Постанова № 3309987, 19.03.2009, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
19.03.2009
Номер справи
ас9/284-08
Номер документу
3309987
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.03.09

Справа №АС9/284-08.

За позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області, м. Суми

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімік – Інвест – Сервіс», м. Суми

про стягнення 103 038 грн. 00 коп.

СУДДЯ ЛУЩИК М.С.

За участю секретаря с/з Сидорук А.І.

За участю представників сторін:

позивача: не з’явився.

відповідача: не з’явився

СУТЬ СПОРУ: Позивач просить суд стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 103 038 грн. 00 коп. з направленням їх в доход Державного бюджету за діючими реквізитами: р/р 31119106700002, отримувач коштів – м. Суми по коду класифікації доходів 21081100, код 23636315, МФО 837013, назва коду бюджетної класифікації – Адміністративні штрафи та інші санкції.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав, в судове засідання не зявився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, тому, відповідно до ч. 6 ст.71 КАС України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, та дослідивши наявні докази по справі, суд встановив наступне:

Перевіркою додержання державної дисципліни цін, проведеною Держінспекцією цін в Сумській області в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Хімік – Інвест – Сервіс» м. Суми ( акт перевірки від 05.03.2008 року 3 103 з доповненням від 05.03.2008 року) встановлено порушення при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій за рахунок включення у вартість вказаних послуг фактично не виконаних робіт по дератизації та дезінсекції в 2007 році.

Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради № 269 від 29.05. 2007 року «Про внесення змін до додатку 16 рішення виконавчого комітету від 31.10.06 № 580 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для балансоутримувачів та виконавців послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває у комунальній власності» були встановлені тарифи для відповідача, щодо надання послуг з обслуговування житлового фонду. Дане рішення набуло чинності з моменту його оприлюднення в газеті «Суми і Сумчани» за № 22 (447) від 01.06.2007 року.

Вибірковою перевіркою порядку застосування товариством, погоджених рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 29.05.2007 року № 269, тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для споживачів встановлено, що фактичний рівень понесених витрат на обслуговування та експлуатацію житлового фонду за результатами господарської діяльності товариства по окремих статтях витрат значно менший ніж планові показники, які встановлені рішенням виконавчого комітету Сумської міської Ради від 29.05.2007 року № 269 «Про внесення змін до додатку 16 рішення виконавчого комітету від 31.10.06 № 580 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для балансоутримувачів та виконавців послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває у комунальній власності».

Так, по статті «Дератизація» планові обсяги виконання робіт по проведенню заходів з дератизації товариством розраховані та включені в рівень діючих тарифів 87 житлових будинків, що мають підвальні приміщення, відповідно до договору з ПП «Маг» від 03.01.2007 року за № 11, зведеною калькуляцією якого встановлена вартість обробки 1,20 грн. за один м2.

Перевіркою встановлено, що фактичні розміри витрат виробництва та надання зазначених послуг за 2007 рік по товариству склали 16784,2 грн., які підтверджені актом здачі-приймання виконаних робіт від 18.12. 2007 року, який підписаний ПП «МАГ»(як виконавець робіт) та ТОВ «Хімік-Інвест-Сервіс»(як замовник послуг), згідно якого роботи по дератизації проведені тільки в 31 житловому будинку на площі 13986,8 м, а мешканцям 56 житлових будинків послуги по дератизації не надавались зовсім.

Таким чином, перевіркою встановлено, що роботи по дератизації в 2007 році виконані на суму 16784,2 грн., підтвердженням їх виконання являється акт здачі-приймання робіт від 18.12.2007 року., на момент перевірки других актів здачі-приймання робіт по дератизації товариство не надало, тоді як загальна сума виконання робіт за 2007р. по плану становить 40 500 грн. Отже, без документального підтвердження, товариством у вартість послуг по дератизації включені фактично не виконані в 2007 році вищевказані роботи на суму 23715,8 грн.,

Як вбачається з матеріалів справи, по статті «Дезінсекція» планові витрати по проведенню робіт з дезінсекції підвальних приміщень житлових будинків, що включені в рівні тарифів(які встановлені рішенням виконавчого комітету Сумської міської Ради від 29.05.2007 року № 269), товариством розраховані виходячи з вартості обробки 1,32 грн. за один м2, що визначена плановою калькуляцією договору по проведенню заходів з дезінсекції, який укладений з ПП «МАГ» від 03.01. 2007 року за № 11.

Перевіркою встановлено, що фактичні розміри витрат з надання вищевказаних послуг за 2007 рік по товариству склали 27095,5 грн. Ці витрати підтверджені актом виконаних робіт від 18.12. 2007 року де зазначено, що заходи по дезінсекції проведені ПП «МАГ»по 26 будинках на площі 20526,9 м2, а їх вартість склала 27095,5 грн., тоді як загальна сума виконання робіт по плану становить 62 700 грн. На момент підписання акту інших актів здачі-приймання виконаних робіт по дезінсекції товариством не надано.

Таким чином, перевіркою встановлено, що послуги по дезінсекції не надані мешканцям 61 житлових будинків, в результаті чого у вартість послуг по утриманню житла в 2007 році товариством включені фактично не виконані роботи по дезінсекції підвальних приміщень на суму 35 604 грн. 50 коп.

Відповідно до п.1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519 включення в рівень тарифу, який регулюється, виконаних не в повному обсязі послуг (робіт) є порушенням державної дисципліни цін.

Таким чином, вказані дії відповідача призвели до порушення пункту 8 рішення Сумської міської ради від 04.09. 2006 року № 485 «Про встановлення тарифів з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій» та рішення виконавчого комітету Сумської міської Ради від 29.05.2007 року № 269 «Про внесення змін до додатку 16 рішення виконавчого комітету від 31.10.06 № 580 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для балансоутримувачів та виконавців послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває у комунальній власності». В результаті товариство одержало необґрунтовану виручку в сумі - 34 346,0 грн.

Згідно ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" Держінспекцією цін в Сумській області за вказане порушення винесено рішення про застосування економічних санкцій до відповідача від 16.04.2008 № 22 на загальну суму 103 038 грн., в т.ч. штраф -68 692 грн.

Рішення Держінспекції цін в Сумській області в добровільному порядку відповідачем до цього часу не виконано, сума економічних санкцій до бюджету не перерахована.

Враховуючи вищевикладене, та те, що відповідача не подав доказів сплати зазначеної суми чи аргументованих заперечень вимогам позивача, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача в доход держбюджету м. Суми економічні санкції в сумі 103 038 грн.00 коп. є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю « Хімік – Інвест – сервіс» (40007, м. Суми, вул. Римського – Корсакова, б. 34 кв. 22 Б, код 32603024) в доход Державного бюджету за діючими реквізитами: отримувач коштів – м. Суми по коду класифікації доходів 21081100 на р/р 31119106700002 в ГУДК у Сумській області, МФО 837013, код 23636315, назва коду бюджетної класифікації – Адміністративні штрафи та інші санкції - 103 038 грн. 00 коп. економічних санкцій.

3. Роз’яснити сторонам, що Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

5. Роз’яснити позивачу, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, виконавчий лист видається за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.( ст. 258 КАСУ).

СУДДЯ М.С.Лущик