Постанова № 33124014, 21.08.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.08.2013
Номер справи
812/7390/13-а
Номер документу
33124014
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 серпня 2013 року Справа № 812/7390/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Широкої К.Ю.,

при секретарі Бондар Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції в м. Первомайську Головного управління Міндоходів у Луганській області служби до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення податкового боргу з розрахункових рахунків у розмірі 173 294, 97 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

20 серпня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшло подання Державної податкової інспекції в м. Первомайську Головного управління Міндоходів у Луганській області служби до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення податкового боргу з розрахункових рахунків у розмірі 173 294, 97 грн., в обґрунтування якого заявник зазначив, що у зв'язку з несплатою податкового зобов'язання по деклараціям № 9047462200 від 05.08.2013 у відповідача виник податковий борг у сумі 42 780,29 грн. (граничний термін сплати 19.08.2013), № 9047461177 від 05.08.2013 у відповідача виник податковий борг у сумі 90 316, 63 грн. . (граничний термін сплати 19.08.2013), № 9047461155 від 05.08.2013 у відповідача виник податковий борг у сумі 40 198, 05 грн. (граничний термін сплати 19.08.2013), який підлягає стягненню з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника на підставі п. 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Позивач просить стягнути з рахункових рахунків підприємства податковий борг по екологічному податку у сумі 173 294, 97 грн., постанову суду звернути до негайного виконання.

Заявник у судовому засіданні просив задовольнити подання Державної податкової інспекції в м. Первомайську Головного управління Міндоходів у Луганській області служби в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти заявленого подання не заперечувава, надав відзив у якому визнав суму по екологічного боргу в розмірі 173 294, 97 грн.

Дослідивши всі документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно пункту 203.1 статті 203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно пункту 203.2 статті 203 ПК України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідачем була подана податкова декларація по екологічному податку 05.08.2013. Враховуючи приписи п. 49.20 статті 49, статті 57 ПК України, термін сплати визначеного податкового зобов'язання становить 19.08.2013. Податковий орган звернувся до суду з поданням 27.08.2013, але враховуючи те, що на час розгляду справи відповідачем у добровільному порядку не сплачена сума податкового зобов'язання, визначена самостійно у податковій декларації, суд вважає, що на час розгляду справи позивачем правомірно заявлена вимога в порядку статті 183-3 КАС України.

Таким чином, позивач у строки, встановлені статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України звернувся до суду з поданням.

Як вбачається з матеріалів справи, Державне підприємство «Первомайськвугілля» зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області від 03.03.2003 № 1 388 120 0000 000004, код ЕДРПОУ 332320594 та є юридичною особою (а.с.9), станом на 22.07.2013 відповідач має податковий борг по екологічному податку в сумі 173 294, 97 грн.

Податковий борг по екологічному податку у розмірі 173 294, 97 грн., виник на підставі з несплатою податкового зобов'язання по деклараціям № 9047462200 від 05.08.2013 у відповідача виник податковий борг у сумі 42 780,29 грн. (граничний термін сплати 19.08.2013), № 9047461177 від 05.08.2013 у відповідача виник податковий борг у сумі 90 316, 63 грн. . (граничний термін сплати 19.08.2013), № 9047461155 від 05.08.2013 у відповідача виник податковий борг у сумі 40 198, 05 грн. (граничний термін сплати 19.08.2013) (а.с.10-15).

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Органи державної податкової служби відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

У відповідності до вимог п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) 10.04.2004 податковим органом уповноваженій особі ДП «Первомайськвугілля» вручено першу податкову вимогу від 17.02.2004 № 1/24; у зв'язку з невиконанням першої податкової вимоги платнику податків вручено другу податкову вимогу від 31.03.2004 № 2/41 (а.с.16).

Вищезазначені вимоги у встановленому законом порядку не оскаржувалися, тобто сума податкового боргу є узгодженою.

Факт наявності у відповідача несплаченого податкового боргу підтверджено матеріалами справи та визнано відповідачем.

Відповідно до ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Строки, встановленні цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.

У даному випадку, необхідна наявність сукупності обставин, які дають підставу для висновку щодо правомірності такого подання:

- сплив 60 днів з дня направлення податкової вимоги;

- виникнення податкового боргу.

Таким чином, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Відповідно до ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до суду першої інстанції, що видав виконавчий лист, із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

Підставою для розстрочки виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим судом способом.

На обґрунтування заявленого клопотання представником відповідача надано суду докази, які свідчать про те, що підприємство є збитковим, має кредиторську заборгованість та інші обов'язкові зобов'язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

У судовому засіданні представником відповідача заявлене клопотання про встановлення порядку виконання судового рішення. Представник позивач не заперечував проти заявленого клопотання.

Відповідно до ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до суду першої інстанції, що видав виконавчий лист, із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

Підставою для розстрочки виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим судом способом.

На обґрунтування заявленого клопотання представником відповідача надано суду докази, які свідчать про те, що підприємство є збитковим, має кредиторську заборгованість та інші обов'язкові зобов'язання.

Посилання на тяжке фінансове становище, як на підставу для встановлення спосіб, строк і порядок виконання судового рішення, судом до уваги не беруться, оскільки, на думку суду, не є винятковою обставиною, у розумінні ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Доказів наявності інших обставин (відсутність грошей на рахунках, докази сплати боргів в строк по іншим розстроченням, документальне підтвердження поліпшення фінансового стану при встановлення спосіб, строк і порядок виконання судового рішення), що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, заявником до суду не надано.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання державного підприємства «Первомайськвугілля» про встановлення способу, строку і порядок виконання судового рішення слід відмовити.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 -12, 14, 86, 158 -162, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Державної податкової інспекції в м. Первомайську Головного управління Міндоходів у Луганській області служби до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення податкового боргу з розрахункових рахунків у розмірі 173 294, 97 грн. задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Первомайськвугілля» (93200, м. Первомайськ, вул. Куйбишева, 18а, код ЄДРПОУ32320594) податковий борг з екологічного податку в загальній сумі 173 294, 97 грн. (сто сімдесят тир тисячі двісті дев'яносто чотири грн. 97 коп.) з рахунків у банках, бслуговуючих платника на користь Державного бюджету України на розрахункові рахунки відповідних селищних рад:

Голубівська селищна рада в сумі 40 198,05 грн із розподілом на рахунки, суми та види бюджетної класифікації (БК):

-р/р 33114362700269 МФО 804013, отримувач ГУДКСУ в Луганській області м. Луганська ОКПО 37736894 БК 19010101 в сумі 531,52 грн. (п'ятдесят тридцять одна гривня 52 коп.)

-р/р 33112364700269 МФО 804013, отримувач ГУДКСУ в Луганській області м. Луганська ОКПО 37736894 БК 19010301 в сумі 39 666,53 грн.(тридцять дев'ять тисяч шістсот шістдесят шість гривня 53 коп.)

Врубівська селищна рада в сумі 42 780, 29 грн із розподілом на рахунки, суми та види бюджетної класифікації (БК):

-р/р 33110362400058 МФО 804013, отримувач ГУДКСУ в Луганській області м. Луганська ОКПО 37736894 БК 19010101 в сумі 57 093,46 грн.(п'ятдесят сім тисяч дев'яносто три гривні 46 коп.)

-р/р 33118364700263 МФО 804013, отримувач ГУДКСУ в Луганській області м. Луганська ОКПО 37736894 БК 19010301 в сумі 41 896,80 грн. (сорок одна тисяча вісімсот дев'яносто шість гривень 80 коп.)

Березовська селищна рада в сумі 90 316,63 грн із розподілом на рахунки, суми та види бюджетної класифікації (БК):

-р/р 33115362700268 МФО 804013, отримувач ГУДКСУ в Луганській області м. Луганська ОКПО 37736894 БК 19010101 в сумі 17 965,20 грн.(сімнадцять тисяч дев'ятсот шістдесят п'ять гривень 20 коп.)

-р/р 33114363700263 МФО 804013, отримувач ГУДКСУ в Луганській області м. Луганська ОКПО 37736894 БК 19010201 в сумі 72 214,42 грн.(сімдесят дві тисячі двісті чотирнадцять гривень 42 коп.)

-р/р 33113364700268 МФО 804013, отримувач ГУДКСУ в Луганській області м. Луганська ОКПО 37736894 БК 19010301 в сумі 137,01 грн.(сто тридцять сім гривень 01 коп.)

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 23 серпня 2013 року.

Суддя К.Ю. Широка