2013 року про недопущення до проведення ревізії Філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба» ПАБ «Укратранснафта» (а.с.59);Кременчуцької ОДФІ Акт б/н про недопущення до проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Філії «Придніпровські магістральні нафтопроводи» ПАБ «Укратранснафта» за період з 01.07.2010 року по 01.01.2013 року (а.с.145).

Акти про недопущення до Планової ревізії підписані посадовими особами ПАТ «Укртранснафта» із запереченнями (зауваженнями).

Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що дії відповідача щодо включення до плану контрольно-ревізійної роботи ревізії фінансово-господарської діяльності Товариства та його філій за період з 01.07.2010 року по завершений звітний період 2013 року є обґрунтованими та відповідають вимогам законодавства, оскільки внесення змін до планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України на IV квартал 2012 року та I квартал 2013 року відбулося відповідно до пункту 7 Порядку планування контрольно-ревізійної роботи Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 955 від 08.08.2001 року (далі Постанова КМУ № 955).

На думку колегії суддів, із таким висновком суду першої інстанції погодитися не можливо, оскільки, вирішуючи даний спір, судом не було з'ясовано, чи здійснені відповідачем перевірки не виходили за рамки проведення операційного аудиту.

Згідно із пунктами 3 та 5 Порядку №506 основним завданням операційного аудиту є сприяння забезпеченню суб'єктами господарювання законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів та/або майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку, складення достовірної фінансової звітності.

Операційний аудит включає, зокрема:

1) проведення моніторингу окремих господарських операцій, які здійснені суб'єктами господарювання та/або заплановані до здійснення;

2) розроблення програми, яка затверджується керівником контролюючого органу та подається для ознайомлення керівникові суб'єкта господарювання;

3) перевірку здійснення ризикових операцій щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів та/або майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку, складення і подання фінансової звітності;

4) підготовку для подання керівникові суб'єкта господарювання, органу управління та у разі потреби Фонду державного майна пропозицій щодо ефективного використання державних чи комунальних коштів та/або майна, усунення недоліків і порушень, виявлених за результатами моніторингу господарських операцій та/або перевірки;

5) оцінку стану усунення керівником суб'єкта господарювання недоліків і порушень, виявлених за результатами моніторингу господарських операцій та/або перевірки;

6) аналіз річної фінансової звітності суб'єкта господарювання; оцінку врахування пропозицій, внесених керівникові суб'єкта господарювання протягом звітного року за результатами моніторингу господарських операцій та/або перевірки; розроблення проекту аудиторського звіту із зазначенням висновків і пропозицій; обговорення проекту аудиторського звіту з керівником суб'єкта господарювання; підписання аудиторського звіту; подання аудиторського звіту керівникові суб'єкта господарювання.

Пунктом 8 Порядку №506 у разі коли в ході операційного аудиту встановлено, що прийняття управлінських рішень, здійснення господарських операцій може призвести до неефективного чи незаконного використання державних чи комунальних коштів та/або майна, фінансових порушень або порушення законодавства, державний аудитор письмово інформує про це керівника суб'єкта господарювання, керівника відповідного контролюючого органу та орган управління з поданням відповідних пропозицій.

Результати перевірки ризикових операцій оформляються у формі довідки у двох примірниках, один з яких передається керівникові суб'єкта господарювання.

Згідно із пунктами 9 та 91 Порядку №506 результати операційного аудиту відображаються в аудиторському звіті. Аудиторський звіт розглядається за участю керівника та уповноважених представників суб'єкта господарювання. Їх зауваження і пропозиції враховуються або відображаються у протоколі розбіжностей, який додається до звіту.

За результатами розгляду поданої державним аудитором інформації контролюючий орган надсилає керівнику суб'єкта господарювання та/або його органу управління письмові вимоги щодо усунення виявлених фактів порушення законодавства із зазначенням строку зворотного інформування про вжиті заходи щодо їх усунення.

Аналіз застосування вищевказаних норм відповідачем при перевірці фінансово-господарської діяльності позивача свідчить про суттєве їх порушення та ігнорування з боку відповідача.

На підставі матеріалів справи, у тому числі аудиторських звітів, та враховуючи пояснення представника ПАТ «Укртранснафта» колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що здійснені відповідачем перевірки виходили за рамки проведення операційного аудиту, оскільки торкались не окремих господарських операцій ВАТ «Укратранснафта» та його філій, а по суті було проведено інспектування у формі ревізії, яка полягала у документальній і фактичній перевірці усього комплексу діяльності підконтрольної установи.

Такий висновок ґрунтується, зокрема, на тих фактах, що у період з 2010 по 2011 року державні фінансові аудитори проводили державний фінансовий аудит господарських операцій в ПАТ «Укртранснафта» та його філій протягом 501 робочого дня, у тому числі в 2010 році на протязі 251 робочого дня (або 2004 години), в 2011 році на протязі 250 робочих днів (або 1996 годин).

Додатково державні фінансові аудитори використали час, перебуваючи в ПАТ «Укртранснафта», для складання аудиторських звітів. Так аудиторський звіт за результатами державного фінансового аудиту окремих господарських операцій ВАТ «Укртранснафта» за 2010 рік складено 09.11.2011 року, а аудиторський звіт за результатами державного фінансового аудиту окремих господарських операцій ПАТ «Укртранснафта» за 2011 рік складено 18.06.2012 року.

Отже довготривале проведення перевірок свідчить про їх всеохоплюючий характер і не могло не порушувати нормального режиму роботи підконтрольних установ - суб'єктів господарської діяльності.

За результатами перевірок не встановлено суттєвих порушень законодавства з боку позивача, що підтверджується поданою державними аудиторами у 2010-2011 роках інформацією, згідно з якою Держфінінспекція України не надсилала керівництву ПАТ «Укртранснафта» будь-які письмові вимоги щодо усунення виявлених фактів порушення законодавства та для підтвердження виявлених в ході операційного аудиту фактів порушення законодавства не забезпечувала проведення ревізій ПАТ «Укртранснафта».

У зв'язку з цим у відповідача не було фактичних підстав для проведення ревізій Товариства та його філій за період, що уже тривалий час перевірявся, як це вимагається частиною 7 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ (далі Закон № 2939-ХІІ ) та Порядком проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 550 від 20 квітня 2006 року (далі Порядок №550).

Стосовно позиції суду першої інстанції, згідно з якою дії відповідача щодо включення до плану контрольно-ревізійної роботи ревізії фінансово-господарської діяльності Товариства та його філій за період з 01.07.2010 року по завершений звітний період 2013 року є обґрунтованими та відповідають вимогам законодавства, оскільки внесення змін до планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України на IV квартал 2012 року та I квартал 2013 року відбулося відповідно до пункту 7 Порядку планування контрольно-ревізійної роботи Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами, колегія суддів вважає за необхідне зазначити таке.

Порядком №550 передбачено, що планова виїзна ревізія - ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані контрольно-ревізійної роботи контролюючого органу і проводиться за місцезнаходженням такої підконтрольної установи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться ревізія, не частіше ніж один раз на календарний рік; позапланова виїзна ревізія - ревізія, яка не передбачена в планах контрольно-ревізійної роботи контролюючого органу і проводиться за наявності обставин, визначених Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" (далі Закон);

Пунктами 4,5 Порядку №550, передбачено, що планові та позапланові виїзні ревізії проводяться контролюючими органами відповідно до Закону та цього Порядку. Планові виїзні ревізії проводяться відповідно до планів контрольно-ревізійної роботи, затверджених в установленому порядку, позапланові виїзні ревізії - за наявності підстав, визначених Законом.

Згідно із пунктом 3 Порядку планування контрольно-ревізійної роботи Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 955 від 08.08.2001 року (далі Порядок № 955), заходи з проведення державного фінансового аудиту перевірки державних закупівель та інспектування здійснюються відповідно до: 1) плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби, який складається на календарний рік; 2) планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції та її територіальних органів, які складаються на кожний квартал.

Пункт 4 Порядку №995 передбачає, що Держфінінспекція готує і за погодженням з Мінфіном подає до 1 грудня поточного року Кабінетові Міністрів України проект плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції та її територіальних органів, що містить перелік тем: інспектування певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ; державний фінансовий аудит виконання державних (бюджетних) програм, діяльності бюджетних установ, суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також інших суб'єктів господарювання, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно; перевірки державних закупівель; контроль за станом контрольно-ревізійної роботи у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади (далі контрольні заходи), а також рік проведення попередніх контрольних заходів за кожною запланованою темою та терміни інформування Кабінету Міністрів України і Мінфіну.

Плани контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції та її територіальних органів розробляються на підставі плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції та її територіальних органів. Зазначені плани включають питання, вирішення яких належить до компетенції Держфінінспекції та її територіальних органів (п.5).

Відповідно пункту 6 Порядку № 955 строки підготовки та порядок затвердження планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції та її територіальних органів, визначаються Держфінінспекцією.

Пунктом 7 Порядку № 955 передбачено, що основними підставами для включення заходів з проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування до планів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби є:

а) закони, акти та доручення Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Мінфіну, які не потребують термінового виконання без включення до планів;

б) звернення правоохоронних органів, юридичних і фізичних осіб з приводу проведення ревізій та перевірок, які можливо виконати у плановому порядку;

в) пропозиції Рахункової палати, Мінфіну, Мінекономрозвитку, ДПС, Держмитслужби, Казначейства, прийняті Держфінінспекцією до виконання;

г) ініціатива, виявлена Держфінінспекцією та її територіальними органами з урахуванням таких критеріїв, як: економічна та соціальна важливість питань, які обов'язково включаються до програм і планів дій Кабінету Міністрів України на відповідний період; значний обсяг фінансових потоків, інших державних ресурсів, що спрямовувалися на виконання бюджетних програм, утримання державних органів; публічна інформація про факти порушень і зловживань у фінансовій сфері та неефективного управління державним майном; ймовірність виникнення фінансових порушень, у тому числі внаслідок відсутності (низького рівня) внутрішнього фінансового контролю, правової неврегульованості економічної діяльності; періодичність проведення ревізій та перевірок у бюджетних установах відповідно до закону;

ґ) ініціатива, виявлена підконтрольними установами та їх органами управління, прийнята Держфінінспекцією до виконання.

Посилаючись на дотримання ДФІ України пункту 7 Порядку №955, суд першої інстанції не зазначив, яким конкретно підпунктом цього пункту керувався відповідач при плануванні перевірки.

Разом з цим судом першої інстанції встановлено, що листом від 10.08.2012 року № 31-04310-12/19985 Міністерства фінансів України на адресу відповідача направлено пропозиції до Основних напрямів контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції та її територіальних органів на 2013 рік (а.с.102).

Однак з цього ж листа вбачається, що пропозиції Міністерства фінансів України сформовані відповідно до листа Держфінінспекції України №02-15/785 від 11.07.2012 року, тобто ініціатором перевірки у даному випадку виступає Держфінінспекція України.

Цей висновок також підтверджується тим, що наказом ДФІ України «Про внесення змін до планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України на IV квартал 2012 року та I квартал 2013 року» № 424 від 27.12.2012 року внесено зміни до Плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України на І квартал 2013 року, затвердженого наказом Держфінінспекції України № 369 від 23.11.2012 року, а саме: розділ II доповнено пунктом 2.23, згідно якого до Плану включено ревізію фінансово-господарської діяльності Товариства за період з 01.07.2010 року по завершений звітний період 2013 року.

Крім того, згідно матеріалів справи відповідач звертався з листом на ім'я віце-прем'єр - міністра України Бойка Ю.А. №05-12/307 від 20.02.2013 року про сприяння у проведенні ревізії позивача (а.с.157-159). У відповідь не отримав прямої вказівки на проведення перевірки, а навпаки у дорученні Ю.Бойка №7598/1.1-13 від 04.03.2013 року Міненерговугілля та Держфінінспекції зазначається «прошу разом в установлено порядку вжити заходів до врегулювання порушеного питання. Інформуйте Кабінет Міністрів (а.с.160).

Враховуючи, що при плануванні проведення ревізії фінансово-господарської діяльності позивача, ДФІ України порушено ряд норм Законів, зокрема частини 2 статті 4, статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а також окремих положень Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 550 від 20 квітня 2006 року та чинного на момент складання Плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України на І квартал 2013 року, затвердженого наказом Держфінінспекції України № 369 від 23.11.2012 року, колегія суддів вважає дії відповідача щодо включення до плану контрольно-ревізійної роботи ревізії фінансово-господарської діяльності Товариства та його філій за період з 01.07.2010 року по завершений звітний період 2013 року є не обґрунтованими та такими, що не відповідають чинному законодавству України.

Таким чином, доводи апеляційної скарги спростовують висновки суду першої інстанції, зроблені з порушенням з вищеназваних норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за необхідне задовольнити апеляційну скаргу.

Керуючись статтями 160, 195, 196, 198, 202, 205, 207 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Укртранснафта» задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 травня 2013 року скасувати та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити.

Визнати протиправними дії Державної фінансової інспекції України щодо планування ревізії фінансово господарської діяльності публічного акціонерного товариства «Укртранснафта» за період з 01.07.2010 року по 31.12.2011 року.

Визнати протиправними дії Державної фінансової інспекції України, Державної фінансової інспекції в Одеській області, Державної фінансової інспекції у Львівській області, Кременчуцької об'єднаної Державної фінансової інспекції щодо організації і проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Публічного акціонерного товариства «Укртранснафта», а також його філій: «Південні магістральні нафтопроводи», «Придніпровські магістральні нафтопроводи» та «Магістральні нафтопроводи «Дружба», за період з 01.07.2010 року по завершений звітний період 2012 року.

Зобов'язати Державну фінансову інспекцію України утриматися від ведення за своєю ініціативою інспектування Публічного акціонерного товариства «Укртранснафта» за період фінансово-господарської діяльності з 01.07.2010 року по 31.12.2011 року.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя

Судді:

Повний текст судового рішення виготовлено 19 серпня 2013 року

Головуючий суддя Міщук М.С.

Судді: Бєлова Л.В.

Гром Л.М.