Ухвала суду № 33105189, 15.08.2013, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.08.2013
Номер справи
810/305/13-а
Номер документу
33105189
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/305/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Лиска І.Г. Суддя-доповідач: Хрімлі О.Г.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2013 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого суддів Хрімлі О.Г., Ганечко О.М., Літвіної Н.М., при секретарі Архіповій Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Виробничого приватного підприємства «Меблева фабрика «Модерн» на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2013 року у справі за адміністративним позовом Виробничого приватного підприємства «Меблева фабрика «Модерн» до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про зобов'язання вчинити певні дії та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И Л А :

Виробниче приватне підприємство «Меблева фабрика «Модерн» звернулося до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про зобов'язання розглянути заперечення позивача за вих. № 58 від 20 грудня 2012 року до акту перевірки № 4798/22-3/30797877/200 від 11 грудня 2012 року та надати відповідь на ці заперечення та скасування податкових повідомлень-рішень № 3123/0000071720/295, № 0000072240/3126, № 0000342230/3124, № 0000332230/3125, № 0000322230/3127, № 0000312230/3128 від 24 грудня 2012 року.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2013 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга необґрунтована та задоволенню не підлягає.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, у період з 24 жовтня 2012 року по 04 грудня 2012 року працівниками Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області ДПС, на підставі направлень № 465, № 466, № 467, № 468, № 469. № 470 від 24 жовтня 2012 року, виданих Білоцерківською ОДПІ Київської області ДПС, на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України та відповідно до плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання на жовтень 2012 року, проведена документальна планова виїзна перевірка ВПП «Меблева фабрика «Модерн» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 липня 2011 року по 30 червня 2012 року.

За результатами проведеної документальної планової виїзної перевірки складено акт № 4798/22-3/30797877/200 від 11 грудня 2012 року, яким встановлено порушення: 1) п. 135.1 ст. 135, п. 135.2 ст. 135, п. 137.1 ст. 137, пп. 153.2.1 п. 153.2 ст. 153, пп. 153.2.3 п. 153.2 ст. 153, п. 146.13 ст. 146, п. 138.1 ст. 138, пп. 138.1.1 п. 138.1 ст. 138, п. 138.4 ст. 138, п. 138.4 ст. 138, пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138, п. 138.5 ст. 138, пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139, п. 138.2 ст. 138, пп. 138.10.3 п. 138.10 ст. 138, пп. 138.10.5 п. 138.10 ст. 138, п. 10 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року (із змінами та доповненнями), в результаті чого встановлено заниження податку на прибуток підприємства на загальну суму 1 724 354,00 грн., в т.ч.: - за 3 квартал 2011 року на суму 853 738,00 грн.; - за 4 квартал 2011 року на суму 858 272,00 грн.; - за 1 квартал 2012 року на суму 7 964,00 грн.; - за 2 квартал 2012 року на суму 4 380,00 грн.; 2) абз. 1, абз. 2 п. 198.6 ст. 198, п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України, Порядку заповнення та надання податкової звітності по податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 1492 від 25 листопада 2011 року (із змінами та доповненнями), в результаті чого встановлено завищення р. 24 «Залишок від'ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» на суму 254 382,00 грн. станом на 01 липня 2012 року та завищення p. 19 «Від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду» за червень 2012 року на суму 21 545,00 грн.; 3) р. ІІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом ДПА України № 1020 від 24 грудня 2010 року, п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України, а саме: при заповненні довідки за формою № 1-ДФ за ІІІ, IV кв. 2011 року та за I, II квартали 2012 року підприємством подано не в повному обсязі відомості про фізичних осіб - СГД (ознака доходу - 157); 4) порушення вимог п.п. 3.1, 3.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ № 637 від 15 грудня 2004 року (проведення готівкових розрахунків без подання розрахункового документу встановленого зразка, який би підтверджував сплату готівкових коштів на суму 2 799,96 грн.).

11 грудня 2012 року акт про результати проведення документальної планової виїзної перевірки ВПП «Меблева фабрика «Модерн» надіслано підприємству засобами поштового зв'язку, та відповідно до повідомлення про вручення отримано підприємством 13 грудня 2012 року, про що свідчить підпис та дата отримання листа уповноваженою особою, а також дата на штампі відділення зв'язку № 6 на повідомлені про вручення рекомендованого листа.

20 грудня 2012 року до канцелярії Білоцерківської ОДПІ надійшли заперечення від ВПП «Меблева фабрика «Модерн» за № 58 від 20 грудня 2012 року (вхідний № 12838/10 від 20 грудня 2012 року).

У зв'язку з порушенням терміну подання заперечення до акту перевірки, листом № 7249/10/22-3 від 21 грудня 2012 року Білоцерківська ОДПІ Київської області повідомила ВПП «Меблева фабрика «Модерн» про те, що заперечення до акту перевірки залишено без розгляду.

На підставі акту перевірки № 4798/22-3/30797877/200 від 11 грудня 2012 року Білоцерківською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області прийнято податкові повідомлення - рішення від 24 грудня 2012 року: № 3123/0000071720/295, яким позивачу визначено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями по прибутковому податку з робітників у розмірі 2 040,00 грн.; № 0000072240/3126, яким до позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2 799,96 грн.; № 0000342230/3124, яким позивачу визначено грошове зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств за основним платежем у розмірі 128 327,00 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 6 172,00 грн.; № 0000332230/3125, яким позивачу визначено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств - 1 596 027,00 грн.; № 0000322230/3127, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 271 246,00 грн.; № 0000312230/3128, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 4 681,00 грн.

Листом № 7384/10/22-3 від 24 грудня 2012 року Білоцерківська ОДПІ надіслала позивачу податкові повідомлення-рішення, прийняті на підставі акту про результати проведення документальної планової виїзної перевірки ВПП «Меблева фабрика «Модерн» № 4798/22-3/ 30797877/200 від 11 грудня 2012 року з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 липня 2011 року по 30 червня 2012 року.

25 грудня 2012 року до відповідача надійшов лист ВПП «Меблева фабрика «Модерн» № 25/12/2 від 25 грудня 2012 року (вх. № 12974/10 від 25 грудня 2012 року), згідно з яким Білоцерківську ОДПІ повідомлено про невідповідність дати отримання акту перевірки ВПП «Меблева фабрика «Модерн» № 4798/22-3/30797877/200: згідно з поштовим повідомленням про вручення (13 грудня 2012 року) та фактичної дати отримання акту (14 грудня 2012 року), у зв'язку з чим ВПП «Меблева фабрика «Модерн» просило розглянути заперечення до акту перевірки та повернуло до Білоцерківської ОДПІ податкові повідомлення-рішення, прийняті за результатами проведеної документальної планової виїзної перевірки.

29 грудня 2012 року, листом за вих. № 7518/10/22-3 Білоцерківська об'єднана податкова інспекція Київської області повторно направила на адресу позивача податкові повідомлення - рішення для виконання.

Не погоджуючись з податковими повідомленнями-рішеннями та вважаючи їх протиправними, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.

Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог та їх відповідність чинному законодавству, колегія суддів виходить з наступного.

Згідно з пп. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним контролюючим органом.

Згідно з п. 58.2 ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.

Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків.

Згідно з п. 86.8 ст. 86 ПК України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Відповідно до п. 86.3 ст. 86 ПК України, у разі відмови платника податків або його законних представників від отримання примірника акта або довідки про результати перевірки або неможливості його вручення та підписання у зв'язку з відсутністю платника податків або його законних представників за місцезнаходженням такий акт або довідка надсилається платнику податків у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень.

За змістом п. 86.7 ст. 86 ПК України, у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

У разі якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, контролюючий орган зобов'язаний повідомити такого платника податків про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень, але не пізніше ніж за два робочих дні до дня їх розгляду.

Участь керівника відповідного контролюючого органу (або уповноваженого ним представника) у розгляді заперечень платника податків до акта перевірки є обов'язковою. Такі заперечення є невід'ємною частиною акта (довідки) перевірки.

Рішення про визначення грошових зобов'язань приймається керівником контролюючого органу (або його заступником) з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.

Згідно з п. 58.3 ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п. 56.1 ст. 56 ПК України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п. 56.2 ст. 56 ПК України, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Згідно з п. 56.3 ст. 56 ПК України, скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Проаналізувавши наведені законодавчі норми, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що відповідачем правомірно залишено без розгляду заперечення позивача до акту перевірки у зв'язку з порушенням позивачем терміну подання таких заперечень, та винесено податкові повідомлення-рішення № 3123/0000071720/295, № 0000072240/3126, № 0000342230/3124, № 0000332230/3125, № 0000322230/3127, № 0000312230/3128 від 24 грудня 2012 року, що знайшло своє підтвердження належними та допустимими доказами у справі та наведеними законодавчими нормами.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що позовні вимоги Виробничого приватного підприємства «Меблева фабрика «Модерн» до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про зобов'язання вчинити певні дії та скасування податкових повідомлень-рішень є необґрунтованими та не засновані на нормах права.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Колегія суддів вважає, що відповідачем надано достатньо доказів правомірності дій з прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами та наведеними законодавчими нормами.

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Виробничого приватного підприємства «Меблева фабрика «Модерн» - залишити без задоволення, постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2013 року - без змін.

Повний текст ухвали виготовлений 20 серпня 2013 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя О.Г. Хрімлі

Судді О.М. Ганечко

Н.М. Літвіна

Головуючий суддя Хрімлі О.Г.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н. М.