Постанова № 33116761, 15.08.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.08.2013
Номер справи
813/4700/13-а
Номер документу
33116761
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 серпня 2013 року м. Львів № 813/4700/13-а

13 год. 11 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М. за участю секретаря судового засідання Надич М.О. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Кунтий Н.О.;

відповідача: представник Задорожний І.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Благодійного фонду «Верітас» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Благодійний фонд «Верітас» (далі - БФ «Верітас») звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби (далі - ДПІ у Личаківському районі) про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12 квітня 2013 року № 0000062200/6173/10/24.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що податковий орган дійшов помилкового висновку про порушення вимог Закону України «Про гуманітарну допомогу», оскільки передача гуманітарної допомоги Дніпропетровському осередку МГО Ордена Святого Іоанна Єрусалимського оформлювалась видатковими накладними. Вони були підписані відповідальними особами. Пояснив, що розподіл отриманої допомоги по номенклатурі товарів був проведений згідно даних вантажно-митних декларацій. Крім цього, зазначив, що відповідачем в належний спосіб не доведено нецільове використання гуманітарної допомоги. Стверджує, що БФ «Верітас» належним чином ведеться облік щодо отримання та цільового використання гуманітарної допомоги. Тому прийняте на основі таких висновків податкове повідомлення-рішення є протиправним і підлягає скасуванню. Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задовольнити.

Відповідач позов заперечив повністю з підстав, викладених в письмових запереченнях від 22.07.2013 року на позовну заяву, зміст яких зводиться до такого. Оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі висновків акта № 44/22-80/38056714 від 29.03.2013 року, складеного за наслідками позапланової документальної перевірки БФ «Верітас» з питань отримання та використання гуманітарної допомоги за цільовим призначенням, яка надійшла на адресу Благодійного фонду «Верітас» за період з 01.01.2012 року по 30.11.2012 року. В основу акта перевірки покладено висновки про те, що БФ «Верітас» порушено вимоги статті 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу», а тому дана гуманітарна допомога вважається використаною не за цільовим призначенням. На цій підставі податковий орган дійшов висновку про порушення вимог п.151.1 ст.151 та п.157.14 ст.157 Податкового кодексу України. Саме з цих мотивів податковий орган прийняв оскаржуване податкове повідомлення-рішення, і на думку представника відповідача підстав для його скасування немає, просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Суд заслухав пояснення представників сторін, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності і встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:

З 18.03.2013 року по 22.03.2013 року ДПІ у Личаківському районі проведено позапланову документальну перевірку БФ «Верітас» з питань отримання та використання гуманітарної допомоги за цільовим призначенням, яка надійшла на адресу Благодійного фонду «Верітас» за період з 01.01.2012 року по 30.11.2012 року, за наслідками якої складено акт № 44/22-80/38056714 від 29.03.2013 року (далі - акт перевірки від 29.03.2013 року).

Під час перевірки податковий орган вказав, що позивачем порушено вимоги ст. 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» у зв'язку із відсутністю обліку щодо отримання та цільового використання гуманітарної допомоги. Отже, така гуманітарна допомоги вважається використаною не за цільовим призначенням.

У висновках акта перевірки від 29.03.2013 року відповідач зазначив про порушення БГ «Верітас» п.151.1 ст.151 та п.157.14 ст.157 Податкового кодексу України, внаслідок чого позивачем занижено податок на прибуток на загальну суму 39027,60 грн., в т.ч.: І квартал 2012 року на суму 39027,60 грн.; півріччя 2012 року - 39027,60 грн.; 9 міс. 2012 року - 39027,60 грн.; за 2012 рік - 39027,60 грн.

На основі таких висновків 12 квітня 2013 року було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000062200/6173/10/24, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток всього на 48 784,50 грн., в т.ч. 39027,60 грн. за основним платежем та 9756,90 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, яке позивач оскаржив в судовому порядку.

З метою правильної оцінки спірних правовідносин суд керувався наступними нормами права:

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Одночасно Конституцією встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Згідно із Законом України «Про благодійництво та благодійні організації» від 16.09.1997 № 531/97-BP (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) благодійна організація - це недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб.

В редакції Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012, №5073-VI, благодійна організація - юридична особа приватного права, установчі документи якої визначають благодійну діяльність в одній чи кількох сферах, визначених цим Законом, як основну мету її діяльності.

Благодійний фонд «Верітас» створено з метою здійснення благодійної діяльності. Основні завдання фонду - серед іншого, це надання благодійної допомоги її набувачам та поліпшення матеріального становища набувачів благодійної допомоги; залучення фінансових коштів (у тому числі і в іноземній валюті) від фізичних і юридичних осіб для благодійної діяльності; сприяння соціальній реабілітації малозабезпечених, безробітних, інвалідів, інших осіб, які потребують допомоги.

БФ «Верітас» згідно із рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України включено до реєстру отримувачів гуманітарної допомоги під реєстраційним номером 03296ЄР.

В періоді, що перевірявся, БФ «Верітас» було отримано вантаж (одяг жіночий, чоловічий, дитячий, бувший у використанні з невеликим відсотком зносу та взуття з невеликим відсотком зносу) на безоплатній основі по договору дарування №0269 від 25 січня 2012 року від нерезидента «Pilmar Internacional Limited».

Рішеннями Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України отриманий вантаж було визнано гуманітарною допомогою, що підтверджується вантажно - митними деклараціями та зазначено в акті перевірки самим податковим органом:

№209150000/2012/13557 від 26.09.2012 р. на суму 102132,62 грн., протокольне рішення №11 від 05.07.2012 року;

№209150000/2012/17922 від 20.11.2012р. на суму 79032,31 грн., протокольне рішення №20 від 08.11.2012 року;

№209150000/2012/17922 від 20.01.2012 р. на суму 2476,50 грн., протокольне рішення №20 від 08.11.2012 року;

№209150000/2012/2906 від 26.03.2012 р. на суму 86362,5 грн., протокольне рішення №3 від 02.02.2012 року;

№209150000/2012/2906 від 26.03.2012р. на суму 6815,42 грн., протокольне рішення №3 від 02.02.2012 року;

№209150000/2012/2972 від 27.03.2012р., на суму 88859,55 грн., протокольне рішення №3 від 02.02.2012 року;

№209150000/2012/2972 від 27.03.2012р. на суму 3808,26 грн., протокольне рішення №3 від 02.02.2012 року.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до п.7, 8 Постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги» від 22.03.2000 р., № 544 (в редакції, що діяла на момент митного оформлення такої допомоги), вантажні митні декларації без позначення (клейма) "Гуманітарна допомога. Продаж заборонено" для оформлення не приймаються. Результати митного оформлення завіряються печаткою інспектора митниці, яка проставляється на товаросупровідних документах і вантажних митних деклараціях. Митне оформлення гуманітарного товару здійснюється митницею без сплати митних зборів за наявності рішення Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України про визнання цих товарів гуманітарною допомогою або рішення зазначеної Комісії про підтвердження інформації регіональних комісій про визнання товарів гуманітарною допомогою.

Як вбачається зі змісту акту перевірки від 29.03.2013 року, у вантажно - митних деклараціях (графа 44) наведено перелік документів, які представлено для оформлення ВМД: дозвільні документи служб санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного, екологічного та інших видів контролю, протокольні рішення Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України та інші товаросупровідні документи.

В ході проведення перевірки встановлено, що гуманітарна допомога була передана згідно усної домовленості Одержувачу - Дніпропетровському осередку МГО Орден Святого Іоанна Єрусалімського. Під час передачі гуманітарних товарів БФ «Верітас було оформлено видаткові накладні, які долучені до матеріалів справи: №В-00000001 від 28 березня 2012 року, №В-00000002 від 28 березня 2012 року.

Позивачем були подані податкові звіти про використання коштів неприбуткових установ та організацій: за І квартал 2012 року, І півріччя 2012 року, ІІІ квартал 2012 року та 2012 рік.

Відповідно до підпункту 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 20.12.2010 р. N2755 (далі - ПК України) неприбуткові підприємства, установи та організації - підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством.

Оподаткування неприбуткових установ та організацій здійснюється у відповідності до статті 157 ПК України, а саме - застосовується до неприбуткових установ та організацій, зареєстрованих згідно з вимогами законодавства та внесених органами державної податкової служби в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ, які є в тому числі благодійними фондами і благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному законом для провадження благодійної діяльності.

Згідно із визначенням, наведеним у ст.1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 р. №5073-VI, благодійна діяльність - добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара. Інші терміни у цьому Законі вживаються у значеннях, визначених Цивільним і Податковим кодексами України та іншими законами України.

Видами благодійної діяльності, відповідно до ст. 5 цього Закону, є: безоплатна передача у власність бенефіціарів коштів, іншого майна, а також безоплатне відступлення бенефіціарам майнових прав; безоплатна передача бенефіціарам права користування та інших речових прав на майно і майнові права; безоплатна передача бенефіціарам доходів від майна і майнових прав; безоплатне надання послуг та виконання робіт на користь бенефіціарів; благодійна спільна діяльність та виконання інших контрактів (договорів) про благодійну діяльність; публічний збір благодійних пожертв; управління благодійними ендавментами; виконання заповітів, заповідальних відказів і спадкових договорів для благодійної діяльності; проведення благодійних аукціонів, негрошових лотерей, конкурсів та інших благодійних заходів, не заборонених законом. Відшкодування благодійними організаціями витрат інших бенефіціарів, пов'язаних з передачею майна і майнових прав, зазначених у частині першій цієї статті, визнається благодійною діяльністю.

Цією статтею також установлено, що отримання бенефіціарами благодійної допомоги від благодійників не може бути підставою для обмеження чи припинення будь-яких інших видів допомоги, виплат чи пільг, визначених законами України.

Як було вже зазначено, оподаткування неприбуткових установ та організацій визначено статтею 157 ПК України. Пунктом 157.3 статті 157 ПК України передбачено, що від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, визначених у підпункті "б" пункту 157.1 цієї статті, отримані у вигляді: коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань; пасивних доходів; ведення їх основної діяльності, з урахуванням положень пункту 157.13 цієї статті; дотацій або субсидій, отриманих із державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або в межах технічної чи благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх одержувачам згідно із законодавством з метою зниження рівня таких цін.

До числа безоплатно наданих товарів, робіт, послуг п. 14.1.13 ПК України відносить: товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів.

Відповідно до п.157.14 ст.157 ПК України, Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій (визначених у підпункті "є" пункту 157.1 цієї статті в частині обліку і подання податкової звітності за доходами, що підлягають оподаткуванню) та вирішує питання про виключення організацій із Реєстру неприбуткових організацій та установ і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Кодексу та інших законодавчих актів про неприбуткові організації. До порушень також належить використання звільнених від оподаткування коштів на цілі, не передбачені статутом, зокрема, для провадження господарської діяльності. Кошти та майно, використані не за цільовим призначенням, вважаються доходом і підлягають оподаткуванню за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу. Рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну, податкову і митну політику, можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Так, з матеріалів справи вбачається, що БФ «Верітас» є неприбутковою організацією та включена ДПІ у Личаківському районі до Реєстру неприбуткових організацій та установ рішенням від 26.12.2011 р. №8791, ознака неприбутковості - 005. У періоді, що перевірявся, позивач не був зареєстрований як платник податку на додану вартість.

Згідно Статуту, Благодійний Фонд «Верітас» є місцевою благодійною організацією, що створена для спільної реалізації членами Фонду своїх прав і свобод у сфері благодійництва і не передбачає одержання прибутку від своєї діяльності.

Таким чином, БФ «Верітас» зареєстровано як неприбуткову організацію, вищевказані операції з передачі гуманітарної допомоги відповідають статутним цілям благодійної організації, а отже не підлягає оподаткуванню податком на прибуток.

Статтею 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22 жовтня 1999 року №1192-XIV (в редакції, чинній на момент прийняття оскаржуваного рішення), передбачено, що юридичні особи, отримувачі та набувачі гуманітарної допомоги, здійснюють бухгалтерський облік гуманітарної допомоги та відповідну звітність у порядку, встановленому Міністерством фінансів України. У разі відсутності обліку щодо отримання та цільового використання гуманітарної допомоги вона вважається використаною не за цільового призначенням.

Таким чином законодавством чітко передбачено, що гуманітарна допомога вважається доходом і оподатковуються відповідно до законодавства України, тільки у випадку її використання не за цільовим призначенням та у разі відсутності обліку щодо її отримання та цільового використання.

Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» визначено, що інформація, яка міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку.

Згідно з Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. № 88, облікові регістри - це носії спеціального формату (паперові, електронні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів, машинограм тощо, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого нагромадження, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку.

Відповідно до п.l.2 Порядку бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.12.1999 р. № 298, одержану гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

Передача набувачу гуманітарної допомоги у вигляді грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей відображається за дебетом рахунку 48 у кореспонденції з рахунками обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна (п. 1.3 Порядку).

Разом з тим, у відповідності до п. 6 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України № 984 від 22.12.2010 р., факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Крім того, в силу п. 5.2 Порядку у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення, крім іншого необхідно: зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, навести регістри бухгалтерського обліку, кореспонденцію рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення; у разі відсутності первинних документів або ненадання для перевірки первинних та інших документів, що підтверджують факт порушення, зазначити перелік цих документів.

Як вбачається зі змісту акта перевірки від 29.03.2013 року, висновки податкового органу про відсутність обліку щодо отримання та цільового використання гуманітарної допомоги здійснено без аналізу регістрів аналітичного та синтетичного обліку надходження та використання гуманітарної допомоги позивача.

Таким чином, посилання відповідача на відсутність ведення зазначеного обліку, як на підставу для визнання гуманітарної допомоги доходом та її оподаткування є необґрунтованими та передчасними.

Порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги, затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 14.12.1999 р. № 298, поширюється на юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (отримувачі), які її потребують і яким вона безпосередньо надається (набувачі). Діяльність благодійної організації повинна здійснюватись виключно в цілях та у спосіб, які визначені статутом.

Пунктом 1.1 вказаного Порядку передача отримувачами коштів і предметів гуманітарної допомоги здійснюється за довіреністю набувачів або документами, що засвідчують фізичну особу набувача, і оформлюється відповідними видатковими документами (ордерами, накладними, дорученнями та тощо).

В той же час, вказаним п.1.1. Порядку бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги не визначено вичерпного переліку і видів відповідних видаткових документів якими оформлюється видача гуманітарної допомоги в цілях бухгалтерського обліку.

Отже, передача гуманітарної допомоги здійснюється за довіреністю набувачів або документами, що засвідчують фізичну особу набувача, і оформлюється відповідними видатковими документами (ордерами, накладними, дорученнями та тощо), та чинним законодавством не встановлено жодних додаткових вимог щодо оформлення документів передачі гуманітарної допомоги.

Як вбачається з ВМД, видаткових накладних, позивач отримав вантаж (гуманітарну допомогу) та передав її в подальшому Дніпропетровському осередку МГО Орден Святого Іоанна Єрусалімського.

В той же час, свої операції з передачі гуманітарної допомоги позивач оформлював відповідними видатковими накладними, які долучені до матеріалів справи. Джерелом назви товарів в накладних, які виписував позивач, є дані вантажно-митних декларацій, в кожній накладній вказана вага переданого товару. Оскільки Порядок не визначає вичерпного переліку, видів, та змісту видаткових документів (зазначено "тощо"), то відповідні видаткові накладні, на думку суду, є належними та допустимими доказами використання благодійної допомоги в розумінні ст.11 зазначеного вище Закону і положень Порядку.

Таким чином, у позивача наявні документи, які дають змогу зробити висновок про використання гуманітарної допомоги за її цільовим призначенням.

Щодо тверджень відповідача про необхідність наявності у видаткових накладних юридичної адреси та коду ЄДРПОУ одержувача Дніпропетровського осередку МГО Орден Святого Іоанна Єрусалімського, в якості обов'язкових реквізитів, то суд зазначає, із положень ч. 1, 3 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» вбачається, що бухгалтерський облік полягає, зокрема, у складанні та прийнятті до обліку первинних документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій, складенні на їх підставі зведених облікових документів, систематизація інформації первинних документів на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Отже, відсутність юридичної адреси та коду ЄДРПОУ, не може бути доказом неналежності первинного документу та доказом нецільового використання гуманітарної допомоги.

Отже, податковий орган безпідставно дійшов висновку про порушення позивачем п.151.1 ст.151 та п.157.14 ст.157 Податкового кодексу України, оскільки відповідачем в належний спосіб не доведено нецільове використання позивачем гуманітарної допомоги.

Тому прийняте на основі таких висновків податкове повідомлення-рішення №0000062200/6173/10/24 від 12 квітня 2013 року, не відповідає критеріям, визначеним ч. 3 ст. 2 КАС України, оскільки прийняте необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та непропорційно. Враховуючи вимоги пункту 1 частини другої статті 162 КАС України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Відповідно до вимог статті 94 КАС України понесені позивачем судові витрати (судовий збір) відшкодовуються йому за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 17-19, 71, 94, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби №0000062200/6173/10/24 від 12 квітня 2013 року.

Присудити із Державного бюджету на користь Благодійного фонду «Верітас» (вул. Б.Котика, 2/46, м. Львів, 79021, код ЄДРПОУ 38056714) судовий збір у розмірі 488 (чотириста вісімдесят вісім) грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 22.08.2013 року.

Суддя Клименко О.М.