Постанова № 33109086, 14.08.2013, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
14.08.2013
Номер справи
827/1863/13-а
Номер документу
33109086
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2013 року Справа №827/1863/13-а10 год. 55 хв.

місто Севастополь

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

судді Кириленко О.О.,

секретар судового засідання Строміло А.Ю.,

за відсутності представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя Державної податкової служби до приватного підприємства "Капидель" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

У липні 2013 року державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до приватного підприємства "Капидель" про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 630 гривень 00 копійок.

Позов обґрунтовано тим, що на момент подачі державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя Державної податкової служби позовної заяви до суду, податковий борг відповідача перед бюджетом з податку на додану вартість становить 630 гривень 00 копійок.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи без його участі, зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що приватне підприємство "Капидель" є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 03 червня 2013 року та постановлено на облік у державній податковій інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя Державної податкової служби у якості платника податків та зборів (обов'язкових платежів).

15 грудня 2010 року державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя було проведено перевірку відповідача по питанню своєчасності надання податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2010 року по терміну здачі 22 листопада 2010 року.

За результатами перевірки складено акт від 15 грудня 2010 року № 5946/10/15-2/35526194.

Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що виразилось у неподанні податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2010 року по терміну 22 листопада 2010 року.

На підставі акту перевірки від 15 грудня 2010 року, державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення від 15 грудня 2010 року № 0002911520/0 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість у розмірі 170 гривень 00 копійок.

У зв'язку з наявною, станом на 27 грудня 2010 року, у відповідача переплати з податку на додану вартість у розмірі 50 гривень 00 копійок, заборгованість відповідача по податковому повідомленню-рішенню від 15 грудня 2010 року № 0002911520/0 складає 120 гривень 00 копійок.

10 березня 2011 року державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя було проведено перевірку відповідача по питанню своєчасності надання податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2010 року по терміну надання 20 грудня 2010 року, за грудень 2010 року по терміну надання 20 січня 2011 року, за січень 2011 року по терміну надання 21 лютого 2011 року.

За результатами перевірки складено акт від 10 березня 2011 року № 772/10/15-2/35526194.

Актом перевірки від 10 березня 2011 року зафіксовано порушення відповідачем вимог пункту 49.2 статті 49, пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України, що виразилось у неподанні податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2010 року по терміну надання 20 грудня 2010 року, за грудень 2010 року по терміну надання 20 січня 2011 року, за січень 2011 року по терміну надання 21 лютого 2011 року.

На підставі акту перевірки від 10 березня 2011 року, державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення від 10 березня 2011 року № 0000221520/0 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість у розмірі 510 гривень 00 копійок.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом з податку на додану вартість становить 630 гривень 00 копійок.

Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення була направлена перша податкова вимога від 28 грудня 2010 року № 1/385 з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом, яка була повернута на адресу позивача з відміткою поштового відділення - "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до абзацу першого пункту 1.1 статті 1 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом України), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону зазначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Кодексу платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до пункту 203.1 статті 203 Кодексу податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з пунктом 120.1 статті 120 Кодексу неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Відповідно до абзацу першого пункту 59.1 статті 59 Кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з абзацом третім пункту 58.3 статті 58 Кодексу у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (пункт 59.5 статті 59 Кодексу).

Пунктом 87.2 статті 87 Кодексу передбачено що, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктом 95.4 статті 95 Кодексу орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (підпункт 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Кодексу).

Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Кодексу передбачено що, органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Оскільки відповідачем у добровільному порядку не сплачено податковий борг, позивач, на підставі наданих йому Кодексом повноважень, правомірно звернувся до суду про стягнення цієї заборгованості.

Таким чином, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.

Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Капидель" суму заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 630 (шістсот тридцять) гривень 00 копійок в доход державного бюджету Гагарінського району міста Севастополя з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство "Капидель".

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя(підпис) О.О. Кириленко

Постанову складено у повному обсязі

19 серпня 2013 року

З оригіналом згідно

Суддя О.О. Кириленко