ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" серпня 2013 р. Справа № 923/56/13-г
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригуза П.Д., при секретарі Рубанику О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм,ЛТД ", ідентифікаційний код 21642228, вул. Кіквідзе, 18-а, м. Київ,
до: Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон,
про визнання банкрутом
за участю представників:
від кредиторів: Спільне українсько-естонського підприємство у формі ТОВ "Оптіма-Фарм, ЛТД " - Кан О.Є., довіреність № 75 від 17.12.2012 р.; УПФУ в м. Херсоні - Павлюк К.А., довіреність № 145/12 від 03.01.2013 р., Лихошапко Д.М., довіреність № 132/12 від 03.01.2013 р.; МКП "Херсонтеплоенерго" - Сініцина В.Ю., довіреність № 3415-15 від 14.11.2012 р.; ПАТ "Херсонгаз" - Гейко О.В., довіреність № 4937/08 від 25.12.2012 р.; ПАТ "Херсонська теплоелектроцентраль" - Кузовова Н.М., довіреність № 01-4/04 від 02.01.2013 р., Херсонський МЦЗ - Селезньова А.І., довіреність № 09-17/2837 від 10.07.2013 р.; Цюрупинський РЦЗ - Мельохіна В.В., довіреність № 17-03/842 від 03.06.2013 р.
від боржника: в.о. генерального директора - Цуркан О.В., рішення ХХІІ сесії шостого скликання Херсонської обласної ради від 20.02.2013 р. № 697;
від Херсонської обласної ради - Потоцький П.Б., довіреність № 56-150-00-196/006-06 від 12.08.2010 р.
розпорядник майна - арбітражний керуючий Поярков В.О.
в с т а н о в и в:
Справа про банкрутство порушена ухвалою суду від 02.04.2013 року.
В судовому засіданні розпорядником майна заявлено клопотання про затвердження витрат, здійснених ним у процедурі розпорядження майном в загальній сумі 2726,00 грн. Суд відхилив зазначене клопотання з наступних підстав. Відповідно до абзацу третього ч. 7 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий зобов'язаний подати до господарського суду звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури розпорядження майном за п'ять днів до закінчення відповідної процедури. Звіт розглядається в судовому засіданні та затверджується ухвалою господарського суду. У зв'язку з порушенням арбітражним керуючим порядку заявлення клопотання: неподанням звіту та ненаданням доказів понесених витрат, а також про їх відшкодування, клопотання відхиляється.
Ухвалою суду від 06.06.2013 р. затверджено реєстр вимог кредиторів боржника, призначено підсумкове засідання для визначення фінансового стану боржника та подальшої процедури у справі.
Розпорядником майна боржника Поярковим В.О. подано до суду клопотання про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, до клопотання додано протоколи загальних зборів та комітету кредиторів і аналіз фінансово-господарської діяльності боржника з додатками. Розпорядником майна доведено суду та учасникам провадження висновки про фінансовий стан боржника, який характеризується неплатоспроможністю, припиненням підприємницької діяльності та нездатністю боржника відновити свою платоспроможність. Банкрутство боржника обумовлюється припиненням його господарської (підприємницької) діяльності.
Комітет кредиторів та розпорядник майна не вбачають можливості відновлення платоспроможності боржника або застосування щодо нього процедури мирової угоди.
Заслухавши представників учасників провадження, дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку про задоволення клопотання щодо визнання боржника банкрутом з наступних підстав.
У відповідності до ч. 3 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень:
ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону;
ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником;
постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство;
ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
Боржник є юридичною особою права комунальної власності Херсонської обласної ради, здійснював підприємницьку діяльність, зареєстрований в ЄДР підприємців за ідентифікаційним кодом 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон, отже згідно до положень Закону про банкрутство є суб'єктом банкрутства.
Банкрутством, відповідно до ст. 1 Закону є визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
При наявності стану банкрутства боржника відповідно до ст. 37 Закону господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Із звіту розпорядника майна про результати аналізу основних показників фінансового становища боржника та інших матеріалів справи вбачається, що підприємство знаходиться у важкому фінансовому стані. Власником боржника - Херсонською обласною радою прийнято рішення № 697 від 20.02.2013 року про припинення діяльності Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради шляхом його ліквідації, утворено ліквідаційну комісію, яка розпочала свою роботу.
Відповідно до висновку аналізу фінансово-господарської діяльності боржника у підприємства наявних активів не достатньо для задоволення вимог кредиторів, боржник не здатен відновити свою платоспроможність, до боржника може бути застосована лише процедура ліквідації. Розпорядником майна не встановлено наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства.
За таких обставин суд вважає встановленим факт банкрутства боржника, оскільки боржник припинив свою підприємницьку діяльність, доходи не отримує, а задовольнити повністю чи частково визнані судом вимоги кредиторів можливо не інакше як через застосування ліквідаційної процедури та припинення зобов'язань (їх списання).
Наслідки визнання боржника банкрутом передбачені положеннями ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.
Для призначення ліквідатором у цій справі більшістю голосів комітетом кредиторів було прийнято рішення про призначення арбітражного керуючого Пояркова Володимира Олександровича, який виконував обов'язки розпорядника майна. Розпорядник майна заявив про свою готовність виконувати зазначені повноваження.
Заперечення щодо призначення арбітражного керуючого Пояркова В.О. ліквідатором банкрута висловив УПФУ в м. Херсоні, про що зазначено в протоколі № 3 від 15.08.2013 р., а кредитор ПАТ "Херсонська теплоелектроцентраль" вирішили залишити це питання на розсуд суду. За таких обставин та правових підстав клопотання комітету кредиторів підлягає задоволенню.
Питання щодо призначення ліквідатора згідно ч. 1 ст. 40 Закону віднесено до компетенції господарського суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону про банкрутство з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 7 ст. 49 та ст. 67 Закону України "Про виконавче провадження" у випадку ліквідації боржника - юридичної особи виконавчий документ передається ліквідатору для подальшого виконання рішення у встановленому Законом про банкрутство порядку. У такому разі арешт з майна боржника знімається за постановою державного виконавця, затвердженою начальником ВДВС.
Податкова застава активів банкрута припиняється відповідно до п. 93.1.3. ст. 93 Податкового Кодексу України та ч. 9 ст. 19 Закону про банкрутство шляхом їх звільнення господарським судом з податкової застави, ухвалою у судовому засіданні за участю органу державної податкової служби.
Керуючись ст.ст. 27, 37-40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 82, 84-85 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Припинити процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна Пояркова Володимира Олександровича.
2. Визнати банкрутом Обласне комунальне медико-фармацевтичне підприємство "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
4. Призначити арбітражного керуючого Пояркова Володимира Олександровича (свідоцтво НОМЕР_1 від 21.05.2013 року видане Міністерством юстиції України) ліквідатором Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон.
5. Припинити повноваження статутних органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
6. Ліквідаторові Пояркову В.О. здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом, до завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання заходів передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", по готовності подати на затвердження суду звіт і ліквідаційний баланс.
7. Призначити судове засідання для розгляду звіту ліквідатора на 20.02.2014 р. на 11:00 год. в приміщенні господарського суду, за адресою: м. Херсон, вул. Горького, 18, зала судових засідань № 3.
8. Постанову надіслати: кредиторам; боржнику; ліквідатору Пояркову В.О.; ВДВС Дніпровського РУЮ м. Херсона; ДПІ у м. Херсоні Головного управління Міндоходів; Головному управлінню юстиції у Херсонській області.
Суддя П.Д. Пригуза
Повний текст підписано 23.08.2013 р.